انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 7:51am

پاسخ به موضوع  [ 59 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 درخواست مدار دکتر فیوز بیت بهنام 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آزربايجان جنوبي
ali652 نوشته است:
haamed نوشته است:
بله حق با شماست.
ميكروي مورد استفاده شما دقيقا چيست؟آيا با فيوزبيت low:E1 و high:D9 كه جناب evilman فرمودند پروگرام كرده ايد؟

من از ای سی atmega8A-pu و نرم افزار ponyprog و تنظیمات چک باکس پیشنهاد شده در راهنمای اقا بهنام و پروگرامر stk300 استفاده و انجام دادم .

بي زحمت مقادير را ذكر كنيد.
بنده قصد استفاده از اتمگا 328 را دارم. آيا اين ميكرو را با فايل هگز مربوطه و فيوزبيت هاي low:E1 و high:D9 پروگرام كنم؟ گزينه extended fuse خالي باشند يا FF ؟

دوشنبه 17 اسفند1394 - 7:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
haamed نوشته است:
ali652 نوشته است:
haamed نوشته است:
بله حق با شماست.
ميكروي مورد استفاده شما دقيقا چيست؟آيا با فيوزبيت low:E1 و high:D9 كه جناب evilman فرمودند پروگرام كرده ايد؟

من از ای سی atmega8A-pu و نرم افزار ponyprog و تنظیمات چک باکس پیشنهاد شده در راهنمای اقا بهنام و پروگرامر stk300 استفاده و انجام دادم .

بي زحمت مقادير را ذكر كنيد.
بنده قصد استفاده از اتمگا 328 را دارم. آيا اين ميكرو را با فايل هگز مربوطه و فيوزبيت هاي low:E1 و high:D9 پروگرام كنم؟ گزينه extended fuse خالي باشند يا FF ؟

سلام حامد عزیز .من بدلیل استفاده از پروگرامر دیگر و برنامه پانی پروگ به روش چک باکس و تیک زدن فکر کنم 6 عدد از فیوزبیت ها پروگرام انجام شد.و تمام موارد بطور کامل و واضح در فایل راهنمای پی دی اف این مدار مهندس بهنام اشاره و توضیح داده شده.راستش منم چند ای سی دارم و خاستم بازگردانی شه و قابل استفاده ولی نمیدونم چرا وبه چه دلیل نشد.نمیدونم ایراد از مونتاژه یا ....ولی اگر خاستی شروع به ساخت کنی ابتدا جامپر هارا جا بزن و بعد باقی قطعات .موفق باشی . @};- و اگر خاستی با این مدل ای سی انجام شه .اره دیگه با هگز مربوط به ان ایسی

سه شنبه 18 اسفند1394 - 2:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

لطف داريد. @};-
در خصوصي عرض كردم اينجا هم اعلام ميكنم تا اگر كسي اطلاعاتي داشت بفرمايد.
مشكل اساسي بنده ارتباط بين برنامه ponyprog2000 و پروگرامر avr usb asp است كه برقرار نميشود.
با برنامه exterme burner مهندس حميد ميكرو اتمگا8 به راحتي پروگرام ميشود و پيغام موفقيت ميدهد ولي در عمل كار نميكند به همين خاطر ميخواهم با برنامه ponyprog2000 پروگرام كنم تا شايد كاركند.
در اين برنامه در قسمت setup---interface setup دو قسمت parallel و serial و زيرشاخه هايشان را امتحان ميكنم ولي نميشود آيا ورژن خاصي ميطلبد؟تنظيم خاصي دارد؟
در پايين هم چهار گزينه invert وجود دارد كه كنارشان گزينه تيك دارند،كدام ها بردارم يا بگذارم؟

سه شنبه 18 اسفند1394 - 4:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

امروز خدمت يكي از اساتيد عزيز بودم كه مشكلم را حل كرد و خدا را شكر نيازي به مدار دكتر فيوزبيت پيدا نكردم. :YMPRAY:
به گفته ايشان برنامه ponyprog با پروگرمر usb كار نميكند.
مشكل بنده با برنامه progisp حل شد كه امكاناتش شبيه ponyprog است.
اينها را ذكر كردم شايد به درد بنده خدايي مبتدي چون خودم خورد!

چهارشنبه 19 اسفند1394 - 4:59am

سلام دوستان کسی لیست قطعات این مدارو دارد. میخواهم بسازمش

پنج شنبه 27 اسفند1394 - 5:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من این مدارو دارم میسازم برای میکرو خود دکتر فیوز بیت از میکرو 328p و28 پایه (میکروی فلز جو) و برای پروگرام کردن از نرم افزارeXtreme Burner - AVR که مهندس حمید برای مدار فلز جو گذاشته بودن میخوام استفاده کنم چون اون نرم افزار پونی پوگ رو که صاحب طرح گفته رو ندارم با این برنامه تنظیم فیوز بیت ها رو چی باید بذارم ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

یکشنبه 24 مرداد1395 - 1:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

haji نوشته است:
سلام دوستان من این مدارو دارم میسازم برای میکرو خود دکتر فیوز بیت از میکرو 328p و28 پایه (میکروی فلز جو) و برای پروگرام کردن از نرم افزارeXtreme Burner - AVR که مهندس حمید برای مدار فلز جو گذاشته بودن میخوام استفاده کنم چون اون نرم افزار پونی پوگ رو که صاحب طرح گفته رو ندارم با این برنامه تنظیم فیوز بیت ها رو چی باید بذارم ؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دوست عزیز اگه منظورتون پروگرامرباشه این مدار پروگرامر نیست
در واقع میکروهایی که قفل میشه مثلا تنظیم اشتباه فیوز بیت
(مثال : در اکثر میکروها spain باید فعال باشه 1گزینه دیگه هم هست که الان بخاطر نمیارم وقتی غیر فعال میشه پروگرامر دیگه میکرو را نمیشناسه)
اینجوری کاربر فکرمیکنه که ایسی میکرو سوخته ولی در اصل قفل شده
این مدار میتونه فیوز بیت ها را ریکاوری کنه وبحالت اولیه برگردونه

اگه منظورتون میکرو برای راه اندازی خود مدار /میکرو ATmega8 ارزونتر هم هست(4500) شما میتونی ((با همون نرم افزار مهندس حمید ویا هر نرم افزار دیگه )) باهمون فیوز بیت ها مگا8 پروگرام کنید وداخل مدار بگذارید واستفاده کنید/ نیازی نیست 328 بزارید

پانی پراگ هم در اینترنت برای دانلود پیدا میشه حجمش خیلی کمه

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

آخرین بار توسط شکارچی در یکشنبه 24 مرداد1395 - 3:16pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 24 مرداد1395 - 2:50pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون بله میدونم .سوال من این بود که با برنامه مهندس حمید که مربوط به فلز جو هست با چه فیوز بیت هایی باید تنظیم کنم تا روی میکروی 328 بتونم فایل هگز دکتر فیوز بیت رو بریزم و پروگرامش کنم

یکشنبه 24 مرداد1395 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

haji نوشته است:
ممنون بله میدونم .سوال من این بود که با برنامه مهندس حمید که مربوط به فلز جو هست با چه فیوز بیت هایی باید تنظیم کنم تا روی میکروی 328 بتونم فایل هگز دکتر فیوز بیت رو بریزم و پروگرامش کنم

اخه چرا 328؟
مگا 8 که ارزونتر هم هست
باهرنرمافزاری دوست دارید رایت کنید اما فقط مگا8

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 24 مرداد1395 - 3:20pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تنها مطلبی که تونستم پیدا کنم همین بود
نمیدونم برای 328 همین فیوز بیت ها قابل استفاده هست یا نه
میتونید امتحان کنید اگه کار کرد همینجا نتیجه را اعلام کنید

پیوست:
فیوزبیتهای دکتر ریکاوری.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 24 مرداد1395 - 3:46pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 59 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure