انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:34am

پاسخ به موضوع  [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 مدار سلف متر و خازن سنج بهنام 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا.من اين. مدار رو ساختم.ولي سلف سنج كار نميكنه.تو كد ویژن هم اصلا فيوز spain نداره .فكر ميكنم. مشكل همين باشه.كسي.راه حلي داره.

چهارشنبه 31 تیر1394 - 5:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت دوستان منم اینو ساختم دیروز تمومش کردم مدار راحتیه و نسبت به قیافش کارکرد خوبی داره و دقتش هم قابل قبوله ای سی 2313 هم راحت و بی دردسر پروگرام شد دوستانی که توی پروگرام کردن مشکل دارن احتمالا هر دوتا فایل رو پروگرام نمیکنند چون توی پوشه ای که همراه فایل اصلی مدار هست دوتا فایل هگز موجوده که باید هردوتاش توی قسمت مربوط به خودشون پروگرام بشن یکیشون تو قسمت اییپرام و یکی هم تو قسمت فلش خیلی راحته.از اقا بهنام هم سپاس گذارم به خاطر طرحشون فقط یه عیب کوچیک داره که خیلی با ثبات نیست و همش باید ریستش کنیم بنظر شما برای این قضیه میشه کاری کرد؟

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 11 مرداد1394 - 9:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

1426539 نوشته است:
باسلام خدمت دوستان منم اینو ساختم دیروز تمومش کردم مدار راحتیه و نسبت به قیافش کارکرد خوبی داره و دقتش هم قابل قبوله ای سی 2313 هم راحت و بی دردسر پروگرام شد دوستانی که توی پروگرام کردن مشکل دارن احتمالا هر دوتا فایل رو پروگرام نمیکنند چون توی پوشه ای که همراه فایل اصلی مدار هست دوتا فایل هگز موجوده که باید هردوتاش توی قسمت مربوط به خودشون پروگرام بشن یکیشون تو قسمت اییپرام و یکی هم تو قسمت فلش خیلی راحته.از اقا بهنام هم سپاس گذارم به خاطر طرحشون فقط یه عیب کوچیک داره که خیلی با ثبات نیست و همش باید ریستش کنیم بنظر شما برای این قضیه میشه کاری کرد؟

اقا اون فایل هگز دوم اییپرام هست برای کالیبره کردن مدار برای تنظیم دقت تست که باید خودتون تغییرش بدید در غیر اینصورت نمیتونه خازنها و سلف را دقیق اندازه گیری کنه

دوشنبه 12 مرداد1394 - 2:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سهند جون مال من بدون اینکه کالیبره کنم قشنگ و دقیق اندازه میگیره فقط خازنهای زیر 10 پیکو رو اذیت میکنه والا هرچی سلف و خازن داشتم باهاش تست کردم هیچ مشکلی نداشم

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

سه شنبه 13 مرداد1394 - 9:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

1426539 نوشته است:
سهند جون مال من بدون اینکه کالیبره کنم قشنگ و دقیق اندازه میگیره فقط خازنهای زیر 10 پیکو رو اذیت میکنه والا هرچی سلف و خازن داشتم باهاش تست کردم هیچ مشکلی نداشم

دوست عزیز میشه 1عکس از مدارت بزاری
واینکه شماره دقیق 2313 را بطور کامل بنویسید
attiny های موجود در بازار با پسوند A جواب خوبی ندادن فکر میکنم دوستانی که جواب گرفتند میکرو شون فرق داره
دوستانی که جواب گرفتند لطف کنند شماره میکرو اعلام کنند ایا پسوند دیگه ای جز A هست؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 22 شهریور1394 - 10:00pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام.من این مدارو تموم کردم و بار اول ی ای سی 74hc132 سوخت و دوباره تهیه و چون دلیل رو نمیدونستم کریستال و سلف و خازن 10 میکرو را تعویض کردم .البته خازن 10 میکرو سوخته بود اما باقی رو نمیدونم .الانکار میکنه .خوبه ولی نمیدونم سلف سنج دقیق هست یا نه .ولی خازن سنج خوبه .من از Atiny 2313A-pu استفاده کردم و من هم گزینه spein تیک کم رنگ خورده بود و قابل تغییر نبود .اول با کد ویژن و کار نکرد و مجددا با پونی پراگ هم هگز و هم ایپرام رو پروگرام انجام دادم . همین سلف معرفی شده این مدار رو که 470 میکرو هانری هست رو رو گزینه سلف سنج 394 میکرو هانری نشان میده .که باید ببینم از جایی میشه ظرفیت رو تست کنم و با تنظیمات ایپرام به اون رنج نزدیک شم .یا شایدم همین عدد درست باشه .فعلا نمیدونم .و در حالت خازن سنج 470 نانو رو 472 و یک خازن دیگه رو 469 و دیگری رو 465 نشان میده .
البته من مدار اقا بهنام که با سون سگمنت و کریستال 10 مگا ودو ای سی معرفی شده که مشخصات رو اشاره کردم رو درست کردم .الان هر کار میکنم نمیشه پوشه رو لود کنم .مشکل سرعت و .......

شنبه 8 اسفند1394 - 1:24pm
آواتار کاربر

محل اقامت: مشهد
سلام به همه.
نرم افزار pony prog 2000 خدمت دوستان.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

( برای بالا رفتن از بعضی پله ها باید تاوان داد )

یکشنبه 16 اسفند1394 - 7:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
دوستان فایل هگز موجود در ارشیو آیا درست هست ؟ چون من هم خودم و هم بیرون دادم پروگرام کردن ولی روشن نمیشه !

سه شنبه 1 تیر1395 - 3:55pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستانی ک سلف سنج بهنامو ساختن لطفادرمورد پروگرام کردن وعلی الخصوص فیوزبیتاش ی راهنمایی میکنید؟؟ممنون

پنج شنبه 7 بهمن1395 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیوست:
lc meter pcb size.jpg

پیوست:
fuse bit ATtiny2313.JPG

.
هگز =
پیوست:
lc meter.zip

توضیحات مراحل ساخت فایل پی دی اف
پیوست:
simple to build digital lc meter.pdf

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 8 بهمن1395 - 3:57pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 110 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure