انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:46am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 کورش هخامنشی و مصادره اسناد تاریخی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayhan نوشته است:
ببینید جواب های فاسسیم های نژاد پرست رو یه بار پرفسر زه تابی داده .اگر کسی به سول های من با مدرک جواب بده من قبول میکنم که کوروشی بوده
1-دین کوروش زرتشتی بوده و زرتشت ها مرده های خودشون رو میسوزوندن پس این قبر کوروش از کجا طی این 90سال اومد(از زمان حکومت پهلوی)

2-اگر کوروش اون همه که شما میگین بزرگ بود پس چطور شده شاعر هایی مثل حافظ و سعدی و فردوسی از اسکندر خان چندین بار در اشعار خود نام برده ولی از کوروش شما یه بار هم نام برده نشده.

3-اگر تخت جمشید تخت سلطنتی کوروش بود چرا نمیگن تخت کوروش میگن تخت جمشید

4-اگر به شکل سرباز های روی دیوار تخت جمشید توجه کنین و به نوع لباس پوشیدنشون چکمه پوشیدن که باید مثل مصری ها چون اون منطقه گرم سیر بود دمپایی میپوشیدن .آیا این سرباز ها همان سرباز های سرزمین های شمالی و سرد سیر نیستند که اون مکان را فتح کردن
و
.....
هزاران سوال دیگه

دوست عزیز از سوال سه شما کاملا معلوم هست که کورکوانه در مورد این موضوع قضاوت میکنید..یکم مطالعه در مورد چیزی که میخواین نقض کنی بد نیست.

اول اینکه هنوز کسی دقیق نمیدونه که دین کوروش چی بوده..بعد هم میخوای پادشهایی به اون عظمت میخوای چطوری دفنش کنن؟؟ چرا 90 سال؟؟ چون قبلش بخاطر نبودن سند و مدرکی کسی نمیدونست که چی به چی هست...بعد از کاووش ها و پیدا کردن لوح ها و ... فهمیدن که متعلق به کوورش هست..یه مطلب دیگه هم خدمت شما عرض کنم که شاید کمتر کسی بدونه..به پاسارگاد مادر سلیمان هم میگن..چرا؟؟ چون در زمان حمله اعراب با گذاشتن این اسم روی این بنا جلوگیری کردن از تخریبش توسط اعراب و ....

این هم شد دلیل که چون اسم کورش در دیوان حافظ یا مولوی یا سعدی نیامده بنابراین پادشاهی به این نام وجود نداشته است؟!!
دوست عزیز یه حساب سر انگشتی بکنید ببینید فردوسی حافط و سعدی چند سال بعد از کوروش کبیر متولد شدن...به نظر شما اون زمان کتبی در دست بوده یا مترجم خط میخی بودن که بخوان در مورد کوروش کبیر شعری بگن؟؟ تاریخ نویسان یونانی اون زمان هم با اختلاف صد تا دویست سال هم از کوروش مطالبی نوشتن و اگر کمی مطالعه داشته باشید متوجه میشد که در کتاب های این اقایون واقعه های که هر سه در کتابشون بازگو کردن با هم همخوانی نداره و بنا بر سلیقه شخصی خودشون اونهارو بازگو کردن..واقعا اگر به شعر سرودن در مورد کوروش بوده که اسم خیلی از امام ها یا پادشاه ها هم در کتاب های این سخن سرایان وجود نداره پس ما باید منکر اونا بشیم؟؟

سوال سوم هم که خندم میگیره هر وقت میخونمش...دوست عزیز تخت جمشید که نام اصلی اون پارسه هست در زمان پادشاهی داریوش بزرگ مراحل ساختش شروع شده و اصلا مربوط به کوروش کبیر نیست که اسمش تخت کوروش باشه..در زمان های اسلامی این نام رو روی اون گذاشتن..

سوال چهارم هم معلومه که شما اصلا تخت جمشید نرفتی ولی مصر رو زیاد رفتی :D برادر بزرگوار تا حالا اون منطقه رفتی که میگی گرمسیر؟اون بنده خدا مصری ها هم دمپایی پوش نبودن اون دمپایی نیست بلکه یه نوع کفش برای راه رفتن راحت بر روی ماسه و شنهای بیابان هست.

والا گفته های مارو هم بزارید کنار و یه نگاهی به کشفیات باستان شناسی و فیلم های تاریخی بندازید بد نیست..
حالا من از شما یه سوال میپرسم..یه دلیل برای بنده بیاورید که کل باستان شناسان جهان کوروش کبیر و منشور و سنگ نبشته های اون رو قبول دارن!!! یعنی ما اینقدر خوبیم که میخوان تاریخ مملکتمون رو به دروغ پر اوازه نشون بدن؟؟ و حالا شما میای اینجا میگی کوروش 90 ساله مقبرش رو ساختن!!!!

پستتون رو هم توی تاپیک دیگه دیدم و دلیل دشمنی بعضی از شما عزیزان ترک زبان رو با کوروش متوجه نمیشم.
موفق و موید باشید

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 24 فروردین1395 - 7:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ayhan نوشته است:
ببینید جواب های فاسسیم های نژاد پرست رو یه بار پرفسر زه تابی داده .اگر کسی به سول های من با مدرک جواب بده من قبول میکنم که کوروشی بوده
1-دین کوروش زرتشتی بوده و زرتشت ها مرده های خودشون رو میسوزوندن پس این قبر کوروش از کجا طی این 90سال اومد(از زمان حکومت پهلوی)

2-اگر کوروش اون همه که شما میگین بزرگ بود پس چطور شده شاعر هایی مثل حافظ و سعدی و فردوسی از اسکندر خان چندین بار در اشعار خود نام برده ولی از کوروش شما یه بار هم نام برده نشده.

4-اگر به شکل سرباز های روی دیوار تخت جمشید توجه کنین و به نوع لباس پوشیدنشون چکمه پوشیدن که باید مثل مصری ها چون اون منطقه گرم سیر بود دمپایی میپوشیدن .آیا این سرباز ها همان سرباز های سرزمین های شمالی و سرد سیر نیستند که اون مکان را فتح کردن
و
.....
هزاران سوال دیگه

درود برهمه
مشخصه فقط تعصب محض داري نه علم
كجاي تاريخ امده كه زرتشتيان مردگانشونو ميسوزونند /لطفا جواب بده
در مورد اينكه چرا پرسپوليس را تخت جمشيد ميگويند قدري تحقيق كن /خواستي خودم برات توضيح ميدم دليل اين نام گذاري را /اين نام گذاري دقيقا شبيه نام گذاري نقش رستم است و تخت جمشيد دخلي به كوروش ندارد و توسط داريوش بنا شد /دليل نامگذاري تخت جمشيد اين است كه در كتيبه اي در پارسه داريوش بر تختي روان بر دوش تعدادي سوار است و مردم عامه چون علم نداشتند مثل بعضيها ميگفتند كه ان كه بر تخت سوار است جمشيد و ان تخت تخت جمشيد است
گزينه چهارمتان كه واقعا اوج كشفياتتان است
ما بي سواد شما درست ميگين /اين كه علامه طباطبايي و بسياري از بزرگان معتقد به ذوالقرنين بودن ايشان است چي/ ايشان هم بي سواد بودند /ميشه شما بفرمايين چه كسي حكومت سارد را نابود كرد و...
اينكه پنجاه سال است اسم كوروش بر سر زبانهاست چيز عجيبي نيست و بسته به كشفيات علم است
تا قبل از كشف تمدن ارته و كرمان و شهداد همه بين النهرين را مهد تمدن ميدانستند و در عرض 15 سال گذشته همه ديدند كه نظرشان اشتباه است پس با اين تفاسير تمدن ارته پوچ است
تا قبل از گاليله كسي ادعاي گرد بودن زمين را ان طور بيان نكرد پس با استدلال منطقي شما زمين گرد نيست چون قبل از ان گرد محسوب نميشده
علم كلا كشكه و ارزش نداره /درست چيزيه كه قبلا درست بوده /قهوه حرام است چون در زمان حضرت محمد ص قهوه نبوده /استدلال جنابعالي از اين دست فتواهاي جالب است

دوشنبه 6 اردیبهشت1395 - 6:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amir2014 نوشته است:
ayhan نوشته است:

و
.....
هزاران سوال دیگه

درود برهمه
در مورد اينكه چرا پرسپوليس را تخت جمشيد ميگويند قدري تحقيق كن /خواستي خودم برات توضيح ميدم دليل اين نام گذاري را /اين نام گذاري دقيقا شبيه نام گذاري نقش رستم است و تخت جمشيد دخلي به كوروش ندارد و توسط داريوش بنا شد /دليل نامگذاري تخت جمشيد اين است كه در كتيبه اي در پارسه داريوش بر تختي روان بر دوش تعدادي سوار است و مردم عامه چون علم نداشتند مثل بعضيها ميگفتند كه ان كه بر تخت سوار است جمشيد و ان تخت تخت جمشيد است
ما بي سواد شما درست ميگين /اين كه علامه طباطبايي و بسياري از بزرگان معتقد به ذوالقرنين بودن ايشان است چي/ ايشان هم بي سواد بودند /ميشه شما بفرمايين چه كسي حكومت سارد را نابود كرد و...
اينكه پنجاه سال است اسم كوروش بر سر زبانهاست چيز عجيبي نيست و بسته به كشفيات علم است
تا قبل از كشف تمدن ارته و كرمان و شهداد همه بين النهرين را مهد تمدن ميدانستند و در عرض 15 سال گذشته همه ديدند كه نظرشان اشتباه است پس با اين تفاسير تمدن ارته پوچ است
تا قبل از گاليله كسي ادعاي گرد بودن زمين را ان طور بيان نكرد پس با استدلال منطقي شما زمين گرد نيست چون قبل از ان گرد محسوب نميشده
علم كلا كشكه و ارزش نداره /درست چيزيه كه قبلا درست بوده /قهوه حرام است چون در زمان حضرت محمد ص قهوه نبوده /استدلال جنابعالي از اين دست فتواهاي جالب است

تشکر میکنم از آقا مجتبی که اینقدر نا جوانمردانه و ضعیفانه منو تحریم کردن. و اما شما. شما بجز تعنه زدن و گفتن حرف های بی اساس چیزی رو ثابت نکردین .من گفتم با مدرک دلیل بیاورید.

جمعه 24 اردیبهشت1395 - 10:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ayhan نوشته است:
amir2014 نوشته است:
ayhan نوشته است:

و
.....
هزاران سوال دیگه

درود برهمه

تشکر میکنم از آقا مجتبی که اینقدر نا جوانمردانه و ضعیفانه منو تحریم کردن. و اما شما. شما بجز تعنه زدن و گفتن حرف های بی اساس چیزی رو ثابت نکردین .من گفتم با مدرک دلیل بیاورید.

درود بر شما
دوست عزيز بنده نميدانم كه بر موج چه تفكر يا چه كسي سوار شديد ولي مشخص است كه اصلا تاريخ نخونديد و نميخونيد
براي مثال شما بر چه مبنايي ميگين كه زرتشتيان مردگانشان را ميسوزاندند در حالي كه اتش در ايين زرتشتي مقدس و پاك است و نبايد توسط بدن انسان الوده گردد و اين تقدس تا جايي بود كه مغان دهان بند داشتند تا نفسشان مايه الودگي اتش نگردد
اين هم مدرك براي بزرگي كوروش
انگليسيها در خرابه هاي شهر باستاني بابل كتيبه اي استوانه اي يافتند كه روي ان رويداد فتح بابل به دست پادشاه بزرگ ايران نوشته شده بود
در بخشي از اين كتيبه چنين امده است :منم كوروش /پادشاه جهان/شاه شاهان /پادشاه مقتدر بابل..........پسر كمبوجيه شاه انشان نوه كوروش (كوروش اول )شاه انشان نبيره چيش پيش هخامنشي /ايا اين دليل كوچكي براي بزرگي كوروش است
برادر عزيز نظرات شما مبتني بر مدرك نيست نه عرايض بنده

شنبه 25 اردیبهشت1395 - 3:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درودایرانی بردوستان
درودبرکروش بزگ
درودبرگذشتگانی که هرچقدربیشتردرموردشان میخونم بیشترسربلندمیشم
ودرودبرکسی که این انجمنوتاسیس کردکه مابتونیم دروق وازواقعیت تشخیص بدیم

یکشنبه 21 خرداد1396 - 12:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 0 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure