انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:31am

پاسخ به موضوع  [ 34 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 تجربه و طرز مقابله با گرگ در شب حفاري! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه ايران سراي من است
mnbvcxzaqwsx نوشته است:
حمله گرگ به انسان بسیار نادر و دور از تصور است. گرگها از انسان دوری میکنند و در صورت مشاهده انسان فرار میکنند. حمله گرگ تنها در مورد گرگ های پیر و بیمار و یا گرگ هایی که به نحوی توسط انسان دست آموز شده اند گزارش شده است.
حمله گرگ به چند دلیل ممکن است اتفاق بیافتد که نحوه برخورد در هر مورد متفاوت است.
1-دفاع از فرزند
2-دفاع از قلمرو
3-شکار
در صورتی که حمله یکی از موارد 1 یا 2 باشد، خونسردی خود را حفظ کنید و نترسید، از نگاه کردن مستقیم به چشم حیوان خودداری کنید، به آرامی به سمت عقب حرکت کنید و از جانور فاصله بگیرید، در مقابل گرگ فرار نکنید چون ممکن است باعث ترغیب گرگ به تعقیب شما شود.
از تکان دادن دستها و یا داد زدن خودداری کنید که هر یک از موارد فوق میتواند به عنوان یک حرکت تهاجمی تلقی شده و حیوان را خشمگین کند.
همچنین خوابیدن بر روی زمین به حالت جنینی میتواند از حمله گرگ جلوگیری کند. اما در مورد سوم که معوملا گرگ به تعقیب طعمه میپردازد رفتار شما باید کاملا خشن و رعب آور باشد تا گرگ از حمله منصرف شود. تکان دادن دستها، پرتاب اشیا به سمت جانور، نگاه مستقیم به چشم حیوان و هر آنچه که شما را قدرتمندتر نشان دهد (استفاده از سوت، آتش و...کارساز خواهد بود.
در موردی که گرگ به انسان به چشم یک طعمه نگاه میکند نشان دهنده بیمار بودن گرگ است. بیشترین حملات گرگ به انسان در ایران نه از طرف گرگ بلکه از جانب گرگاسگ ها (آمیزش گرگ نر و سگ ماده) انجام میشود.
بسیاری از افراد برای بالا بردن خوی تهاجمی سگها اقدام به این آمیزش میکنند و پس از آنکه قادر به تربیت گرگاسگ نشدند آنرا در طبیعت رها میکنند.
هر ساله گرگاسگ ها جان بسیاری از افراد را میگیرند و این کشتار به پای گرگ ها نوشته میشود. يكی از تفاوت های عمده گرگاسگ از گرگ خالص ، نحوه قرارگيری سر بر روی تنه است .
گردن گرگاسگ ها كشيده بوده و سرِ بالايی دارند اما در گرگ خالص سر در امتداد بدن قرار گرفته است. نحوه برخورد با گرگاسگ ها همانند نحوه برخورد در حمله یک سگ است.

کاملا درسته. کمک مطلبی در مورد تجربیات خودم و دوستانی که نزدیک باهاشون حرف زدم نوشتم که متاسفانه لحظه ارسال از سایت خارج شدم که همش پرید. مطالبتون کاملا علمی و اثبات شده است. فقط اضافه کنم جدیدا گرگهای توسط اداره محیط زیست جهت ازدیاد نسل تکثیر میشن و بعد از بزرگ شدن تو طبیعت ول میکنن که چون از انسان نمیترسن بسیار خطرناکن و خودم از بچه های چوپان شنیدم که بهشون حمله شده و چون موتور داشتن تونستن فرار کنن

جمعه 16 آبان1393 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیز شما شرایط کلی رو دارید میگید
اما در شرایط حفاری چی؟؟
جایی که نه بشه از اتش استفاده کرد و نه اسلحه
و در سرما هم گرگ ها و گرگاس خوی درندگی ثیدا میکنن
در این شرایط چه باید کرد؟؟

این نیز بگذرد

شنبه 16 آبان1393 - 1:52am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

فقط میتونم بگم خدا رحم کنه پس!

دوشیمنرسیمجنگجنرهدربان <--

شنبه 16 آبان1393 - 1:53am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

bad tiger نوشته است:
دوستان عزیز شما شرایط کلی رو دارید میگید
اما در شرایط حفاری چی؟؟
جایی که نه بشه از اتش استفاده کرد و نه اسلحه
و در سرما هم گرگ ها و گرگاس خوی درندگی ثیدا میکنن
در این شرایط چه باید کرد؟؟

آره دقیقا ، می خواستم اینو بپرسم!

دوشیمنرسیمجنگجنرهدربان <--

شنبه 16 آبان1393 - 1:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
bardia نوشته است:
به نام خدا
شوکر قوی
ومن ا... التوفیق

بردیا داداش گلم شوکر چیه مگه مخوای دزد بگیری =))

این حیوون اگه بهت حمله کنه گلوتو میگیره اونای دیگه هم یک دل سیر میخورنت =))

داداش تست کردم
از صدا و جرقه اش مثل سگ میترسن

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 17 آبان1393 - 7:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
bardia نوشته است:
بهرام نوشته است:
bardia نوشته است:
به نام خدا
شوکر قوی
ومن ا... التوفیق

بردیا داداش گلم شوکر چیه مگه مخوای دزد بگیری =))

این حیوون اگه بهت حمله کنه گلوتو میگیره اونای دیگه هم یک دل سیر میخورنت =))

داداش تست کردم
از صدا و جرقه اش مثل سگ میترسن

سلام. منم شوکر رو روی یک سگ امتحان کردم از صدا و جرقه اش فرار میکرد.

و در مورد نرم افزار که آقا سعید گفتن :
از بلندگو صداش درمیومد و میرفت رو مخ آدم. با همه فرکانسهاش هم تست کردم ولی روی سگ جواب نداد

شنبه 17 آبان1393 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان و اساتید : کاشکی چیزی پیدا می کردیم بعد بگذار گرگ هم بیاد ما را بخوره !!!!!!!!! :p
گرگ ها اکثرا دسته جمعی حمله می کنند و به تنهایی به ندرت حمله می کنند و با داد و فریاد انسان می ترسند فرار می کنند.
یک راه دیگه هم هست قسمش بدین بهش بگین جون مادرت منو نخور و التماس کنید =))

شنبه 17 آبان1393 - 11:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

گرگها هرگز گريه نميکنند, اما گاهي عرصه زندگي چنان بر آنها تنگ ميشود که بر فراز بلندترين قله ها, دردناک ترين زوزه ها را ميکشند
با سلام : گرگ ها دسته جمعی حمله می کنند از گرگ تنها نترسید از سر و صدا و فریاد و عربده کشیدن !!هم می ترسند
راهای مختلفی وجود داره و بهترین راه زد و بند با گرگ است اول التماس کنید و بگویید جان مادرت منو نخور یک بره خوب سراغ دارم برات میارمش باید وارد باشی یک جوری مخش را بزنی .........
یک راننده داشتیم عرب بود یک روز دیدم ناراحته ازش سوال کردم چی شده امروز سر حال نیستی گفت دیشب همه مرغهام را برده اند گفتم توی همسایه باید یک نفر دزد اینکار را کرده باشه گفت نه تحقیق کرده ام کار سگمه گفتم مگه سگ مرغ می خوره گفت نه با روباه زد و بند کرده مدتی است خیلی بی عرضه شده جلوی لانه مرغها خوابیده بود ولی روباه مرغ ها را برده بنابراین زد و بندی صورت گرفته گذشت و گذشت و بعدا گفت سگ را از خانه بیرون کردم و یک شگ جدید اورده ام

شنبه 17 آبان1393 - 12:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب
دوستان بنده تا به حال با گرگ روبه رو نشدم ولی سگ هار چرا :D
دوستان ولی من فکر همه چیرو کرده بودم خیلی فکر کردم پول شوکر و اسلحه اینارو ندارم تا ببرم و از خودم دفاع کنم و دست به خلاقیت زدم از قدیم گفتن محدودیت خلاقیت میاره
دوستان یک لوله لولکشی تهیه کنید حدود یک مترونیم،یک سرشو برش بزنید و یک چاقو تیز ومحکم کار بذارید بعدباچسب حرارتی محکمش کنید و بعد با چسب سیاه برق محکم محکمش کنید و لوله رو هم با همون چسب چسب کاری کنید که لوله سفید در شب دیده نشه و استتار بشه،داخل لوله هم میتونید که خم نشه چوب باریک کار بذارید و خیلی راحت نیزه عالی و کاربردی درست کنید از دو متری میتونید،دخل هر گرگی رو در بیارید بخصوص اگه چند نفر نیزه به دست باشید،وهیچ وقت اگه رودررو شدین فرارنکنیدواگه کوله یا کیفی داری بذاریدواروم ربرگردیردین وقتی میرسه کوله رو بو میکنن و این فرصت فرار به شما میده،اینم از خلاقیت ما موفق باشید،یا حق

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

یکشنبه 15 اسفند1394 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
برای آسیب نزدن به گرگها واز طرفی هم سالم موندن خود آدم معمولا هرچیزی که بتونه حسهای حیوانات رو که خیلی قویتر از انسان هست رو آزار بده کار سازه به عنوان مثال یه شب یه سگ گله که خیلی هم جسور ووحشی بود جلوی ما رو گرفته بود وبا پارس شدید نمیزاشت تکون بخوریم یه لیزر سبز تو جیبم بود برداشتم وکمتر از یک ثانیه گرفتم توچشمش باور کنید چنان زوزه ای کشید ورفت که انگار با گلوله زده باشیش !
از طرفی هم یکی از قویترین راهای دفاعی که برای حیوانات حتی خرس توسط محیط بانها واشخاصی که تو طبیعتن استفاده میشه اسپری فلفل هست که نه تنها برای حیوانات بلکه برای انسان هم کاربرد داره وآسیب جدی هم نمیزنه وخوبیش هم اینه که با یک بار اسپری کردن مخصوصا اگه در جهت باد باشه میشه تعدای رو همزمان متوقف کرد

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

سه شنبه 18 اسفند1394 - 11:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 34 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure