انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:38pm

پاسخ به موضوع  [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی
 فلزیاب های دست ساز 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ناصر جان منظورش epg8000 جناب صفایی هست

پنج شنبه 1 خرداد1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدي جان من هم اين مدار آقاي صفايي روشنيده ام
ولي از نزديك نديدمش :-\
حالا اگه دوستان چند تا عكس با كيفيت از مدارش بزارند خوب ميشه :-?

پنج شنبه 1 خرداد1393 - 10:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوست من ؛ بنده احساس میکنم شما هم مثل خیلیا دنبال دستگاهی هستین که یا وجود خارجی نداره یا اگر هم باشه بسیار کمیاب و گران هست!
در مورد تست توباکس یکی از دوستان از پشت دیوار سیمانی به قطر نیم متر تست کرد و نتیجه این بود که افت برد محسوسی وجود نداشت! یکی از دوستان هم تا عمق 2 متر زیر خاک تست کرد و نتیجه مشابه بود یعنی مقداری که بشه افت برد حسابش کرد تقریبا وجود نداشت. البته زیر خاک یک فلز بسیار قدیمی حتی ممکنه تا 2 برابر داخل هوا هم زده بشه! دیگه بستگی به جنس اون خاک و فلز و میزان قدیمی بودنش داره.
اما در مورد سنگ کلا کمی کار مشکل میشه! چون هر نوع امواجی رو شما در نظر بگیرین داخل سنگ خیلی سخت تر نفوذ میکنه و این یک واقعیت علمی هست و زیاد به دستگاه ارتباط نداره.
رنج فرکانس هایی هم که در پالسی استفاده میشه کاملا با وی ال اف ها یا توباکس فرق داره. سیستم پالسی چون پالسهای لحظه ای و نوک تیز میفرسته باید فرکانس پالسش خیلی پایین باشه تا خوب نفوذ کنه. در حالیکه بدلیل شکل موج بسیار نرمی که توی وی ال اف هست با دهها برابر این فرکانس میشه همون مقدار نفوذ رو داشت!
نکته ای که شاید خیلی ها ندونن اینه وقتی شما پالسی با فرکانس پایین استفاده میکنین درسته نفوذ بیشتر میشه اما حساسیت به فلزات نرم تر از جمله طلا کاهش پیدا میکنه! پس در واقع یک تناقض پیش میاد و من خودم تا حالا پالسی ندیدم که نفوذش واقعا عالی باشه و در عین حال مثلا طلا رو مطابق آهن بتونه بزنه!
درباره تفکیک هم اصلا روی تفکیک پالسی ها حساب نکنین! خیلی هنر کنن فقط آهن رو بتونن بصورت قطعی مشخص کنن. پالسی کلا بین سایر فلزات اونقدر تفاوتی نمیتونه ببینه که بخواد برای شما تفکیک قابل اطمینان فراهم کنه.
در مورد ساخت توباکس هم با اینکه نقشه ها کاملا موجود هستن ولی اگر توانش رو ندارین میتونین به آقا مجتبی بگین براتون بسازه.

سلام مهندس

کاملا حق با حمید خان من هم ساختم الان فلز 15*15 رو تو عمق 2.70 جواب گرفتم یه سینی روی 60*60 رو تو عمق 5.30 که قبلا دفن شده بود کشف کردم .

حمید خان سلامت باشی . دوست خوبم mhak کجاست ؟

سه شنبه 23 دی1393 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ali3329b. عزيز
من اينجام داداش
خوشحالم که موفق شدين انشالا که به موفقيت هاي خوبي برسين از اون خوب خوباش :D :x

سه شنبه 23 دی1393 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که تجربه کار با فلزیاب های دستساز دارند بیان تجربیات عمق زنی با دستسازهاشون بیان کنند تا با این روش بتونیم بهترین دستساز از بین بقیه انتخاب کنیم و بهترین تست روی فیبر مسی یا فلز برنجی 50 سانت مربعی زیر خاک هست! من بالاترین تست با لوپ 1متری که برای فلزغیر آهنی با این ابعاد زیر خاک انجام دادم 2متر 20سانته حالا اگه دوستان عمق بیشتر ازاین تجربه کردن بیان نظراتشون بگن
با سپاس

پنج شنبه 25 دی1393 - 10:42pm

باسلام .يكي از دوستان من چند سال پيش از آقاي صفائي دستگاه pi 2005 رو به مبلغ 1 ميليون خريده بود.(الان 400/2 ميفروشه )بدون تفكيك بود.يه سيني استيل 30 سانتي را با لوپ 45 توي هوا به زور در 30/1 ميزد. يه فيبر مسي 10 در 20 رو به زور در 90 سانت ميزد.اگه به تبليغاتش نگاه كنيد، عمق كاوشي كه براي اين دستگاه زده خيلي بيشتر از اين تستهاست.كه همش دروغه.كاركردش هم خيلي مشكل بود.هميشه بايد روي 3 خط ال سي دي تنظيمش ميكردي،كه با كوچكترين بالاو پائين شدن تنظيمش به هم مي خوردو عملا نميشد باهاش كار كرد. مدار ساده اي داشت و كلا دستگاه بدرد نخوري بود.يكي از بدترين پالسي هاي دست سازي بود كه تا بحال ديدم .احتمالا دستگاه هاي ديگش هم همينطوري باشه. بعد از دو سه ماه دستگاه ايراد پيدا كردو به نصف قيمت به صفائي پس داد.اي كاش اينجور انجمن ها اون موقع هم بود تا دست آدمهائي مثل صفائي زودتر رو مي شد.

یکشنبه 28 دی1393 - 8:50am

با سلام و احترام خدمت همه عزیزان. باید بگم این اقای شیرمحمدی واقعا کلاهبرداره ایشون یه دستگاه یون یاب به یکی از دوستام فروخته بعد از خرید بهم گفت روشن نمیشه و منم نمیتونم تا ارومیه برگردم .منم بازش کردم که تغذیه شو درست کنم دیدم به به... از جهارتا ولومی که تو دستگاه هست دوتاش که اصلا به جایی وصل نیست. ولوم صداشم مسخره بازیه. ورودی هدفون و یکی از کلیداشم به جایی وصل نیست و دکوریه...بماند که کل مدارش 2-3 تا ترانزیستور و مقاومت و یه خازن بود...اگه اقای شیر محمدی یا همون king اعتراضی داره عکسهای دستگاه با سند و فاکتور و مهری که شمارش روشه رو بذارم تا بقیه هم این کلاهبردار بشناسن

جمعه 2 بهمن1394 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
hunter30000 نوشته است:
با سلام و احترام خدمت همه عزیزان. باید بگم این اقای شیرمحمدی واقعا کلاهبرداره ایشون یه دستگاه یون یاب به یکی از دوستام فروخته بعد از خرید بهم گفت روشن نمیشه و منم نمیتونم تا ارومیه برگردم .منم بازش کردم که تغذیه شو درست کنم دیدم به به... از جهارتا ولومی که تو دستگاه هست دوتاش که اصلا به جایی وصل نیست. ولوم صداشم مسخره بازیه. ورودی هدفون و یکی از کلیداشم به جایی وصل نیست و دکوریه...بماند که کل مدارش 2-3 تا ترانزیستور و مقاومت و یه خازن بود...اگه اقای شیر محمدی یا همون king اعتراضی داره عکسهای دستگاه با سند و فاکتور و مهری که شمارش روشه رو بذارم تا بقیه هم این کلاهبردار بشناسن

سلام دوست عزیز شما لطفا چندتا عکس باکیفیت از قطعات و پشت فیبر این یونیاب قرار دهید تا ببینیم در چه حدی است :-BD

شنبه 3 بهمن1394 - 9:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
سلام دوست عزیز من epg را دارم ثباتش عالیه ولی عمق زنیش خوب نیست فیبر مسی 10در10 را زیر زمین جدید تو 55 سانتی با لوپ 50 میزنه نگیر داداش قبول هم نداری عکسش را میذارم خواستی بهت میفروشم

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

دوشنبه 19 بهمن1394 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حسین1 نوشته است:
باسلام .يكي از دوستان من چند سال پيش از آقاي صفائي دستگاه pi 2005 رو به مبلغ 1 ميليون خريده بود.(الان 400/2 ميفروشه )بدون تفكيك بود.يه سيني استيل 30 سانتي را با لوپ 45 توي هوا به زور در 30/1 ميزد. يه فيبر مسي 10 در 20 رو به زور در 90 سانت ميزد.اگه به تبليغاتش نگاه كنيد، عمق كاوشي كه براي اين دستگاه زده خيلي بيشتر از اين تستهاست.كه همش دروغه.كاركردش هم خيلي مشكل بود.هميشه بايد روي 3 خط ال سي دي تنظيمش ميكردي،كه با كوچكترين بالاو پائين شدن تنظيمش به هم مي خوردو عملا نميشد باهاش كار كرد. مدار ساده اي داشت و كلا دستگاه بدرد نخوري بود.يكي از بدترين پالسي هاي دست سازي بود كه تا بحال ديدم .احتمالا دستگاه هاي ديگش هم همينطوري باشه. بعد از دو سه ماه دستگاه ايراد پيدا كردو به نصف قيمت به صفائي پس داد.اي كاش اينجور انجمن ها اون موقع هم بود تا دست آدمهائي مثل صفائي زودتر رو مي شد.

بردش خیلی بدتر از گری بوده پس من یکی ورقه فلزی 19 در 19 دایره ایی رو در 140 حداکثر ودر 120 کامل سنس داشتم اون هم با لوپ40 تخت بعضی وقتا میگم چرا من هم فروشنده نشدم :(( .اما در مورد دیجیتالیهای اولیه هم اگه دقت کرده باشین محدودیت داشتن یعنی بردشون کمتر از انالوگ بوده الان جاشون کاملا عوض شده اون هم به خاطر تکنیک برنامه نویسی هست شاید هم برابر باشن چون هنوز انالوگ هایی هستن که برد خوبی دارن اما محدودیتشون به خاطر تنظیمات اپراتوری هست

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 19 بهمن1394 - 7:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 113 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure