انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 4:10am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1670 , 1671 , 1672 , 1673 , 1674 , 1675 , 1676 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

grifin نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت استاد حمید عزیز.
یه جایی رو خیلی وقته که داریم کاوش میکنیم از روی علایم تایید شده.
در عمق 8 متری با توجه به یه علامت تغییر مسیر دادیم و کار به شکل افقی پیش رفت.
کف اون کانال و که یه جور ماسه فشرده هست با لوپ 30 با فلزجو کاوش کردم.
یه جایی وسط کانال یه نقطه رو حفره نشون میده.یعنی تا منهای 50 هم میره.نزدیک دو سه بار هر بار یک ساعت با دقت دستگاه زدم که هر بار میتر منفی دقیقا همونجا داشتم.
با لوپهای مختلف هم امتحان کردم و نتیجه همون بود.
محض اطلاع بگم که ترکیب خاک اونجا زیر لوپ سنس میشه.
حتی وقتی لوپو میچسبونم زمین و میکشم رو اون نقطه باز میتر منفی میشه.
به نظرتون با توجه به لوپ من که 30 هست ،اگر فضای خالی در اون زیر باشه تا چه عمقی امکان داره باشه که اینطور سنس میشه.؟
چون شرایط کار کردن اون پایین سخته میخواییم بیهوده کار نشه.

خسته نباشین.
البته این مسائل رو باید در تاپیک اپراتوری مطرح کنین تا انسجام مطالب حفظ بشه و نتیجه هم بیشتر بدرد همه بخوره. اما شرایطی که فرمودین کمی پیچیده بود! :D با توجه به اینکه میفرمایین جنس خاک طوری بوده که بهش حساسیت وجود داشته ؛ در این حالت امکان خوبی برای سنس حفره وجود داره. اما امکان اینکه مثلا تخته سنگی با شرایطی متفاوت از خاک اطراف هم در اونجا باشه هست. با توجه به مجموع شرایط و سایز لوپ بنظر من چه حفره و چه سنگ خاصی در اون قسمت باشه ؛ فاصله شما تا رسیدن بهش بین نیم تا 1 متر هست!

یکشنبه 18 بهمن1394 - 9:42pm
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
سلام مهندس حمید ببخشید بازم با یه سوال مزاحمه وقتتون شدم من ماسفت و ترانزیستورهامو کلا با تستر چک کردم این سوال برام پیش اومد اعدادی که تستر نشون میده میخواستم بهترین ماسفت یا 170 رو رو مدار ببندم برا ماسفت vt از3.5تا4.8 ظرفیت از 830 پیکو تا914 وuf از 550 میلی ولت تا620 برا ترانزیستور هم از مجموع 5 تایی که چک کردم اعداد مربوطه متغیره میخاستم باتوجه به مدار جنابعالی این ارقام باید چطور باشه c-uf-vt هم برا ماسفت هم s170 بازم سپاس گزارم بابت همه زحماتتون

خواهش میکنم.
البته من هنوز اون تستر رو در اختیار ندارم و قطعات این مدار رو هم به این شکلی که فرمودین تست نکردم! لذا نمیتونم در مورد اعدادی که فرمودین نظری بدم. هر چند رنج اعدادی که ذکر کردین همگی نزدیک به هم هست و این میزان اختلاف جزئی در قطعات مختلف طبیعیه. فقط در خصوص BS170 مهم این هست که سالم باشه و ترتیب پایه ها درست باشه. یعنی وقتی از سمت نوشته ها نگاه کنین و پایه ها رو به پایین باشن ؛ پایه چپ D و پایه وسط G و پایه راست S هست. در همین حد اگر تستر به شما درست نشون داد دیگه مشکلی نیست و اصولا پارامترهای دقیق BS170 تاثیری در کارکرد مدار نداره.

یکشنبه 18 بهمن1394 - 9:48pm
آواتار کاربر

با درود و خسته نباشید به مهندس حمید عزیز
از زحماتت بسیار ممنونم و خداوند یکتا نگهدارت باشه..
بعد از چند ماه با این که دو تا مدار pi مونتاژ کردم همش کویل ارور داشتم تا اینکه مدار سومی خدا رو شکر راه افتاد.اعدادش به شرح زیر
و با لوپ 40 عنکبوتی که با سیم افشان همدان درست کردم و کابل رابط RG59 فویل دار. با فرکانس 201و پهنای پالس 240 یه سکه ی 500 تومانی را در فاصله ی 40 سانتیمتر در خانه سنس میکنه.
قطعات این مدار رو از نیکو شاپ خریدم.اون دو تا مدار قبلی رو از ایران میکرو و چهره الکترونیک خریده بودم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 18 بهمن1394 - 10:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما. لطف دارین. خسته نباشین.
اعداد 3 گانه شما مشکل دارن و این مشکل بنظر نمیاد از ایسی 357 باشه! بنظر من علتش نزدیکی لوپ به فلزات مزاحم در شرایطی هست که این عکس رو گرفتین. لذا برد شما برای سکه 500 تومنی هم که اندکی کم هست میتونه به همین جهت باشه. در شرایطی که محیط تست شما خوب باشه و عدد اول شما در رنج 300 قرار بگیره و کمی با تنظیمات هم کار کنین و البته لوپ بهتری بسازین ؛ میتونین این سکه رو با این سایز لوپ حداقل 45 سانت سنس کنین. ایشالا موفق باشین. @};-

یکشنبه 18 بهمن1394 - 10:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمیدشرمنده من یه لوپ ۱/۱دارم دستگاه دلیش,را ۸میشناسه خوبه یا باید خودم بسازم لوپ مال لورنز بوده اگه خوب نیست دلی لوپ برای لوپ ۶۰و۱/۱چند خوبه .بازم ممنون از ژحمات شمل

یکشنبه 18 بهمن1394 - 11:11pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ebrahem نوشته است:
سلام مهندس حمیدشرمنده من یه لوپ ۱/۱دارم دستگاه دلیش,را ۸میشناسه خوبه یا باید خودم بسازم لوپ مال لورنز بوده اگه خوب نیست دلی لوپ برای لوپ ۶۰و۱/۱چند خوبه .بازم ممنون از ژحمات شمل

سلام
دوست عزیز لوپی با این شرایط اصلا نمیتونه کارکنه و بنظر میاد سیستم شما یه مشکلی داره وگرنه دیلی اینقدر پایین خیلی غیر طبیعی هست!
شما لوپ دیگری رو هم با این سیستم تست کردید؟ دیلی اون رو چند شناسایی میکنه؟

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 18 بهمن1394 - 11:30pm

سلام آقا حمید عزیز وقت بخیر
میشه در رابطه با اعداد سه گانه و بهترین عدد توضیح بدین و بفرمایید وقتی کلید پایین رو برای بالانس میزنیم عدد دیلی برای لوپها ۱/۵و۱و۶۰ چه شماره ای باشه خوبه و از چه شماره ای تا چه شماره ای کار میده و مشکل پیش نمیاد؟
برای فیلتر کردن املاح اگه عدد دیلی بالاتر باشه بهتره؟

دوشنبه 19 بهمن1394 - 1:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asgharasghar نوشته است:
سلام آقا حمید عزیز وقت بخیر
میشه در رابطه با اعداد سه گانه و بهترین عدد توضیح بدین و بفرمایید وقتی کلید پایین رو برای بالانس میزنیم عدد دیلی برای لوپها ۱/۵و۱و۶۰ چه شماره ای باشه خوبه و از چه شماره ای تا چه شماره ای کار میده و مشکل پیش نمیاد؟
برای فیلتر کردن املاح اگه عدد دیلی بالاتر باشه بهتره؟
با اجازه مهندس.دوست عزیز فایل راهنما رو بخونید هم ثواب داره هم جواب خیلی از سوال ها توش هست
البته ببخشید که فضولی میکنم :D

دوشنبه 19 بهمن1394 - 2:23pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
و ثواب علیهم و جوابا سوالهم :D

لا اله الا هو

دوشنبه 19 بهمن1394 - 2:38pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان در خصوص دیلی لوپ این نکته رو متذکر بشم که دیلی اتومات لوپ الزاما ارتباطی به اندازه لوپ نداره و برای انواع لوپ کوچک و بزرگ در هر صورت دیلی اتومات حدود 20 نتیجه خوبی به همراه داره.

دوشنبه 19 بهمن1394 - 3:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 1670 , 1671 , 1672 , 1673 , 1674 , 1675 , 1676 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure