انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:37pm

پاسخ به موضوع  [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 نتیجه گیری و نقد تاپیک ای کاش ... 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی من هم با نظر شما موافقم و کاملا منطقیه

منتهی باز نه بنده اسمی از مدار کسی آوردم ....
نه به کسی گفتم بیا شرط ببند ...
نه این تاپیک رو برای جنگ و دعوا و به قول شما ترور شخصیت ( به قول خودم حمله به شخص و نقد فرد بجای نقد موضوع ) ایجاد کردم.
اینا تماما مواردیه که از طرف معتقدین و مدعیان معرف حضور همه مطرح و به این تاپیک تحمیل شدن
تازه یه عده رو هم که سپردیم بدست خدا کلا جوابشون رو نمیدیم
باز مثل خط فاصله روزی یه بار میان یه داستانی ... نقاشی چیزی اینجا یادگاری میگذارن و میرن
خدا همه مریضای اسلام رو شفا بده

قرار بود اینجا محلی برای جمع بندی مستندات و حرفهای منطقی چه تجربی و چه تئوریک در مورد ادعاهای اون تاپیک و مشابهاتش باشه.

اگر واقعیتی وجود داره توضیح علمی هم نداشته باشه آزمایش تجربی داره .
وگرنه قرار بر بهانه تراشی و توجیهای بی اساس باشه که یه عمره خلق الله با این قضایای یاب سر کار بودن بغیر از حرف و ادعا هم هیچی از هیچ جا در نیومد.

ضمنا دوست عزیز بعنوان یه راهنمایی پایه اگر حرف ما رو قبول داری اینو بدون چیزی به نام فلز قدیم و فلز جدید و هاله و نمیدونم یون و اینجور قضایا نه پشتوانه علمی داره نه تجربی .
چون اونجا مطرح شد به این معنی نیست که اگر مطرح نمیشد بقیه ادعاها قبول بود

این رو همونقدر با اطمینان بهت میگم که بخوام راجع به فاصله زمین تا ماه یا گرانش صحبت کنم.

این اصطلاحات اختراع همونایی بود که میگی وقتی یه چیزی رو نمیتونن ثابت کنن براش هزار تا بهانه میارن.

فقط محدود به ردیاب نمیشه.

در حوزه فروش فلزیاب در ایران و خیلی جاهای دیگه یه عده سودجو نظریه های مختلف به خورد مردم دادن اکثر اینایی هم که میبینید دنبال فلز و فلزیابی هستن اطلاعات قبلی و کافی راجع به این دستگاهها ندارن .
خیلیهاشون کلا نمیدونن دستگاههای فلزیاب مبتنی بر چه اصولی کار میکنن که بخوان دستگاه واقعی رو از دستگاه بی پایه و اساس تشخیص بدن.
اکثرشون به ترغیب گنج و گنج یابی همین الکترونیک دست و پاشکسته رو به زور و ضرب در حد مونتاژ مدار یاد گرفتن .
شاید پول داشتن دستگاه آماده میخریدن در حد شناخت قطب مثبت و منفی باطری هم نمیرفتن.
حالا بعضیاشون ادعای الکترونیک هم اومده جزو حوزه گسترده تخصص اشون اون دیگه به کنار .
وگرنه خیلیا دنبال رانندگی باشن از این جمع شاید 10 تاشون نرن مکانیک و اصول کار موتور 4 زمانه و مفصل یونیورسال یاد بگیرن .
این الکترونیک ناقص هم اجباری یاد گرفتن علاقه شخصی نبوده.

همین عدم اطلاع از اینکه چی تا کجا واقعیه از کجا مرز حرفای بی اساس شروع میشه باعث شده اکثر افراد درگیر در این قضیه بخصوص در ایران نه اطمینانی به بخش تجاری دارن نه خودشون میدونن دنبال دستگاه شخصی و دست ساز و نقشه کجا باید برن.

اکثرا اول و آخرش میخوان استناد کنن به یه سری عبارتی که فروشندگان این ور و اونور جسته گریخته تحویلشون دادن این ذکر خاطرات رو یه عده جدی گرفتن فکر کردن علمه ...
بیان مجددش هم لابد انتقال تجربه ....
هر جایی هم جواب نمیگیرن فرض میکنن اون فروشنده همه چیز رو کامل نگفته بقیه اش رو خودمون میریم درمیاریم.

شاید در صداقت اونی که قصد کمک داره شکی نباشه ولی در منبعی که اکثرا ازش نقل قول میکنن هم شک وجود داره هم خیلی وقتا کلا منبع نبوده.

طرف دستگاه میخواسته بفروشه دو قرون کاسبی کنه .

مدعی میشه فلان دستگاه پالسی 6 متر برد داره .
مشتری میاد تست کنه میبینه 2 متر هم نیست .
فروشنده میگه 2 متر مال فلز جدیده فلز قدیم داستانش فرق میکنه برد دستگاه دو برابر و 3 برابر میشه یا هر 50 سال نمیدونم اینقدر درصد میره روی بردش !!!

حرف کلا مسخره و بی اساسه .
دفترچه تمام دستگاههای شرکتهای معتبر هست .اصول کار دستگاههای فلزیاب پی آی و آی بی و بی اف او هم باز هست .
تنها چیزی که توش وجود نداره و تعریف نشده عمر فلزه.
یعنی کسی تونست اثبات کنه جریان eddy در فلز قدیمی 81 برابر فلز جدید میشه بعد میتونه اثبات کنه برد دستگاه برای فلز قدیمی 3 برابر خواهد بود !
فیزیکی اش اینه یه دستگاه مشروط به 81 برابر شدن قدرت فرستنده بردش 3 برابرمیشه اگر این 81 برابر شدن روی ثبات و پایداری و نسبت سیگنال به نویز و تایم شارژ و هزار تا پارامتر فنی دیگه اثر مخرب نگذاره که معمولا میگذاره.

پس این اثبات جزو محالات ممکنه
اونم برای دستگاهی که نه فرستنده نه گیرنده کوچکترین تغییری نکرده.

همین قصه ها رو موقع فروش ردیاب چند مرتبه بزرگتر تکرار میکنن.

یه چیزی که اساس کار نداره اول و آخرش تنها توجیه چرخش آنتها ideomotor یا همون چرخش ذهنیه ( اینا همه اش در فلسفه و انسان شناسی طبقه بندی شده ) ....
فروشنده برای راضی کردن خریدار میاد داستان فلز قدیم فرق میکنه و دستگاه نمیدونم ال و بل میکنه رو راه میندازه حالا کو فلز قدیم و کجا میشه پیدا کرد تستش کرد که شمای خریدار بتونی حرف فروشنده رو نقض کنی.

این حرفا واسه بازار گرمی زده شدن بعضیا ظاهرا داستان رو اونقدر جدی گرفتن که دارن براش فیزیک ابداع میکنن.

کل دنیای فیزیک یا هر علم دیگه از اساس مبحثی به اسم ردیابی رو قبول نداره.
چون قابل اثبات و تست نیست ...
تجربی و میدانی و آزمایشگاهی هم هر چی تست گرفتن تمام ادعاها رد شده .

اسناد و مدارکش هم قبلا ارایه دادم .

اینه که بخش فنی و علمی و تجربی اش روشنه.

بقیه اش دیگه یه هاله رمز و راز و علوم غریبه و یه بابایی هست استاد ردیابیه و نمیدونم هزار تا ماده رو باید باهم بریزه نوک آنتن 500 هزار ولت برق و 50 تن فشار پرس بهش اعمال کنه تا یون آزاد بشه و این جور داستانهاست که 1 ریال نه ارزش دارن نه پشتوانه .

این ادعاها رو هم نسبتا تازه است که کشف کردن .

یه عمری با شاقول و چوب و نمیددنم میله خالی کار میکردن خروجی اشون صفر بود حالا مثلا فکر میکنن یه راه جدید گیر آوردن یه پله ادعاها رو آپ گرید کردن یه اسیلاتوری آمپلی فایری ... فرستنده رادیویی ... اسمارت کارتی چیزی میچسبونن به قبلیا هم الکترونیک رو زیر سوال میبرن هم خودشون رو.
آخه برق و الکترونیک که برای ادعاهای اینجوری ساخته نشدن .
از بار یه الکترون روی صفحه های خارن تا جریان همین الکترون داخل یه سیم تا طراحی نیمه هادی و سنسور تا ژنراتورهای چند صد مگاواتی تا تک تک اثراتی که در برق و الکترونیک از فیزیک و بعضی وقتها هم شیمی وارد شدن دونه به دونه تعریف پارامتر و رنج عملکرد و طراحی و محاسبه و مدار خودشون رو دارن.
اثراتی که جزو محدوده الکترونیک هست معلومه .
اونایی هم که نیست باز معلومه .

مثلا بگم چند ساله دنیای پزشکی دنبال یه خاصیت غیر شیمیایی میگرده باهاش بتونه قند خون رو بدون نیاز به نوار تست و نمونه برداری خون اندازه بگیره .
در الکترومغناطیس خاصیت وابسته مستقیم نداریم .
مجبورن از نوار شیمیایی استفاده کنن نوار بسته به گلوکز تغییر رنگ میده با سنسورای تحلیل رنگ و نور الکترونیکی که پارامتر قابل اندازه گیریه قند خون رو نشون میدن....
یا همین سنسورای شیمیایی رو زیر پوست برای یه مدت میکارن.

دنیای الکترونیک پره از این مشکلات حل نشده که بودجه های میلیاردی برای راه حل از طرف شرکتای معتبر پشتشون هست.
یه بار ندیدیم یکی از این قشر مدعی از آدم معمولی تا فیزیکدان بیان یه نیمچه طرحی ... نوآوری ... راه حلی ... سنسوری ...مداری چیزی ارایه بدن .

ولی اسم گنج و گنج یابی که میاد همه متخصص الکترونیک و فیزیک میشن همه هم واسه دستگرمی یکی دو مدل ردیاب و 7 -8 مدل تئوری فیزیکی غیر قابل توضیح در مورد اثرات راه دور فلزات دارن .

اومدن با این ادعاها الکترونیکم دارن بی اعتبار میکنن.

این اسباب بازی ها ( نه نوعش مد نظرمه نه مارکش و مدلش )واسه سرگرمی مبتدیها و وقت گذروندن شاید جالب باشه .
برای بررسی حرفه ای و تست این قصه ها بدرد کسی نمیخوره .

حالا هر کسی خودش و برداشتش.
یا یه بار برای همیشه میره تکلیف خودش رو با این سرگرمی ها روشن میکنه سودش رو خودش برده .

یا یه 10 -15 سالی خودش رو سر کار میگذاره و از این نقشه به اون نقشه از این ادعا به اون ادعا ... از این استاد به اون استاد هر روز دنبال یه چیزی میره نهایتا تجربه به زور یادش میده که از سیستم بدون اصول کار قرار نیست چیزی دربیاد .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 8:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به تمام دوستان گرامی
دوست عزیز چون ما تئوری برای ردیاب نداریم دلیل نمیشه که ردیاب کار نکنه. خوب اگه اینطوریه آیا شما میتونی برای پدیده درهمتنیدگی کوآنتومی، که هیچ توضیحی براش ندارن ولی ازش میخوان در زمینه ساخت کامپیوترهای کوآنتومی، رادارهای کوآنتومی، مخابرات کوآنتومی و ... استفاده کنن و همه دانشگاه های معتبر دنیا هم رو این موضوع دارن کار میکنن ، تئوری بدی؟ حالا شاید بگین لااقل نتایج عملیشو دیدن، خوب ردیاب هم نتایج عملیشو دیدن منتها تو دنیای ردیابی کمتر کسایی میتونن خوب ردیاب بزنن و همونها هم کلی خطا دارن. به همین دلیل علم نمیتونه نتایجشو تایید کنه . از نظر علم حداقل 50 درصد مردم با نتایج 50 درصدی باید بتونن درست به هدف بزنن تا نتایج ثابت بشه . بنده خودم اولش به هیچ وجه با ردیاب کنار نمیومدم میگفتم همش دروغ و کلاهبرداریه. ولی وقتی خودم دسته ها رو گرفتم دستم واقعا روز اول شگفت زده شده بودم که چجوری داره عمل میکنه . موفق باشید

سه شنبه 13 بهمن1394 - 8:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mstar نوشته است:
درود به تمام دوستان گرامی
دوست عزیز چون ما تئوری برای ردیاب نداریم دلیل نمیشه که ردیاب کار نکنه. خوب اگه اینطوریه آیا شما میتونی برای پدیده درهمتنیدگی کوآنتومی، که هیچ توضیحی براش ندارن ولی ازش میخوان در زمینه ساخت کامپیوترهای کوآنتومی، رادارهای کوآنتومی، مخابرات کوآنتومی و ... استفاده کنن و همه دانشگاه های معتبر دنیا هم رو این موضوع دارن کار میکنن ، تئوری بدی؟ حالا شاید بگین لااقل نتایج عملیشو دیدن، خوب ردیاب هم نتایج عملیشو دیدن منتها تو دنیای ردیابی کمتر کسایی میتونن خوب ردیاب بزنن و همونها هم کلی خطا دارن. به همین دلیل علم نمیتونه نتایجشو تایید کنه . از نظر علم حداقل 50 درصد مردم با نتایج 50 درصدی باید بتونن درست به هدف بزنن تا نتایج ثابت بشه . بنده خودم اولش به هیچ وجه با ردیاب کنار نمیومدم میگفتم همش دروغ و کلاهبرداریه. ولی وقتی خودم دسته ها رو گرفتم دستم واقعا روز اول شگفت زده شده بودم که چجوری داره عمل میکنه . موفق باشید

دوست عزیز اول اینکه موضوع در هم تنیدگی کوآنتومی بحث این تاپیک نیست ..ضمنا در مورد برخی اثرات کوآنتومی و کلا سیستم quadro صفحه اول تاپیک منبع قرار دادم .

لطفا اول مطالعه کنید بعدا یکسری اسم و خاصیت فیزیکی که تماما اصول و تعریف دارن ( قضایای کوآنتومی ریاضیاتش زمان هایزنبرگ تعریف شده و طبقه بندی شده بودن امروز بعد از اونهمه وقت تازه دارن اجرایی میشن ) رو بعنوان اثبات پشتوانه کار کرد ردیاب که باز اگر بر فرض محال قضایای کوآنتوم ریاضیات نداشت( که داره ) استفاده کنید .

یه مبحث عریض و طویل مثل فیزیک کوآنتوم چه ربطی به یه گاو پیشونی سفید قدیمی مثل ردیابی داره که هر جای دنیا هر منبع علمی رو راجع بهش بخوای بخونی فقط به ادعاها و دستگاهها توپیدن و انگ دروغ و کلک و کلاه برداری زدن ؟
نمونه های تاریخی اش هم که باز لینک دادم ماشالله یکی دو تا نیست ....
معلوم هم نیسنت چند سال دیگه و تحت چه شرایطی قراره تکلیفش روشن بشه

شما شاید خوشت نیاد یه چیزی که زمان و هزینه بابتش هدر دادی و براش در عالم رویا خاصیت و عملکرد ساختی رو قبول کنی بی اساس بوده.

منتهی قرار نیست اصول دنیا رو بابت توجیه این علایق شخصی عوض کنیم .

دوست داشتی به خودت اثبات بشه ردیابی که قبولش داری میکنی واقعا کار میکنه یا نه دو تا دسته رو یه جای ثابت مثل میزی چیزی متعادل و محکم بچسبون
بعد این فلزی که ذهنی فکر میکنی دسته ها طرفش میچرخن رو هر هر چند بار از هر فاصله ای دوست داشتی دور تا دور دسته هات ببر ببین اگر کوچکترین حرکتی کردن.

حرکت نمیکنن و نخواهند کرد .
کسی تونست فقط یه کلیپ واقعی از یه همچین آزمایشی بگذاره حداقل میتونه بگه برای ادعام یدونه کلیپ دارم .

در تاریخ جدید پدیده ای وجود نداره که خودش ناشناخته باشه و ریاضیات خاص خودش رو نداشته باشه بر مبناش چیزی بخوان بسازن.
اینم جزو محالاته.

اون سیستم کوآنتومی که فرمودید سوای همه مباحث تئوریک و ریاضی که پشتش داره اگه جایی میشناسی اشخاص عادی مدعی استفاده و راه اندازی و اختراع سیستمی باهاش شده باشن یا دستگاهی چیزی بر این مبنی فروخته باشن بعدا معلوم شده حین تست یا در عمل تقلبی بوده لینکش رو بده .

یه چیزایی رو باهم مقایسه میکنید و نتیجه گیری میخواید ازش بکنید که اصلا با هیچ مدل چسبی قابل چسبوندن بهم نیستن.

سه شنبه 13 بهمن1394 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام جناب مستر . خسته نباشین .
ممنون از نظرتون . میشه لطفا راجع به این که چطور متوجه شدین که عملکرد ردیاب چیز شگفت انگیزیه یه خورده بیشتر توضیح بدین . بدیهیه که توقعی نیست که از کشف هایی که احیانا باهاش داشتین صحبت کنین . ولی لااقل راجع به همین سنس فلزات جدید و قدیم و نحوه اپراتوریتون و این که آیا یه تکه فلز جدید مثلا 50 گرمی که چند سانتی زیر خاک باشه رو تو یه محیط باز حدود 100 یا 200 متر مربعی قادر به رهگیری و قیچی کردن روش هستید یا نه ؟
ممنون .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
دوست من آقا امیر گل فکر کنم شما دیگه زیادی نسبت به این مقوله بدبین هستین . البته من خودم هم در کل آدم خوشبینی نیستم ولی دیگه نه در حد شما . ما نمیتونیم نقش یون و هاله انرژی و میدان الکترو مغناطیس رو در زمینه گنج پژوهی نادیده بگیریم . با ترفند ها و کلک های فروشندگان سودجو و همینطور ساده لوحی و خوش بینی حماقت آمیز بعضیا که تو خیالات خام فقط به نقاط مثبت قضیه فکر میکنن کاری نداریم . اما من به چشم خودم عملکرد ردیاب و یون یاب های خوراکی رو دیدم . حد اقل شاقول یا میله برنجی خالی رو دیدم توسط دو شخص جداگونه که به فلز جدید مخفی شده کاملا واکنش داشت . فلزی که تو گلدون داخل خاک مخفی کرده بودم در بین 4 تا گلدون مشابه به راحتی در عرض 3 یا 4 دقیقه قابل کشف بود . لااقل در این مورد اگه بخواین میتونم کارکردش رو توسط دوستانم نشونتون بدم . چندان سوادی هم ندارن و حتی توانایی کار با کامپیوتر و ورود به این سایتم ندارن .
بگذریم .
به هر حال ما کماکان منتظر جناب 1426539 هستیم تا همونطور که تمایلشون رو برای تست واقعی روی فلز مخفی اعلام کرده بودن به فرمایششون عمل کنن .
با تشکر .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 9:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز بنده گفتم تو علم لااقل باید 50 درصد تو آزمایش موفقیت داشته باشیم تا بشه گفت دستگاهی جواب میده که تو ردیابی بدلایلی که قبلا گفتم همچین چیزی رو نمیبینین. ولی تو دستهای یه عده که مشخصا معلوم نیست چرا اینطوریه حتی بیشتر از 50 درصد جواب میده. بنده روز اول که ردیاب دستم گرفتم دو تا سکه بهار آزادی رو با ردیاب موبایلی تو یه زمین دو هکتاری بعد از 10 دقیقه جستجو در عمق 20 سانتی خاک پیدا کردم . و طبق آزمایشاتی هم که بارها انجام دادم موفقیتم تو یافتن مثلا یه فلز مخفی بیشتر از 50 در صد بوده. نمیدونم چطوری این با شانس جور درمیاد. در ضمن بنده مثال درهمتنیدگی کوآنتومی رو زدم که بگم هر چیزی تئوری نداشت رو نباید رد کرد. گفتین درهمتنیدگی کوآنتومی پشتوانه بزرگی داره خوب عزیز من منم میدونم پشتوانه بزرگی داره ولی هیچ تئوری قابل قبولی نداریم که دقیقا بگه چرا این پدیده رخ میده. خوب پشتوانه ردیابی هم تئوری های الکترومغناطیس هستش ولی در مورد دقیقا خود ردیاب باز هم هیچ تئوری اثبات شده ای نداریم یکیش همین تئوری دوستمون رستمه که بنده خودم با این تئوری مشکل دارم ولی ممکنه درست باشه.
درضمن دوست عزیز بنده با اینکه ردیاب رو قبول دارم ولی هیچ هزینه مالی بابت ردیاب تا کنون پرداخت نکردم و هیچ ضرری هم نمیبینم اگه شما بیای ردیاب رو رد کنی، اگر هم اینجا کامنت میزارم فقط بخاطر اینه که دوست دارم موضوع روشنتر بشه و خودم هم از تجربیات شما و دوستان استفاده کنم. دوست عزیز برای اینکه یه مسئله علمی به نتیجه ای برسه نیاز هست که یه عده با هم مخالف باشن و برای اختلافشون دلیل بیارن. اگه همه با هم موافق باشن که دیگه نیازی به بحث نیست و اون عقیده ممکنه کلا درست یا اشتباه باشه. پس اگه بنده نظرمو گفتم سریع نگین داری ضرر میکنی که از ردیاب دفاع میکنی.
شما میگین ردیاب بدون دخالت دست کار نمیکنه ، خوب حرف شما درسته ولی میشه این رو اینطور در نظر گرفت: همینطور که میدونین اسپین الکترونهای جفت نشده در میدان مغناطیسی خارجی جهت میگرین. اثر میدان مغناظیسی بدن میتونه باعث همسوسازی اسپین الکترون های جفت نشده اتمهای فلز بکار رفته در آنتنها بشه که اگر یک میدان مفناطیسی خارجی دیگه داشته باشیم باعث اعمال نیرو یی هم راستا بر روی تمامی این اتمها شده و میله ها شروع به حرکت میکنن و صدها تئوری دیگه که میگه چرا باید میله ها رو تو دست گرفت که شاید یکیشون درست باشن.

سه شنبه 13 بهمن1394 - 9:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز راجع به هزینه چند بار توضیح دادم هزینه محدود به هزینه مالی خرید یا تهیه فلان دستگاه و سیستم نمیشه .
هزینه یه تعریف خیلی بزرگتره که اولی اش وقته .
دومیش درس و تجربه واقعیه .
سومیش عدم نگرش صحیح به مسایله .
چهارمیش .....

ما میتونیم روزها بشینیم پای مثلا فلان کنسول بازی وقت بگذرونیم .
میتونیم روی نت در حال تحقیق باشیم
میتونیم بشینیم چت کنیم .
میتونیم هم بشینیم کار بورس انجام بدیم یا نقشه ساختمون بکشیم .

اسم همه اش پای کامپیوتر بودنه و اکثرا هم مجانیه .
از یکی پول در میاری ...
از یکی محدوده علم و شناختت بالاتر میره ...
یکی فقط وقت هدر دادن بوده یکی هم بسته به استراتژی عرض یک هفته ممکنه آدم رو بدبخت یا خوشبخت کنه ...

اونی که هزینه دائم شده زمانه
بابت چی هزینه شده و بجاش چی گرفتیم ...

کاملا موافقم قرار نیست نظرات موافق باهم تبادل نظری داشته باشن و تا بحث و اختلاف نظر نباشه خروجی و نتیجه گیری نداریم .

قضیه کوآنتومی که میفرمایید شبیه به گرانشه ... شبیه به جاذبه قوی اتمیه .
ما ماهیت ساختاری هیچکدوم رو نمیشناسیم ولی پدیده ها و اثراتشون شناسایی شدن ....
فرمول بندی شدن ...
برد و حوزه عملکردشون معلومه.... میدونیم کدوم قابلیت تبدیل به کدوم رو داره
مطابق همین شناخت ازشون استفاده میکنیم .باهاشون دستگاه و ماشین آلات میسازیم چه درعالم واقع چه در عالم تست و آزمایش میلیاردها بار قابل تکرار بصورت محاسبه شده با تقریب 100 % کار میکنن.

قرار بود شبیه به ردیاب با پارامترهای غیر قابل محاسبه و پیش بینی کار کنیم و مثلا ضریب 50 % نسبت دقتمون باشه ( که ردیابها ضریب دقت و تکرارشون در حد کسری از درصده اونم باندازه تصادفاته ) از هر 100 هواپیمایی که میخواستن فرود بیان 50 تاش برعکس از جو خارج میشد.
از هر 100 عمل آپاندیسی که انجام میدادن 50 تاش بجای آپاندیس کلیه طرف رو در میاوردن !
از هر 100 باری که پدال ترمز ماشینتون رو فشار میدادید 50 بار ماشین بجای توقف سرعت میگرفت
و این مثالها رو تا قیام قیامت میشه ادامه داد .
( از هر 100 باری که ساعت باید 7 صبح زنگ میزد 50 بارش 5 بعد از ظهر میشد .. از هر 100 هزار سمندی که ایران خودرو بیرون میداد 50 هزار تاش وانت پیکان از آب در میومد .... از هر 50 باری که جریان برق متناوب شهری در ثانیه تغییر قطبیت میداد 25 بار قطب تکراری یا حتی برق مستقیم میشد )

چنین مواردی اساسا با ادعای ردیابی که حتی یکبار با تقریب 5 % قابل تکرار و شبیه سازی نیست رو نمیشه مقایسه کرد و نتیجه این همانی گرفت .
اونایی که ردیابی رو قبول دارن و مثلا توش حرفه ای هستن 99% موفقیت رو مبندازن گردن اپراتور.
یعنی خود دستگاه هیچکاره است اپراتوره که با تسلط ذهن ... بخت و اقبال ... تلقین یا هر چی اسمش رو بگذاریم داره حدس میزنه اگر خروجی مثبت بود میزنیم به حساب دستگاه منفی بود میگیم گردن اپراتوره .

چهار نیروی بنیادی خواص و اثراتشون کاملا مدون شده ... کشف شده ... ریاضیات حاکم دارن و هیچ پارامتر ناشناسی این وسط نداریم که مثلا یه ادعایی مثل ردیاب رو بیاریم وسط الکترومغناطیس جا بدیم .
من حداقل رشته تحصیلیم ایجاب میکرده الکترومغناطیس رو کامل بشناسم.
در پدیده های الکترومغناطیسی و فیزیکش هیچ پارامتر و خاصیتی وجود نداره که بشه ردیاب رو بهش مستقیم و غیر مستقیم وصل کرد و توضیح فیزیکی داد.

اونم مثلا بخواد با تقریب جواب بده یا خیلی وقتها اصلا جواب نده.

سوای الکترومغناطیس از 4 نیروی بنیادی 2 تاش هیچ ارتباطی با گردش میله ها نداره و نمیتونه داشته باشه ( جاذبه ضعیف و قوی هسته ای حوزه و محدوده عملکردشون کاملا مشخصه و خارج از این محدوده برده)

کما اینکه گفتم بر فرض یه خاصیت ناشناس هم داشتیم که قرار بود بصورت مکانیکی روی این دسته ها اثر بگذاره و برآیندش باعث چرخش میله بشه شما باید میتونستی دسته ها رو در یک موقعیت ثابت و تراز بدون حرکت قرار بدی تاثیر این نیروی مرموز کشش فلز بر روی میله ها باید باعث چرخش میشد.
در حالیکه با دسته ثابت نمیشه
( دیگه نیروهای دوربرد فیزیکی کلا مغناطیسه و جاذبه .... هر کشش مکانیکی یا کششی که تاثیر مکانیکی اونم به این بزرگی در فضای غیر خلاء فراتر از اتمی بتونه بگذاره یکی از این دو نیرو بوده .
اسپین اتمی که میفرمایید در حوزه جاذبه ملکولی و اتمی جزو نیروهای کوتاه برده که محدوده تاثیرش در حد چند اتم مجاوره .. نیروی قوی هسته ای هم که کلا یه بحث زیرساختی ذرات بنیادیه و ربطی به این داستان نداره )

ولی یه توضیح خیلی ساده تر و منطقی برای گردش دو تا میله ای که یک شخص بدون ثابت کردن دستاش نسبت به زمین معلق گرفته وجود داره .
اونم نیروی چهارم یعنی گرانشه .
میله ها بالانس نیستن و تعمدا لنگ ساخته میشن ( لنگ نسبی نیستن کلا لنگ ساخته شدن)
وقتی میله از نظر وزن و مرکز ثقل لنگه با حرکت کسری از درجه نسبت به زمین در اثر نیروی گرانش دچار چرخش میشه.

واسه همینه که شما هیچ ردیاب داوزینگی هیچ جای دنیا پیدا نمیکنی دسته قابل دست گرفتن نداشته باشه یا میله هاش رو داخل جعبه بصورت تراز و کالیبره دور از دسترس اپراتور گذاشته باشن و موقعیت میله ها رو الکترونیکی بخونن ( در صورتیکه سنسور و تکنولوژی برای انجام اینکار بصورت الکترونیکی با دقت و تلفات خیلی کمتر از میله بلبرینگی و یاتاقان دار دستی وجود داره ... ولی اپراتوری نیست که بخواد زاویه عدم تراز رو ذهنی تغییر بده و میله ها با نیروی گرانش بچرخن )

وقتی توضیح شفاف و مرتبط عقلی و منطقی با قابلیت آزمایش وجود داره چرا باید وارد نظریه های اکثرا اشتباه با توصیف ناقص بشیم ؟

همین آزمایش ساده که اگر دسته ها رو نسبت به زمین بصورت مطمئن تراز و ثابت کنیم دیگه هیچ چرخشی در حضور فلز حتی درفواصل بسیار نزدیک معنی نداره ( اگر میله ها باندازه کافی به پایه تراز اتصال محکم دارن اصلا دستتون هم کامل بگیرید دورشون ..اگر نتونید مکانیکی با دست حرکتشون بدید فرقی نمیکنه ) فکر کنم کامل اثبات میکنه گردش میله ارتباطی با چیزی غیر از جاذبه و عدم تعادل دست نداره.

در سیستم تجربی و آزمایشی میان عوامل انسانی دخیل رو حذف میکنن بعد تست میگیرن ببینن سیستم چطور جواب میده

سه شنبه 13 بهمن1394 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mstar نوشته است:
دوست عزیز بنده گفتم تو علم لااقل باید 50 درصد تو آزمایش موفقیت داشته باشیم تا بشه گفت دستگاهی جواب میده که تو ردیابی بدلایلی که قبلا گفتم همچین چیزی رو نمیبینین. ولی تو دستهای یه عده که مشخصا معلوم نیست چرا اینطوریه حتی بیشتر از 50 درصد جواب میده. بنده روز اول که ردیاب دستم گرفتم دو تا سکه بهار آزادی رو با ردیاب موبایلی تو یه زمین دو هکتاری بعد از 10 دقیقه جستجو در عمق 20 سانتی خاک پیدا کردم . و طبق آزمایشاتی هم که بارها انجام دادم موفقیتم تو یافتن مثلا یه فلز مخفی بیشتر از 50 در صد بوده. نمیدونم چطوری این با شانس جور درمیاد. در ضمن بنده مثال درهمتنیدگی کوآنتومی رو زدم که بگم هر چیزی تئوری نداشت رو نباید رد کرد. گفتین درهمتنیدگی کوآنتومی پشتوانه بزرگی داره خوب عزیز من منم میدونم پشتوانه بزرگی داره ولی هیچ تئوری قابل قبولی نداریم که دقیقا بگه چرا این پدیده رخ میده. خوب پشتوانه ردیابی هم تئوری های الکترومغناطیس هستش ولی در مورد دقیقا خود ردیاب باز هم هیچ تئوری اثبات شده ای نداریم یکیش همین تئوری دوستمون رستمه که بنده خودم با این تئوری مشکل دارم ولی ممکنه درست باشه.
درضمن دوست عزیز بنده با اینکه ردیاب رو قبول دارم ولی هیچ هزینه مالی بابت ردیاب تا کنون پرداخت نکردم و هیچ ضرری هم نمیبینم اگه شما بیای ردیاب رو رد کنی، اگر هم اینجا کامنت میزارم فقط بخاطر اینه که دوست دارم موضوع روشنتر بشه و خودم هم از تجربیات شما و دوستان استفاده کنم. دوست عزیز برای اینکه یه مسئله علمی به نتیجه ای برسه نیاز هست که یه عده با هم مخالف باشن و برای اختلافشون دلیل بیارن. اگه همه با هم موافق باشن که دیگه نیازی به بحث نیست و اون عقیده ممکنه کلا درست یا اشتباه باشه. پس اگه بنده نظرمو گفتم سریع نگین داری ضرر میکنی که از ردیاب دفاع میکنی.
شما میگین ردیاب بدون دخالت دست کار نمیکنه ، خوب حرف شما درسته ولی میشه این رو اینطور در نظر گرفت: همینطور که میدونین اسپین الکترونهای جفت نشده در میدان مغناطیسی خارجی جهت میگرین. اثر میدان مغناظیسی بدن میتونه باعث همسوسازی اسپین الکترون های جفت نشده اتمهای فلز بکار رفته در آنتنها بشه که اگر یک میدان مفناطیسی خارجی دیگه داشته باشیم باعث اعمال نیرو یی هم راستا بر روی تمامی این اتمها شده و میله ها شروع به حرکت میکنن و صدها تئوری دیگه که میگه چرا باید میله ها رو تو دست گرفت که شاید یکیشون درست باشن.

با سپاس از تمام افرادی که نظرات خودتون رو میگن
خب دوست عزیز بک آزمایش ساده رد ادعای شماست. همون چند تا سوالی که اول تاپیک پرسیدم فکر کنم جواب اکثر کسانی که دنبال این قضیه هستند رو بده.
شما ردیاب رو یکجا کامل محکم کن بطوری که دسته ها ثابت باشن و حرکت نکنن بعد با دستات اون دسته هارو بگیر طوری که این ثابت بودن دسته ها برقرار باشه. خب حالا طبق نظریه ی شما " میدان مغناظیسی بدن میتونه باعث همسوسازی اسپین الکترون های جفت نشده اتمهای فلز بکار رفته در آنتنها بشه" اعمال شده.
حالا آنتن ها چه واکنشی دارن؟
دوستان فقط این ذهنه که داره کار ردیابی رو میکنه و شاید هم فرکانس های مختلف تاثیری روی ذهن میگذاره که ردیابی صورت میگیره ( اینو کامل یقین ندارم بهش )

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 13 بهمن1394 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز حرف های شما رو قبول دارم ولی نه همشو:
1- بنده از اثر میدان مغناطیسی خارجی بر روی اسپین صحبت کردم نه از برهمکنش بین اتم ها و میدان مغناطیسی هم بی نهایت برد داره
2 - وقتی تو علم میخوان دستگاهی رو مطمئن بشن شانسی کار نمیکنه و یه اصولی داره باید بیشتر از 50 درصد موارد جواب صحیح بده. منظور من از تست دستگاه این بود که مشخص بشه شانسی نیست وگر نه منم میدونم بیشتر مواقع خطا میزنه.
3- اگه مثلا 300 سال پیش یکی میگفت بزودی انسان میتونه سوار بر وسیله ای فلزی تو آسمون پرواز کنه همه مسخرش میکردن ، حالا قضیه ردیاب هم همینه. شاید یه نکته ای داره که کسی رعایت نمیکنه مثلا تو قسمت الکترونیکش یا مقدار دقیق فرکانسش که نتایج با موفقیت کمی روبرو شده و شاید بزودی یا لااقل در سالهای آینده این مشکل حل بشه. پس همینطوری نشینیم به ردیاب بخندیم و بگیم هر کی در مورد اون فکر میکنه وقت تلف میکنه
4- اگه شما تونستین اصطحکاک بین میله ها و دسته ها رو کاملا صفر کنید بعد منم بهتون قول میدم میله رو کاملا افقی و تراز هم بگیریم حرکت میکنن. دلیل اینکه میله ها رو کاملا افقی نمیگیرن اینه که نیروی جاذبه وارد بر میله ها گشتاوری ایجاد کنه که با نیروی اصحکاک ایستایی بین دسته و میله ها کاملا خنثی بشه و میله ها در آستانه حرکت قرار بگیرن ، چون مکانیزمی که باعث حرکت میله ها میشه نیرویی کمتر از اطحکاک بین میله ها و دسته ها تولید میکنه. حالا اگه دسته ها رو یه جا ببندیم و فقط دستمون رو همینطوری به دسته ها بزنیم قبول دارم حرکت نمیکنن و اینهم نتیجه همین اصطحکاکه. خیلی ها هم که موفق به ردیابی نمیشن همین نکته رو رعایت نمیکنن. دوست عزیز برای ردیابی باید میله ها رو در آستانه حرکت قرار داد نه کمتر نه بیشتر وگرنه یا با نیروی جاذبه الکی حرکت میکنن یا اینکه کاملا در اثر نیروی اصطحکاک بی حرکت میمونن.

امیدوارم موفق باشید

سه شنبه 13 بهمن1394 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mstar نوشته است:
دوست عزیز حرف های شما رو قبول دارم ولی نه همشو:
1- بنده از اثر میدان مغناطیسی خارجی بر روی اسپین صحبت کردم نه از برهمکنش بین اتم ها و میدان مغناطیسی هم بی نهایت برد داره
2 - وقتی تو علم میخوان دستگاهی رو مطمئن بشن شانسی کار نمیکنه و یه اصولی داره باید بیشتر از 50 درصد موارد جواب صحیح بده. منظور من از تست دستگاه این بود که مشخص بشه شانسی نیست وگر نه منم میدونم بیشتر مواقع خطا میزنه.
3- اگه مثلا 300 سال پیش یکی میگفت بزودی انسان میتونه سوار بر وسیله ای فلزی تو آسمون پرواز کنه همه مسخرش میکردن ، حالا قضیه ردیاب هم همینه. شاید یه نکته ای داره که کسی رعایت نمیکنه مثلا تو قسمت الکترونیکش یا مقدار دقیق فرکانسش که نتایج با موفقیت کمی روبرو شده و شاید بزودی یا لااقل در سالهای آینده این مشکل حل بشه. پس همینطوری نشینیم به ردیاب بخندیم و بگیم هر کی در مورد اون فکر میکنه وقت تلف میکنه
4- اگه شما تونستین اصطحکاک بین میله ها و دسته ها رو کاملا صفر کنید بعد منم بهتون قول میدم میله رو کاملا افقی و تراز هم بگیریم حرکت میکنن. دلیل اینکه میله ها رو کاملا افقی نمیگیرن اینه که نیروی جاذبه وارد بر میله ها گشتاوری ایجاد کنه که با نیروی اصحکاک ایستایی بین دسته و میله ها کاملا خنثی بشه و میله ها در آستانه حرکت قرار بگیرن ، چون مکانیزمی که باعث حرکت میله ها میشه نیرویی کمتر از اطحکاک بین میله ها و دسته ها تولید میکنه. حالا اگه دسته ها رو یه جا ببندیم و فقط دستمون رو همینطوری به دسته ها بزنیم قبول دارم حرکت نمیکنن و اینهم نتیجه همین اصطحکاکه. خیلی ها هم که موفق به ردیابی نمیشن همین نکته رو رعایت نمیکنن. دوست عزیز برای ردیابی باید میله ها رو در آستانه حرکت قرار داد نه کمتر نه بیشتر وگرنه یا با نیروی جاذبه الکی حرکت میکنن یا اینکه کاملا در اثر نیروی اصطحکاک بی حرکت میمونن.

امیدوارم موفق باشید

سپاس از شما دوست عزیز بخاطر پاسخی که دادین
پس دلیل شما وجود نیروی اصطکاک در میله ها هست که مانع حرکت میشه
و طبق قانون فیزیک اگه جسم در حال حرکت باشه این ضریب اصطکاک کمتر میشه و در این صورت پس نیاز به حرکت میله ها هست تا این قدرت کششی خودشو نشون بده
خب یک آزمایش ساده میتونه باز رد این مدعا باشه
شما در حالت قبلی که بنده عرض کردم از یک نفر بخواه که مقداری به میله ها حرکت بده . ببینین باز چه اتفاقی میافته؟.
من به کل منکر ردیابی نیستم چون علم بنده محدوده و ممکنه رهکارهای باشه که بشه ردیابی کرد ولی این شکل ردیاب آنتنی رو واقعا قبول ندارم شایدم من اشتباه میکنم.
ردیاب یه چیزش خوبه که یک عامل بیرونی ایجاد میکنه که ذهنیت مارو به یقین واسه خودمون بکنه

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 13 بهمن1394 - 12:17am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure