انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت1403 - 1:17am

پاسخ به موضوع  [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 نتیجه گیری و نقد تاپیک ای کاش ... 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

درود بر شما
امیر جان هیچوقت هیچ کسی همه چیز را نمیتونه بدونه.یه چیزهایی وجود داره که علم امروزه نمیتونه جواب براش داشته باشه پس ناتوانی علم نبود در اثبات اون دلیلی بر نبود اون به معنای مطلق نمی باشه.درسته که هر چی وجود داره یا ماده هست یا انرزی اما وافعا علم به اونجا نرسیده که روابط بین ماده و انرزی را صد درصد اثبات کنه

چیزی به اسم ردیابی وجود داره منتهی افراد خاصی توانایی این کار را دارند. درسته که با مدارات الکترونیکی امروزی این توان افزایش پیدا کرده اما باز هم مشکلاتی برای ردیابی اهداف وجود داره مخصوصا تفکیک

از نظر علمی شاید نشه کار ردیابی را تشریج دلخواه کرد اما ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این کار امکان پذیر هست و چه بسا اهداف زیادی با این روش از خاک بیرون کشیده شده اگه شخصی نتونه این کار را بکنه دلیل بر نشدن اون نیست بلکه علت نداشتن توان و تجربه در این کار هست
اگر پی گیر این واقعیت میخواهید باشید کافیه یه استاد ردیاب گیر بیارید تا به شما اموزش بده و خود از نزدیک شاهد کارکرد ردیاب در پیدا کردن اشیا یا اهداف زیر خاک باشید

سه شنبه 13 بهمن1394 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هیچ حرفی نیست من حاضرم. پنجاه گرم رو بردار بیار منم بقول خودت بیست گرم میذارم روش. اگه بردم کل هفتاد گرم مال من اگه باختم کلش مال تو. طبق همین شرایطی که خودت گفتی.
در ضمن شما کلا از بیخ و بن ردیابی رو زیر سوال بردی. من ردیاب جناب رستم رو نه ساختم نه ردش میکنم چون ميدونم که کار میکنه اما با خطای نسبتا زیاد.
وقتی ما از یه علمی آگاهی نداریم و هیچ کس نتونسته براش توضیح علمی بیاره دلیل نمیشه که بگیم چون توضيح علمی نداره پس نیست و هر کس که گفته دروغ گفته. هیچ دانشمندی هنوز نتونسته برای وجود خدا دلیل علمی بیاره در صورتی که ما روزی پنج بار بخاطرش نماز میخونیم. خدایی که نه دیده میشه نه باهامون حرف میزنه نه اینکه برامون قابل تصور باشه. پس ما مسلمانها عقلمون کمه؟!!!

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

سه شنبه 13 بهمن1394 - 2:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

1426539 نوشته است:
هیچ حرفی نیست من حاضرم. پنجاه گرم رو بردار بیار منم بقول خودت بیست گرم میذارم روش. اگه بردم کل هفتاد گرم مال من اگه باختم کلش مال تو. طبق همین شرایطی که خودت گفتی.
در ضمن شما کلا از بیخ و بن ردیابی رو زیر سوال بردی. من ردیاب جناب رستم رو نه ساختم نه ردش میکنم چون ميدونم که کار میکنه اما با خطای نسبتا زیاد.
وقتی ما از یه علمی آگاهی نداریم و هیچ کس نتونسته براش توضیح علمی بیاره دلیل نمیشه که بگیم چون توضيح علمی نداره پس نیست و هر کس که گفته دروغ گفته. هیچ دانشمندی هنوز نتونسته برای وجود خدا دلیل علمی بیاره در صورتی که ما روزی پنج بار بخاطرش نماز میخونیم. خدایی که نه دیده میشه نه باهامون حرف میزنه نه اینکه برامون قابل تصور باشه. پس ما مسلمانها عقلمون کمه؟!!!

دوست عزیز جاده خاکی رفتن نداره که حالا شما بخوای برای اثبات یه ادعا قضیه رو فلسفی و اعتقادی بکنی .
اینجا انجمن فلزیابه اون چیزی که هم شما قراره اثبات کنی باز فلزیابه.

شما پیشنهاد دادی منهم قبول کردم .

بصورت خصوصی دوست نداشتی عمومی قرارش رو میگذاریم.

من آخر این هفته وقتم آزاده .
اگر بردی 50 گرم مال شما اگر باختی 20 گرم مال من .
شرایط هم همونی که قبلا گفتم .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شما هر زمان که تونستی بیا من در خدمتت هستم قدمت روی چشم. یه چیزهایی از ردیاب بهت نشون میدم که مطمئن باش نظرت در مورد ردیاب آنتنی عوض ميشه

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

سه شنبه 13 بهمن1394 - 2:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
درود بر شما
امیر جان هیچوقت هیچ کسی همه چیز را نمیتونه بدونه.یه چیزهایی وجود داره که علم امروزه نمیتونه جواب براش داشته باشه پس ناتوانی علم نبود در اثبات اون دلیلی بر نبود اون به معنای مطلق نمی باشه.درسته که هر چی وجود داره یا ماده هست یا انرزی اما وافعا علم به اونجا نرسیده که روابط بین ماده و انرزی را صد درصد اثبات کنه

چیزی به اسم ردیابی وجود داره منتهی افراد خاصی توانایی این کار را دارند. درسته که با مدارات الکترونیکی امروزی این توان افزایش پیدا کرده اما باز هم مشکلاتی برای ردیابی اهداف وجود داره مخصوصا تفکیک

از نظر علمی شاید نشه کار ردیابی را تشریج دلخواه کرد اما ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این کار امکان پذیر هست و چه بسا اهداف زیادی با این روش از خاک بیرون کشیده شده اگه شخصی نتونه این کار را بکنه دلیل بر نشدن اون نیست بلکه علت نداشتن توان و تجربه در این کار هست
اگر پی گیر این واقعیت میخواهید باشید کافیه یه استاد ردیاب گیر بیارید تا به شما اموزش بده و خود از نزدیک شاهد کارکرد ردیاب در پیدا کردن اشیا یا اهداف زیر خاک باشید

دوست عزیز

قرار بر ارایه مدرک برای ادعا شد .
تا حالا از اینهمه آدمی که در این تاپیک شرکت کردن یدونه کلیپ بعنوان اثبات ادعا در نیومده سند و مدرک تجربی پیشکش.

این آقای استاد ردیاب همونقدر احتمال وجودش در عالم واقعیت هست که اسب سفید تک شاخ نامرئی.

اینا رو بخون اینا نتایج رسمی اثبات تجربی حضرات ردیاب در سطح جهانیه

حتی 1 مورد ( تاکید میکنم 1 مورد ) نداشتیم که از بین 100 ها مدعی ردیابی یک نفر یکبار بتونه عملی ادعاش رو اثبات کنه

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dowsing#Rods

سازمانها و اشخاصی که حاضر شدن از 10 هزار دلار تا 1 میلیون دلار به اولین کسی که بتونه با این فرم ردیابها اثبات کنه چیزی میشه پیدا کرد پرداخت کنن کماکان سر حرفشون هستن .
لینکشون پایین مطلب هست.

کسی ادعای تجربی داره بره به اینا که 100 تا 100 تا مدعیان حرفه ای این سیستم رو ردیف کردن و ازشون تست گرفتن و دوستان مدعی شرمنده شدن حرفش رو اثبات کنه و احتمالا اعاده حیثیت کنه

اینم سیستم ردیاب بصورت خاص که باز همین نتایج مایوس کننده و عدم تحقق حتی 1 مورد ادعا باز درش درج شده .

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Long-range_locator

بزرگترین و معروفترین شرکتها و دستگاههای دخیل همگی دروغ و شیادی و کلاه برداری طبقه بندی شدن .
بررسی های علمی بلااستثا گفتن احتمال پیدا کردن چیزی با این ردیابها بیشتر از شانس و احتملات نیست
یعنی همونقدری که ممکنه تصادفی یه جا رو بکنی به چیزی برسی احتمال موفقیت داره که با یکی از این چیز یابها کار رو انجام بدی.

* حالا ما یه عده رو داریم جو گرفتشون فکر کردن حقیقتی پشت داستانه یکدفعه شدن متخصص فیزیک با گرایش ردیابی ! در باب داستانی که از اساس زیر سوال برای دهه ها بوده و تجربی کسی نتونست اثباتش کنه فیزیک ابداع کردن و صغری و کبری چیدن باز بماند.

حرف هم من از جیبم در نیاوردم اون منبعش ..اون سندش ... اونم کسایی که گفتن .
نقدی ادعایی چیزی دارید لطف کنید به اونایی که اینطور ردیابی رو زیر سوال بردن منتقل کنید .

این قضیه ردیابی اونقدر در دنیا مردوده که به کسی در حد تکنسین بگی بیا یه ردیاب برام بساز طرف چپ چپ نگاهت میکنه .
یه جور توهین میدونه ...
در خاورمیانه و بعضی کشورای آسیایی تعریف نشده و یه عده دنبال توهمات هستن قضیه اش فرق میکنه.

در دنیا خیلی وقته اینجور ادعاها رو میگذارن کنار رمالی و دعانویسی و کف بینی .
منتهی قدیم ابزار این کارا رمل و اسطرلاب بود قرن 21 اسمش ردیاب شده .

یه عده هم که از اساس تعریفی از برق و الکترونیک ندارن فکر میکنن الکترونیک یعنی ابزار انجام چشم بندی .

من نوعی مطابق اینهمه سند و مدرک و تجربیات مختلف میگم چنین ترمی واقعیت نداره.
بازم کسی مستندات تئوری و تجربی داشت علیرغم اینهمه مدرک میگیم یه بار بررسی اش ایراد نداره.

من از خدامه یدونه از این ادعاها جواب بده مطمئن باش خاک این موسساتی که برای اثبات جایزه تعیین کردن رو به توبره میکشم همون جایزه 1 میلیون دلاریش از سر خیلیا زیادیه.

من نه دنبال زیر خاکیم نه برام نمیدونم توهمات گنج و این چیزا ارزشی داره.

از اثبات علمی و تجربی غیر ممکن ها میدونم کجا و چطور باید پول درآورد.

سه شنبه 13 بهمن1394 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر سواد داری
این متن بعلاوه علت ضعف (باطری ) رو هم بخون
Examples exist of LRL devices having no internal power source at all, and these are advertised as being self-powered or powered by ambient static electricity; these are indistinguishable from dowsing rods.
اگر زیر این موضوع بزنید و متنی که در دل منبع خودتون است را رد کنید دیگر هیچ
خوب اگر چشماتو باز کنی میبینی که روشی دارم میگم که این ابهامات رو رد میکنه و حتی در این منبع هم تایید شده
که حد اقل دلیل ترانس مدار رستم رو باید بفهمید
البته دوست من من از شما گلگی ندارم چون با عرض پوزش شما استعدادی در تحلیل مفاهیم ندارید و صرفا ذهن شما تک قطبی است
و حالا میفهم چرا به این استنباط رسیده اید
یک راهنمای برای شما
با توجه به نوع ادراک تک قطبیطون من به شما پیشنهاد میکنم در رابطه با علوم مدیریت فعالیت کنید

سه شنبه 13 بهمن1394 - 3:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
اگر سواد داری
این متن بعلاوه علت ضعف (باطری ) رو هم بخون
Examples exist of LRL devices having no internal power source at all, and these are advertised as being self-powered or powered by ambient static electricity; these are indistinguishable from dowsing rods.
اگر زیر این موضوع بزنید و متنی که در دل منبع خودتون است را رد کنید دیگر هیچ
خوب اگر چشماتو باز کنی میبینی که روشی دارم میگم که این ابهامات رو رد میکنه و حتی در این منبع هم تایید شده
که حد اقل دلیل ترانس مدار رستم رو باید بفهمید
البته دوست من من از شما گلگی ندارم چون با عرض پوزش شما استعدادی در تحلیل مفاهیم ندارید و صرفا ذهن شما تک قطبی است
و حالا میفهم چرا به این استنباط رسیده اید
یک راهنمای برای شما
با توجه به نوع ادراک تک قطبیطون من به شما پیشنهاد میکنم در رابطه با علوم مدیریت فعالیت کنید

من به شما پیشنهاد میکنم بعد از یکسال قصه گفتن الان بجای اینکه بیایی از منبع من مطلب با جرح و تعدیل نقل قول کنی ( و جالبه مقدمه و نتیجه گیری کل منبع رو نمیبینی ولی دو تا جمله برای توجیه خودت جدا میکنی ! قبل و بعد از این یه تیکه که نقل قول کردی خیلی چیزا گفته شده که اساس ردیابی رو کلا رد کرده ) یه زحمت بکش یا منبع مستقل برای صحبت هات ارایه بده .
یا لطف کن در همون تاپیکهای داستان پردازی که داری مطالب بی سر و ته رو ادامه میدی بچسب به اثبات امواج اسکالر.

خدا رو شکر مشتریها هم زیادن از اونا که مشکلشون حساب کردن نیمه عمر بوده تا اونا که موندن گیرنده اینفرارد رو قراره از ریموت تلویزیون در بیارن یا دزدگیر ماشین !!!! ( یکی از دوستان اگه علاقه داشت خدمت استاد یاد آور بشه ریموت کنترلها فقط ال ای دی فرستنده دارن .... گیرنده جای دیگه استفاده شده .)

این تاپیک بر خلاف ای کاش و امثالهم اصول فعالیت داره اصولش هم اولش نوشتم .

منبع داشتید در خدمتم.

ذکر داستان و خاطرات و فلسفه بافی اینجا جاش نیست.

سه شنبه 13 بهمن1394 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Amir.s.m نوشته است:
1426539 نوشته است:

دوست عزیز جاده خاکی رفتن نداره که حالا شما بخوای برای اثبات یه ادعا قضیه رو فلسفی و اعتقادی بکنی .
اینجا انجمن فلزیابه اون چیزی که هم شما قراره اثبات کنی باز فلزیابه.

شما پیشنهاد دادی منهم قبول کردم .

بصورت خصوصی دوست نداشتی عمومی قرارش رو میگذاریم.

من آخر این هفته وقتم آزاده .
اگر بردی 50 گرم مال شما اگر باختی 20 گرم مال من .
شرایط هم همونی که قبلا گفتم .

سلام .
با عرض خسته نباشید میخواستم خواهش کنم اگه امکان داشته باشه اینجانب هم تو این مسابقه دوستانه حضور داشته باشم به عنوان شاهد و بی طرف . پیشنهاد هم میکنم مسابقه بدون شرط بندی و رو کم کنی به طور کاملا دوستانه انجام بشه .
موفق باشین .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 4:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز من پیشنهاد شرط بندی ندادم .

چون کاملا میدونم نتیجه کار قراره چی بشه تجربه اش هم قبلا زیاد داشتم .

پیشنهاد از جانب دوستمون به فرم شرط بندی مطرح شد .
وگرنه من یکی بشخصه میدونم روی یه همچین چیزی با ضریب خطای بسیار بزرگش کسی ریسک نمیکنه .
دستگاههای فلزیاب الکترونیکی با برد نهایتا 2 -3 متری مطمئن احتمال ردگیری فلزشون روی زمین واقعی بدون دونستن محل دفن 3 تا 5 در هزاره .
دستگاه ردیاب که از اساس تعریف کار کرد نداره خدا میدونه ضریب موفقیتش با شانس و احتمالات چقدره.
من یکی فقط میدونم احتمال اینکه فردا زلزله بیاد خیلی بیشتر از اینه که یه ردیاب بتونه در 500 متر مساحت یدونه بیل 5 کیلویی رو پیدا کنه.

کسی که تجربه داره میدونه روی چی میشه حساب کرد روی چی نباید حساب کنی.

منتهی مراتب من قبول نکنم یه عده ممکنه فکر کنن سیستم ردیابی واقعا اونقدر مطمئن شده که بشه روش شرط بست.

شما کدوم شهر هستید ؟
در پیغام خصوصی هماهنگ کنید اگر دوست داشتید شما هم تشریف بیارید .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به آقا امیر و جناب 1426539 .
شاید بهتر بود از ابتدا قضیه ردیابی فلز قدیم با پیدا کردن فلز جدید رو قاطی نمیکردیم تا کار به این جا و این حرفا کشیده نشه . به هر حال فلزات از قدیم زیر خاک مونده و دفینه شده به واسطه ایجاد هاله یونی و میدان مغناطیسی میتونن پتانسیل اینو داشته باشن که روی آنتن های ال شکل تاثیراتی رو بزارن که اون هم مستلزم مهارت و سال ها خاک خوردنه این کاره تا بشه زبون آنتن ها رو فهمید . اما در مورد فلز جدید داستان خیلی متفاوته . من خودم چند وقته به تمرین ردیابی مشغولم در مورد فلز جدید به این جا رسیدم که هر موقع یه تیکه فلز زرد یا سفید یا قرمز رو روی خاک میزارم و ردیاب رو روشن میکنم به راحتی و با قدرت آنتن ها جهت گیری میکنن و به سمت هدف که میرم و روش قرار میگیرم حتی قیچی شدن آنتن هم دارم اما وقتی دوستانم همون فلز رو یه سانت داخل خاک میزارن و من با چشم قادر نباشم جاش رو حدس بزنم اون موقع دیگه آنتن ها یا کاملا بی جون و بی رمق میشن که حرکت نمیکنن و یا بعضی وقت ها فقط گیج میزنن و هی من رو دور خودم میچرخونن . این جور مواقع با خودم شک میکنم که شاید دستگاه خاموشه و یا خرابه که با چک کردنش از بابت سالم بودن دستگاه مطمئن میشم . راستش تا حالا هم از نزدیک ندیدم کسی بتونه فلزجدید مخفی شده رو پیدا کنه و دوستانی هم که مدعی پیدا کردن فلز جدید بودن تو قرار حضوری با همدیگه من ندیدم بتونن چنین کاری بکنن و هر بار هم یه بهونه ای برای عدم موفقیتشون داشتن . با این حال حتی همونا هم که در ظاهر ادعاعی کردن و ناموفق بودن قبلش پشت تلفن یا پیغام خصوصی هرگز ادعای اینو نکردن که همیشه میتونن این کار رو بکنن و ادعاشون بر این اساس بود که از هر مثلا 5 بار تست 2 الی 3 بار موفق به پیدا کردن فلز جدید میشن . هر چند در عمل ما همون رو هم نتونستیم شاهد باشیم . به هر حال اگه استاد 1426539 موافق باشن بنده هم خوشحال میشم از نزدیک شاهد چنین هنر نمایی ای از جانب ایشون باشم . منتها همونطور که عرض کردم کاملا دوستانه و بدون شرط بستن و بدور ازهر نوع تخاصم . و البته اینکه از هیچ نوع مدار و دستگاهی این جا نامی به میون نیاد چون از الان واضحه که خدای نکرده در صورت عدم نتیجه گیری این کار بجای اینکه تا حدودی نتیجه کار ردیابی رو بخواد روشن کنه مدارت اساتید مختلف رو زیر سوال خواهد برد و حرف و حدیث هایی پیش خواهد اومد که اصل قضیه کامل فراموش بشه و توهین ها و ترور شخصیت ها جای اون رو بگیره .
براتون آرزوی موفقیت دارم و در خدمتتون خواهم بود .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 13 بهمن1394 - 6:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 61 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 101 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure