انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:21am

پاسخ به موضوع  [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 مدار شارژر متغیر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
شارژر باطری.rar

با سلام خدمت دوستان محترم مداری که ارائه شد یکی از چند صد مدار شارژ باطری هست که کاربر د وسیعی در این طیف دارند واین مدار که در اختیار دارید میتونه باطری های 1.2ولتی تا 18ولت را با آمپراژ تا 4.5 آمپر با روش تثبیت ولتاژ در سر باطری شارژ بکنه و با توجه تعداد قطعات و قیمت و رایج بودن اونها در بازار میشه این مدار را براحتی ساخت pcb مدار را خود بنده طراحی کردم برای راحتی مونتاژ مقداری بزرگ در نظر گرفتم .تمامی نکان ساخت در داخل فایل موجود هست .فقط نکته ای باقی هست که اگر از دوستان ولتاژ 18 ولت را برای شارژ نیاز داشته باشند بایستی ترانس 24 ولت 4 آمپر برای تغذیه مدار استفاده بکنند .و برای ولتاژ های پایین تر از 18 تراننس 18 ولتی 4 آمپر کفایت میکنه.
امیدوارم بتونه موثمر ثمر باشه
من الله التوفیق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 10 دی1394 - 8:49am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ayaz mb عزیز ضمن شکر لطفا بگین واسه همه نوع باطریها کاربرد داره یا نه؟
منظورم اینه که میشه مثلا باطری 5 سل لیتیومی رو هم شارژ کرد ؟
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 10 دی1394 - 12:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بینای عزیز
برای تامین ولتاژ باطری لیتیوم ایون تا ولتاژ 20.5 بله توانایی داره اما چون مدار به طبقه قطع ولتاژ سر باری مجهز نیست برای برای باطری مذکور از لحاظ امنیت توصیه نمیشه اما برای باطری های لیکوئیدی که تو بازار به اشتباه به باطری خشک معروفند بله بسیار عالی جواب میده بنده از این مدار برای ups سیستم امنیت ساختمان استفاده کردم بسیار کار آمد بوده و داره یه باطری 12 ولت 7.5 آمپرو برای مدار شارژ میکنه برای دیجیتالی کردن این مدار میتونین از ولت متر دیجیتال که تو یه تایپیک دیگه گذاشتم استفاده بکنید و مقدار ولتاژ خروجی را با اون تنظیم کنید یکم کار داره اما سعی میکنم که آماده و در اختیار دوستان قرار بدم.

جمعه 10 دی1394 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
ayaz mb نوشته است:
سلام بینای عزیز
برای تامین ولتاژ باطری لیتیوم ایون تا ولتاژ 20.5 بله توانایی داره اما چون مدار به طبقه قطع ولتاژ سر باری مجهز نیست برای برای باطری مذکور از لحاظ امنیت توصیه نمیشه اما برای باطری های لیکوئیدی که تو بازار به اشتباه به باطری خشک معروفند بله بسیار عالی جواب میده بنده از این مدار برای ups سیستم امنیت ساختمان استفاده کردم بسیار کار آمد بوده و داره یه باطری 12 ولت 7.5 آمپرو برای مدار شارژ میکنه برای دیجیتالی کردن این مدار میتونین از ولت متر دیجیتال که تو یه تایپیک دیگه گذاشتم استفاده بکنید و مقدار ولتاژ خروجی را با اون تنظیم کنید یکم کار داره اما سعی میکنم که آماده و در اختیار دوستان قرار بدم.

سلام به همه
و تشکر ویژه برای این مدار و خصوصا مدار ولت متر شما

جمعه 11 دی1394 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از لطف تون جناب رمز یاب
اگه ممکنه ادرس تاپیک ولت متر هم بگید یا اینکه فایلش کنار شارژر قراربدین

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 11 دی1394 - 6:46pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
ayaz mb نوشته است:
سلام بینای عزیز

سلام به همه
و تشکر ویژه برای این مدار و خصوصا مدار ولت متر شما[/quo
ممنون خواهش میکنم مرسی از بذل توجهتون

جمعه 11 دی1394 - 7:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
ممنون از لطف تون جناب رمز یاب
اگه ممکنه ادرس تاپیک ولت متر هم بگید یا اینکه فایلش کنار شارژر قراربدین

خواهش میکنم نیازی به تشکر نیست وظیفه ای است که از دست برمیاد وخصیصه بارز این انجمن ،ادرس تایپیک ولت متر دیجتال هم خدمت شما

viewtopic.php?f=19&t=3241

جمعه 11 دی1394 - 7:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
متاسفانه هر باطری به مدار وصل میکنیم هیتسینگ L200 بشدت گرم میشه در حد سوختن دست .
خروجی هم دقیق تنظیم میشه ولی L200 بشدت گرم میشه
ترانس 24 ولت 2 امپر استفاده کردم.
یک باطری 12ولت 2.2 امپر سیلد اسید
با یک باطری 6 ولت 4.5 امپر سیلد اسید
بصورت سری 18 ولت
خروجی مدار روی 19 ولت تنظیم میکنم شارژ هم میشه باطریها . ولی بصورت نامتعارفی هیتسینگ L200 گرم میشه حتی از هیتسینگ توی عکس هم بزرگتر رو L200 بستم
کسی نقشه بهتری یا نقشه شارژر دریل نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپاس

جمعه 3 تیر1395 - 3:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
درود
متاسفانه هر باطری به مدار وصل میکنیم هیتسینگ L200 بشدت گرم میشه در حد سوختن دست .
خروجی هم دقیق تنظیم میشه ولی L200 بشدت گرم میشه
ترانس 24 ولت 2 امپر استفاده کردم.
یک باطری 12ولت 2.2 امپر سیلد اسید
با یک باطری 6 ولت 4.5 امپر سیلد اسید
بصورت سری 18 ولت
خروجی مدار روی 19 ولت تنظیم میکنم شارژ هم میشه باطریها . ولی بصورت نامتعارفی هیتسینگ L200 گرم میشه حتی از هیتسینگ توی عکس هم بزرگتر رو L200 بستم
کسی نقشه بهتری یا نقشه شارژر دریل نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سپاس

با سلام دوست گرامی این طبیعی هست که رگلااتور داغ کنه مشکلی نیست فقط براش یه هیتسینگ زخیم و بزرگ استفاده بکن و برای اتصالش به هیتسینگ حتما از خمیر سیلیکون استفاده بکن.
اما در مورد شارژر باطری دریل به هیچ وجه از این مدار استفاده نکن چون باطری های لیتیوم ایون با شدت جریان یعنی آمپراژ شارژ میشن و ولتاژشون برابر شارژر تامین میشه اما در باطری های لیکوئید اسید با تنظیم ولتاژ سرباری شارژ میشن
در مورد شارژر باطری لیتیوم ایون یه مدار توپ دارم اما مجال رسم پی سی بی برام مهیا نشده به محض آماده شدن حتما در اختیار دوستان قرار خواهم داد.

جمعه 20 آبان1395 - 2:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
منتظريم دوست عزيز

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 23 آبان1395 - 3:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 13 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure