انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 9:39pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 176 , 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehrdad23276 نوشته است:
سلام دوستان.محض اطلاع رسانی این پرهیز گار کلاه بر دار هست همیشه اسم کاربریش رو عوض میکنه.بمن و چند نفر دیگه بد جوری دستگاه اشغال قالب کرد .مواظب باشید.

درود بر شما من هم توصیف این شخص رو شنیدم مخصوصا تو تلگرام شهره خاص و عام شده و سردسته کلاهبردارا X( والا این نونا خوردن نداره مال مردم خوری عاقبت نداره

دوشنبه 7 دی1394 - 6:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اخه بچه ها من با اهمتر دقیق مقاومت صفر اهم را تست کردم همشون ۲ویا۳ دهم بعد از اشتباه خود اهم متر مقدارشون هست این در بعضی جاهای مدار شاید خوب نباشه به علت جلوگیری جریان میگم ولی یه راه کاری را یافتم که میشه بوسیله اون حرارت بین رگولاتورهای مدار را تقسیم کرد بهتون میگم دوستان

دوشنبه 7 دی1394 - 7:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

************ توجه کنید لطفا *************
با عرض سلام خدمت همه ی عزیزان

بنده یک بار هم پیام گذاشتم وعرض کردم با وجود اساتیدی که در این تاپیک هستن نمیخوام اظهار نظر کنم ولی وقتی دیدم این فلزیاب بیش از حد بزرگ شد و بی دلیل حالا به هر دلیلی !!!!!!!! تصمیم گرفتم اقدام به ساخت مدار بکنم و ساده تر از اون چیزی بود که تا این حد طولانی بشه با اجازه اساتید میخوام تمام اشکالات مدار رو بگم و یک pcb تمام شده از این مدار در اختیار دوستان قرار بدم و اصلا هم حاضر نیستم با کسی بحث کنم این مداری که قرار میدم واقعا تمام شده و دور از هرگونه اشکال هست اشکالاتی از قبیل گاز خوردن ،تنظیم سخت فرکانس،اوت شدن از بالانس ،حذف مولتی ترن تنظیم فرکانس که در بهترین حالت تنظیم شده ومواردی که دوستان دارن با اون دست وپنجه نرم میکنن.
قبل از هر چیز قطعات به این صورته:

1- ترانزیستور قدرت قابلمه ای 2n3773 از نوع مرغوب
2- ترانزیستور فلزی 2n5415 بجای 321
3- lf 398 حتما از نوع فلزی خوب
4- ترانزیستور bc177
5- آی سی 555 سرامیکی rca آمریکا :آدرس پاساژ امجد ط همکف پ3
6- 4013 سرامیکی rca امریکا : پاساژ عباسیان ط زیر زمین پیام الکترونیک
خازنهای الکترولیت از نوع نیپتون:پاساژ عباسیان ط همکف روبروی چهره
بجای مولتی ترن تنظیم فرکانس یک مقاومت 56k(مولتی ترن رو کلا حذفش کنید)
البته نحوه ی بستن مولتی ترن توی مدار فرق میکنه که توی pcb مشخص شده یعنی شما فقط برای تفکیک دو پایه ی وسط وکناری مولتی ترن رو کافیه از مدار خارج ویا وصل کنید.
یک سری از خازن مقاومتها مقدارشون تغییر کرده که در بهترین حالت تنظیم شدن

این مدار فوق العادست ،بی نظیره هیچ صدایی ،هیچ تغییری در هیچ شرایطی نمیکنه مگر فلزی رو سنس کنه پیشنهاد میکنم مکث نکنید برای ساختنش شک هم نکنید.

من فیلم و تمامی چیزای لازم رو بزودی آماده میکنم و در اختیارتون میذارم تا با خیال راحت اقدام به ساخت کنید

سه شنبه 7 دی1394 - 1:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

مداری که در تاپیک بود اگر اشتباه نکنم کلا از این pcb استفاده شده؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 7 دی1394 - 1:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

قسمت زرد رنگ که میبینید برای اون قسمت از ترنزیستوره که برای تغذیه مستقیم اعمال شده بود که به این صورت تغییر میکنه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 7 دی1394 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenha62 نوشته است:
************ توجه کنید لطفا *************
با عرض سلام خدمت همه ی عزیزان

بنده یک بار هم پیام گذاشتم وعرض کردم با وجود اساتیدی که در این تاپیک هستن نمیخوام اظهار نظر کنم ولی وقتی دیدم این فلزیاب بیش از حد بزرگ شد و بی دلیل حالا به هر دلیلی !!!!!!!! تصمیم گرفتم اقدام به ساخت مدار بکنم و ساده تر از اون چیزی بود که تا این حد طولانی بشه با اجازه اساتید میخوام تمام اشکالات مدار رو بگم و یک pcb تمام شده از این مدار در اختیار دوستان قرار بدم و اصلا هم حاضر نیستم با کسی بحث کنم این مداری که قرار میدم واقعا تمام شده و دور از هرگونه اشکال هست اشکالاتی از قبیل گاز خوردن ،تنظیم سخت فرکانس،اوت شدن از بالانس ،حذف مولتی ترن تنظیم فرکانس که در بهترین حالت تنظیم شده ومواردی که دوستان دارن با اون دست وپنجه نرم میکنن.
قبل از هر چیز قطعات به این صورته:

1- ترانزیستور قدرت قابلمه ای 2n3773 از نوع مرغوب
2- ترانزیستور فلزی 2n5415 بجای 321
3- lf 398 حتما از نوع فلزی خوب
4- ترانزیستور bc177
5- آی سی 555 سرامیکی rca آمریکا :آدرس پاساژ امجد ط همکف پ3
6- 4013 سرامیکی rca امریکا : پاساژ عباسیان ط زیر زمین پیام الکترونیک
خازنهای الکترولیت از نوع نیپتون:پاساژ عباسیان ط همکف روبروی چهره
بجای مولتی ترن تنظیم فرکانس یک مقاومت 56k(مولتی ترن رو کلا حذفش کنید)
البته نحوه ی بستن مولتی ترن توی مدار فرق میکنه که توی pcb مشخص شده یعنی شما فقط برای تفکیک دو پایه ی وسط وکناری مولتی ترن رو کافیه از مدار خارج ویا وصل کنید.
یک سری از خازن مقاومتها مقدارشون تغییر کرده که در بهترین حالت تنظیم شدن

این مدار فوق العادست ،بی نظیره هیچ صدایی ،هیچ تغییری در هیچ شرایطی نمیکنه مگر فلزی رو سنس کنه پیشنهاد میکنم مکث نکنید برای ساختنش شک هم نکنید.

من فیلم و تمامی چیزای لازم رو بزودی آماده میکنم و در اختیارتون میذارم تا با خیال راحت اقدام به ساخت کنید

ممنون دوست عزیز منم میخوام.بسازم اما دل خوشی از مدارات آنالوگ ندارم به خاطر همین دست کشیدم اما اگه فایلهای نهایی رو آپ کنید منم یکی میسازم
یاحق

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 7 دی1394 - 3:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام با تشکر از جنابmohsenha62 عزیز از شما کمال تشکر را داریم

سه شنبه 8 دی1394 - 3:30am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
با تشکر از جناب محسن عزیز ، امیدوارم تغیرات رو بصورت واضح و روشن به همراه پی سی پی جدید ارائه بدید تا همه علاقه مندان بتونن به راحتی مدارشون رو ارتقا بدن و از این لطف شما تشکر میکنیم .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 8 دی1394 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
محسن جان سپاس بیکران
اگر مقدوره اون پی سی بی که من گزاشتم و اس ام دی هست رو درست کن
و این تعقیرات رو بهش اعمال کن
چون ثبات بی نظیری داره
اما عزیزم
مولتی ترن فرکانس رو باید ثابت نکنی چون با اسکوپ باید تنظیمش کنی
و این نکته ای بود که هیچکی بهش اشاره نکرد
و پایه 3 ای سی 555 و پایه 8 ای سی 398 با این مولتی ترن تنظیم میشه

قسمت !

سه شنبه 8 دی1394 - 12:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بله روت عزیز شما درست میگید ولی این چیزی که بنده عرض کردم در بهترین حالت برای سنس تمام فلزات بود ولی در عوض مولتی ترنها جوری بسته میشن که به راحتی در حالت تفکیک هم میتونه قرار بگیره

سه شنبه 8 دی1394 - 3:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 176 , 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mikimaus , Saeidpor2 و 144 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure