انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:10pm

پاسخ به موضوع  [ 124 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی
 باور به ردیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام خدایش قصد زدن تایپک جدید نداشتم ولی خوب اون چیزی رو که می خواستم بدونم پیدا نکردم

یکی میگه ردیاب باید بهش باور داشته باشی, یکی میگه ردیابها تمام گمان زن هستن, و فرکانس یه چیز سر کاریی ,یکی میگه عمر تو به پایی ردیاب نزار, یکی میگه بدون ردیاب یعنی شکست,یکی می گه ردیاب از ضمیر نا خودآگاهت استفاده می کنه ,یکی میگه باید استعداد داشته باشی , خدا وکیلی دیونه شدم ~X(
خدایش نمی خواهم کسی ردیاب رو برام ثابت کنه ولی اقا شما وقتی ندونی این ردیاب نحوه کار کردش چطوره چطور می خواهی باهش کار کنی باز اینم بی خیال میشم چون می بینم خیلیا دارن ازش نتیجه می گیرن
حداقل این بگید گه چطور به ردیاب باور پیدا کنم
از اساتید ,دوستانی که به ردیاب باور دارند خواهش می کنم یه چکید از (زندگینامه ردیابیشون) یا از باور شون یا طرز فکر شون درباره ردیاب یا وقتی ردیاب رو دستشون می گیرنه چطور تمرکز می گیرنن یا به چی فکر می کنن رو بگن
خدایش به تازه کارای مثل من خیلی کمک می کنه
با هر کی این مدت مشاوره داشتم فقط نامیدم کرد اولا تشکر می کنم که راهنمایی کردید وتجربتون از آدمای سمجی مثل امثال من دریغ نکردید @};-
نمی خواهم نحوه اپراتوری رو برای بچه های توضیح بدید ولی حداقل می تونید باور یا طرز فکر تون رو به ردیاب بگید
@};- @};-

سه شنبه 17 آذر1394 - 9:07pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ظاهراً جواب سؤالات شما در دستان آقا بهرامه که ردیابی دارن حسابی کارآمد و اخیراً هم کشفی به سبب اون داشتن. والله بنده که هرچی سؤال کردم نه از نحوه کارش و نه نحوه ساختش هیچ جوابی ندادن. شاید جواب شما رو بدن (-| .....!

سه شنبه 17 آذر1394 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محمود من خودمم اینقدر مطمئن نیستم که شما از ردیاب من مطمئنی میتونه اتفاقی اون فلز رو گرفته باشم خدایش همتون 35 دارین من بیچاره با یک فانکشن dds کار میکنم :(( باور کنین ردیاب زدن خیلی کار سختیه شاید درست کردنش از فلزیاب اسونتر باشه اما اپراتوریش خیلی مشکله شاید باورتون نشه تو بعضی از تستهای توی بیابون شاید 4 ساعت فقط رو یک نقطه تمرکز کرده باشم اینقدر رفتم واومدم حجم عمق 50 متر 100 متر که کف پاهام میسوخت تا که روش ساختمو یکم عوض کردم وگرنه فانکشنم همون فانکشنه چیزی به مدار قبلیم اضافه نکردم .اینی که میگم اعشار چون من موج مربعی رو با موج حامل مدوله میکنم دیگه به سیم احتیاجی ندارم و فقط بیسیم اینطوری کمتر ذرات میزنه اما انتن جدید مشکل تفکیک داره که هر چی سعی میکنم رفع بشه انگار شدنی نیست من فکر میکنم تا اینجای کار جلوتر نمیشه رفت و هر چی که هست به خاک مروط میشه باید کاری کنیم که خاکی که روی فلز رو گرفته یک جورایی خنثی بشه وگرنه با ردیاب منم 100 اهنی بعد یک سینی مسی :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 17 آذر1394 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
سلام خدایش قصد زدن تایپک جدید نداشتم ولی خوب اون چیزی رو که می خواستم بدونم پیدا نکردم

یکی میگه ردیاب باید بهش باور داشته باشی, یکی میگه ردیابها تمام گمان زن هستن, و فرکانس یه چیز سر کاریی ,یکی میگه عمر تو به پایی ردیاب نزار, یکی میگه بدون ردیاب یعنی شکست,یکی می گه ردیاب از ضمیر نا خودآگاهت استفاده می کنه ,یکی میگه باید استعداد داشته باشی , خدا وکیلی دیونه شدم ~X(
خدایش نمی خواهم کسی ردیاب رو برام ثابت کنه ولی اقا شما وقتی ندونی این ردیاب نحوه کار کردش چطوره چطور می خواهی باهش کار کنی باز اینم بی خیال میشم چون می بینم خیلیا دارن ازش نتیجه می گیرن
حداقل این بگید گه چطور به ردیاب باور پیدا کنم
از اساتید ,دوستانی که به ردیاب باور دارند خواهش می کنم یه چکید از (زندگینامه ردیابیشون) یا از باور شون یا طرز فکر شون درباره ردیاب یا وقتی ردیاب رو دستشون می گیرنه چطور تمرکز می گیرنن یا به چی فکر می کنن رو بگن
خدایش به تازه کارای مثل من خیلی کمک می کنه
با هر کی این مدت مشاوره داشتم فقط نامیدم کرد اولا تشکر می کنم که راهنمایی کردید وتجربتون از آدمای سمجی مثل امثال من دریغ نکردید @};-
نمی خواهم نحوه اپراتوری رو برای بچه های توضیح بدید ولی حداقل می تونید باور یا طرز فکر تون رو به ردیاب بگید
@};- @};-

محمود جان حق داریی ومیدونم چی میگی اما اینها حرفهای دیگران هست که تجربه داشتن چرا خودت سعی نمیکنی با روش خودت جلو بری که انتن زدن واست لذت بخش باشه همیشه ما سعی کردیم با تجربیات دیگران اموزش ببینیم اما متاسفانه توی این معقوله زیاد هم جواب نمیده چون ردیابی با انتن مخصوصا به شدت به مگنت وفرکانس مغز اپراتور وابسته هست و واسه هر کسی یکی جور جواب داده پس انتظار نداشته باش همه حرفها در مورد شما درست باشه یا غلط باید خودت دست به کار بشی تا متوجه بشی انتن چقدر میتونه باهات رفیق بشه. واینکه این هم مثل مابقی سیستمهای الکترونیکی کار میکنه چرا هیچ علمی پشتش نباشه اگه نبود پس چطور کار میکنه متاسفانه ما ردیاب رو فقط دوتا سیم میبینیم اینطور نیست ردیاب شاید 10 مدل داشته باشه استاتیکی داریم مگنتی داریم فرکانسی داریم لیزری داریم رزونانسی داریم و......اما مشکل وجود موانع طبیعی هست که سیتمهارو فلج میکنه .به هر حال بدون ردیاب امکان موفقیت 20 در صد کاهش پیدا میکنه بودش بهتر از نبودنشه دیگه خودت میدونی :)

چهارشنبه 17 آذر1394 - 1:21am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
mohammadiraj عزیز
چگونگی کارکرد ردیاب هنوز در هاله ای از ابهام است و هرکسی در موردش نظری دارد . مطمئنا نظرات دوستان ( شبیه حرکت دست و قدرت ذهن ) هر کدام میتوانند روی کارکرد ردیاب تاثیر مثبت یا منفی داشته باشند . اما تا چگونگی کارکرد ردیاب کاملا رونمایی و درک نشود ، این حرف و حدیثها همچنان باقیست . و طبیعتا هرکسی طوری از ردیاب نتیجه میگیرد و نظرات متفاوتی بوجود می آید .

تنها گزینه ای که میتوانم برای شما بیان کنم و منطقی باشد این است که : هر کسی تا حالا توانسته باشد فقط یک بار با ردیاب ، فلزی را ( چه باارزش باشد و چه بی ارزش ) در زیر خاک کشف کند ، برای همیشه ، به کارکرد ردیاب اطمینان پیدا میکند . و حداقل این را مطمئن میشود که راست است یا دروغ .

اما در مورد دخالت دست و دخالت زمین و دخالت ذهن و دخالت محیط و دراکت خود اپراتور و ... میتونم با دلیل و منطق در مورد هرکدام جداگانه صحبت کنم .
معمولا همین دخالتها هستند که اپراتور را سردرگم میکنند ، وگرنه هر اپراتور بدون این عوامل و با ردیابی که درست ساخته شده باشد ، حداقل یکبار میتواند فلز پیدا کند . اینجا دیگر بحث راست یا دروغ نیست . وقتی چندین عامل مختلف میتوانند روی یک چیز تاثیر گذار باشند ، طبیعتا ماهیت آن چیز نابود میشود .

لا اله الا هو

چهارشنبه 17 آذر1394 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
ازآقا بهرام خیلی ممنون هستم @};-
از سنه دژ عزیزم کمال تشکر رو دارم @};-
ولی بازم باور کنید بیشتر گیج شدم اصلا نمی خواهم بحث نوع دستگاه (فرکانسی یا گمانه زنی )بکنم سنه دژ جان لطفا یه مقدار بیشتر توضیح بدین یا از باور خودتون به ردیابی بگید
ممنون هستم
لطفا دوستان دیگم تجربه شون رو در اختیار بزارند
خدایش دیشب خواب دیدم گروه خونیم شد oمنفی :D

چهارشنبه 18 آذر1394 - 9:10am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جون ممنون از توجهت. یعنی صرفاً با آنتنی کار میکنی؟ من گفتم لابد داری با یونیابی مثل اون PD کار میکنی و با تغییراتیکه در اون دادی و بهینش کردی و....... یعنی قید یونیابارو زدی؟ ;) تا اونجاکه میدونم روی پی دی خیلی خوب کار کردی و به نتایج خوبی هم رسیدی ولی خوب جزییاتو منعکس نکردی.
والله بنده ردیاب 35 رو هیچوقت نداشته ام. با سایر ردیابها کار کردم. در مورد تمرین با ردیاب میدونم واقعاً چی میگی و چه سختیهایی داره. 2 سال کامل با آنتنیها کار کردم و بعد از اذیتها و نابسامانیهاش رو به یونیابها اوردم که مطمئنم اگر منطقه عاری از تداخلات ونویزها باشه جواب میدن...., وای که اگه یه دونه ازون کویلای کالیبره برام میزدی و .......... خیلی معرکه میشد و میشد نتایجو با هم مقایسه کنیم.

چهارشنبه 18 آذر1394 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اره محمود جان انتی هست اما با ال رود خداحافظی کردم . یونیابی که ساختم یکیش طرح خودم بود که فیلم هردوشون رو گذاشتم تفکیکش خوب بود بیابون هم برای تست بردم چند جایی واکنش داشت اما ردیاب نگرفت واسه همین قیدش رو زدم وبه یک مگنت زن تبدیلش کردم که قطب شمال وجنوب رو هم خوب میگیره یعنی یک قطبنمای الکترونیکی هست .یک اهنربای نودیوم از 1 متر میزنه :D گفتم شاید بشه از این طرح برای حفره زنی استفاده کرد اما هنوز بیرو ن نبردم تست کنم.بعد اون هم دوباره برگشتم سراغ ردیاب انتنی اما با یک زاویه دید دیگه :)

چهارشنبه 18 آذر1394 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
ازآقا بهرام خیلی ممنون هستم @};-
از سنه دژ عزیزم کمال تشکر رو دارم @};-
ولی بازم باور کنید بیشتر گیج شدم اصلا نمی خواهم بحث نوع دستگاه (فرکانسی یا گمانه زنی )بکنم سنه دژ جان لطفا یه مقدار بیشتر توضیح بدین یا از باور خودتون به ردیابی بگید
ممنون هستم
لطفا دوستان دیگم تجربه شون رو در اختیار بزارند
خدایش دیشب خواب دیدم گروه خونیم شد oمنفی :D

خواهش میکنم دوست عزیز قابلی نداشت :)

چهارشنبه 18 آذر1394 - 12:13pm

درود
دوست عزیزم من فقط 4 ماه آنتن هارو بگیر دستت و دستگاهو بنداز دور گردنت و با فرکانسهای مختلف فقط بدون هیچ چشم داشت و اندیشه و تمرکز و وووووو فقط راه برو فقط تو بیابون چرخی بزن بشین بازم پاشو و حرکت کن اونوقت خود ردیاب بهت میگه چیکار کنی و چه جوری باهاهش کار کنی .همین اندیشه ها و فکرهای غیر واقعی و غیز ضروریه که مارو بدبخت کرده حضرت مولانا میفرمایند
جمله خلقان سخره اندیشه اند زان سبب خسته دل و غم پیشه اند
به عقلت گوش نکن ردیابی کار عقل نیست چون باعقل جور در نمیاد ردیابی کار حسه پس از حست کمک بگیر نگذار اندیشه تورو به سخره بگیره و خسته دلت کنه سعی کن دلت راه عقلت رو روشن کنه . خاکسار شما حقیر کمترین کسرا

خریدار سنگهای قیمتی

چهارشنبه 18 آذر1394 - 4:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 124 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure