انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:01am

پاسخ به موضوع  [ 149 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15  بعدی
 طراحی و ساخت هواپیمای تک سرنشین 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستان بنده در صدد ساخت هواپیمای تک سرنشین و خود اموز خلبانی هستم . که در مسیر اولین گام به مشکلاتی بر خوردم که اولین مشکل من مجوز ساخت هستش تا الان تحقیق کردم اگه مجوز هم بگیرم باید هواپیما رو دو دستی تقدیم برادران کنم که به درد من نمی خوره خوب مگه مریض هستم وقت و هزینه رو بذارم بعدش هیچی! اینکه نمیشه باید حداقل دو سه بار خودم پرواز کنم :D . دومین مشکل نقشه بود که پیدا نشد. و اگر هم اینترنتی بود کلا بدرد نمی خوره چون دستگاری شده کلا مرکز ثقل و خیلی چیزهای دیگه درست در نمیاد بنابراین با توجه به اشنایی من به فرامین و ایرودینامیک هواپیما تصمیم گرفتم خودم طراحی کنم . به خاطر شرایط مالی و زمانی نهایت دوسال طول میکشه .
از دوستان اگه کسی اطلاعی در مورد گرفتن مجوز البته بدون دادن پول مثلا 5 میلیون بدم مجوز بدند.اینطوری نه [-X حالا 100 تا 200 هزار مشکلی نداره .و اینکه اگه خودشون طرحی دارند در خدمت هستم . برای شروع تصمیم گرفتم بال اصلی و بدنه رو از الومینیوم الیاژی بسازم . منتظر نظرات دوستان هستم
در ضمن تو ایران فقط دونفر هواپیمای تک سرنشین قابل پرواز ساختند. که اون دونفر هم بوشهر تشریف دارند. که به اونها هم زنگ زدم کلا هیچ اطلاعاتی نمیدند. فکر میکنند جت جنگنده ساختند . ولی بلاخره خودم طراحی میکنم میسازم و فیلم پرواز خودم رو تو اپارات میذارم تا فکر نکنند موشک هوا کردند [-X
دوستان منتظر نظرات شما در مورد مجوز و طراحی هستم . وزن هواپیما درکل 150 کیلو باید باشه با موتور 200 اسب بخار پرواز کنه .البته بنده هواپیمای بدون سرنشین هم ساختم و عکسش تو همین تایپیک موجود هستش. موفق باشید @};-

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

آخرین بار توسط asadof در جمعه 12 آذر1394 - 12:47am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

جمعه 12 آذر1394 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته سعی میکنم از هواپیمای فایز بهتر باشه که دوتا موتور 20 اسب قدرت داره که میشه 40کلا از روی طرح امریکایی ساختند و خیلی زحمت کشیدند فقط به جای موتور 15 اسب 20 اسب قدرت گذاشتند:D \M/

جمعه 12 آذر1394 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هواپیمایی که تو بوشهر ساخته شده البته دیگه اسمش رو نمی برم که چه کسی ساخته

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 12 آذر1394 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

انشالله روزی برسه که این فرهنگ تو کشور ما مثل کشورهای اروپایی جا بیوفته هر کسی یه هواپیمای شخصی داشته باشه :x البته نه مثل الان که فقط برای هزینه پارکینک ماهی یک میلیون بدیم اونم زوری هستش اگه ندید هواپیما بی هواپیما !!! طوری قانون وضع شده که مختص به پولدارها باشه .و اینکه یه هواپیمای معمولی به درد نخور دیگه زیر 120 میلیون وجود نداره در حالی که شما میتونید با 10 میلیون خیلی قشنگ تر از اون هم بسازید :-w

جمعه 12 آذر1394 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چرا جواب خصوصی منو نمیدی

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 13 آذر1394 - 3:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hafez نوشته است:
چرا جواب خصوصی منو نمیدی

دوست عزیز به خاطر یه سری مشکلات کم به سایت سر میزنم . واینکه به محض اولین ورود به پیامهای خصوصی مراجعه میکنم جواب همه رو میدم. سوال شما هم امروز ساعت 8.40 دقیقه بوده اون موقع هم من نبودم . اگه مقداری صبر کنید به سایت سر بزنم حتما جواب میدم اینجا کسی نبوده جواب نداده باشم هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم چون جزیی از وظیفه من هستش . در غیاب من هم از مهندس حمید سوال کنید قطعا ایشان بهتر راهنمایی میکنند موفق باشید دوست خوبم #-o

جمعه 13 آذر1394 - 5:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته من نمیگم مثلا هر کسی یه هواپیما بسازه بره بالای شهر تهران پرواز کنه ! نه من هم مخالفم ولی حداقل یه جا و مکان مثل کشورهای اروپایی در نظر بگیرند که علاقمندان به این رشته راحت فعالیت کنند. و تو محدوده خاصی پرواز کنند. حالا سایت پروازی هم در اختیار نمیذارند حداقل بذارند تو کوهستان که منطقه مسکونی نیستش و منطقه مهم نظامی نباشه زیر ارتفاع هفتاد متر که برای رادار هم مشکلی ایجا نمیشه تست و پروازکنیم :( دتر هر حال چه مجوز بدند و چه ندند باید بسازم و پرواز کنم نهایت زندانه دیگه :D میگن حمایت میکنیم اقا شما برای ما مشکل ایجاد نکنید حمایت شما رو نمی خوام :((
اینم فیلم پرواز این مدل هواپیما در ارتفاع یک متری اخرش هم متوجه نشدم چی شد فکر کنم زد به دیوار =((
http://www.uplooder.net/files/726a0d47ca361ebf89395dd4ab198065/asad.mp4.html
دوستان توجه کنید کلا بوشهریهای عزیز به هوا و فضا علاقه خاصی دارند. @};-

جمعه 13 آذر1394 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ایول داریی بساز اما مواضب باش بدون مجوز از مرز رد نشی با موشک زمین به هوا پودرت میکنن و اینکه حتما هم باید طرح بیسیم فرستنده گیرنده باند اماتور با چند کانال مخصوص درست کنی که خیلی مشکلتر از ساخت خود هواپیماست خلاصه راه سخت وپر هزینه ایی در پیش داری امیدوارم موفق بشی :YMPEACE:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 13 آذر1394 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
ایول داریی بساز اما مواضب باش بدون مجوز از مرز رد نشی با موشک زمین به هوا پودرت میکنن و اینکه حتما هم باید طرح بیسیم فرستنده گیرنده باند اماتور با چند کانال مخصوص درست کنی که خیلی مشکلتر از ساخت خود هواپیماست خلاصه راه سخت وپر هزینه ایی در پیش داری امیدوارم موفق بشی :YMPEACE:

از مرز رد نشم :D برای تفریح میرم کوهستان ییلاق خودمون پرواز میدم در ضمن رادار زیر هفتاد متر نشون نمیده پرواز من زیر هفتاد متر هستش. به ارتباط رادیویی نیازی نیست. مگر اینکه بخوام از شهری به شهر دیگه پرواز کنم بله باید با فرودگاه هماهنگ کنم یه لاین در اختیار من بذارند

شنبه 13 آذر1394 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم از وضع ما =(( =(( =(( =(( [-( ~X(

حداقل به من میدادید امکاناتش رو بیشتر میکردم :((

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 13 آذر1394 - 1:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 149 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure