انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:17pm

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 نقش جیوه در ردیابهای خوراکی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
kamangir نوشته است:
تا جایی که من میدونم داخل ترانسها نوعی روغن بنام اسکارلAskarelوجود داره که بشدت سرطانزا هستش...

کاملا درسته,خیلی,بیش از اندازه خطرناک و سرطانزاست
من دوسال پیش کلی گشتم تا اخرش رفتم از شرکت برق با کلی التماس و فیلم بازی کردن تونستم اندازه یک شیشه شربت بگیرم,
به گفته یکی از اساتید دانشگاه که رشتشم شیمی بود چند تا مواد,میخواست که برام یک شاقول درست کنه که متاسفانه یکیش کاربرد نظامی داشت و از دستم خارج بود تهیه کنم و بیخیال شدم

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 11:37am
YIM

سلام
هیچ دستگاهی نمی تواند کار یک شاقول رو انجام بده ولی به شرط وجود یک اپراتور حرفه ای
در ضمن کلیات روش کار و نحوه ساخته شو براتون میزارم

یکشنبه 20 اردیبهشت1394 - 10:03am
آواتار کاربر

ali_tala نوشته است:
1:بهترین شاغولها باید از جنس طلا مفرق و برنج باشند حداقل باید 50گرم جیوه استفاده کنی اویز باید 56 سانت باشد یرای طلا
2: ساخت شاغول علارغم ظاهر ساده بسیار مشکل هست وزن هر کدام از لوازم استفاده شده باید در حد 0/01 گرم و حجم باشد
3:بهترین شاغولها المانی و امریکایی می باشد در صورتی که خاستار خرید با تضمین کار و ازمایش هستید میتونید به بنده پیام بزنید البته فقط امریکایی

سلام. علی آقا میشه فی رو بفرمایید
درضمن من یه شاقول با چوب فندق دارم، روزمین هر خوراکی بدی سمتش میره آیا میشه واسه زیرزمین روش میشه اطمینان کرد؟
آویز چقدر باشه مفیده.
ممنون میشم جواب بدید.

پنج شنبه 18 تیر1394 - 11:47am

darvish نوشته است:
سلام
هیچ دستگاهی نمی تواند کار یک شاقول رو انجام بده ولی به شرط وجود یک اپراتور حرفه ای

اگر زبان شاقول رو بلد باشی از همه دستگاه ها سرتره
8سانت لوله برنجی رو میدهی مثل شاقول بنایی درست میکنن .داخل اون رو یک تراشکار برات خالی میکنی داخل اون 30 گرم اکسید جیوه میرزیو درش را محکم میبندی.56 سانت نخ ابریشم نازک بهش میبندی وسر نخ را به یک حلقه پلاستیکی میبندی .تمام

سه شنبه 23 تیر1394 - 11:07pm

darvish نوشته است:
darvish نوشته است:
سلام

اگر زبان شاقول رو بلد باشی از همه دستگاه ها سرتره
8سانت لوله برنجی رو میدهی مثل شاقول بنایی درست میکنن .داخل اون رو یک تراشکار برات خالی میکنی داخل اون 30 گرم اکسید جیوه میرزیو درش را محکم میبندی.56 سانت نخ ابریشم نازک بهش میبندی وسر نخ را به یک حلقه پلاستیکی میبندی .تمام

سلام اصلاحیه:لوله برنجی(الیاژ روی و مس)40 میل 8سانت

چهارشنبه 24 تیر1394 - 1:00pm

سلام,دوستان میخواستم بدونم پودرسفیدرنگی که داخل انتن فلزیاب قرارداره چه موادی هست واگرترکیبی هست ازهرنوع موادبه چه اندازه لازمه,باتشکر

سه شنبه 27 مرداد1394 - 4:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به تمام دوستان
از طرز ساخت بگذریم ایا کسی از بچه ها با این ردیاب جیوه ای چیزی پیدا کرده؟؟؟؟از یافته های خودتون بگید نه از شنیده ها!!!!!!
یه نوع ردیاب رو من توی قسمت ردیاب میله ای خوراکی دارم معرفی میکنم امروز طرز ساخت رو میگم.من تا حالا چیزی باهاش پیدا نکردم ولی کوچکترین ذره طلا رو هر جا بذارید واسه تون پیدا میکنم.دوستان اگر کسی این نوع ردیاب رو میشناسه لطفا در روند رسیدن به نتیجه کمک کنه.اون کسی ک این ردیاب رو داشت میگفت جیوه ای هست ولی من از جیوه داخلش استفاده نکردم!!!کسی پیدا میشه بگه کار جیوه کلا توی این جور ردیاب ها چی هست؟؟؟؟؟
ببینید ما میخایم به نتیجه برسیم اگر کسی واقعا اطلاع داره بگه اگر نه از گمراه کردن بپرهیزید.
ممنون از دوستانی ک کمک میکنم.لطفا اگر کسی میخات کمک کنه توی تاپیک گفتم جواب بده.بازم ار تمام دوستان ممنون :ymhug: :ymhug:
ردیاب میله ای خوراکی
@};-

چهارشنبه 28 مرداد1394 - 11:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام من توی یه فیلم علمی دیدم که جیوه روی یه سطح صاف به طرف طلا سر میخورد و مثل آهنربا طلا رو جذب می کرد .منم برام معما شده حالا دلیل استفاده از جیوه شاید به همین خاطر باشه

سه شنبه 19 آبان1394 - 6:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله همینطوره ، یکی از خواص جیوه جذب طلاست .
جزئیات این آزمایش رو قبلا در تایپیک ( آموزش و نحوه استفاده از شاقول ) توضیح دادم :
https://www.felezjoo.com/viewtopic.php? ... &start=180

لا اله الا هو

سه شنبه 19 آبان1394 - 11:54pm

سلام دوستان.
ردیاب هرچه ساده تر باشه خطاش کمتره نسبت به املاح اما با رعایت اصول خوراک دهی. بنظر بنده جیوه هر چند میتونه قدرت انتن رو بالا ببره ولی به همان میزان ردیاب به ذرات حساس تر میشه. :ymhug:

شنبه 29 اسفند1394 - 10:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure