انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:43pm

پاسخ به موضوع  [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 42  بعدی
 QuasarARM - اندی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
mhak نوشته است:
ببخشید دوستان به خاطر محدودیتهای گوشیم که ویندوز فونه بهتر و بیشتر از این نتونستم فعلا عکسی بذارم

دستت درد نکنه خوب شده
پی سی بی را به روش اتو زدی خوب در میاد؟
کلن چقدر هزینه ساختش شد
قطعات رو از کجا گرفتی

اره با روش اتو زدم رضا جان خیلی خوب نشده اما بدک هم نیست
والا حساب نکردم اما فکر نکنم بیشتر از 100 تومن هزینه ساختش بشه
قطعات رو هم میتونین سفارش خارج بدین هم چهره هم جوان الکترونیک البته جاهای دیگه هم هستن که میتونن بیارن براتون

چهارشنبه 13 اسفند1393 - 11:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تشکر ما منتظر تستهای شما هستیم امیدوارم با کمک دوستان زودتر لوپشو درست کنید وازش تست بگیرید

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

چهارشنبه 13 اسفند1393 - 12:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
reza2490 نوشته است:
میشه یه عکس از مدارت بزاری

داداش بیا اینم عکس

احسنت :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

چهارشنبه 13 اسفند1393 - 9:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اساتید گرامی من تو قسمت لوپ این مدار گیر کردم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم .میخوام یه لوپ 40 یا 45 سانتی براش درست کنم لطفا راهنمایی کنید یه لوپ تقریبا 30 سانتی درست کردم بیشتر از 60cm نتونستم ازش نتیجه بگیرم

جمعه 15 اسفند1393 - 11:10pm
مدیر کل
مدیر کل

mhak عزیز خسته نباشین.
ببینید اصولا با لوپ 30 سانتی دابل دی حتی اگر در حرفه ای ترین حالت درست شده باشه و دستگاه هم بهترین نوع ممکن وی ال اف باشه ؛ برد فلزیابی برای بزرگترین فلز ممکن به بیش از 1.5 متر نخواهد رسید! حالا طبق چیزی که بنده در فیلمهای این مدار دیدم در مقایسه با فلزیاب های حرفه ای وی ال اف برد بین نصف تا دو سوم اونهاست! لذا اگر برداشت بنده درست باشه با این لوپی که شما ساختین احتمالا بیش از 1 متر نمیشه جواب گرفت! :D پس زیاد هم توقعتون رو بالا نذارین. فکر میکنم با اصلاح لوپ یا تنظیم بهتر فقط کمی میتونین برد بیشتر بگیرین. اصلا نباید ساخت وی ال اف یا برد نهاییش رو با فلزیاب پالسی مقایسه کنین. بخصوص وی ال اف هایی که خودتون میسازین بمراتب در سطح پایین تر از انتظار جواب میدن تا پالسی هایی که میسازین.
بهرحال اگر مدار رو ساختین و کار میکنه خوشحال میشیم فیلم کوچکی از کارکردش قرار بدین.

جمعه 15 اسفند1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
mhak عزیز خسته نباشین.
ببینید اصولا با لوپ 30 سانتی دابل دی حتی اگر در حرفه ای ترین حالت درست شده باشه و دستگاه هم بهترین نوع ممکن وی ال اف باشه ؛ برد فلزیابی برای بزرگترین فلز ممکن به بیش از 1.5 متر نخواهد رسید! حالا طبق چیزی که بنده در فیلمهای این مدار دیدم در مقایسه با فلزیاب های حرفه ای وی ال اف برد بین نصف تا دو سوم اونهاست! لذا اگر برداشت بنده درست باشه با این لوپی که شما ساختین احتمالا بیش از 1 متر نمیشه جواب گرفت! :D پس زیاد هم توقعتون رو بالا نذارین. فکر میکنم با اصلاح لوپ یا تنظیم بهتر فقط کمی میتونین برد بیشتر بگیرین. اصلا نباید ساخت وی ال اف یا برد نهاییش رو با فلزیاب پالسی مقایسه کنین. بخصوص وی ال اف هایی که خودتون میسازین بمراتب در سطح پایین تر از انتظار جواب میدن تا پالسی هایی که میسازین.
بهرحال اگر مدار رو ساختین و کار میکنه خوشحال میشیم فیلم کوچکی از کارکردش قرار بدین.

ممنون مهندس
راستش من خودمم دیگه ازش خسته شدم اگه این وقتی که گذاشتم برای این مدار رو پیاده میرفتم المان الان بهترین سیم لیتز رو واسه فلزجو گرفته و برگشته بودم ایران :D اصلا در حد انتظارم ظاهر نشد فکر میکردم 1.50 رو میزنه اما نه دیدم از این خبرا نیست تفکیکش هم خیلی جالب نیست چنتا فیبر مسی رو امتحان کردم هرکدوم رو روی یه نمودار نشون میداد یه دونه فویل الومینیوم رو هم روی نمودار یکی از فیبرا نشون میداد البته شاید این از تنظیم نبودن لوپ باشه که دیگه بهتر از این نشد تنظیمش کنم چون واقعا خسته کنندس تنظیم این لوپا #:-s

شنبه 15 اسفند1393 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اینم یه فیلم کوتاه از کوثر البته چیزی هم توش مشخص نیست فقط یه ال سی دیه که اونم همتون دارین خودتون :D
http://uplod.ir/dy2xsqkb0sgs/Quasar_50s ... mb.mp4.htm

شنبه 15 اسفند1393 - 1:49am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم mhak عزیز. خسته نباشین.
بهرحال ساخت مدارات وی ال اف دردسرهای زیادی داره و بنده طبق تجربه خودم باید عرض کنم طی این سالها بین بچه های خودمون چند بار دیدم که وی ال اف های مختلف رو ساختن ولی واقعا هیچوقت نشنیدم حتی باهاشون کاوش رفته باشن! چه برسه که جواب خوبی گرفته باشن. امیدوارم حداقل در مورد این مدار وضعیت بهتر باشه وگرنه فعلا هیچ مدار بهتری در زمینه وی ال اف ها وجود نداره.
در خصوص لوپ که پرسیدین این صفحه ترجمه انگلیسی مدار کوازار هست:
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
هر چند بنظر میرسه مربوط به نسخه قدیمی دستگاه کوازار باشه اما فکر میکنم مشخصات لوپ تفاوتی نکنه! در هر صورت مشخصات لوپ به این صورت ذکر شده:
قطر کلی لوپ 23 سانت - فرستنده: 40 الی 45 دور سیم 0.5 میل - گیرنده: 200 دور سیم 0.2 میل.
البته توجه داشته باشین همونطور که در تصاویر مشخص هست ؛ برای رسیدن به قدرت حداکثری باید خازنهای های سر لوپ رو هم تنظیم کنین! مشابه چیزی که در مدار توباکس داشتیم. همه وی ال اف ها نیاز به تنظیم خازن و سیستم رزونانس دارن تا لوپشون حداکثر کارایی روی فرکانس کاری دستگاه وی ال اف رو داشته باشه.

شنبه 15 اسفند1393 - 2:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم mhak عزیز. خسته نباشین.
بهرحال ساخت مدارات وی ال اف دردسرهای زیادی داره و بنده طبق تجربه خودم باید عرض کنم طی این سالها بین بچه های خودمون چند بار دیدم که وی ال اف های مختلف رو ساختن ولی واقعا هیچوقت نشنیدم حتی باهاشون کاوش رفته باشن! چه برسه که جواب خوبی گرفته باشن. امیدوارم حداقل در مورد این مدار وضعیت بهتر باشه وگرنه فعلا هیچ مدار بهتری در زمینه وی ال اف ها وجود نداره.
در خصوص لوپ که پرسیدین این صفحه ترجمه انگلیسی مدار کوثر هست:
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
هر چند بنظر میرسه مربوط به نسخه قدیمی دستگاه کوثر باشه اما فکر میکنم مشخصات لوپ تفاوتی نکنه! در هر صورت مشخصات لوپ به این صورت ذکر شده:
قطر کلی لوپ 23 سانت - فرستنده: 40 الی 45 دور سیم 0.5 میل - گیرنده: 200 دور سیم 0.2 میل.
البته توجه داشته باشین همونطور که در تصاویر مشخص هست ؛ برای رسیدن به قدرت حداکثری باید خازنهای های سر لوپ رو هم تنظیم کنین! مشابه چیزی که در مدار توباکس داشتیم. همه وی ال اف ها نیاز به تنظیم خازن و سیستم رزونانس دارن تا لوپشون حداکثر کارایی روی فرکانس کاری دستگاه وی ال اف رو داشته باشه.

ممنون مهندس از بابت توضیحات کاملتون @};-

شنبه 15 اسفند1393 - 2:35am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
در ضمن توجه داشته باشین حالت تنظیم میلیمتری دو لوپ فرستنده و گیرنده به منظور نال شدن درست لوپها در تمام مدارات وی ال اف و بالانس القائی مساله ای مشخص و قطعی هست وگرنه برد خوبی بدست نمیاد! برای این کار معمولا نیاز به اندازه گیری های دقیق با اسکوپ وجود داره که در هر مداری متفاوت از دیگری هست. ولی بعضی مدارات خودشون دارای مکانیزم داخلی جهت مشخص کردن نال شدن لوپها هستن که بنظر میاد این مدار هم چنین مکانیزمی داشته باشه. لذا تنظیم با اسکوپ ضروری نیست.

شنبه 15 اسفند1393 - 2:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 412 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 42  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa و 17 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure