انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 اردیبهشت1403 - 3:29am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2743 , 2744 , 2745 , 2746 , 2747 , 2748 , 2749 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
حمید نوشته است:
ali652 نوشته است:
سلام و تبریک سال نو و ارزوی بهترینها.
مهندس من قبلا مزاحم شدم و از راهنماییهای شما استفاده کردم ولی مشکلم همچنان حل نشده.حدسم بر کریستال مناسب پروگرامر هست.که چه رنجی را استفاده کنم .پوشه راهنما 8 تا20 مگ را پیشنهاد داده.کریستال رو پروگرامر 12 مگا هست که به غیر اون یدونه باید در محل مناسب جاگذاری شه من از 10 مگ استفاده کردم .البته همه چی مدار اکی هست ولی برد با افزایش سطح اضافه نمیشه.بنظرتون کریستال مناسب باتوجه به پروگرامر چند میتونه باشه؟تصویر پروگرامر هم اپلود کردم.ممنون و سپاسگذار @};- @};-

ممنون.
همونطور که در راهنما قید کردم کریستال روی پروگرامر بین 8 تا 20 مگاهرتز جواب میده و در این رنج فرقی نمیکنه کریستال چند باشه. اگر 20 بذارین سرعت پروگرام بیشتر هست ولی در عوض میکروهایی مثل اتمگا 8 رو پروگرام نمیکنه.
اما اینکه برد شما با افزایش سطح فلز بیشتر نمیشه ربطی به کریستال پروگرامر نداره! همینکه پروگرام برنامه و بخصوص فیوز بیت درست انجام بشه یعنی مساله ای در این بخش وجود نداره. مشکل برد شما هم یا از ماسفت هست و یا اینکه در محیط بسته منزل تست میگیرین که در این صورت میدان کویل محدود میشه و از حد مشخصی بیشتر برد نمیده.

سپاسگذارم مهندس حمید.

سه شنبه 4 اردیبهشت1402 - 1:22am

محل اقامت: آذربایجان
سلام خدمت اساتید و مهندس حمید گل یه سوالی داشتم ولی قبل از سوال یه توضیحی بدم واسه عزیزانی که شاید تا حالا نساختن فلزجو رو و قصد ساخت دارن من سالهای قبل این مدارو ساخته بودم با قطعات دم دستی و کمی بی دقتی در مونتاژ واقعا منو راضی نکرد همش نویز و سنس بیخودی داشتم کلا گذاشتمش کنار رفتم سراغ بقیه مدارات آنالوگ که از اونا هم نتیجه نگرفتم تا اینکه بعد کلی کلافگی و خرج بیخود اخیرا تصمیم گرفتم دوباره فلزجو رو بسازم این بار با دقت بیشتر و مونتاژ تمیزتر نتیجه کلا قابل مقایسه نبود یه دستگاه با ثبات و عالی که ادم لذت میبره از کاوش باهاش و از همین جا تشکر میکنم از مهندس حمید بخاطر طراحی این مدار که رایگان در اختیارمون گذاشتن @};- تجربه ای که کسب کردم کسی که قصد ساخت داره مو به مو فایل توضیحاتو بخونه نتیجه عالی رو همون مونتاژ اول بدست بیاره نع بعد ساخت چندین نمونه :-H سوالم اینه که من با ثبات خوب و اعداد سه گانه نزدیک به فایل توضیحات به بردی که دوستان رسیدن نرسیدم کمی پایین تر از بقیه سنس دارم این مشکل از چی میتونه باشه؟اینم عکس مدار البته مقاومت های ۱۱,۱۲ ۳۹۰اهم نداشتم یه خازن تانتالیوم هم نداشتم در اولین فرصت جایگزین میکنم انشالله

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 6 اردیبهشت1402 - 9:53am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. ممنون.
بنظر میرسه از مقاومتهای 360 اهم استفاده کردین که اگر ثبات حرارتی خوبی داشته باشن نیاز به تعویض نیست و فرق محسوسی با مقاومت 390 نداره. اما در مورد کانکتور همونطور که در راهنما تاکید کردم خیلی بهتر هست فلزی نباشه یا لااقل آهنی نباشه وگرنه روی برد و تفکیک اثر منفی داره. همینطور قسمت بلندگو یا حداقل سیمهای اون باید از بخش لوپ فاصله داشته باشه وگرنه هنگام به صدا در اومدن بوق میتونه بی ثباتی ایجاد کنه.
مشکل برد اگر در حد جزئی باشه میتونه به خیلی ریزه کاریها ربط داشته باشه. کانکتور و کابل رابط و خود کویل از جمله این موارد هستن. ضمن اینکه باز هم تاکید میکنم برد نهایی بخصوص برای لوپ های بزرگتر فقط در محیط باز بدست میاد.

چهارشنبه 6 اردیبهشت1402 - 1:37pm

محل اقامت: آذربایجان
حمید نوشته است:
خسته نباشین. ممنون.
بنظر میرسه از مقاومتهای 360 اهم استفاده کردین که اگر ثبات حرارتی خوبی داشته باشن نیاز به تعویض نیست و فرق محسوسی با مقاومت 390 نداره. اما در مورد کانکتور همونطور که در راهنما تاکید کردم خیلی بهتر هست فلزی نباشه یا لااقل آهنی نباشه وگرنه روی برد و تفکیک اثر منفی داره. همینطور قسمت بلندگو یا حداقل سیمهای اون باید از بخش لوپ فاصله داشته باشه وگرنه هنگام به صدا در اومدن بوق میتونه بی ثباتی ایجاد کنه.
مشکل برد اگر در حد جزئی باشه میتونه به خیلی ریزه کاریها ربط داشته باشه. کانکتور و کابل رابط و خود کویل از جمله این موارد هستن. ضمن اینکه باز هم تاکید میکنم برد نهایی بخصوص برای لوپ های بزرگتر فقط در محیط باز بدست میاد.

تشکر از راهنمایی تون @};- با توجه به گفته های شما احتمالا از سیم رابط باشه چون در حالت عادی دیلی ۱۸شناسایی میکنه ولی وقتی موقع کاوش سیم اضافیرو تو دستم میگیرم دیلی اتومات ۲۰میشه کانکتور پلاستیکی هم حتما تهیه میکنم ممنون

چهارشنبه 6 اردیبهشت1402 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای مهندس خوب هستید شب بخیر، یه فیبر دیدم که فلزجو هست ودوتا مولتی ترن رو فیبر اضافه گذاشتن، عکسو بزارم ببینین چیه

دوشنبه 10 اردیبهشت1402 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هرکاری میکنم عکس ارسال نمیشه، یدونه مولتی ترن بغل357که گمونم بجای مقاومت باشه یدونه هم بغل ترانزیستور هست

دوشنبه 10 اردیبهشت1402 - 1:02am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
بله چیزی که میفرمایین رو قبلا دیدم. پتانسیومتر رو برای تنظیم اعداد 3 گانه قرار دادن! در صورتیکه کار اشتباهی هست و اگر آیسی 357 تقلبی باشه یا ایراد اساسی دیگری در مدار وجود داشته باشه هر چند با این کارها میشه به ظاهر اعداد رو درست کرد ولی دستگاه از نظر برد و تفکیک درست کار نمیکنه. همه چیز در مدار اصلی محاسبه شده هست و برخی بخشهای برنامه هم بطور دقیق با مدار هماهنگ شدن.

دوشنبه 10 اردیبهشت1402 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود بی کران خدمت دانشمند حمید عزیز و اعضای گل انجمن قدیمی فلزجو . من همیشه واسه تغذیه فلزجو از دو تا باطری 12 و 6 ولتی خشک استفاده می کردم ولی این سری می خوام تو یه جعبه خیلی کوچکتر فلزجو رو جمع کنم و سوالم اینه که به نظر شما طبق این تصاویر میشه از این بالانسر شارژ 5 سل و تعداد 5 عدد باطری موبایل لیتیوم یون li-ion با ولتاژ هر کدوم 3.8v به صورت سری استفاده کنم ؟؟؟که باطری موبایل های قدیمی ارزون هست و عمر خوبی هم دارن کسی تا حالا با این مدل بالانسر پنج سل و این مدل باطری موبایل استفاده کرده واسه فلزجو؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 اردیبهشت1402 - 3:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
ابتدا عرض کنم سیستم ولتاژ باطریهای 3.8 ولت با 3.7 کمی فرق داره. این باطریها که به اونها نوع HV هم گفته میشه نسبت به حجم و وزن در برابر باطریهای 3.7 ظرفیت آمپر بیشتری دارن و ولتاژ نهایی شارژشون هم حدود 4.4 ولت هست که برای شارژ کامل نیاز به شارژر مخصوص خودشون دارن. اما از طرف دیگه باید توجه کنین که این باطریهای یدکی یا متفرقه موبایل که ظاهرا 3.8 ولت هستن هیچ یک واقعی نیستن! یعنی در واقع همون باطریهای 3.7 هستن و ظرفیت واقعیشون هم حدود نصف چیزی هست که روی اونها نوشته شده. چون تولید کننده های معتبر مثل سامسونگ طی سالهای اخیر بنا به ملاحظات تجاری هیچوقت خودشون باطری یدک اصلی برای گوشی ها عرضه نکردن! تکنولوژی ساخت باطریهای 3.8 ولت یا بیشتر هم در حدی پیچیده تر و گران تر هست که هیچ یک از تولید کننده های غیر معتبر امکان ساختش رو ندارن و بجای اون از سلول 3.7 ولتی استفاده میکنن. لذا استفاده از این مدل باطریهای موبایل رو توصیه نمیکنم و حتی اگر داخل گوشی هم استفاده کنین میبینین که درست شارژ نمیشه و خیلی زودتر خالی میکنه و عمر کمی هم داره. برای فلزجو سلول 3.7 ولتی 18650 کاملا مناسب هست و در این صورت این بالانسر های 5 سلولی هم براش بخوبی جواب میده. نکته جالب اینکه در تبلیغش نوشته شده بالانسر باطری فلزیاب! ماشالا تا کجا از کنار فلزجو سود میبرن! :D

دوشنبه 11 اردیبهشت1402 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دقیقاً :ymapplause: :D تازه تو سایتشون هشتک فلزجو برای بازدید بیشتر نوشته بودن خلاصه طرح بی نظیر شما هزار ماشاالله شده نون دونی همه سایتهای قطعات الکترونیک :YMPEACE:

دوشنبه 11 اردیبهشت1402 - 11:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2743 , 2744 , 2745 , 2746 , 2747 , 2748 , 2749 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Kürşat و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure