انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 11:50pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2686 , 2687 , 2688 , 2689 , 2690 , 2691 , 2692 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saedkashi نوشته است:
:D سلام دوست عزیز شاید مترم خراب بوده :D منکه با دید چشم متر نکردم بنده دقیق دقیق با متر اینکار رو کردم 840 رو از خود شهرستانم از مغازه گرفتم که مطمعنم فیک نیست 357 رو از ایسی کالا.اگرم مترم خراب بوده بنده مزاییک زمین رو شمردم بین 14 تا 15 مزاییک بود که هر مزاییک 30 سانته .من خودمم تعجب کردم که اعلام کردم بنده بجای یکی از مقاومتها اهم بالاتر گذاشته بودم بجای 100 اهم 1 کیلو اهم کذاشته بودم که باعث افت برد زیادی میشه با اون مقاومت برد دستگاه اندازه برد شما بوده بصورت عادی که این امر باعث شد بنده متوجه نشم که مقاومت اشتباه و بردم کم شده که بخاطر یه اتصالی و تست صفر تا 100 برد متوجه اشتباه شدم بعد از اون بردم بصورت عجیبی بالا بود و قول دادم به اساتید فیلمشو برا دوستان بذارم که باور کنن بنده دروغی ندارم .در ضمن با دروغ بنده چیزی نه به من میرسه نه کس دیگه :D

سلام اگه وقت کردید یه فیلم کوتاه بگیرین از دستگاه و لوپ و سنس کردن چون منم میخوام این ای سی رو بخرم قیمتش خداییش بالاست

سه شنبه 9 دی1399 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس خدا قوت بهت
انشاالله همیشه شاد و پیروز باشی.
مثل همیشه راهنمایی میخاستم

مقاومت های 2 وات:
مقاومت 422 اهم متال فیلم مناسب تره یا مقاومت 390 اهم 1 درصد؟؟

بین خازن ها ی 4.5 یا 5 یا 5.6 پیکو فاراد
کدوم باعث افرایش برد و کدوم باعث افزایش ثبات هست؟؟کدوم مناسب تره؟؟
خیلی وقته ک آپدیت جدیدی از فلزجو نزاشتین.این اخرین ورژن هست؟تغییراتی قرار نیست اتفاق بیوفته.
ممنونم.شاد باشین @};-

بیهوده نشین
وقت طلاست

چهارشنبه 10 دی1399 - 3:41pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. @};-
در مورد مقاومتهای 2 وات میتونین با فندک از چند سانتی تست حرارت بگیرین هر کدوم پس از گرم شدن تغییر مقدار کمتری داشت مناسبتره.
رقم دقیق خازن 5 پیکو اهمیتی نداره. بین 4.7 تا 5.6 پیکو کاملا مناسب هست.
فکر نمیکنم آپدیت دیگری برای این پروژه داشته باشیم.

چهارشنبه 10 دی1399 - 5:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saedkashi نوشته است:
:D سلام دوست عزیز شاید مترم خراب بوده :D منکه با دید چشم متر نکردم بنده دقیق دقیق با متر اینکار رو کردم 840 رو از خود شهرستانم از مغازه گرفتم که مطمعنم فیک نیست 357 رو از ایسی کالا.اگرم مترم خراب بوده بنده مزاییک زمین رو شمردم بین 14 تا 15 مزاییک بود که هر مزاییک 30 سانته .من خودمم تعجب کردم که اعلام کردم بنده بجای یکی از مقاومتها اهم بالاتر گذاشته بودم بجای 100 اهم 1 کیلو اهم کذاشته بودم که باعث افت برد زیادی میشه با اون مقاومت برد دستگاه اندازه برد شما بوده بصورت عادی که این امر باعث شد بنده متوجه نشم که مقاومت اشتباه و بردم کم شده که بخاطر یه اتصالی و تست صفر تا 100 برد متوجه اشتباه شدم بعد از اون بردم بصورت عجیبی بالا بود و قول دادم به اساتید فیلمشو برا دوستان بذارم که باور کنن بنده دروغی ندارم .در ضمن با دروغ بنده چیزی نه به من میرسه نه کس دیگه :D

سلام
من بالاخره متوجه نشدم که اون مقاومت چجوری شد تا بردت بالا بیاد! مقدار اون مقاومت را در آخر مقداری گذاشتی که مهندس تعیین کرده ان؟
در اینصورت دلیل برد بالاتون مطتقیما کدام قطعه میدانید. اگه اینجوریه که با قیمت بالاتر از اون هم میشه اون آی سی را خرید. البته گوش ای سی کالا کر بشه نشنوه.

همیشه امید داشته باش

پنج شنبه 10 دی1399 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بعد از عوض کردن مقاومت و گذاشتن مقدار درست که اقا مجتبی گفتن متوجه برد بالا شدم در تستهایی که داشتم فهمیدم از ۳۵۷ هستش که هیچکدوم از ۳۰ عدد ایسی ۳۵۷ مثل اون مدل فلزی نیستن حتی ۷ مدل فلزی داشتم فقط اون مدل بردم رو بالا برد

پنج شنبه 10 دی1399 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saedkashi نوشته است:
سلام بعد از عوض کردن مقاومت و گذاشتن مقدار درست که اقا مجتبی گفتن متوجه برد بالا شدم در تستهایی که داشتم فهمیدم از ۳۵۷ هستش که هیچکدوم از ۳۰ عدد ایسی ۳۵۷ مثل اون مدل فلزی نیستن حتی ۷ مدل فلزی داشتم فقط اون مدل بردم رو بالا برد

سلام
شما این فیبر مدارتون را از کجا تهیه کردین؟ اصلی اصلی هست یا از اصلی فقط یه ذره .... .اگه فیبر آماده تهیه کرده اید، احتمال فیبر اصلی درجه ۲ باشه چون فیبر اصلی اصلی را آقا حسین هم نداشته دیگر و فیبر اصلی یه ذره فرق دار از فیبر اصلی اصلی را می فروخت. عکسی از فیبر و قطعات رویش اینجا بذارین!
اگه امکانش بود با همون لوپ شصتتون یه تستی از ورق مسی و قوطی رانی هم اگه زحمتی نیست بذارین در این روزها تا استفاده کنیم.
خود من که الان دیگه قبول دارم آی سی پلاستیکی من احتمالا فیک بوده. چون سالها قبل دونه ای خیلی خیلی ارزان خریدم چون اصلا اون موقع در سایت دو نوع ۳۵۷ بود یکی حدود ۱۴ هزار تومن بود یکی خیلی ارزان، من ارزانی را خریده بودم اصلا اون موقع فکر می کردم سایت اشتباهی قیمتش را خیلی گران نوشته. چون اولین بار بود و زمان دلتاپالس بود. چهار پنج تا خریده بودم.ولی اعداد سه گانه در رنج مورد قبول هستن، تفکیکش هم عالی هست. ولی از بردش ناراضی، با اینکه ظاهرش عین اورجینالهاست و مهندس حمید هم گفته بودن به نظر نمیاد تقلبی باشه با این اعداد و ...
دیگه من تازه دارم قبول می کنم مال من اصلی نبوده و حداقل فیک یا کپی اصلی باشه.فعلا اینجوری فکر می کنم. :-s

همیشه امید داشته باش

جمعه 12 دی1399 - 3:50am
کاربر فعال
کاربر فعال

بنده فیبرمو از تهران با یه دوست رابطم تهیه کردم که اصلیه،قطعاتمم از سایتهای مختلف تهیه کردم امروز اگه بتونم حتما هم عکس از کل قطعات و لوپ و خود برد میذارم براتون

جمعه 12 دی1399 - 5:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مهندس این نتایج با لوپ 45 تخت ک با سیم لاکی،کمی نامنظم پیچیدم بدست اوردم.
لوپ ام دقیق 45 نشد.سایز واقعی کمتر در اومد.بین 40 تا 45 حواسم نبود سایز بگیر دوباره.الان اومدم بیرون :-BD :D

سکه 500 ت
حدود 45
حلقه طلا 5 گرمی
18 سانت
3 عدد النگو 6 سانتی نازنک
حدود 62
بزرگترین فلز
حدود 220 کمتر

ظرفیت لوپ 422
فرکانس 201
پالس 250
دیلی 20
حساسیت 13
A302 B702 C791

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 12 دی1399 - 8:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
این مساله به کیفیت قطعات ربط داره و جز تهیه قطعات مرغوب کار خاص دیگه ای نمیشه کرد. علاوه بر مقاومتهای 2 وات و ماسفت ؛ آیسی 357 و رگولاتور 7812 حتی گاهی بیشتر روی ثبات حرارتی دستگاه تاثیر دارن! البته مقدار تغییری که فرمودین بنظرم کمی زیاد هست و باید قطعات رو بیشتر بررسی کنین. گاهی هم کیفیت پایین خازنها مشکلساز هست. در این مدار خازنهای 10 و بخصوص 11 و 12 میتونن روی این مساله تاثیر زیادی داشته باشن.
بازه های اندازه گیری در این سیستم 1.6 میکرو ثانیه ای هست. لذا انتگرال 44 بمعنی 28 نمونه اندازه گیری شده در بازه 5 ولت و بر اساس مقیاس 0 تا 1023 هست. بنابراین هر یک عدد در دیباگ 1 معادل 5 میلی ولت تغییر در کل بازه هست که اگر به 28 تقسیم کنین میانگین نزدیک به 200 میکرو ولت تغییر برای هر مقدار در پایه مشترک مقاومتهای 7 و 8 خواهد بود. البته این روش بررسی چندان صحیح نیست چون بسته به عاملی که سبب تغییر موج شده همه جای منحنی میرا به یک نسبت تغییر نمیکنه.
در مورد مقاومتها یا سایر قطعات خاصی که در برخی دستگاههای شرکتی معتبر استفاده میشه همینطور هست. در واقع یک تفاوت اصلی مدارات دستساز با این دستگاهها در کیفیت قطعاتشون هست! برای مقاومت هم میشه از هیت سینک استفاده کرد بشرطی که امکان نصب خوب و درستش وجود داشته باشه و بدلیل نویز پذیر بودن اون قسمت بهتره هیت سینک به زمین مدار متصل بشه.

ممنون مهندس جان لطف کردین
اینکه میگین 1.6 میکرو ثانیه رو مطمین هستین؟این دقیقا نوشته خود دیتاشیت هست که 65 الی 265 میکرو ثانیه فقط زمان تبدیل هستش.
حالا شما چه جوری توی 44 میکرو ثانیه 28 تا تبدیل انجام میدین؟؟؟؟

جمعه 12 دی1399 - 8:32pm
مدیر کل
مدیر کل

Honarmand7 نوشته است:
سلام
مهندس این نتایج با لوپ 45 تخت ک با سیم لاکی،کمی نامنظم پیچیدم بدست اوردم.
لوپ ام دقیق 45 نشد.سایز واقعی کمتر در اومد.بین 40 تا 45 حواسم نبود سایز بگیر دوباره.الان اومدم بیرون :-BD :D

سکه 500 ت
حدود 45
حلقه طلا 5 گرمی
18 سانت
3 عدد النگو 6 سانتی نازنک
حدود 62
بزرگترین فلز
حدود 220 کمتر

ظرفیت لوپ 422
فرکانس 201
پالس 250
دیلی 20
حساسیت 13
A302 B702 C791

خسته نباشین.
بردها همه خوب و درست هستن و برد نهایی این لوپ هم 2.2 متر هست. اعداد و دیلی هم مشکلی نداره. ولی با توجه به ظرفیت بالا بنظر من بهتره یک دور از این لوپ رو باز کنین.

جمعه 12 دی1399 - 9:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 2686 , 2687 , 2688 , 2689 , 2690 , 2691 , 2692 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , kambiz1985 و 120 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure