انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 3:10pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 497 , 498 , 499 , 500 , 501 , 502 , 503 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
سلام به بهرام عزیز.
ببخشید بخاطر تاخیر در جواب شما.
پیام شما رو با دقت خوندم.چون به الکترونیک و اصلاحاتش مربوط به موج و فرکانس و ..... اصلا اشنایی ندارم تقریبا از ایده ها و تشریح شما چیزی نفهمیدم و نمیتونم هیچ نظری بدم ولی اونجاهایی که مربوط به اپراتوری و تغییر در رفتار مدار و یافته ها و گزارشهای دیگران هست میتونم نظرم رو بگم.بهرام عزیز همونطور که میدونی مشکل اساسی و بزرگ ما با این حرفه اینه که هیییییچ مرکز یا مرجعی وجود نداره که بتونه بصورت یک برنامه مدون و مشخص با رعایت مبانی و تعریف تست بر اساس اون موضوع خاص مداری مانندفرانکو رو تحلیل کنه و سپس تست واقعی ازش بگیره و سپس نتایج رو با دلایل علمی و مشاهدات موثق ارائه بده.
یعنی تقریبا میشه به تمامی گزارشهایی که از بچه ها و دوستان میرسه که من سلف داخلی یا بیرونی رو اینجوری یا اونجوری کردم و یا خازن فلان رو .... یا کریستال فلان گذاشتم و...و رفتم بیرون و همونجا که تا دو ماه پیش ات و اشغال میگرفت و الان دیدم نمیگیره بسنده کرد و این گفتارها رو مبنای یک فرضیه قرار داد.براحتی هر چه تمام تر میشه تقریبا تمامی این تست ها رو از هر نظری نقد کرد و ارتباط دادن این نتایج به اون عاملی که این دوستان میگن تغییرش دادن رو بکلی رد کرد.با اطمینان میگم مدارهایی مانند فرانکو که کاملا به شرایط محیطی وابسته هستن و عملکرد روز دوشنبه اونها (از نظر تنظیم پذیری واستفاده از فلان ترانزیستوربرای دریافت اثر آسمون)در یک محیط ثابت میتونه در روز چهارشنبه در همون محیط و یا با اپراتوری شخص دیگری متفاوت باشه اصلا عملکردش و یا نتایج تغییراتی که بچه ها توش میدن با اینچنین تستهایی از سوی دوستان قابل شناسایی و استدلال نیست.
تست با اینچنین مدارهایی زمانی معنی پیدا میکنه که ما هر گونه تغییری که در این مدار میدیم رو در چندین شرایط متنوع و واقعی جاری کنیم.یعنی ما حتما باید در یک محیط مشخص چندین گونه دفن با چندین گونه فلز مختلف از نظر جنس با چندین گونه فلز مختلف از نظر حجم با چندین طول عمر دفن مختلف و.... داشته باشیم تا بتونیم به هر تغییری که در مدار میدیم به نتیجه ای که بدست میاد با اطمینان نگاه کنیم.فراهم کردن این تنوع شرایط تست که برای بدست اوردن نتایج واقعی و قابل اعتماد برای اینچنین دستگاههایی کاملا ضروری هست با توجه به بیش از 30 حالتی که بوجود میاد و با توجه به طول زمان دفن های اونها تقریبا غیر ممکن هست.پس با اطمینان میشه گفت تقریبا به هیچ کدوم ازین تستهایی که توسط دوستان بیان میشه نمیتونیم به عنوان یک تست قابل اطمینان نگاه کنیم.با توجه به غیرممکن بودن فراهم کردن این شرایط تست فقط و فقط و فقط زمانی میتونیم نتیجه یک تغییر انجام داده در مدار رو اعلام کنیم که این تست در محیط واقعی روی یک طلا یا نقره یا دفینه واقعی انجام شده باشه و تازه اون نتیجه فقط برای اون شرایط صدق پیدا میکنه.وگرنه تغییری که امروز بدیم و بریم بیرون و ببینیم که اهن نمیزنه رو نمیتونیم تست مثبت ارزیابی کنیم.چون شاید همون تغییر طلا رو هم نزنه.و یا طلای با حجم کم در عمق متوسط رو نزنه و یا طلای با حجم متوسط در عمق زیاد رو نزنه و این خیلی بده و ما اصلا نمیتونیم این تغییر رو مثبت بدونیم بلکه احتمال منفی بودنش بمراتب بیشتره.به همین خاطر مقایسه کردن مدار ما با مدار فرانکو از نقطه نظر نتایج کار اشتباهی هست.اینکه فرمودی حتی با سلف 1 دور و 4 دور هم سنس داشتین واقعا نشوندهنده چه نکته مثبت یا منفی یا ثابت کنده چه نظریه ای میتونه باشه؟شما سلف رو ده دور و بیست دور هم بزارید حتما سنس هایی خواهی داشت.شما ارتباط سلف با انتن رو هم قطع کنید باز هم سنس خواهید داشت.میدونم این جمله اخر من باعث تعجب یا خنده میشه ولی اینار رو بکنید و تست کنید.البته نه یک بار نه دو بار.مدت زیادی ارتباط سلف رو با انتن قطع کنید و یک فاصله حدود 1 میلی بین اینها قرار بدید.مدتی با این وضعیت بیرون برید.میبینید بازهم سنسهایی خواهیید داشت.نمیگم سنس فلز یا سنس اثر.منظور فقط سنس هست.
میخوام بگم هر گونه تغییری هر نتیجه ای به همراه داشته باشه اصلا نمیتونه ثابت کننده اون ذهنیتی باشه که پشت اون تغییر وجود داشته.شناخت درست این مدار با این ویژگیهایی که داره از دست و توان ما خارجه.مگر اینکه شخصی بتونه با صرف زمان مثلا طی 10 سال اون تنوعات تستی رو در واقعیت با دستگاه خودش تجربه کنه.اونوقت حرف و نظر اون شخص میتونه بسیار هدایت کننده و قابل اطمینان باشه.
شما شروع کننده این تایپیک بودی و من موفقیتهای خودم رو بااین مدار تا حد قابل توجهی مدیون شما هستم ولی واقعیت اینه تقریبا به هیییییچکدوم از گزارششهای بچه ها از تستهاشون نمیشه به چشم یک تست قابل اعتنا و یک تست امید بخش نگاه کرد.به سادگی هر چه تمام تر ضعفهای این تستها در بیان و جملات این دوستان در گزارشهاشون مشخص هست.به همین دلیل هم هست که تعداد اشخاص موفق شده با فرانکو،یعنی اشخاصی که طلا نقره در عمقهای بیش از 2.5 متر کاوش کردن به 3 نفر نمیرسه.یکی از دلایل همین نتیجه گیری های بی پایه و شتابزده ار همین تستهای بسیاااااااااااااار غیر قابل اعتماد هست.
مسلما میتونه این مدار بهتر ازالانش بشه و شاید واقعا اون نکته ای که فرمودی از چشم من و دیگران دورمونده و شما پیداش کردی نظر درستی باشه و من و دیگران رو خوشحال میکنه که یافته ی خودتون رو لطف کنید و به ما بیان کنید.مانند اغاز همین تایپیک که با توجه و لطف شما بود.در مورد امواج رادیویی و دلیل بوجود اومدن اثر واقعا موضوع ساده و روشنی نیست.خوده فرانکو بکلی از بحث در این موضوع دوری میکنه و فقط نظرش رو بصورت کلی و خلاصه بیان میکنه.بهرام جان یه توصیه دوستانه. هرگز با تحلیل این مدار نمیشه ماهیت اثر رو شناسایی کرد.به نظراتی که در مورد ماهیت اثر میبینی که برخواسته از تحلیل مدار فرانکو هست توجهی نکن.بهرام جان قول میدم به شما فقط اگر یکبار سنس این مدار (اگر به گونه ای ساخته شده باشه که فقط در بالای هدف ارزشمند واکنش داشته باشه و به صورت چشمکهای مسلسلی با با فاصله منظم باشه) رو بچشم ببینی حداقل 50 درصد همه ایده هات و ذهنیتت در مورد ماهیت اثر تغییر میکنه.

درود عرفان جان .خب متوجه هستم و کاملا قبول دارم حقیقتن من خودم آدمی هستم که زود نتیجه گیری نمیکنم برداشت سطحی از موضوع رو شاید بیان کنم اما نظر قطعی رو نه و نمیخوام با یک جواب آب دوغ خیاری توجیه کنم درسته ما امکانات وشرایط ومنبع معتبری که خیلی چیزا روش کنه نداریم اما بعضی چیزها رو میشه براساس امکانات موجود شناسایی کرد یعنی میشه کمی نزدیک شده به اصل ماجرا هر چند جدی نمیشه نظر داد به طور مثال این نتیجه تغییر سلف رو من در یک زمان خاص نگرفتم بلکه چندین بار و در طی فصول مختلف گرفتم و فقط در مورد فلزات غیر اهنی وبا حجم کوچک که تایید شده فلزیاب بود .البته بیشترین نتیجه گیری من از اثر پدیده بود نه تغییر سلف یا خازن در فرانکو برای همین گفتم که با یک دور وچهار دور هم نتیجه همون بوده اگر میشه مطالب رو دوباره بخونید چون کمی زیاد بود ممکنه درست متوجه نشده باشید من کاریی به حالت تغییر درسلف وخازن ونتیجه تفکیک در فرانکو نداشتم همینطور که گفتم اصلا درست هم نیست که چنین باوری داشته باشیم به نظر من زمانی میشه در مورد یک چیز مطمئن بود که بدونیم وسیله ایی که در دست داریم بر چه مبنا واصولی داره کاره میکنه من نتیجه کاریی که انجام دادم رو اصلا با نتیجه گیری دوستان مقایسه نکردم اگر اصطلاحات الکترونیکی که گفتین متوجه نشدم رو درک میکردین به نظرم خیلی کمکتون میکرد.از شما بعید بود اینچنین برداشت سطحی به موضوع نشون بدین اگه دوباره تایپیک رو مطالعه کنید حداکثر دوستانی که با تغییر خازن وتریمر واکنشهای متفاوتی داشتن هیچ کدومشون فلز دفنی که حتی خودشون دفن کرده باشن رو تست نکرده بودن چه برسه به این که جایی رو با کاوش بدست بیارن ونتیجه گیری کنن البته هنوز هم میگم حرفتون درسته اما سطحی نگری کردین چون کل مطالب رو کامل متوجه نشدین در مورد دوستانی که چند مورد طلا ونقره کشف کردن هم نظری ندارم چون اصلا قابل اعتماد نیست معلوم نیست اصلا درست بوده باشه یانه اما این هم هست که شاید خیلی هم موفق شده باشن اما به همون دلیل که همه میدونن صداشو در نیاورده باشن به هر حال نتیجه گیری وبرداشت از موضوع هیچ ربطی به تست ونتیجه گیری دوستان دیگه نداره کما اینکه موضوع تحلیل مداریی توسط حمید رو تموم شده میدونم وزمانی که مدار مشخصا بدونیم چه کاریی داره انجام میده دیگه نیازی نداریم صد مدل فلز دفنی داشته باشیم چون به بیشتر فلزات واکنش نشون میده این رو با جدیت میگم عرفان جان.اما در مورد تحلیل اثر پدیده با فرانکو هم سطحی نگری کردین عزیز دل ایشون رو نه من میشناسم نه شما با چند پست رد وبدل کردن که نمیشه در مورد کسی نظر داد چون اشون حرفی نزده نمیشه نتیجه گرفت چیزی بارش هست یا نه شایدم نباشه واقعا البته کاریی به ایشون هم نداریم همین که مداریی طراحی کردن که ما داریم روش کار میکنیم خودش حسن نیت ایشون رو نشون داده قبلا روی مدل انتنی کار کردم ویک مدل انتن ساختم که فلزات رو مستقیم میزد یعنی احتیاجی به دفن طولانی مدت نداشت زمانی که فلز رو دفن میکردم یا کمی روش خاک میریختم هدف رو انتنی شناسایی میکرد انتنی بنده هم هیچ شباهتی به انتنیهای یگه نداره وبا اون تونستم اهداف زیادی بیرون بیارم نمونش رو هم توی انجمن گذاشتم یک سینی بزرگ اگه اشتباه نکرده باشم در تایپیک فلزجو بود.تحلیل من از این این دو مدار باعث شد متوجه خیلی چیزها بشم نه فرانکو به تنهایی هر زمان دو مدار که تفاوتهای فاحشی دارن ساخته بشن ودر عمل کار کن وبشه سنسهایی داشت اون موقعه نتیجه گیری هم عوض میشه شما به غییر فرانکو با ردیاب دیگه ایی کارد کردین و ایا سنس هم داشتین .میخوام بگم باید چند مدل سیستم جواب بدن وبعد سیستمهایی که در دست داریم رو بشناسیم و در اخر نتیجه گیری کنیم وگرنه با چند چشمک ال ای دی شما چطور انالیز دقیقی از هدف بدست آوردین که حتی نصب اسپکتروم روی مدار بدست نمیاد.اثر پدیده روی مدار به شکلهای مختلف خودشو نشون میده واین هیچ ربطی به پدیده نداره درسته با نور و فاصله بین روشن وخاموشی میشه نتیجه هایی گرفت اما به نظر شما درسته همچین برداشتی از موضوع گرفت اصلا میدونید چشمک زدن دیودهای نوریی کلا ربطی به پدیده نداره.این تغییر فیزیکی در خود مداره کافیه یک رگلاتور رو به یک ولتاژ متغییر تبدیل کنید وبعد در ورودی مدار این ولتاژ رو به جای زدن مستقیم باطری به مدار بدین با تنظیم ولوم ترشولد ببیند چی میشه من کلیپ هم دارم قبلا این کارو انجام دادم من نمیگم اثر پدیده این کارو نمیکنه کمک میکنه تا این روند در سیستم تصریح بشه یعنی همون اتفاقی که در مدار شاهدش هستیم رو کم وزیاد میکنه وهزارو یک برداشت میتونیم داشته باشیم با کمک همینها هم میشه نتیجه های جالبی گرفت مثل ادعای تفکیک توسط دوستان به هر حال دوست خوبم من هیچ پا فشاریی روی مطلب خاص نمیکنم امیدوارم طلسم پدیده شکسته بشه و مدار بهتری بدست دوستان برسه همچنان در خدمتون هستیم :D @};- @};- @};- @};- @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 31 فروردین1399 - 4:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
erfan نوشته است:
سلام به بهرام عزیز.
ببخشید بخاطر تاخیر در جواب شما.
پیام شما رو با دقت خوندم.چون به الکترونیک و اصلاحاتش مربوط به موج و فرکانس و ..... اصلا اشنایی ندارم تقریبا از ایده ها و تشریح شما چیزی نفهمیدم و نمیتونم هیچ نظری بدم ولی اونجاهایی که مربوط به اپراتوری و تغییر در رفتار مدار و یافته ها و گزارشهای دیگران هست میتونم نظرم رو بگم.بهرام عزیز همونطور که میدونی مشکل اساسی و بزرگ ما با این حرفه اینه که هیییییچ مرکز یا مرجعی وجود نداره که بتونه بصورت یک برنامه مدون و مشخص با رعایت مبانی و تعریف تست بر اساس اون موضوع خاص مداری مانندفرانکو رو تحلیل کنه و سپس تست واقعی ازش بگیره و سپس نتایج رو با دلایل علمی و مشاهدات موثق ارائه بده.
یعنی تقریبا میشه به تمامی گزارشهایی که از بچه ها و دوستان میرسه که من سلف داخلی یا بیرونی رو اینجوری یا اونجوری کردم و یا خازن فلان رو .... یا کریستال فلان گذاشتم و...و رفتم بیرون و همونجا که تا دو ماه پیش ات و اشغال میگرفت و الان دیدم نمیگیره بسنده کرد و این گفتارها رو مبنای یک فرضیه قرار داد.براحتی هر چه تمام تر میشه تقریبا تمامی این تست ها رو از هر نظری نقد کرد و ارتباط دادن این نتایج به اون عاملی که این دوستان میگن تغییرش دادن رو بکلی رد کرد.با اطمینان میگم مدارهایی مانند فرانکو که کاملا به شرایط محیطی وابسته هستن و عملکرد روز دوشنبه اونها (از نظر تنظیم پذیری واستفاده از فلان ترانزیستوربرای دریافت اثر آسمون)در یک محیط ثابت میتونه در روز چهارشنبه در همون محیط و یا با اپراتوری شخص دیگری متفاوت باشه اصلا عملکردش و یا نتایج تغییراتی که بچه ها توش میدن با اینچنین تستهایی از سوی دوستان قابل شناسایی و استدلال نیست.
تست با اینچنین مدارهایی زمانی معنی پیدا میکنه که ما هر گونه تغییری که در این مدار میدیم رو در چندین شرایط متنوع و واقعی جاری کنیم.یعنی ما حتما باید در یک محیط مشخص چندین گونه دفن با چندین گونه فلز مختلف از نظر جنس با چندین گونه فلز مختلف از نظر حجم با چندین طول عمر دفن مختلف و.... داشته باشیم تا بتونیم به هر تغییری که در مدار میدیم به نتیجه ای که بدست میاد با اطمینان نگاه کنیم.فراهم کردن این تنوع شرایط تست که برای بدست اوردن نتایج واقعی و قابل اعتماد برای اینچنین دستگاههایی کاملا ضروری هست با توجه به بیش از 30 حالتی که بوجود میاد و با توجه به طول زمان دفن های اونها تقریبا غیر ممکن هست.پس با اطمینان میشه گفت تقریبا به هیچ کدوم ازین تستهایی که توسط دوستان بیان میشه نمیتونیم به عنوان یک تست قابل اطمینان نگاه کنیم.با توجه به غیرممکن بودن فراهم کردن این شرایط تست فقط و فقط و فقط زمانی میتونیم نتیجه یک تغییر انجام داده در مدار رو اعلام کنیم که این تست در محیط واقعی روی یک طلا یا نقره یا دفینه واقعی انجام شده باشه و تازه اون نتیجه فقط برای اون شرایط صدق پیدا میکنه.وگرنه تغییری که امروز بدیم و بریم بیرون و ببینیم که اهن نمیزنه رو نمیتونیم تست مثبت ارزیابی کنیم.چون شاید همون تغییر طلا رو هم نزنه.و یا طلای با حجم کم در عمق متوسط رو نزنه و یا طلای با حجم متوسط در عمق زیاد رو نزنه و این خیلی بده و ما اصلا نمیتونیم این تغییر رو مثبت بدونیم بلکه احتمال منفی بودنش بمراتب بیشتره.به همین خاطر مقایسه کردن مدار ما با مدار فرانکو از نقطه نظر نتایج کار اشتباهی هست.اینکه فرمودی حتی با سلف 1 دور و 4 دور هم سنس داشتین واقعا نشوندهنده چه نکته مثبت یا منفی یا ثابت کنده چه نظریه ای میتونه باشه؟شما سلف رو ده دور و بیست دور هم بزارید حتما سنس هایی خواهی داشت.شما ارتباط سلف با انتن رو هم قطع کنید باز هم سنس خواهید داشت.میدونم این جمله اخر من باعث تعجب یا خنده میشه ولی اینار رو بکنید و تست کنید.البته نه یک بار نه دو بار.مدت زیادی ارتباط سلف رو با انتن قطع کنید و یک فاصله حدود 1 میلی بین اینها قرار بدید.مدتی با این وضعیت بیرون برید.میبینید بازهم سنسهایی خواهیید داشت.نمیگم سنس فلز یا سنس اثر.منظور فقط سنس هست.
میخوام بگم هر گونه تغییری هر نتیجه ای به همراه داشته باشه اصلا نمیتونه ثابت کننده اون ذهنیتی باشه که پشت اون تغییر وجود داشته.شناخت درست این مدار با این ویژگیهایی که داره از دست و توان ما خارجه.مگر اینکه شخصی بتونه با صرف زمان مثلا طی 10 سال اون تنوعات تستی رو در واقعیت با دستگاه خودش تجربه کنه.اونوقت حرف و نظر اون شخص میتونه بسیار هدایت کننده و قابل اطمینان باشه.
شما شروع کننده این تایپیک بودی و من موفقیتهای خودم رو بااین مدار تا حد قابل توجهی مدیون شما هستم ولی واقعیت اینه تقریبا به هیییییچکدوم از گزارششهای بچه ها از تستهاشون نمیشه به چشم یک تست قابل اعتنا و یک تست امید بخش نگاه کرد.به سادگی هر چه تمام تر ضعفهای این تستها در بیان و جملات این دوستان در گزارشهاشون مشخص هست.به همین دلیل هم هست که تعداد اشخاص موفق شده با فرانکو،یعنی اشخاصی که طلا نقره در عمقهای بیش از 2.5 متر کاوش کردن به 3 نفر نمیرسه.یکی از دلایل همین نتیجه گیری های بی پایه و شتابزده ار همین تستهای بسیاااااااااااااار غیر قابل اعتماد هست.
مسلما میتونه این مدار بهتر ازالانش بشه و شاید واقعا اون نکته ای که فرمودی از چشم من و دیگران دورمونده و شما پیداش کردی نظر درستی باشه و من و دیگران رو خوشحال میکنه که یافته ی خودتون رو لطف کنید و به ما بیان کنید.مانند اغاز همین تایپیک که با توجه و لطف شما بود.در مورد امواج رادیویی و دلیل بوجود اومدن اثر واقعا موضوع ساده و روشنی نیست.خوده فرانکو بکلی از بحث در این موضوع دوری میکنه و فقط نظرش رو بصورت کلی و خلاصه بیان میکنه.بهرام جان یه توصیه دوستانه. هرگز با تحلیل این مدار نمیشه ماهیت اثر رو شناسایی کرد.به نظراتی که در مورد ماهیت اثر میبینی که برخواسته از تحلیل مدار فرانکو هست توجهی نکن.بهرام جان قول میدم به شما فقط اگر یکبار سنس این مدار (اگر به گونه ای ساخته شده باشه که فقط در بالای هدف ارزشمند واکنش داشته باشه و به صورت چشمکهای مسلسلی با با فاصله منظم باشه) رو بچشم ببینی حداقل 50 درصد همه ایده هات و ذهنیتت در مورد ماهیت اثر تغییر میکنه.

درود عرفان جان .خب متوجه هستم و کاملا قبول دارم حقیقتن من خودم آدمی هستم که زود نتیجه گیری نمیکنم برداشت سطحی از موضوع رو شاید بیان کنم اما نظر قطعی رو نه و نمیخوام با یک جواب آب دوغ خیاری توجیه کنم درسته ما امکانات وشرایط ومنبع معتبری که خیلی چیزا روش کنه نداریم اما بعضی چیزها رو میشه براساس امکانات موجود شناسایی کرد یعنی میشه کمی نزدیک شده به اصل ماجرا هر چند جدی نمیشه نظر داد به طور مثال این نتیجه تغییر سلف رو من در یک زمان خاص نگرفتم بلکه چندین بار و در طی فصول مختلف گرفتم و فقط در مورد فلزات غیر اهنی وبا حجم کوچک که تایید شده فلزیاب بود .البته بیشترین نتیجه گیری من از اثر پدیده بود نه تغییر سلف یا خازن در فرانکو برای همین گفتم که با یک دور وچهار دور هم نتیجه همون بوده اگر میشه مطالب رو دوباره بخونید چون کمی زیاد بود ممکنه درست متوجه نشده باشید من کاریی به حالت تغییر درسلف وخازن ونتیجه تفکیک در فرانکو نداشتم همینطور که گفتم اصلا درست هم نیست که چنین باوری داشته باشیم به نظر من زمانی میشه در مورد یک چیز مطمئن بود که بدونیم وسیله ایی که در دست داریم بر چه مبنا واصولی داره کاره میکنه من نتیجه کاریی که انجام دادم رو اصلا با نتیجه گیری دوستان مقایسه نکردم اگر اصطلاحات الکترونیکی که گفتین متوجه نشدم رو درک میکردین به نظرم خیلی کمکتون میکرد.از شما بعید بود اینچنین برداشت سطحی به موضوع نشون بدین اگه دوباره تایپیک رو مطالعه کنید حداکثر دوستانی که با تغییر خازن وتریمر واکنشهای متفاوتی داشتن هیچ کدومشون فلز دفنی که حتی خودشون دفن کرده باشن رو تست نکرده بودن چه برسه به این که جایی رو با کاوش بدست بیارن ونتیجه گیری کنن البته هنوز هم میگم حرفتون درسته اما سطحی نگری کردین چون کل مطالب رو کامل متوجه نشدین در مورد دوستانی که چند مورد طلا ونقره کشف کردن هم نظری ندارم چون اصلا قابل اعتماد نیست معلوم نیست اصلا درست بوده باشه یانه اما این هم هست که شاید خیلی هم موفق شده باشن اما به همون دلیل که همه میدونن صداشو در نیاورده باشن به هر حال نتیجه گیری وبرداشت از موضوع هیچ ربطی به تست ونتیجه گیری دوستان دیگه نداره کما اینکه موضوع تحلیل مداریی توسط حمید رو تموم شده میدونم وزمانی که مدار مشخصا بدونیم چه کاریی داره انجام میده دیگه نیازی نداریم صد مدل فلز دفنی داشته باشیم چون به بیشتر فلزات واکنش نشون میده این رو با جدیت میگم عرفان جان.اما در مورد تحلیل اثر پدیده با فرانکو هم سطحی نگری کردین عزیز دل ایشون رو نه من میشناسم نه شما با چند پست رد وبدل کردن که نمیشه در مورد کسی نظر داد چون اشون حرفی نزده نمیشه نتیجه گرفت چیزی بارش هست یا نه شایدم نباشه واقعا البته کاریی به ایشون هم نداریم همین که مداریی طراحی کردن که ما داریم روش کار میکنیم خودش حسن نیت ایشون رو نشون داده قبلا روی مدل انتنی کار کردم ویک مدل انتن ساختم که فلزات رو مستقیم میزد یعنی احتیاجی به دفن طولانی مدت نداشت زمانی که فلز رو دفن میکردم یا کمی روش خاک میریختم هدف رو انتنی شناسایی میکرد انتنی بنده هم هیچ شباهتی به انتنیهای یگه نداره وبا اون تونستم اهداف زیادی بیرون بیارم نمونش رو هم توی انجمن گذاشتم یک سینی بزرگ اگه اشتباه نکرده باشم در تایپیک فلزجو بود.تحلیل من از این این دو مدار باعث شد متوجه خیلی چیزها بشم نه فرانکو به تنهایی هر زمان دو مدار که تفاوتهای فاحشی دارن ساخته بشن ودر عمل کار کن وبشه سنسهایی داشت اون موقعه نتیجه گیری هم عوض میشه شما به غییر فرانکو با ردیاب دیگه ایی کارد کردین و ایا سنس هم داشتین .میخوام بگم باید چند مدل سیستم جواب بدن وبعد سیستمهایی که در دست داریم رو بشناسیم و در اخر نتیجه گیری کنیم وگرنه با چند چشمک ال ای دی شما چطور انالیز دقیقی از هدف بدست آوردین که حتی نصب اسپکتروم روی مدار بدست نمیاد.اثر پدیده روی مدار به شکلهای مختلف خودشو نشون میده واین هیچ ربطی به پدیده نداره درسته با نور و فاصله بین روشن وخاموشی میشه نتیجه هایی گرفت اما به نظر شما درسته همچین برداشتی از موضوع گرفت اصلا میدونید چشمک زدن دیودهای نوریی کلا ربطی به پدیده نداره.این تغییر فیزیکی در خود مداره کافیه یک رگلاتور رو به یک ولتاژ متغییر تبدیل کنید وبعد در ورودی مدار این ولتاژ رو به جای زدن مستقیم باطری به مدار بدین با تنظیم ولوم ترشولد ببیند چی میشه من کلیپ هم دارم قبلا این کارو انجام دادم من نمیگم اثر پدیده این کارو نمیکنه کمک میکنه تا این روند در سیستم تصریح بشه یعنی همون اتفاقی که در مدار شاهدش هستیم رو کم وزیاد میکنه وهزارو یک برداشت میتونیم داشته باشیم با کمک همینها هم میشه نتیجه های جالبی گرفت مثل ادعای تفکیک توسط دوستان به هر حال دوست خوبم من هیچ پا فشاریی روی مطلب خاص نمیکنم امیدوارم طلسم پدیده شکسته بشه و مدار بهتری بدست دوستان برسه همچنان در خدمتون هستیم :D @};- @};- @};- @};- @};-

بهرام عزیز من واقعا دوست ندارم گفتگوی ما شبیه به کل کل کردن بشه چون قلبا راضی به اینکار نیستم و شما رو دوست دارم.اما پست قبلی من رو متوجه نشدید ابته به این دلیل هست که موضوعات مختلف رو باهم و درهم بیان کردیم.در مورد فرانکو و ......... اگر مایل بودی برای اینکه هم من و هم شما متوجه نظر همدیگه بشیم نظراتمون رو بصورت تفکیک شده و جداجدا،بدون اینکه در هم قاطی بشن بیان کنیم.هر مبحث تموم شد میریم سر موضوع بعدی.
اصلا در مورد تحلیل مدار و عملکرد خوده مدار چون هیییییییییییچی نمیفهمم نظری ندارم.اما در مورد اثر و پدیده میتونیم گفتگو کنیم.ولی این رو بپذیرید که ابدا چگونگی و ویژگی مدار اصلا تشریح کننده یا اهنما کننده یا نشوندهنده ماهیت اثر فلز ارزشمند نمیتونه باشه.من چون دیدم شما فرمودی من متوجه مباحث شمادر پست قبلی نشدم و نیز چون خودم هم همین نظر رو در مورد شما به پست خودم دارم دیدم ادامه گفتگو کمک کننده نیست و احتمالا باعث دلخوری میشه.پیشنهاد میدم اگر تمایل داشتی وضوعات رو افکیک شده و بدون اختلاط با موضوع دیگر(اگر چه ارتباط و وابستگی بینشون هست)بیان کنیم.اگر باعث ناراحتی شما شدم معذرت میخوام.

یکشنبه 31 فروردین1399 - 8:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم عرفان جان آره منم قبول دارم به خاطر تایپ مطالب با حجم بالا این اتفاق میفته مخصوصا که اختلاف نظر و صلیغه هم هست اما در کل منم دوست ندارم با دوستان خوبی مثل شما بحث بیخود راه بندازم چون چهره سایت رو از جذابیت میندازه :)
در ثانی شما خاک خورده این کار هستین وکاملا درک میکنم به این راحتیا در مورد مطلبی قانع نشین برای من هم قابل درک اما خب به هر حال تجربیاتی که طی این چند سال ساخت وساز داشتم چندان هم بی ثمر نبوده وخیلی چیزها کم کم به لطف دوستان خوبی چون شما ودیگر اساتید روشن شده در کل هدف ما همگی یک چیزه @};- @};-
حالا انشالله بحث بمونه برا ی روز دیگه که دوستان دیگه هم تشریف بیارن تا بیشتر موضوعات روشن بشه من هم ی بار دیگه باید برم تست همزمان این دوتا با هم ببینم نتیجه چی میشه منظورم نویز دیتکت با فرانکو چون اگه مبحثی که راه انداختم درست باشه هم خوبه هم بد حالا با اجازتون من مرخص میشم شب خوشی برای همگی آرزو مندیم :YMPRAY: @};-

چهارشنبه 2 اردیبهشت1399 - 1:48am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
با تشکر از تلاش دوستان ، جناب عرفان ، مهندس حمید و بقیه دوستان گرامی و همچنین شما استاد بهرام عزیز
طبق آزمایشات و بررسیهایی که بنده نیز بر روی فرانکو داشتم ، باید عرض کنم که دیدگاه شما در مورد تاثیر پدیده بر فرانکو ، بصورت کلی درست هست و فقط در بعضی جزئیات اختلافاتی هست که شاید زیاد مهم نیست
طبق شناخت چندین ساله ای که بنده از پدیده دارم و آزمایشاتی مختلفی که با انواع ردیابهای کارآمد، بر روی میدان تست شخصی و همچنین اهداف واقعی ،انجام دادم ،
میتونم خدمت علاقمندان عرض کنم که بیشتر سنسهایی که انجام میشه ، دریافت اختلالات قوی ، هارمونیکها و مجموع ترکیباتی هست که بطور کلی بصورت نویز ظاهر میشن و بر روی گیرنده تاثیر میزارن
برخلاف تصورات دقیقی که دوستان از مدار فرانکو دارن ، اینطور نیست که مدار خیلی موشکافانه داره اثرات ضعیف پدیده رو میگیره و آشکار میکنه
اثر پدیده در حالت خودش میتونه بسیار قوی باشه . مدار قسمت وسیعی رو توسط سلف به منفی میده و کلا از بین میبره . بعدش ظاهرا اثرات ضعیف رو داره تقویت میکنه اما
سنس بر اثر رسیدن آنتن به منطقه اختلال و برهم زدن تمام آن تصورات است که ما بر روی جزئیاتش داریم حساسیت نشون میدیم

این روش از بین بردن کلیات و تقویت جزئیات در مدار ، اشتباهه . اما اگر اینطور نیز نبود ، این ثبات و حذف ناخواسته ها رو نداشتیم . همانطور که میبینید ، برخلاف ردیابهای ناکارآمد دیگه ، در فرانکو بسیاری از فرکانسها و امواج ناخواسته و ضعیف را حذف میکنیم و کمتر خطا داریم (به لطف حذف توسط سلف و در برابرش قدرت بالای پدیده برای سنس شدن )
پس شرح کارکرد طبقاتی مدار که بارها استاد حمید هم فرمودند ، درست و همچنان پابرجاست و مدار نسبت به امواج زمینی و آسمانی و فرستنده ها ، میتونه گیرندگی داشته باشه . حتی قضیه ی امواج بازتابی نیز درست است و توسط مدار گرفته میشه . اما همانطور که میبینید ، سنس این موارد توسط مدار ، کمتر دیده میشه چون خودشون آنقدر قوی نیستند که در ورودی به این حد تضعیف بشن
اگر ورودی مدار به این شکل نبود ، آنتن رو به هر سمتی که میگرفتی میتونست سنسهای ناخواسته ای رو داشته باشه از جمله سنس دفینه
اینطوری بهتر بود اما به بخشهای پیچیده ای نیاز بود تا بتواند بسیاری از امواج را شناسایی و فیلتر کند که از عهده ی این مدار برنمیاد

کم و زیاد کردن دورهای سلف یا تغیر در فاصله ی بین دورها ، میتونه تغیراتی بده
تغیرات خازنی هم میتونه باعث بالا پائین کردن در حالات گیرنده بشه اما در هر طبقه ای که باشیم و بر هر فرکانسی که سوار بشیم ، نهایتا به مرحله ی سنس میرسیم ، به لطف پوشش کاملی که پدیده میتونه ایجاد بکنه

در مورد تغیرات در ال ای دیها نیز ، درسته که از مدار انجام میشه اما ،پدیده ی فلزات باارزش ، با پدیده ی فلزات آهنی ، اختلافاتی داره که تاثیر پدیده بر مدار ، خوشبختانه در فرانکو تا حدودی با ال ای دی ها نمایش داده میشه
البته بنظر بنده تفکیک جزئیات نیز از پدیده برمیاد اما فعلا با چنین مداراتی ، امکانپذیر نیست .
بسیار وسیع و پرشاخه و پیچیده که این پیچیدگی در مکان دفن و زمان کاوش و شرایط محیط دفینه و جنس فلزات مختلف با عمرهای مختلف و دهها عامل دیگر ، بسیار پیچیده تر هم میشه

فعلا کلمه ی نویز را در نظر داشته باشید . اما این فقط نزدیکترین حالتی است که میشناسید و میتونید این اسم رو روش بزارید
در واقع این کلمه نیز برای اثر پدیده انتخاب اشتباهی است که اگر بر این تصور باشید ، سالها از رسیدن به تفکیک ماهیتی ، دور میشیم

لا اله الا هو

جمعه 5 اردیبهشت1399 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی عزیزان و درود به استاد سنه عزیز . @};-
قرار شد برای تست برم بیرون متاسفانه از زمین وزمان میباره این دو روز بارون که شروع شد وقطع شده بماند هوا هم برفی شده یحتمل شاهد برف هم باید باشیم هر چی قسمت باشه. :YMPRAY:
در جواب سنه عزیز باید بگم بله این مطلب میتونه کاملا درست باشه اما مفهوم نویز که خدمت دوستان عرض کردم با نویزهای متغارف دیگه شاید فرق بکنه که هنوز مشخص نیست اما چیزی که برای من کاملا مشخص شدست فلزات دفنی و تاثیرات امواج رادیویی وانالوگ و نویز حاصله دارای مولفه رادیویی هستن وبهترین امواجی که این نویزها رو بیشتر تقویت میکنه فقط امواج رادیویی هستن که از طرف زمین منتقل میشن که مهندش حمید عزیز اشاره ایی در طول تاپیک کرده بودن وکمترش شامل امواج هوایی میشه این رو از این جهت میگم که آزمایشات قبلیم روی ردیاب انتنی در تاپیک خودش اشاره کرده بودم زمانی من با توماسی سنس داشتم که فلز باید با زمین وخاک در ارتباط می بود و سطح زمین انتن واکنشی به فلز نشون نمیداد همینطور فرکانسهای کمتر از یک کیلوهرتز هم جواب نگرفتم این رو هم اضافه کنم طیف امواج رادیو فرکانسی یا همون آر اف از 3کیلوهرتز شروع میشه وتا1000گیگ اگر که اشتباه نکرده باشم هست و این هم گویای مطلبی بود که عرض کردم ومیتونه ثابت کنه انتنی ها ودیگر ردیابهایی نظیر فرانکو همگی بر یک اساس کار میکنن وپدیده ایی که ازش صحبت میشه دارای چند ویژگی خاص نیست..خب علت حذف فرکانسها ودیگر هارمونیهای غیر مرتبط با مدار هم اشاره کردم همینطوره فیلتر کار خوشو انجام میده اما کاهش خطا در فرانکو فقط یک مفهوم داره که قبلا هم توضیح دادم به خاطر حذف و طیف وسیعی از امواج مزاحم حتی مقدار زیادی هم از اثر پدیده زمین میشه و بنظر میاد فرانکو خطای کمتری داره همین مطلب هم باعث ضعف فرانکو شده وشعاع زنی خودشو از دست داده..بله درسته همینطوره اما امواج رادیوی مدوله شده آنالوگ با برخورد مستقیم با انتن خیلی کمتر باعث تحریک مداریی میشه اما قوی ترین موجی هست که در طبیعت وجود داره واصلا هم ضعیف نیست که بگیم تاثیر کمی روی مدار میگذاره اما فرانکو این ویژگی رو نداره یا خیلی کمتر داره علتش هم میتونه گین مدار باشه یا کاریر موج نسبت طول انتن و خیلی چیزهای دیگه و البته این رو هم کامل توضیح دادم اگه ما یک فلز بزرگ از جنس نرم هم روی زمین قرار بدیم وانتن رو به این فلز نزدیک کنیم فرانکو خیلی کم میتونه امواجی که از فلز بازتاب میشن ودریافت کنه فلز مجاور دقیقا مشابه رفلکتور عمل میکنه واین هم به رسانایی فلز وابسته هست یعنی ما فلزات رو بر اساس میزان رسانایشون دریافت میکنیم و برای ما تداعی میشه که سیستم کار تفکیک رو انجام میده یا فلزات غیر اهنی ویژگی خاصی رو روی سیستم به نمایش میگذاره من فکر نمیکنم همین مطلب هم نشون میده چرا فلزی نظیر آهن سنس کمتری داره اما قابل سنس شدنه به طور کلی بیشتر فلزات سنس میشن..در مورد این مطلب هم همون نتیجه گیری چند خط قبلیم هست مدار که همین ویژگی رو داره و روی ال ای دیها به نمایش میگذاره اما فلز با ارزش این ویژگی در مدارو کامل میکنه اگه فلز طلا باشه رفلکت امواج با هارمونی که ایجاد شده قویتر هست مس ونقره برنز اینها قوی سنس میشن اما اهنی ها انرژی کمتری تولید میکنن و چون فیلتر بیشترش رو حذف میکنه خیلی کمتر سنس میشن حتی چاله های هم که خاکشون دارای املاح هست قابلیت سنس شدن داره واین موضوع به خود چاله مربوط نیست به خاک اون قسمت هست که امواج رو مثل یک فلز که از هم پاشیده شده بازتاب میده وتاثیر کمی داره برای همین یا سنس نمیشن یا مقدار کمی رو فرانکو میتونه دریافت کنه وبا کمی تغییر در وضیعت آب وهوایی در فصول مختلف وضیعت سنس هم تغییر میکنه و در اخر سنه عزیز به نظرم نویز میتونه درست باشه نویزی که دارای مولفه رادیویی هست یا جذف امواج رادیویی توسط فلز وبازتاب اون وتاثیرات بار مغناطیسی زمین چنین اثری رو بوجود میاره البته جهات مغناطیسی هم بی تاثیر نیست که همین قسمت هم میتونه نقش مستقیم روی مفهموم تفکیک ایفا کنه هر چند که دیگه معتقد به این کلمه نیستم اوایل کار با فرانک جایی رو سیستم سنس کرد متوجه شدم فقط از دو جهت در راستای شمالی وجنوبی قابل سنس شدنه اما دوباره با تغییر در طول انتن وتغییر تراشه این جهات به چهار جهت با یک چهارم قدرت در جهات دیگه سنس شد نتیجه گیری من این بود که فلزات غیر اهنی کوچیک وبزرگ در سطح میتونن قدرت بالایی داشته باشن و هارمونی که تولید میکنن بالاست این ضعف سیستم ماست که فکر میکنیم فلزات همون ویژگی که ما با سیستم دریافت میکنیم دارن اما اینطور نیست فلزات غیر اهنی به شرایط منطقه میزان رطوبت خاک وامواج مدوله شده رادیویی وابستگی دارن با این حساب میشه گفت واژه تفکیک کاملا بی معنیه مگ اینکه ما مداریی طراحی کنیم که تیون قابل تنظیم به ما ارائه بده که بتونیم انالیز مشخصی از هدف بر اساس میزان رسانایی هدف بگیریم که به لطف طبیعت یک مقدارش رو ما شاهد هستیم. @};-

شنبه 5 اردیبهشت1399 - 1:49am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود مهندس حميد
سلف دو دور نسبت به سه دور چه تفاوتى در مدار ايجاد ميكنه ? قطر سلف رو اگر كم و يا زيادتر كنيم چه تغييرى در مدار ايجاد ميشه ؟ @};-

To be willing is to be able

یکشنبه 7 اردیبهشت1399 - 3:28pm
مدیر کل
مدیر کل

با تغییر سلف تغییر خاصی در مدار ایجاد نمیشه. سلف هر چه ظرفیتش بیشتر باشه امواج مختلف بیشتر به داخل مدار راه پیدا میکنن. طبق تجربیاتی که در خصوص این مدار هست سلف با همین قطر 10 میل بصورت 2 دور الی 3 دور خوب جواب میده.

یکشنبه 7 اردیبهشت1399 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

وای چقدر بارون میاد ترکوند مارو نمیزاره بریم بیرون :-s :((

کرونا کم بود بارونا هم شده قوض بالا قوض :((

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

یکشنبه 7 اردیبهشت1399 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی..آره از کار و زندگی میذاره دیگه من چند روزه میخوام برم بیرون مگه میشه نمیشه دیگه اما خدایش خوبه بباره شاید این مریضیا رو بشوره ببره خلق الله به فنا رفت بخدا (-|

سه شنبه 9 اردیبهشت1399 - 4:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
دوستان کسی تست کرده ببینه موضوع نوع باتری اهمیت داره؟

اینکه باتری کتابی شارژ مناسب کاره خب شکی نیست اما خب اگر ما بخوایم بصورت محدود از باتری کتای معمولی یا نوع باتری دیگه غیر لیتیوم یون استفاده بکنیم ایا تو گرفتن اثر تاثثیر میگذاره؟ کسی تست کرده؟

چهارشنبه 10 اردیبهشت1399 - 7:40am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 497 , 498 , 499 , 500 , 501 , 502 , 503 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 64 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure