انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 7:44am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله اوریجینال جان کاملا متوجه منظورت شدم اما بحث سر کیفیت قطعه این قسمت نیست بحث این هست که این قطعه در این قسمت کلا سیگنال رو کات میکنه اگه به عکس زیر توجه کنی میبینی شرایط اصلی پیکربندی گیرنده به چه صورت هست معمولا از کلکتور یا امیتر ترانزیستور برای خروجی استفاده میکنن اما نه دیگه بخوایم سیگنال رو بگیریم ودرهمون نقطه کلا حذفش کنیم این یک جور حقه سینمایه به نظرم :D
پس در نتیجه این خازن به هیچ وجه نباید استفاده بشه واگر وجود خازن مهم باشه برای حذف نویز وثبات گیرندگی بهتره قبل از مقاومت یک کیلو که خودشو ن هم زحمت کشیدن وخازن مربوطه رو گذاشتن به نظرم همون هم کفایت میکنه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 11 دی1394 - 6:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا بهرام عزیز ،بخاطر حساسیت ترنزیستورها ،میشه از تو بردهای قدیمی دنبالشون بگردیم؟ و معمولا کجا کاربردداشتند؟
چون شما نوع پسوند دارش رو هم نوشتید که فکر کنم سخت گیر بیاد.
ممنون

یا الله

جمعه 11 دی1394 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان اندازه pcb چند هست ؟ لطفا فایل pdf فیبر رو بزارید.
و اما بهرام جان فیبر اسیلاتور با فیبر اصلی در چه موقعیتی و چه فاصله ای باید باشه ؟
جهت بهبود کار فیبرها هر کدام در یک قفس فاراده قرار گیرند بهتر نیست ( منظور از قفس فاراده گذاشتن فیبر ها در یک باکس مسی یا آلومینیومی هست یا یک فیبر خام در زیر و یک فیبر خام شیلد شده در روی فیبر و استفاده از 4 اسپیسر )
اگر خداوند بمن توفیق عطا فرمایند یکی از این pd خواهم ساخت و باکس چوبی آن را از چوب یک تکه داغداغان یا آلبالو بدون میخ و پیچ خواهم ساخت فکر کنم عملکرد بهتری داشته باشه.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 11 دی1394 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
بهرام نوشته است:
بله اوریجینال جان کاملا متوجه منظورت شدم اما بحث سر کیفیت قطعه این قسمت نیست بحث این هست که این قطعه در این قسمت کلا سیگنال رو کات میکنه اگه به عکس زیر توجه کنی میبینی شرایط اصلی پیکربندی گیرنده به چه صورت هست معمولا از کلکتور یا امیتر ترانزیستور برای خروجی استفاده میکنن اما نه دیگه بخوایم سیگنال رو بگیریم ودرهمون نقطه کلا حذفش کنیم این یک جور حقه سینمایه به نظرم :D
پس در نتیجه این خازن به هیچ وجه نباید استفاده بشه واگر وجود خازن مهم باشه برای حذف نویز وثبات گیرندگی بهتره قبل از مقاومت یک کیلو که خودشو ن هم زحمت کشیدن وخازن مربوطه رو گذاشتن به نظرم همون هم کفایت میکنه.

سلام به همه
آقا بهرام عزیز فرمایش شما کاملا منطقی است و البته راه تستش هم بسیار ساده می باشد شما می توانید دو حالت همراه خازن و بدون خازن را امتحان و با هم مقایسه نمائید( البته شما فیبر را بدون آن خازن طراحی کنید تست بگیرید و سپس با یک تکه کوچک سیم و خازن مربوطه پشت فیبر نصب کنید و سپس با چسب پهن فیکسش کنید و با حالت قبلی مقایسه کنید خصوصا آزمایش تو یک محیط پر از نویز مثل خانه و حتما دستتان را در حال حرکت و لرزش داشته باشید) نگاه که کرده بودم دیدم کارایی خاصی ندارد ولی گفتم شاید طراح هدفی جهت کنترل کردن چیزی داشته است وگرنه که اصلا چیز خاصی نیست
این را هم اضافه کنم که فعلا قصد ساخت pd با وجود برتری هایی که نسبت به همه فلزیابهای دیگر دارد را ندارم وگرنه تمام مراحل ساختش را همزمان با دوستان انجام می دادم ولی شما که از استاتید پیشرو توی اینگونه از فلزیابها هستید این خط را بشکنید تا انشاالله بقیه دوستانی هم که در این زمینه ها وارد نشده و تجربه ندارند با توجه به تجربیات شما بتوانند بسازند.

جمعه 11 دی1394 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
بهرام جان اندازه pcb چند هست ؟ لطفا فایل pdf فیبر رو بزارید.
و اما بهرام جان فیبر اسیلاتور با فیبر اصلی در چه موقعیتی و چه فاصله ای باید باشه ؟
جهت بهبود کار فیبرها هر کدام در یک قفس فاراده قرار گیرند بهتر نیست ( منظور از قفس فاراده گذاشتن فیبر ها در یک باکس مسی یا آلومینیومی هست یا یک فیبر خام در زیر و یک فیبر خام شیلد شده در روی فیبر و استفاده از 4 اسپیسر )
اگر خداوند بمن توفیق عطا فرمایند یکی از این pd خواهم ساخت و باکس چوبی آن را از چوب یک تکه داغداغان یا آلبالو بدون میخ و پیچ خواهم ساخت فکر کنم عملکرد بهتری داشته باشه.

خواهش میکنم.شما همون فایل jpg رو ببرین پرینت بزنین حله .کوچک وبزرگ کرن نمیخواد من به همون حالت استاندارد زدم
نه به هیچ وجه این کارو انجام ندین این هم یک فلزیاب هست پس هر چقدر فلز کمتر دورو برش باشه به نفع خودمون هست بعدشم مدار از نظر فشردگی قطعات ومسیر کوتاه سیمکشی واز همه مهمتر زمین مدار که شیلد هست خیلی کمتر نویز میگیره پس نگران این چیزا نباشین بیشتر روی کویلها تمرکز کنین وبا دقت در بیارین .فیبر دورهم خوبه اما خیلیها با درست کردنش مشکل دارن اما همین pcb هم که زدم در حد خودش فشرده هست تا این مشکلات رو نداشته باشیم.فقط یادتون باشه اون خازن رو که مشخص کردم روی مدار نصب نکنید.

شنبه 11 دی1394 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
بهرام نوشته است:

سلام به همه
آقا بهرام عزیز فرمایش شما کاملا منطقی است و البته راه تستش هم بسیار ساده می باشد شما می توانید دو حالت همراه خازن و بدون خازن را امتحان و با هم مقایسه نمائید( البته شما فیبر را بدون آن خازن طراحی کنید تست بگیرید و سپس با یک تکه کوچک سیم و خازن مربوطه پشت فیبر نصب کنید و سپس با چسب پهن فیکسش کنید و با حالت قبلی مقایسه کنید خصوصا آزمایش تو یک محیط پر از نویز مثل خانه و حتما دستتان را در حال حرکت و لرزش داشته باشید) نگاه که کرده بودم دیدم کارایی خاصی ندارد ولی گفتم شاید طراح هدفی جهت کنترل کردن چیزی داشته است وگرنه که اصلا چیز خاصی نیست
این را هم اضافه کنم که فعلا قصد ساخت pd با وجود برتری هایی که نسبت به همه فلزیابهای دیگر دارد را ندارم وگرنه تمام مراحل ساختش را همزمان با دوستان انجام می دادم ولی شما که از استاتید پیشرو توی اینگونه از فلزیابها هستید این خط را بشکنید تا انشاالله بقیه دوستانی هم که در این زمینه ها وارد نشده و تجربه ندارند با توجه به تجربیات شما بتوانند بسازند.

اوریجینال جان حالا چه گیری دادی به اون خازن باور کن نیاز به تست نداره من عمرمو تو این کارها گذاشتم میدونم چه خبره داداش اگه قرار به تضعیف سیگنال باشه میشه با کم وزیاد کردن یک مقاومت که مشخص هم هست قدرت رو کنترلش کرد
اما این خازن فقط سیگنال رو به صفر میرسونه .مگه چقدر پیک میفته روی سیمپیچهای گیرنده نهایت چند پیکو یا میکرو ولت حالا اون خازن که ظرفیتش هم کم نیست حالا هر چقدر ترانزیستور تقویت کنه اگه به درصد بگم 90 درصد سیگنال رو حذف میکنه.حالا اگه دوست داشتی بساز وتست کن .بعدشم اقا محمود فیلمش موجوده وخودشون هم گفتن که با وصل کردن اون خازن سیستم از کار میفته من هم علمیشو خدمتتون عرض کردم حالا خودتون میدونین.

شنبه 11 دی1394 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

chalak نوشته است:
اقا بهرام عزیز ،بخاطر حساسیت ترنزیستورها ،میشه از تو بردهای قدیمی دنبالشون بگردیم؟ و معمولا کجا کاربردداشتند؟
چون شما نوع پسوند دارش رو هم نوشتید که فکر کنم سخت گیر بیاد.
ممنون

خب ترانزیستور ها که همه معمولی هستن فقط 5 تاشون که پسوند c دارن رو اگه پیدا کردین بهتراگه هم پیدا نشد بیشتر لوازم صوتی یا تلفنهای قدیمی حتی تلویزیونهای سیاه سفید قدیمی هم این قطعه رو دارن فقط باید بگردین .اگه باز هم پیدا نکردین من مشابه این ترانزیستور رو پیدا میکنم بهتون میگم چی بزارین

شنبه 11 دی1394 - 12:15am
استاد
استاد

درود بر شما
ای کاش یک سال پیش این همکاری برای بهینه کردن PD صورت میگرفت ولی بهر حال باز هم جای شکرش باقیه امیدوارم که دوستان روی این طرح به موفقیتهایی دست یابند

شنبه 12 دی1394 - 5:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
آقا بهرام خسته نباشید فرمایش حضرتعالی کاملا درست است و بنده هم فقط اگر مطمئن شوم کویلش را می توانم بسازم انشاالله چند روز آینده استارتش را خواهم زد خصوصا که به بیشتر قطعاتش هم دسترسی دارم
فقط یک سئوالی کارکرد دستگاه دقیقا چطوری است مثلا قابلیت نقطه کردنش؟ عمقش ؟ واکنشش به املاح و ریشه پوسیده و دیگر عوامل ایجاد کننده ی خطا؟ و حتی شنیدم تا یک حدودی هم شعاع می زند

شنبه 12 دی1394 - 10:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
ای کاش یک سال پیش این همکاری برای بهینه کردن PD صورت میگرفت ولی بهر حال باز هم جای شکرش باقیه امیدوارم که دوستان روی این طرح به موفقیتهایی دست یابند

سلام ودرود بر شما استاد عزیز ومهربان.سایتون کم نشه استاد
خب اون زمان کسی پا پیش نمیزاشت ومن هم بیشتر وقتمو روی ردیاب گذاشته بودم الان هم مشکل ردیاب حل شده فقط تفکیک مونده که کم کم دارم به یک نتیجه های میرسم اما فعلا در حالت تئوری هستن و مشخص نیست.
به هر حال از اینکه یادی از فقرا کردین بینهایت سپاسگذاریم ^:)^

شنبه 12 دی1394 - 12:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure