انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 15 خرداد1403 - 8:51am

پاسخ به موضوع  [ 7797 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حميد شماتيکی وجود نداشته که کسی بزاره

چهارشنبه 3 تیر1393 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز ببین اون خازنه 220 نانو هستش میکرو ناشه اگه تونستید با ذره بین از خود خازن عکس بذار ببینم 220 نانو هستش بعدش از 508 فلزی استفاده کن بهتره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 3 تیر1393 - 2:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

johnlewis نوشته است:
اگه همه رو دربیاری باید تو پایه 4 ایسی 709 منفی 15 ولت و تو پایه 7 مثبت 9 رو داشته باشی
بله در پایه 4 آیسی 709 منفی 15 ولت دارم ولی در پایه 7 مقدار ولت به 1 ولت هم نمیرسه چه برسه به 9 ولت مثبت به نظرتون داداش مشکل از کجاست ؟خیلی ممنون

از ایسی رگولاتور 9 ولت هستش ببین ایسی رگولاتور تو خروجی 9ولت داره ؟که نداره

چهارشنبه 3 تیر1393 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

johnlewis عزیز ببین اونجایی که من با خط زرد کشیدم اون دو تا مقاومت چند اهمه؟ در ضمت چرا ازجامپر استفاده نکردید

چهارشنبه 3 تیر1393 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asadof نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم. پس حدس من درست بود! مدار دقیقا همون نیست! :D شما لطف کنین عکس مدار ساخته شده خودتون رو هم بذارین.
در مورد خازن 220 نانو الکترولیت هم قبلا عرض کردم ؛ امکان نداره نشه از خازن بدون پلاریته به جای الکترولیت استفاده کرد! در واقع برعکسه. جایی که شما بدون پلاریته نیاز داری و در واقع جهت ولتاژ مرتبا عوض میشه لازمه بدون پلاریته گذاشته بشه. اما جایی که الکترولیت بلحاظ قطبیت مشخص ولتاژ قابل استفادست همیشه میشه خازن معادل بدون پلاریته رو جایگزین کرد. پس در این مورد خاص 220 نانو ام کا تی یا مولتی لایر بهتر هست چون این خازنها نسبت به الکترولیت دقت و پایداری بهتری دارن و در فرکانس بالاتر هم قابل استفاده هستن.
حالا اگر شماتیک رو بالاخره! یکی از دوستان زحمت بکشن ارائه کنن خیلی بهتر میشه در مورد خازنها و برخی دیگر جزئیات بحث کرد. من واقعا نمیدونم چرا درجه همکاری دوستانی که وارد هستن بسیار پایینه و به همین دلیل دوستانی که از روی فایل این مدار رو ساختن مشکل دارن! این دوستانی که ما میشناسیم بخدا همشون دیگه ناوارد نیستن! درسته که مدار آنالوگ هست و دقت زیادی در مونتاژ و حتی انتخاب قطعه میطلبه. اما اوضاعی که من بعد 3 ماه میبینم کمی غیر عادی بنظر میاد! بهرحال من روند کار رو طی روزهای آینده با دقت تحت نظر خواهم داشت تا موضوع مشخص بشه!

مهندس جان دقیقا همونه اون دوتا خازن رو که موازی کردم خواستم مقاومت داخلی پایین بیاد چون تو راندمان مدار خیلی تاثیر داره والا ما که از همون اول گفتیم کسی گوش نمیداد الان مشکلات داره ظاهر میشه خیلی تاکید کردم از دو خازن جهت کم کردن مقاومت داخلی استفاده کنند و همچنین مقاومت موازی دامپینگ که در موردش تو پست مفصل توضیح دادم کاش شما هم در جریان کل مدار بودید دیگه این مشکلات رو نداشتیم

اسدوف جان یاخشیسان؟ چرا عکس این مدارت با مدار قبلی که اسم قطعات رو روش نوشتین فرق داره؟ در ضمن از دو تا خازن ۲۲۰۰ میکرویی تو کوپلاژ تغزیه استفاده کنیم یا کجا؟ در ضمن کدوم صفحه توضیح دادین؟ ممنونت میشم. ساغول :YMPEACE:

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

چهارشنبه 3 تیر1393 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن ببخشید اون تست سینی از داخل چاه تو تاریکی مال دسگاه شما بود؟ چون خواستم بدونم تو هوا میزد یا چاه به شکل L بود و از زیر خاک میزد؟

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

چهارشنبه 3 تیر1393 - 2:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واقعا که خیلی کار واجبی کردین آقا asadof که به سیم های تغذیه مدار هسته فریت برای نویز گیری نصب کردین وقتی از یک جسم رسانا مثل سیم ، جریان عبور میکنه ، یه میدان مغناطیسی کوچکی دور اون سیم درست میشه که می تونه روی مدارات یا قطعات الکترونیکی به عنوان نویز تاثیر بگذاره که در عملکرد مدارات الکترونیکی تداخل ایجاد کنه . برای حل این مشکل اومدن نویزگیر هایی رو از جنس فریت طراحی کردن که این فیلتر می تونه در دو حالت عمل فیلترینگ رو انجام بده ، هم نویز هایی که اطراف سیم و از منابع دیگه منتشر میشن و حالت دوم هم جلوگیری از انتشار تداخل الکترومغناطیسی توسط خود سیم هست کل ماجرا همینه و بیشتر از این دیگه سرتون درد میگیره به نظر من از این نویز گیر ما می تونیم تو مدار فلزیاب چنس هم استفاده کنیم که صاف کار کنه. در کل هسته فریت جاذب امواج الترو مغناطیسه فقط جریان صاف و یکدست dc از خودش عیور میده البته از این مدل استوانه ای هسته فریت :-Q هم در انتهای بیشتر کابل های شارژر موبایل و غیره...به کار میره می توان جدا کرد و استفاده کنیم فقط باید دو سیم باطری بذاریم وسطش و ببندیم تمام. :ymapplause: \M/

چهارشنبه 4 تیر1393 - 4:13am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان ببخشید وارد بحث شما شدم این پست رو فقط درجواب اقای هدایتی زدم که به دروغ ایشون گفته بودند ازما ردیاب خریدن و چرا بنده تعویض یا پس نمیگیرم . و کلیت این متن در زیر درجواب اقای هوشیار هست که درتاپیک زیر زدند:
آیا طبق روال " آقای هدایتی " انجمنی تاسیس خواهد کرد؟
بعلت وقت کم پاسخ اقای هوشیار رو که تو اون تاپیک زدم رو کپی کردم اینجا تا دوستانی که سنگ اقای هدایتی رو به سینه میزدند درجریان باشند .

بنده آمار اقای هدایتی رو دراوردم اصلا به ایشون ردیاب نفروختم که میگه اقا مجتبی به من ردیاب فروخته و میخوام پس بدم نمیگیره اخه مرد حسابی من کی به شما دستگاه فروختم که دروغ میگی و اخرش میای اعلام میکنی ردیابت بدرد نمیخوره طبق اماری که بدست اوردم شما دوبرادرین که از اوایل اومدین تو انجمن که فروشندگی کنین و ما نذاشتیم یکی از شما برادران همین جناب ebi-gold ماست که درواقع بنده به ایشون فروختم و ایشون هم درحین کاوش که نزدیک بود به بار برسه فرار کرد و انتنهاشو گم کرده بود البته عکس پیام خصوصی ایشون رو براتون اینجا قرار میدم که گفته انتن برام بفرست منم به قیمت 25 هزار راضی شدم و ایشون هم واریز کردند . و به گفته بعضی از کاربران اقای هدایتی ردیاب رو از کسی دیگه گرفته و انتن ایشون هم گم شده :D و الان دربدر دنبال انتن هستند. اینجاست که دست هردوی انها رو شد و اتفاقا هردوی این برادران فروشنده فلزیاب هستند و با این ترفند اومدن تو انجمن و با زدن تاپیک 12000 مثلا مشهور بشن و فکر میکنن موفق شدند مرد حسابی اگه قرار کمکی به این کاربران ما کنی چرا دستگاههایی که شما درست میکنین خوبه و اونهایی که درست میکنن تو انجمن مشکل داره و اونی نیست که باید باشه و جند نفری تعریف کردند که از شما هستند و بقول معروف اون فوت کوزه گری رو به انها یاد ندادی هرچند فکر نمکنم شما کلا سواد اینکار رو داشته باشید از دروغتون معلومه که گفتین من بهتون ردیاب دادم و جالب اینجاست که گفتین چرا به من اعلام کردین اما من تعویض یا پس نمیگیرم این دیگه از اون حرفهاست همه میدونن هرکی تاحالا مشکل داشت من براش تعویض کردم نوشو بهش دادم چرا دروغ میگین . اگر واقعا مدرکی دارین که بنده به شما ردیاب دادم لطفا رو کنین منظورم به خود شماست نه برادرتون . ماشاالله برادرتون که داشت به هدف میزد البته به گفته خودش که درعکس زیر سندش هست . پس مشکل شما چیه دوست من .
ببین عزیزم اگر میخوای تو کارت موفق بشی و کارت بگیره چند تا چیز رو آویزه گوشت کن
1- راستگویی
2- اعتمادسازی دیگران
3- علم الکترونیک
4- مدیر مدبر و دانا و دلسوز
5- اون راه اول رو درست اومدی مثلا با ارائه یه مدار خواستی کمک کنی اما اخرش رو خراب کردی باید راهتو خوب تا انتها انجام میدادی و همه از شما راضی باشند و حتی فوت کوزه گری هم درکار نباشه اونوقته که میتونی طرفدار جمع کنی بقول خودت اما پول کارتو خراب کرد درخواستها اومد و شما هی درست کردین و اخرش دیدین ایدل غافل
من دارم چیکار میکنم نباید همه قلقهای مدار رو توضیح بدم و بیخیال شدین اینجاست که اشتباه پنجم رو کردین دوست من . انجمن داری عرضه میخواد مدیریت میخواد عزیز دل که فکر نکنم کار هرکسی باشه شما وقتی یه تاپیک رو نتونستی به اتمام برسونی چطوری میخواستین انجمن داری کنین در نهایت سه ماه از هم پاشیده میشد .
انجمن مهندس ابدیده میخواد واقعا مهندس باشه و یه چیزی سرش بشه و از هرسئوالی که کاربران میپرسند از پسش بربیاد مدیریت بسیار قدرتمند میخواد که بجاش باقدرت مقابله کنه و بجاش خیلی مهربان و دلسوز باشه عزیز من .
هوشیار جان شما میگین ما از سایت اقا مهدی اومدین درسته بله بنده و اقا حمید اومدیم همینطور که اقا حمید فرمودند بنده از وبلاگ اقا مهدی شروع کردم و درواقع بنیانگذار اموزش ردیابی بودم . اقا مهدی در واقع سازنده ردیاب بود و من بودم که تمام سئوالات کاربران در وبلاگ اقا مهدی رو پاسخ میدادم و منتظر بودم کی شب میشه این اقا مهدی بیاد نظرهای من و کاربران رو تایید کنند و من با خوشحالی پاسخ بدم . بعد با اقا مهدی درمیان گذاشتم که بیا انجمن بزنیم و بچه ها عکس بذارن مدار بذارن و تجزیه و تحلیل کنیم و ایشون هم قبول کردند و من شدم همه کاره اون انجمن و کلا مدیران بعدی رو با معرفی بنده انتخاب شدند چون ایشون درمن دیدن که میتونم انجمن داری کنم و بعد اقا حمید اومدن و با علمشون همه رو متعجب کردند و تاپیک توباکس راه افتاد و بنده باساخت توباکس البته با کمک مهندس حمید به بردهای بالایی رسیدیم و اوجا بود اقا مهدی دید همه کاربران سرگرم این توباکس شدند و فروش ایشون کم شد و بقیه ماجرا رو دوستان قدیمی میدونن دیگه نمیخوام اعلام کنم درست نیست بهرحال این اقا مهدی ما یه روزی مدیر ارشد بنده بودند . بگذریم
وقتی منو اقا حمید دیدیم داستان اون انجمن قبلی چیه دیگه واقعا برامون سخت بود اونجا بمونیم و کلی از کاربران بخاطر منو و اقا حمید از اونجا اومدن هرچند ما همینجوری هم اونجا رو ترک نکردیم که بعدا بگن اقا اینها بخاطر اینکه میخوان انجمن بزنن رفتن نه خیر ما رو اخراج کردند چون اکثر کاربران اونجا به بنده اعتماد کلی داشتند و منم نمیخواستم این اعتماد از بین بره بخاطر یکی دیگه . و خداوکیلی به خیلی ها نگفتیم که اقا ما انجمن زدیم و در تاپیک آغاز کار فلزجو همین انجمن موجوده که بعضی از کاربران گله داشتند که چرا به ما نگفتین که اومدین انجمن زدین .
هدف اصلی این انجمن برمبنای درستکاری و راستگوییست و با شکست قیمت دستگاهها میخوایم کمر هرچی فلزیاب فروش کلاهبردار و بی وجدان رو بشکنیم که با قیمتهای نجومی میخوان این ملت عزیز ما رو سرکیسه کنند و حداقل ما باعث بشیم این ملت ما نرن از خارج دستگاه تهیه کنند و ارز رو خارج کنند بیان از داخل بخرند و این خودش کمکیه برای دولت ما چرا ما ایرانی نتونیم دستگاهی ارائه بدیم که دهها برابر بیشتر کارایی داشته باشه از مشابه خارجی و دهها برابر قیمت هم کمتر .
دستگاه ردیاب 35 که جوابشو خوب پس داد و اگر دقت کرده باشین اکثرا به هدف رسیدن و بنده میدونم کیا به هدف زدند و تشکر میکنن با شماره های مختلف حالا نمیتونن تو عمومی اعلام کنند که بهشون حق میدم هرچند چند نفری اومدن گفتند که چه چیزهایی از طریق ردیاب بدست اوردند شما بگو یه میخ بوسیله ردیاب شکار بشه کلیه تا حالا نشده کسی با ردیاب بتونه فلزی پیدا کنه همه فروشندگان میگن اقا ردیاب محدوده یابه عادت کردند به این مسئله که ردیاب به تنهایی نمیتونه به هدف بزنه چون همیشه به یون 45 درجه میزد اما این ردیاب 35 که اقا حمید طراحی کرده از این یون بازی خبری نیست و مستقیم به هدف میزنه شما درنظر بگیرین اگر تو یه زمینی هزار متری تمام ردیابهای دنیا از جمله دی اف اس , ریفاندر, اسپکتورا , بیونیک ایکس 4 که قیمت نجومی دارند و مثلا اسم در کردند تو همون زمین اگر باری نباشه و تخیل باشه تمام اونها تو اون زمین ده یا 15 جا رو بهتون میگن باره اما ردیاب ما تو اون زمین به شما نمیگه بار نیست و نمیگه 15 جا که بیخودی حفاری کنین . حداقل دو جا رو براتون سنس میکنه که با اپراتوری قوی میتونین به راحتی حذفش کنین و اونجا رو بیخیال بشین . حالا تو همون زمین اگر باری وجود داشته باشه تمام ردیابها بهتون میگن بار هست و ردیاب 35 هم بهتون میگه باره تفاوت و مزیت ردیاب ما با اونها اینه برحسب عمق و قدمت هدف مثلا یه کوزه در 3 متری قرار داره اون ردیابها سه متر یا 4 متر اونطرفتر رو نشون میدن اما ردیاب ما مثل جن شما رو میبره روی هدف و میگه همینجا رو بکن برو پایین . خب این یعنی چی یعنی انقلاب تو ردیابی که بشه نقطه زد .
حالا چرا ما نقطه زن چنس رو اوردیم روکار , فقط بخاطر اون دوجا خطا که گفته بودم اگر تو اون زمین باری نباشه تشابه فرکانسی باشه و وزن هم نجومی بزنه اینجاست که اگر اپراتور نتونه اون خطا رو تشخیص بده برای راحتی و سرعت بخشیدن به کار نقطه زن لازمه تا حفاری بیخودی انجام نشه .
حالا شما نتونستین این چنس رو راه بندازین من درستش میکنم و کاربران میگیرن تست میکنن اعلام میکنند ببین این چنس از همه نقطه زنهای موجود خیلی بهتر و کارایی بیشتری داره هم دیجیتاله و هم تفکیک عالی داره و هم نفوذ بهتری داره تو خاک و کارکردن باهاش هم راحتره . انشاالله دوستان تهیه میکنند و به هدف هم میزنند و دست چند نفر که محتاجند رو هم میگیرند .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

چهارشنبه 4 تیر1393 - 7:43am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

mnbvcxzaqwsx نوشته است:
واقعا که خیلی کار واجبی کردین آقا asadof که به سیم های تغذیه مدار هسته فریت برای نویز گیری نصب کردین وقتی از یک جسم رسانا مثل سیم ، جریان عبور میکنه ، یه میدان مغناطیسی کوچکی دور اون سیم درست میشه که می تونه روی مدارات یا قطعات الکترونیکی به عنوان نویز تاثیر بگذاره که در عملکرد مدارات الکترونیکی تداخل ایجاد کنه . برای حل این مشکل اومدن نویزگیر هایی رو از جنس فریت طراحی کردن که این فیلتر می تونه در دو حالت عمل فیلترینگ رو انجام بده ، هم نویز هایی که اطراف سیم و از منابع دیگه منتشر میشن و حالت دوم هم جلوگیری از انتشار تداخل الکترومغناطیسی توسط خود سیم هست کل ماجرا همینه و بیشتر از این دیگه سرتون درد میگیره به نظر من از این نویز گیر ما می تونیم تو مدار فلزیاب چنس هم استفاده کنیم که صاف کار کنه. در کل هسته فریت جاذب امواج الترو مغناطیسه فقط جریان صاف و یکدست dc از خودش عیور میده البته از این مدل استوانه ای هسته فریت :-Q هم در انتهای بیشتر کابل های شارژر موبایل و غیره...به کار میره می توان جدا کرد و استفاده کنیم فقط باید دو سیم باطری بذاریم وسطش و ببندیم تمام. :ymapplause: \M/

سلام دوستان
mnbvcxzaqwsx عزیز ممنون از شما
فقط میشه بگین از کجا میشه این هسته های نویز گیر رو تهیه کرد؟
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 4 تیر1393 - 8:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یک سوال دارم اگر از خازن الکترولیت 16ولت استفاده بشه بعد برق 18 ولت بهش بدیم چیزی نمیشه؟

چهارشنبه 4 تیر1393 - 8:32am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7797 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour و 229 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure