انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 9:19am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 228 , 229 , 230 , 231 , 232 , 233 , 234 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
با عرض سلام خدمت استاد حمید عزیز. بنده یک پیشنهاد دارم، در یک مستند تستی رو جهت بررسی اثر مغناطیس زمین در رابطه ذهنی افراد دیدم، در اون مستند اومدن دو تا مخزن فلزی طراحی کردن که میدان مغناطیسی زمین به درون اونها نفوذ نمی کرد، به مغز دو نفر داخل مخزن ها یک میدان مغناطیسی یکسان اعمال کردن تا ببینن میدان مغناطیسی مشترک باعث ارتباط ذهنی آن ها میشه یا نه (که دیدن شد!) و نتیجه گرفتن که میدان مغناطیسی زمین عامل ارتباط ذهنی افراد است (که گاه و بیگاه خودمون هم بعضی وقت ها این ارتباط رو با بقیه احساس می کنیم). حالا بنده با توجه به این تست یه فکری به ذهنم رسید. خیلی وقت ها میشنوم که همه در مورد اثر هاله و ... فلزات مدفون صحبت می کنن، و منطق همه اینه که میدان مغناطیسی زمین باعث ایجاد این اثر است. پیشنهاد بنده این است که یک فلزی رو داخل گلدان بذاریم و کنارش یه میدان مغناطیسی مصنوعی با برق (به عنوان نماینده میدان مغناطیسی زمین ولی خیلی قویتر از اون) ایجاد کنیم ببینیم واقعا با این کار فلز قابل سنس میشه یا نه. آخه این فلز لامصب باید داخل زمین یه اتفاقی براش بیفته دیگه، ببینیم چرا اینجوری میشه. بنده فردا این تست رو انجام می دم. بیام همه متغیرهای اثر گذار رو کنترل کنیم ببینیم این اثر هاله چیه، یون چیه، چه جوری ایجاد میشه.

سلام.من اینکارو کردم و از یک اهنربای قوی استفاده کردم.فعلا واکنشی ندارم تو یک هفته.طلا رو روی اهنربا گذاشتمدو تو گلدو ن خاک کردم.

جمعه 3 فروردین1396 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز شما باید محیط رو برای یونیزه شدن فلز هم مهیا کنید. در محیط واقعی تنها عامل تنها میدان مغناطیسی زمین نیست، شرایط ایجاد یونیزه شدن هم باید در نظر گرفته بشه که می تونیم ضمن بازسازی اون، سرعت یونیزه شدن رو به شدت افزایش بدیم. باید گلدان رو با آب، مایع سفید کننده و سرکه مرطوب کنید. سرکه ، پوشش محافظی را که در سطح فلز وجود دارد از بین می‌برد و به این ترتیب مولکلول‌های اکسیژن موجود در محلول سفیدکننده به آسانی و بدون وجود هر گونه محدودیتی با فلز موجود در فلز ترکیب می‌شود و سرعت یونیزه شدن بسیار افزایش پیدا می کند. اگه این کارها باعث نشه دستگاه فلز رو سنس کنه دیگه عامل دیگری باید وجود داشته باشه.

جمعه 3 فروردین1396 - 1:49am
مدیر کل
مدیر کل

mohsenlrl عزیز ممنون از شما.
بنده در خصوص ارتباط میدان مغناطیسی زمین و مساله ارتباط ذهنی یا احتمالا تله پاتی که منظور شماست اطلاعی ندارم و فکر نمیکنم به کار ما ربطی داشته باشه.
اما در خصوص تستی که فرمودین وجود منبع مغناطیسی برقی که خودش میتونه عامل سنس توسط این مدار باشه! در مورد آهنربا هم احتمال داره که میزان امواج رادیویی جذب شده توسط فلز رو افزایش بده! این نمیتونه ملاک چیز خاصی باشه. از نظر من اساس کار این مدار دریافت امواج رادیویی هست که فلز به خودش جذب کرده و قرار گرفتن فلز در زمین باعث تشدیدش میشه.
در خصوص اثر هاله ای که معمولا در فلزیاب ها هم مورد بحث هست قبلا توضیحاتی دادم که مجددا به صورت دیگری تکرار میکنم. ببینید اثر هاله یا Halo Effect حداقل در مبحث فلزیابی چیز ناشناخته یا عجیبی نیست و حتی در دفترچه فلزیابهایی نظیر مینلب هم بهش اشاره شده! این اثر که سبب میشه حالت فلزی هدف برای فلزیاب بزرگتر و قویتر بنظر بیاد چند بخش داره. یکی چسبندگی فلز به مرور زمان به خاک اطرافش که سبب میشه رسانایی فلز کمی به خاک اطراف منتقل بشه و رسانایی الکتریکی که مهمترین خاصیت فلز جهت سنس هست تا محدوده ای در خاک اطرافش گسترش پیدا کنه که این بخودی خود عامل سنس قویتر برای تمام سیستمهای سنس فلز هست. طبیعتا رطوبت و املاح زمین هم میتونن این مساله رو تقویت کنن. بخش بعدی مساله یونیزاسیون فلز به مرور زمان هست که به شرایط خاک و آب و هوا بستگی زیادی داره و بخودی خود آثار دیگری رو بهمراه داره! از جمله این آثار میشه به تبدیل شدن فلز بصورت یک باطری ضعیف دارای قطب مثبت و منفی اشاره کرد که بخصوص اگر خاک حالت نمکی یا اسیدی داشته باشه اثر پیل الکتریکی رو بیشتر میکنه. اثر بعدی هم میدان مغناطیسی هست که دوستان بیشتر روی این مورد بحث میکنن. البته این آثار به امکان یونیزه شدن فلز مورد نظر هم بستگی داره که قطعا طلا در این مورد مقاومترین فلز هست و برعکس آهن بیشترین امکان یونیزه شدن رو داره.
جدا از اینها من اعتقاد ندارم که اثر هاله سبب تولید موج فرکانسی ویژه ای میشه همونطور که هیچ مطلب علمی اثبات شده ای در این مورد وجود نداره! صحبتهایی که بعضا دوستان انجام میدن هنوز مبنای علمی نداره و بیشتر حاصل ذهنیت و علاقه ای هست که خودشون به این موضوع دارن! کارکرد این مدار بصورت فرکانسی چیزی رو عوض نمیکنه چون تا اینجا تقریبا همه مواردی که در تستها قطعی شده با نظریات من مطابقت داشتن و اون نظریات همه حاصل علم موجود و محاسباتی هست که تک به تک میتونم براشون رفرنس بیارم و اصلا چیز عجیبی هم نیستن. در واقع همیشه وقتی تئوری و عمل همدیگه رو تایید کنن میشه مطلب رو بصورت یک واقعیت علمی پذیرفت اما وقتی با هم جور نباشن یا بشه آزمایشی در جهت رد نظریه انجام داد طبیعتا داستان عوض میشه. به همین دلیل من شخصا حتی با خودم هم رودربایستی ندارم! تا چند روز پیش میگفتیم مدار در باند FM کار میکنه اما با چند بار محاسبه متوجه شدم که چنین امکانی وجود نداره و قضیه کمی عوض شد! اما برخی دوستان متاسفانه بصورتی غیر علمی و شبیه مسائل اعتقادی روی فرضیات خودشون تعصب دارن که ما هر چی بگیم انگار فایده نداره! تستهای زیادی هم تا همینجای کار لازم هست که با این همت دوستان بعید میدونم تا عید سال 97 هم اتفاق جدیدی به غیر از این بحثها رخ بده! حالا بنده که همیشه گفتم کاوشگر نبوده و نیستم و امکاناتم بخصوص برای تست چنین سیستمی بسیار محدود هست. اما از دوستانی که دستگاه رو برای کاوش میسازن توقع ما خیلی بیش از اینهاست! چیزی که بنده در مجموع مدارات ساخته شده توسط دوستان در زمینه های مختلف میبینم انگار که همه برای تفریح یا اسباب بازی یا روز مبادای کاوش(!) دارن مدار میسازن درحالیکه هر کدوم این سیستمها دارای قلق های زیادی هستن و باید بارها مورد تست میدانی قرار بگیرن. ماشالا هر لحظه هم به کسی گفتیم فلان تست رو بکن یا در منطقشون باران بند نمیومد یا کلا زیر برف بمدت چند ماه گرفتار شدن یا ... !!! #-o :-w :D

جمعه 3 فروردین1396 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
mohsenlrl عزیز ممنون از شما.
بنده در خصوص ارتباط میدان مغناطیسی زمین و مساله ارتباط ذهنی یا احتمالا تله پاتی که منظور شماست اطلاعی ندارم و فکر نمیکنم به کار ما ربطی داشته باشه.
اما در خصوص تستی که فرمودین وجود منبع مغناطیسی برقی که خودش میتونه عامل سنس توسط این مدار باشه! در مورد آهنربا هم احتمال داره که میزان امواج رادیویی جذب شده توسط فلز رو افزایش بده! این نمیتونه ملاک چیز خاصی باشه. از نظر من اساس کار این مدار دریافت امواج رادیویی هست که فلز به خودش جذب کرده و قرار گرفتن فلز در زمین باعث تشدیدش میشه.
در خصوص اثر هاله ای که معمولا در فلزیاب ها هم مورد بحث هست قبلا توضیحاتی دادم که مجددا به صورت دیگری تکرار میکنم. ببینید اثر هاله یا Halo Effect حداقل در مبحث فلزیابی چیز ناشناخته یا عجیبی نیست و حتی در دفترچه فلزیابهایی نظیر مینلب هم بهش اشاره شده! این اثر که سبب میشه حالت فلزی هدف برای فلزیاب بزرگتر و قویتر بنظر بیاد چند بخش داره. یکی چسبندگی فلز به مرور زمان به خاک اطرافش که سبب میشه رسانایی فلز کمی به خاک اطراف منتقل بشه و رسانایی الکتریکی که مهمترین خاصیت فلز جهت سنس هست تا محدوده ای در خاک اطرافش گسترش پیدا کنه که این بخودی خود عامل سنس قویتر برای تمام سیستمهای سنس فلز هست. طبیعتا رطوبت و املاح زمین هم میتونن این مساله رو تقویت کنن. بخش بعدی مساله یونیزاسیون فلز به مرور زمان هست که به شرایط خاک و آب و هوا بستگی زیادی داره و بخودی خود آثار دیگری رو بهمراه داره! از جمله این آثار میشه به تبدیل شدن فلز بصورت یک باطری ضعیف دارای قطب مثبت و منفی اشاره کرد که بخصوص اگر خاک حالت نمکی یا اسیدی داشته باشه اثر پیل الکتریکی رو بیشتر میکنه. اثر بعدی هم میدان مغناطیسی هست که دوستان بیشتر روی این مورد بحث میکنن. البته این آثار به امکان یونیزه شدن فلز مورد نظر هم بستگی داره که قطعا طلا در این مورد مقاومترین فلز هست و برعکس آهن بیشترین امکان یونیزه شدن رو داره.
جدا از اینها من اعتقاد ندارم که اثر هاله سبب تولید موج فرکانسی ویژه ای میشه همونطور که هیچ مطلب علمی اثبات شده ای در این مورد وجود نداره! صحبتهایی که بعضا دوستان انجام میدن هنوز مبنای علمی نداره و بیشتر حاصل ذهنیت و علاقه ای هست که خودشون به این موضوع دارن! کارکرد این مدار بصورت فرکانسی چیزی رو عوض نمیکنه چون تا اینجا تقریبا همه مواردی که در تستها قطعی شده با نظریات من مطابقت داشتن و اون نظریات همه حاصل علم موجود و محاسباتی هست که تک به تک میتونم براشون رفرنس بیارم و اصلا چیز عجیبی هم نیستن. در واقع همیشه وقتی تئوری و عمل همدیگه رو تایید کنن میشه مطلب رو بصورت یک واقعیت علمی پذیرفت اما وقتی با هم جور نباشن یا بشه آزمایشی در جهت رد نظریه انجام داد طبیعتا داستان عوض میشه. به همین دلیل من شخصا حتی با خودم هم رودربایستی ندارم! تا چند روز پیش میگفتیم مدار در باند FM کار میکنه اما با چند بار محاسبه متوجه شدم که چنین امکانی وجود نداره و قضیه کمی عوض شد! اما برخی دوستان متاسفانه بصورتی غیر علمی و شبیه مسائل اعتقادی روی فرضیات خودشون تعصب دارن که ما هر چی بگیم انگار فایده نداره! تستهای زیادی هم تا همینجای کار لازم هست که با این همت دوستان بعید میدونم تا عید سال 97 هم اتفاق جدیدی به غیر از این بحثها رخ بده!حالا بنده که همیشه گفتم کاوشگر نبوده و نیستم و امکاناتم بخصوص برای تست چنین سیستمی بسیار محدود هست. اما از دوستانی که دستگاه رو برای کاوش میسازن توقع ما خیلی بیش از اینهاست! چیزی که بنده در مجموع مدارات ساخته شده توسط دوستان در زمینه های مختلف میبینم انگار که همه برای تفریح یا اسباب بازی یا روز مبادای کاوش(!) دارن مدار میسازن درحالیکه هر کدوم این سیستمها دارای قلق های زیادی هستن و باید بارها مورد تست میدانی قرار بگیرن. ماشالا هر لحظه هم به کسی گفتیم فلان تست رو بکن یا در منطقشون باران بند نمیومد یا کلا زیر برف بمدت چند ماه گرفتار شدن یا ... !!! #-o :-w :D

استاد حمید عزیز، ضمن تشکر از بیانات جنابعالی. بنده توضیحات جنابعالی رو منطقی ترین توضیح در رابطه با کاکرد این مدار می دونم و ایده امواج رادیویی بسیار جالب است، ولی یک مشکل وجود دارد، اگر قرار باشد فلزات امواج رادیویی را بازگشت دهند پس باید یک فلز بزرگ (مثل ماشین) نسبت به یک فلز کوچک مدفون خیلی بهتر امواج را بازگشت دهد، در صورتیکه می بینیم اینطور نیست و دستگاه اصلا به فلزات جدید واکنش ندارد در صورتیکه واکنش به فلزات مدفون (هر چند کوچک) بسیار قوی است. از طرفی یونیزه شدن فلز هم نباید عامل اصلی در سنس فلزات قدیمی باشد، چون طبق نظر جنابعالی فلزاتی مثل آهن بسیار بیشتر تحت تأثیر یونیزاسیون هستند، در حالی که دستگاه به آن ها واکنشی ندارد. پس چه اتفاقی زیر زمین برای این فلزات می افتد؟جواب را باید در اثر زمین بر روی فلزات غیر مغناطیسی جستجو کرد

جمعه 3 فروردین1396 - 2:10am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خب چند مطلب وجود داره. اولا اینکه اگر توضیحات قبلی من رو دنبال کرده باشین عرض کردم اگر بحث جذب امواج مطرح باشه چنانکه در آنتنها هم ثابت شدست ؛ رسانایی فلز تاثیر زیادی داره. لذا باید به ترتیب نقره و مس و با کمی فاصله طلا بخوبی قابل سنس باشن و آهن و قلع و مفرغ سنس ضعیف تری داشته باشن که فکر میکنم مجموع تستها تا اینجا موید این مطلب هست و بخودی خود مطلب کم اهمیتی نیست! مطلب بعدی اینکه همونطوریکه من هم با رادیو تست کردم فلزاتی که در زمین یا در و دیوار هستن واکنش زیادی روی رادیو یا این دستگاه دارن اما فلزاتی که به زمین اتصال ندارن یا سنس نمیشن یا ضعیف سنس میشن! این مساله جای تحقیق بیشتری داره ولی عجالتا فکر میکنم با توجه به پایین بودن نسبی فرکانسها خود زمین هم کمک زیادی به جذب امواج توسط فلز میکنه و البته افزایش رسانایی فلز در خاک هم میتونه دلیل دیگری باشه.
اما در صورتیکه بحث دخالت امواج رادیویی مطرح نباشه طبیعتا با توجه به ساختار رادیویی مدار و دریافت قطعی موج رادیویی خاص ؛ مساله میدان مغناطیسی یا الکتریکی ثابت بهیچ وجه نمیتونه عامل سنس توسط این دستگاه باشه. پس بهرحال یک موج فرکانسی وجود داره. بعید ترین حالت این هست که بگیم خود فلز تحت شرایطی و بدون دخالت امواج رادیویی شروع به انتشار امواجی در رنج رادیویی میکنه و تا حدی هم قوی هست که از چند متری قابل دریافته!!! ولی اگر هم این حالت درست باشه و ثابت بشه اتفاقا کار بمراتب برای دوستان مشکل تر هست چون همونطور که قبلا توضیح دادم شرایط دفینه ای شدن پارامترهای متعددی داره که قاعدتا روی اون موج و فرکانس تاثیر میذاره و حداقل پیدا کردن فرکانس بر اساس یک شرایط تست خاص اصلا نمیتونه برای پیدا کردن هدف مجهول دیگری در جای دیگه ملاک باشه.

جمعه 3 فروردین1396 - 2:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
afshin نوشته است:
جناب سنه دژ من که دارم همینو میگم تست جرقه یا کف دست یا سنس یونهای دیگر نمیتونه دلیل بر سنس دفینه باشه.در ضمن باید بگم بله.بنده این تست رو انجام دادم شما هم میتونید بسادگی این تست رو انجام بدید.یک تکه یونولیت به اندازه ۳۰*۳۰سانت به موی سرتون بمالید همین مدار ساده اونو از سه یا چهار متری سنس خواهد کرد.از شما بعیده که این مدار ساده رو ندیده باشید و این تست رو انجام نداده باشین.این هم لینک مدار در خود انجمن.

download/file.php?id=29936

شما درست میفرمائید ، بنده طبق اون پستتون در مورد موها ، جمله رو خوب متوجه نشدم . فکر کردم که یونولیت را برای مالش پارچه میفرمائید و برای موی سر ، فقط مالش دادن مو رو میفرمائید .
خوب اینطوری با وجود قطعه ی بزرگی از یونولیت یا هر وسیله ی دیگری ، بارهای مثبت و منفی زیادی ، جابجا میشن و مدار از دور حسش میکنه و برای هر مداری طبیعیه
اون مدار رو هم نساختم . راستش اینقدر از این مدارها ساختم و برای دفینه جوابی نداشت ، که دیگه نتیجه گرفتم که " فقط قضیه ی تقویت کارساز نیست "
همانطور که عرض کردم ، منظور بنده از مدار خوب ، مداری هست که بتونه یونهای کمتر و آزاد در هوا را مشخص بکنه که بصورت " طبیعی - کم - و آرام " تولید میشن نه یونهای فعال شده بوسیله ی یونولیت یا مالش پارچه یا جرقه باتری یا هر گونه وسایل الکتریکی که بصورت " مصنوعی - با تحریک - سریع - و در حجم زیاد " ،تولید میشن
اگر فقط بعد یونی دفینه های باارزش را در نظر بگیریم ، یون چندانی آزاد نمی کنند که با این وسایل ساده بشه تشخیص داد .
1- حتما یا نیاز به سنسور خاص داره + مدار تقویتی + هوشمندی در گیرندگی یون ها
2- یا آنالیز فوق دقیق داخلی برای تفکیک یونها
هزاران هزار یون در هوای اطراف آزاد هستند و مدارات ساده نمیتونن اونا رو تشخیص بدن و تجزیه بکنند ، تا منبع مشخصی ( مانند مالش جسم و وسایل الکتریکی و غیره ) در کار نباشند . تازه در صورت وجود اون منبع بازم فقط سنس دارند و قسمت تجزیه و آنالیز میمونه که همون قسمت هست که مهمه .

ممنون جناب سنه دژ . یعنی منظور شما این هست که یون های دفینه در محیط اطراف ان بصورت معلق مانند ذراتی کوچک پخش هستند؟ ولی این با اصول علم فیزیک و شیمی جور در نمیاید.چون طلا نمیتواند از خود یون ازاد کند و این مستلزم این هست که در اثر تولید یونها (به فرض) بصورتی که شما میفرمایید بایستی به مرور زمان از جرم دفینه کاسته بشه!در حالیکه میدانیم طلا در طول زمان جرمش ثابت هست.واصلا چرا بایداین یونها و ذرات از داخل زمین و به چه طریقی به بیرون نفوذ کنن .مخصوصا که اکثر دفاین داخل کوزه یا بصورت پلمپ هستند !اگه امکان داره براتون بیشتر توضیح بدید .ممنون

جمعه 4 فروردین1396 - 3:55am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
در پست های قبلی هم خیلی به دوستان و علاقه مندان تذکر دادم که برای نیرو ها و اثراتی که بخوبی آنها را نمی شناسید ، در ذهن خود ، چهارچوب درست نکنید . باور کنید همین چهارچوبها هستند که شما را از واقعیت ها دور نگه می دارند .
زمانی که چیزی برایتان ثابت نشده است ، طبق چه چیزی در ذهن خود برای آن چیز چهارچوب و قانون قرار می دهید ؟ و چرا فکر می کنید که حتما و باید ، اینطور باشد ؟
همه ی اشتباهات اساسی از همین نکات به ظاهر ساده ، پیش میاد .
مثلا : چرا اکثر شما علاقمندان به دفینه و گنج یابی ، هر زمان صحبت از دفینه بشه ، دفینه را فقط و فقط بصورت طلا و با رنگ زرد تصور می کنید ؟ آیا هیچ فلز دیگری آنجا نیست ؟ توی این چهارچوب ، فقط طلاست ؟ و مهمتر از همه : آیا طلا فقط طلاست ؟
هر حرف و موضوعی راجب به یون و اثر دفینه و اثر مغناطیسی و غیره پیش میاد ، فورا طلا را تصور می کنید و میفرمائید که یون زدایی نداره ، مغناطیسی نمیشه و ...
همین چهارچوب ها باعث شده که ذهن شما ، گزینه ی دیگری را نداشته باشد که بهش فکر بکند . وقتی هم بنده از این اثرات صحبت می کنم ، میفرمائید که " با اصول علم فیزیک و شیمی جور در نمیاد " اتفاقا خیلی هم جور درمیاد و برای ، همین " یونهای آزاد "دستگاهی ساخته شده که دستگاهی آزمایشگاهی است و کاملا وجود یون در اطراف هدف را ثابت می کند . منظورم دستگاه فلزیاب و گنج یاب نیست اما بی ربط هم نیست و برای این موارد نیز می توان استفاده کرد . لطفا درخواست جزئیات نکنید و خودتون یه تحقیقی بکنید
در مورد دفینه هایی که در حفاظی سنگی ، پلمپ کامل هستند یا در کوزه های سربسته قرار دارند ، میتوان گفت که مانع وجود دارد اما نمیشه گفت که به هیچ وجه یونها توانایی عبور از موانع را ندارند . بسته به جنس و ضخامت کوزه ، قدرت حرکت و بیرون آمدن نیز دارند . اینم برمیگرده به اینکه دوستان اینقدر دنبال علم قدیم هستند که نزدیک به صددرصدشون از ساختار چیز ساده ای مانند کوزه خبر ندارند و بهش فکر نکرده اند . و از ساختار ساروج هم همینطور ( فقط بلدن بگن دستگاهم به سفال حساسه و دنبال رفع حساسیت هستند )
درست است که یونهای کمتری از این حفاظ ها بیرون می آیند ، اما این تنها راه ، برای تشخیص نیست . شما فرض کنید که یک کوزه پر از فلز و " یون جهت دار " دارید ، اینو نسبت به دفینه ای که در تماس با خاک است و یونهایی در اطرافش به خاک چسبیده اند ، مقایسه کنید : اهدافی که در تماس با خاک هستند ، بخاطر ایجاد هاله و رسانایی در اطراف ، خیلی قوی سنس میشوند حتی با فلزیابهای پالسی و والف
در برابرش : حالا کوزه ای حاوی فلز و یونهای آزاد اما محبوس در فضای کوچک ، داریم که مثل یک باتری دفن شده ، قدرت دارد
اینجا دیگه مجبور نیستیم حتما از یونیاب استفاده کنیم ( با اینکه یونها براحتی حبس نمی شوند و بازم امکان سنس شدن دارند )
همانطور که قبلا هم اشاره داشته ام ، یک سیستم خوب باید از چند طریق بتونه هدف رو بسنجه و راههای رسیدن به هدف ، فقط یکی نیستند . بعضی از راهها برای هدفی ، بهترین راه و برای هدفی دیگر شاید ضعیفترین راه باشند .
لطفا در مورد جزئیات اثرات و غیره سوال نفرمائید و شما هم یه زحماتی بکشید . بنده که راه رو نشون میدم ، حداقل شما بجای پرسیدن از شمایلات منزل، راه رو طی کنید .
همین حرفایی که بنده در اختیار دوستان قرار میدم حاصل سالها مطالعه و تحقیق و تلاش و آزمایش است و زاده ی تخیلات نیست . اونوقت بنده هرجا توضیح میدم یا به نادانی متهم میشم یا به بیسوادی در علم فیزیک و شیمی یا دارم تایپیک رو بیراهه میکشم یا برای دوستان پیچیده بافی میکنم . خوب چیزی که پیچیده است ، پیچیده است دیگر #:-s اگر ساده بود که دیگه بهش نمی گفتن پیچیده . و اگر پیچیده نبود ، همه ی افراد ساده ، بسادگی بهش پی میبردند :ymhug:

لا اله الا هو

جمعه 4 فروردین1396 - 9:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد گرانقدرم ممنون از توضیحاتتون..
اما سوالی برام پیش اومده:
آیا شما معتقد هستید که به صرف داخل خاک بودن یک فلز و احتمالن بالاتر رفتن رسانایی اون باعث خواهد شد که بهتر از یک فلز بزرگ اما بیرون از خاک سنس بشه؟! :-?
فکر میکنم همه ی دوستان داخل خونه هاشون درهای آلومینیومی داشته باشند که با توجه به جنس و بزرگی و یکپارچگی از هر دفینه ای با جمع هاله ی اطرافش بزرگتر هست!!
یعنی بر این اساس و با توضیحات شما دستگاه نباید هیچ واکنشی هرچند کوچک به اونها نشون بده؟؟

این تست به سادگی میتونه این نظریه رو تایید یا رد کنه!!

@};-

جمعه 4 فروردین1396 - 12:26pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر منظور به فلزیاب باشه بستگی به ابعاد دو فلزی داره که با هم مقایسه میکنین! فلز کوچک در خاک از نظر رسانایی تا حدی حجیم تر میشه. اما طبیعتا با فلزی در بیرون خاک که بسیار بزرگتر هست قابل مقایسه نیست! اما برای چنین طرحی بدلیل دریافت امواج رادیویی و طریقه انتقال این امواج ممکنه زمین بصورت یک هادی عمل بکنه کما اینکه برخی امواج از طریق خاک بخوبی منتقل میشن. بهرحال در دنیای امروز ما بقدری امواج مختلف در اطراف وجود دارن که مطمئنا اگر دفینه از خودش هم موجی منتشر کنه بین مجموع این امواج جزو ضعیفترینها خواهد بود!
در مورد درب از نوع اهنی که طبق تست من با رادیو واکنش وجود داره. طبیعی هم هست چون در محیط داخل این فلزات بزرگ امواج زیادی رو از اطراف جذب میکنن. باید در محیط واقعی تست کرد.

جمعه 4 فروردین1396 - 12:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به استاد بزرگوارم :ymhug:

استاد منظورم در مورد همین طرح بود و گرنه که در مورد فلزیاب همه چیز رو قبلن از خود شما آموختم :D

منظور این بود که با توجه به وجود درهای آلومینیومی که تو هر خونه ای موجود هست و با توجه به بزرگی و یکپارچگی و رسانایی بالای آلومینیوم تاثیر این اجسام بر روی کارکرد این مدار باید بسیار نمایانتر باشه اما ظاهرن هیچکدوم از دوستان چنین چیزی رو مطرح نکردن!!
ضمن اینکه حتی اگه تاثیر زمین رو بعنوان یک هادی قوی در نظر بگیریم باز هم امواج بازگشتی نباید قدرتی برابر با امواج اصلی که توسط فرستنده ارسال میشه داشته باشند!
اصلن چرا موج بازتابی از دفینه ی داخل خاک باید قویتر از امواج اصلی باشه؟؟

با سپاس @};-

جمعه 4 فروردین1396 - 1:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 228 , 229 , 230 , 231 , 232 , 233 , 234 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mohammad hatef و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure