انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 5:40am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 526 , 527 , 528 , 529 , 530 , 531 , 532 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
قشنگ شده میشه بفرمایید دلیل افزایش قدرت دستگاه چگونه بالا رفته؟مگه اون پلاستیک چه کارایی داره؟

شنیدن کی بود مانند دیدن

سه شنبه 17 شهریور1393 - 12:20am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پلاستیک که ماده ای خنثی هست . حالتی را در نظر بگیرید که جنس مورد نظر چند متر جلوتر از شما است و شما می خواهید با انتن از روی ان عبور کنید که در این حالت انتنی که در دست راست هست به طرف چپ متمایل می شود و قسمت دم عقبی هم در راستای واکنش به جنس می خواهد که به طرف چپ برود و در این بین درصدی (شاید 50 درصد) از قدرت کشش انتن اصلی به وسیله ی دم ختثی می شود چون به هر حال وزن دم 2/3 وزن انتن است

سه شنبه 17 شهریور1393 - 1:19am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
omidfullsystem نوشته است:
سلام بر تمامی دوستان و اساتید عزیز
دیشب رفته بودم تو یه محلی واسه دستگاه زدن که خالی از نشونه هم نبود و میگفتن نسخه داره
روبروی ی کوه (چسبسده به کوه) یه تپه بود که میگفتن سمت چپ و راست تپه یه زن و مرد همراه با مالشون دفن شده و کسی که نسخه داشته بین کوه و تپه رو حفاری کرده که به گفته خودش جمجمه پیدا کرده و به جایی نرسیده ما هم که دیگه به این حرفا عادت کردیم ب قول دوستم یه گوشم در بود و یه گوشم دروازه و کار خودمو انجام دادم
نزدیک جایی که حفاری شده بود (بین کوه و تپه)دستکاه رو با پراب به زمین وصل کردم و با فرکانس 165.3 به مدت 20دقیقه روشن گذاشتم بعد با روش خودم رهگیری کردم که بهم یه مسیر داد و به سمت سینه جنوب شرقی کوه منو کشوند .حدودا 10تا 15 متری محلی رو که حفاری کرده بودن دستگاه یه نقطه رو با فرکانس 165.3 زد که با همون فرکانس حجم رو 2*2 داد عمق رو هم به روش عقب عقب از مرکز 2 متر داد با مد حفره امتحان کردم حجم همون 2*2 درامد ولی عمقش شد 3متر با فرکانس 165.3 وزن رو زیر 16 کیلو نشون میدار و جالب اینجا بود که وقتی با گلد 5 تست کردم فقط رو مرکز قیچی میکرد و رو زوایای 45درجه قیچی نمیداد و اونم تا 16 کیلو نشون میداد و از -2تا+2 بیشتر جواب نمیداد
به دلیل نبود وقت کافی و ناامن بودن محیط گلد های دیگه رو تست نکردم
رو مد حفره تا w=65 جواب میداد مگنت هم حدودا تا 60 مس هم تا 2 کیکو تست کردم جواب داد کربن هم 500تا 800 جواب داد رو مد المینیوم هم فقط تحریک میشد ولی قیچی نمیداد
دیگه فرصت نشد چیز دیگه ای رو تست کنم
نکته دیگه جایی رو که دستگاه گرفت در ابعاد 0.5*1 به اندازه یه وجب نسبت به اطرافش پایینتر بود و خاک خیلی نرمی داشت که با دست هم میشد کند چون اونجا به دلیل بودن پِشکل زیاد به نظر محل اتراق کردن گله گوسفند باید بوده باشه فکر کردم شاید کار یه گوسفندی سگی چیزی باید باشه چون به نظر نمیومد حفاری شده باشه
اساتید نظرشونو بدن ممنون میشم
یا حق

اساتید عزیز حمره جاوید کانی جان و دوستان دیگر نظری ندارن :-s

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

سه شنبه 18 شهریور1393 - 9:50am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

از نظر من خطاست و برای اطمینان میتونید حفاری کنید و تجربه ای هم براتون خواهد شد.
و امیدوارم که جا درست باشه و ما اشتباه کنیم.

سه شنبه 18 شهریور1393 - 11:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
سلام دوستان و اساتید فن یک سوال برام پیش امده من هر چی ردیاب خارجی یا شرکتی دیدم هیچ کدومشون انتنهاشون میل برنجی نیست و بیشتریاشون از انتن تلسکوپی استفاده میکنن,
میشه اقا مجتبی و حمید جان بفرمایید چرا انتنها که درست میکنید چرا بر خلاف ردیابهایدیگه از تلسکوپی استفاده نکردین
ممنون از شما

سلام آقا کیهان عزیز !
تمامیه آنتنهای تلسکوپی که دردستگاههای دیگه استفاده شده از جنس برنج هستندو با این آنتنها تفاوت چندانی نداره و در عمل نشون داده که آنتن یک تکه بهتر از تلسکوپی عمل میکنه... البته بنده خودم برای ردگیری گاهاً از آنتنهای تلسکوپی استفاده میکنم ولی برای نقطه کردن حتمااز آنتنهای برنجیه یک تکه استفاده میکنم و در اکثر تستهائی که داشتم برای نقطه زنی بهترین آنتن همین نوعه یک تکه هست.
در پناه حق.

سه شنبه 18 شهریور1393 - 1:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دیشب رفته بودم تو یه محلی واسه دستگاه زدن که خالی از نشونه هم نبود و میگفتن نسخه داره
روبروی ی کوه (چسبسده به کوه) یه تپه بود که میگفتن سمت چپ و راست تپه یه زن و مرد همراه با مالشون دفن شده و کسی که نسخه داشته بین کوه و تپه رو حفاری کرده که به گفته خودش جمجمه پیدا کرده و به جایی نرسیده ما هم که دیگه به این حرفا عادت کردیم ب قول دوستم یه گوشم در بود و یه گوشم دروازه و کار خودمو انجام دادم
نزدیک جایی که حفاری شده بود (بین کوه و تپه)دستکاه رو با پراب به زمین وصل کردم و با فرکانس 165.3 به مدت 20دقیقه روشن گذاشتم بعد با روش خودم رهگیری کردم که بهم یه مسیر داد و به سمت سینه جنوب شرقی کوه منو کشوند .حدودا 10تا 15 متری محلی رو که حفاری کرده بودن دستگاه یه نقطه رو با فرکانس 165.3 زد که با همون فرکانس حجم رو 2*2 داد عمق رو هم به روش عقب عقب از مرکز 2 متر داد با مد حفره امتحان کردم حجم همون 2*2 درامد ولی عمقش شد 3متر با فرکانس 165.3 وزن رو زیر 16 کیلو نشون میدار و جالب اینجا بود که وقتی با گلد 5 تست کردم فقط رو مرکز قیچی میکرد و رو زوایای 45درجه قیچی نمیداد و اونم تا 16 کیلو نشون میداد و از -2تا+2 بیشتر جواب نمیداد
رو مد حفره تا w=65 جواب میداد مگنت هم حدودا تا 60 مس هم تا 2 کیکو تست کردم جواب داد کربن هم 500تا 800 جواب داد رو مد المینیوم هم فقط تحریک میشد ولی قیچی نمیداد
نکته دیگه جایی رو که دستگاه گرفت در ابعاد 0.5*1 به اندازه یه وجب نسبت به اطرافش پایینتر بود و خاک خیلی نرمی داشت که با دست هم میشد کند چون اونجا به دلیل بودن پِشکل زیاد به نظر محل اتراق کردن گله گوسفند باید بوده باشه فکر کردم شاید کار یه گوسفندی سگی چیزی باید باشه چون به نظر نمیومد حفاری شده باشه
یا حق

سلام امید جان!
تست شما در بعضی موارد خوبه که اگه آنتن درست زده باشی میشه روش حساب کرد ...
فقط برای اطمینان بیشتر:
اولا شروع ردیابیه طلا رو حتما با فرکانس بالا استارت کنید مثل 1331.5 ...
در ثانی برای گرفتن فاین طبق روشی که استاد حمزه گفتن عمل کنید که من در چند مکان مختلف (هدف واقعی و خطا) تست کردم و کاملا روش قابل اعتماد هست ...
ثالثا از فرکانس 165.3 برای وزنگیری استفاده کنید و حتما اگه از این فرکانس برای ردیابی استفاده کردید حد اقل از یک فرکانس پائین و بالا برای تأئید استفاده کنید.
در مورد حفره و حجم آن اگه پلمپ باشه باتوجه به عمقش عدد بدست آمده میتونه صحیح باشه و اگر منطقه دارای خاک نرم و جنگلی باشه مگنت هم تا حدودی عدد درستی داده... تست های نهائی رو انجام بده انشااله بتونی نتیجه بگیری ...
در پناه حق.

سه شنبه 18 شهریور1393 - 2:20pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

اقایomidfullsystem بیشتر تستهات خوبن ولی مقدار مس شما کمه به نظر من دوباره انتن بزن

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

سه شنبه 18 شهریور1393 - 4:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
majid_famali نوشته است:
یا حق

سلام امید جان!
تست شما در بعضی موارد خوبه که اگه آنتن درست زده باشی میشه روش حساب کرد ...
فقط برای اطمینان بیشتر:
اولا شروع ردیابیه طلا رو حتما با فرکانس بالا استارت کنید مثل 1331.5 ...
در ثانی برای گرفتن فاین طبق روشی که استاد حمزه گفتن عمل کنید که من در چند مکان مختلف (هدف واقعی و خطا) تست کردم و کاملا روش قابل اعتماد هست ...
ثالثا از فرکانس 165.3 برای وزنگیری استفاده کنید و حتما اگه از این فرکانس برای ردیابی استفاده کردید حد اقل از یک فرکانس پائین و بالا برای تأئید استفاده کنید.
در مورد حفره و حجم آن اگه پلمپ باشه باتوجه به عمقش عدد بدست آمده میتونه صحیح باشه و اگر منطقه دارای خاک نرم و جنگلی باشه مگنت هم تا حدودی عدد درستی داده... تست های نهائی رو انجام بده انشااله بتونی نتیجه بگیری ...
در پناه حق.

ramin نوشته است:
اقایomidfullsystem بیشتر تستهات خوبن ولی مقدار مس شما کمه به نظر من دوباره انتن بزن

majid_famali و ramin عزیز متاسفانه اونجا حفاظت شده است و ایست بازرسی داره و کسایی که اجازه ورود دارن توی اون محدوده مشخصه ونمیشه زیاد رفت و امد کرد چون همه هواسشون هست مخصوصا نسبت به اون منطقه و تپه ای که موقعیتشو خدمتتون عرض کردم به طوری که هرکسی طرف تپه بره سریع میان امارشو میگیرن ببینن داره چیکار میکنه چون میگن منطقه شاه نشین بوده
با این حال بابچه ها قرار گذاشتیم چند شب بگذره بعد بریم و بعد از تست هایی که شما بزرگواران فرمودید اگه جواب خوبی داد حفاری میکنیم
به امید موفقیت

آموزش مشاوره طراحی و انجام پروژه
پیج اینستا گرام
https://www.instagram.com/persianproject2020
کانال تلگرام
https://t.me/persianproject2020

سه شنبه 18 شهریور1393 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لطفا دوستانی که با عملکرد فاین آشنایی کامل دارند یا تونستند حذف خطا باهاش انجام بدن توضیحات کاملی بدن چون من اصلا متوجه این عملکرد ردیاب نشدم و در چه صورت باید جواب بده؟ ممنون

سه شنبه 18 شهریور1393 - 6:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
لطفا دوستانی که با عملکرد فاین آشنایی کامل دارند یا تونستند حذف خطا باهاش انجام بدن توضیحات کاملی بدن چون من اصلا متوجه این عملکرد ردیاب نشدم و در چه صورت باید جواب بده؟ ممنون

سلام آقا مهران !
بی شک یکی از بهترین گزینه های این ردیاب همین گزینه یعنی فاین هست ... که با کمی دقت در عملکرد آن میشه براحتی خطا رو از هدف واقعی تشخیص داد ...
روش کار بنده که منبع آن دوست عزیزم جناب استاد حمزه هستند بدین صورت هست :
بعد از انجام ردیابی و پیدا شدن نقطه ی دقیق ، ابتدا ردیاب رو با گلد 4 و وزن کمتر از 20 گرم(برای من بهترین وزن این بوده و خیلی بستگی به وزن بار نداره) و حدود 5 دقیقه روشن میکنم وبعد از گذشت این مدت ردیاب رو خاموش میکنم که مدت خاموشی تقریبا 6 دقیقه هست- البته این زمان بستگی به عمق هدف و آزاد یا پلمپ بودن بار هم داره- که بسته به شرایط مدت رو بیشتر میکنیم(سعی کنید این مدت بیشتر از 10 دقیقه نشه چون سرعت واکنش خیلی پائین میاد و احتمال خطا رو دو چندان میکنه)... با روشن کردن مجدد ردیاب بلا فاصله روی نقطه ی مورد نظر با فاین 1+ آنتنها رو بالا میارم و حدودا تا 50 ثانیه اجازه ی حرکت به اونها میدم ... که برای طلا باید این فاین قیچی بشه... بدون خاموشی و معطلی آنتنها رو پائین میارم و فاین رو روی 2+ میزارم که برای طلا نباید این فاین قیچی بشه البته احتمال اینکه ردیاب جهت دیگری رو نشون بده هست ... بهمین شکل فاینهای دیگه ی مثبت رو چک میکنم که نباید هیچیک روی نقطه قیچی بشه ...
باز هم بدون وقفه و فقط با پائین آوردن آنتن فاین رو روی 1- میزارم و دوباره آنتن رو بالا میارم که این فاین هم باید جواب بده و قیچی بشه و بهمین شکل سایر فاینهای منفی رو هم چک میکنم که برای طلا نباید بجز 1- هیچکدوم دیگه قیچی بشه ...
با این تست اگر مکان مورد نظر خطا باشه براحتی میشه اونو تشخیص داد و دیگه نیازی به سایر تستها نیست ... بنده شخصا این روش رو در جاهای مختلف اعم از مکان با هدف واقعی و هدف خطا تست کردم و بعینه دیدم که یکی از بهترین روشهای تشخیص هدف از خطا هست... البته نا گفته نمونه با زمانهای مختلف و روشهای مختلفی این تست رو انجام دادم که بهترین حالتش رو براتون ذکر کردم ...
امیدوارم تمام دوستان زحمتکش به هدفشون برسن...
موفق باشید...
در پناه حق.

چهارشنبه 18 شهریور1393 - 1:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 526 , 527 , 528 , 529 , 530 , 531 , 532 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure