انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 1:03pm

پاسخ به موضوع  [ 63 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7  بعدی
 رمزگشایی جوغن ها 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اوکی
تسلیم :D
این یکی رو میشه واسه من یه تفسیر کنی ببینم به چه شکلی هست؟؟؟

دوستان این مورد رو میزارم واسته اموزش که ببینیم به چه شکلی هست...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 11 شهریور1392 - 6:08pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
بهنام جان چشم توضیح میدم، این که خیلی راحته! میبینید که واقعا با اعتقادات مردم باستان دقیقا ربط داره!
اگر کنار همین جوغن های توجه کنید(در عکس زیر و اصلی که یکی از کاربرها چند روز پیش فرستادند) یه 3 تا جوغن مثلث دیگه هم بود که اگه صورتهای فلکی رو بررسی کنید میفهمید که اشاره به آخر گشتیدم(صورت فلکی داره) و طبق بررسی های که انجام دادم، اشاره به فبر پهلوانان جنگی میکنه همینطور در صورت فلکی آخر کشتیدم(مثلث نقطه وسط) به یک طرف داره اشاره میکنه که باید بررسی بشه....

به طور کلی در کمال سادگی میشه گفت خیلی پیچیده هم هست! ولی مطالبی رو که من خدمتون گفتم چیزیه که از معنای صورتهای فلکی برداشت کردم

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

دوشنبه 11 شهریور1392 - 6:17pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

دستان نوشته است:
این چی؟ ستاره ملاغه ای هست یا نه باید بکشم؟
درثانی علی جان من گفتم منظورم جوغنهایی که به تعداد در کنار هم هستند،نه...؟
میتونی بری تو پستهای قبلی نگاه کنی! حتی واسه سوالی که اول کار پرسیده بودم این 2 تا عکس رو زده بودم!
و نکته آخر رو هم خدمت دوستان برسونم اینه که اگه واقعا تو علم نجوم و ستاره شناسی خبره باشید میفهمید که همه ی اونها (جوغنهای به تعداد)بر اساس این مبنی قرار گرفته! تا حالا شما جوغنهای دیگه رو مورد برسی قرار دادی؟
درضمن علی جان این که میگید جوغن نیست! کاملا متوجه هستم که چی میگید ولی این چیزی که دیگه همه ی مردم میگن جوغن و به این اسم میشناسند و من و شما نمیتونیم اسم دیگه ای روش بزاریم

به نظر من نظر جناب دستان میتونه درست باشه

اولا حداقلش اینه که ما نظریه اثبات شده ای در مورد این موارد نداریم و میتونم بگم هیچکدام از روی قطعیت این موارد رو نمیتونید تفسیر کنید و همه ش احتمالاته که ممکنه این باشه ممکنه این نباشه.

دوما قدیما مطمئنم که اطلاع دارید که در قدیم از علم نجوم و ستارگان بسیار بهره برده اند و اینو نمیتونید انکار کنید که از روی ستارگاه راه و مسیر رو تشخیص میدادند و هنگام بازگشت هم از روی ستارگان مسیر بازگشت رو هم درست میومدند و راه رو گم نمیکردند.
تو کشتی ها هم از رو همین ستارگان راه دریایی رو میرفتند و میومدند.

پس به نظر من هیچ بعید نیست که واسه گنج و دفینه هم از علم نجوم استفاده نکرده باشند :)
ومیتونم بگم تقریبا مطمئنم که از نجوم استفاده کرده اند.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 6:22pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

ramin_sh نوشته است:
دستان نوشته است:
این چی؟ ستاره ملاغه ای هست یا نه باید بکشم؟
درثانی علی جان من گفتم منظورم جوغنهایی که به تعداد در کنار هم هستند،نه...؟
میتونی بری تو پستهای قبلی نگاه کنی! حتی واسه سوالی که اول کار پرسیده بودم این 2 تا عکس رو زده بودم!
و نکته آخر رو هم خدمت دوستان برسونم اینه که اگه واقعا تو علم نجوم و ستاره شناسی خبره باشید میفهمید که همه ی اونها (جوغنهای به تعداد)بر اساس این مبنی قرار گرفته! تا حالا شما جوغنهای دیگه رو مورد برسی قرار دادی؟
درضمن علی جان این که میگید جوغن نیست! کاملا متوجه هستم که چی میگید ولی این چیزی که دیگه همه ی مردم میگن جوغن و به این اسم میشناسند و من و شما نمیتونیم اسم دیگه ای روش بزاریم

به نظر من نظر جناب دستان میتونه درست باشه

اولا حداقلش اینه که ما نظریه اثبات شده ای در مورد این موارد نداریم و میتونم بگم هیچکدام از روی قطعیت این موارد رو نمیتونید تفسیر کنید و همه ش احتمالاته که ممکنه این باشه ممکنه این نباشه.

دوما قدیما مطمئنم که اطلاع دارید که در قدیم از علم نجوم و ستارگان بسیار بهره برده اند و اینو نمیتونید انکار کنید که از روی ستارگاه راه و مسیر رو تشخیص میدادند و هنگام بازگشت هم از روی ستارگان مسیر بازگشت رو هم درست میومدند و راه رو گم نمیکردند.
تو کشتی ها هم از رو همین ستارگان راه دریایی رو میرفتند و میومدند.

پس به نظر من هیچ بعید نیست که واسه گنج و دفینه هم از علم نجوم استفاده نکرده باشند :)
ومیتونم بگم تقریبا مطمئنم که از نجوم استفاده کرده اند.

رامین جان اینی که شما میگید من تنها نگفتم همین علی آقای خودمون هم این نظر رو داده بودن ولی دنبالش نرفتن، ستارگان نه تنها واسه نشون دادن مسیر بوده بلکه مورد پرستش هم بود، مثلا اهورا مزدا را خدای آسمان بالاتر از همه ی خدایان بود خدای آناهیتا که مظهر ستاره ناهید بود،که اعتقاد داشتند اهورامزدا مقام ناهید را در کره خورشید برنمود و دیگر خدا ماه بودو یا خدای تیشتر بود که ستاره درخشان و سفید بود وبا پیدا شدن آن مردم خرسند به آمدن برکت بر محصولات خود بودند و هنگام پایان سال نمایان میشد وخدای دیگر خدای باد بود(مریخ ویا بهرام)....
اینها دلایل کافی نیست!!! در ضمن من نگفتم که برای دفینه یابی استفاده میشه، گفتم برای رمزگشایی! مثلا قبر مطعلق یه فرد بلند مرتبه هست اون هم دارای دفینه میباشد....

آقا علی خدا وکیلی این عکسی که شما فرستادید رو ببینید که چقد فرسوده شده و کامل هم نیست و به مرور زمان ناقص شده، درثانی میدونی چقدر صورت فلکی وجود داره و من چون این دوتا شکل راحتی داشتن تونستم بعد چقدر کشتن پیداشون کنم( من که نه ستاره شناسم نه پرست).
خدمت دوستان برسونم که به وسیله برنامه Stellarium میتونید راحت صورتهای فلکی رو مورد بررسی و مقایسه با مکانتون قرار دهید
پیوست:
12.jpg

پیوست:
gfd.jpg

موفق باشید...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منم با دستان عزیز موافقم هرچند بی شک خیلی ها قبل از ایشان به این نتایج رسیدن ولی بروز ندادند که این امر مرام دستان عزیز رو میرسونه
دستان جان حالا با این تفاسیر با این فرض که بنده یه جایی چندتا چوغن کنار هم ببینم، باید چطور رمز گشایی کنم، آیا باید عکس بگیرم که استاتید بر این اساس تفسیر کنن یا راهی هست که خودم رمز گشایی کنم
ممنونم میشم اطلاعاتی بفرمایید که بشه با مطالعه اون و کسب تجربه بشه تفسیرشون کرد
ضمن اینکه مطالب بالا خیلی کلی و ناقص هستند
کاش همون تصویر خودتونو به عنوان مثال کامل توضیح میدادین
بازم ممنون

دوشنبه 11 شهریور1392 - 7:05pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

EXPLORER عزیز با این حالی که خیلی از دوستان میدونن نظر من درسته ولی میخوان به خودشون بقبولونن که نه اینطوری نیست! دلیل این کار رو نمیدونم!

دوشنبه 11 شهریور1392 - 7:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اره جوقنهایی که تعدادشون از یه حدی بیشتر میشه با توجه به صور فلکی خاصی طراحی و چیده شدن...من چند سال پیش اینو فهمیدم ولی خیلی دورش رو نگرفتم...واقعا علم نجوم در اون موقع خیلی پیشرفته بوده و میشه الان در بعضی از جاها در طرز قرار گرفتن جوقنها این علم رو دید...باید یه بررسی کلی بشه ونتیجه رو اعلام کنیم..
اگر جهت یابی توسط ستاره هارو بلد باشید میشه مکان بعدی که علامتها اشاره میکنن رو بفهمید...مثلا خوشه پروین سمت شرق رو نشون میده..ستاره بادبادکی جنوب رو نشون میده...ستاره قطبی شمال رو نشون میده...مثلا همون عکسی که دستان گذاشت و گفت شکل ملاقه هست به احتمال زیاد باید شمال رو در نظر بگیری واسه بررسی(اگر اشتباه نکرده باشم :D :-\ ) ولی در کل علامتهای که با توجه به ستاره ها خونده میشن با جوقن یا همون کاسه به احتمال زیاد فرق کنه...بازم باید این مورد بررسی بشه...امیدوارم که در اخر هر کسی بتونه واسه خودش این علامت مهم رو رمزگشایی کنه... :ymhug:

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 11 شهریور1392 - 7:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با درود و خسته نباشید جناب دستان منم با نظر شما موافقم ولی اگر نقدی از جانب دوستان صورت میگیره دلیل بر کم لطفی نیست بلکه فکر میکنم با نقد کردن میشه زوایای دیگه ای رو مشاهده کرد که شاید به چشم شما نیومده . امیدوارم با قدرت به کارتون ادامه بدین که واقعا نکات آموزشی بسیاری برای من و امثال من که تازه کاریم رو دارا میباشد . پیروز باشید @};-

دوشنبه 11 شهریور1392 - 7:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستان نوشته است:
EXPLORER عزیز با این حالی که خیلی از دوستان میدونن نظر من درسته ولی میخوان به خودشون بقبولونن که نه اینطوری نیست! دلیل این کار رو نمیدونم!

دستان جان نظرات مختلفه، همیشه هر نظریه تعدادی مخالف و تعدادی موافق داره، که معمولا صاحب نظر با دلایل و عدله می تونه مخالفان رو هم قانع کنه
شما اگه لطف بفرمایید همون عکس خوتونو بیشتر و کامل تا محل دفن تفسیر کنید یقینا هم ما به یادگیری رمز گشایی نزدیک میشیم هم دیگران نظر شما رو می پذیرند
منتظریم
موفق باشید

دوشنبه 11 شهریور1392 - 7:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کهن پیر کوه من زاگرس
بسیار عالی است.البته در همین انجمن و جاهای دیگه هم به این قضیه اشاره شده که میتونه بعضی از این نگاره ها با صور فلکی و اجرام آسمانی مرتبط باشه ولی هیچگاه رمز گشایی نشده و فرمول مشخصی برای اون مشخص نشده بوده

آن کس كه نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

دوشنبه 11 شهریور1392 - 9:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 63 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure