انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 8:00pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 880 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 ... 88  بعدی
 سئوال در مورد ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
به نظر من جاوید عزیز درست میگه و مد فرکانس ازاد دستگاه خوبه.
ولی اساتید باید در اینصورت فرکانسهای لازم رو بدن تا بتونیم با مد ازاد کار کنیم.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 22 مهر1392 - 4:07pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

منم با جناب جاويد عزيز موافق هستم فقط بازم تاكيد مي كنم استفاده از اين مد خيلي دقت و حوصله مي خواد.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 22 مهر1392 - 4:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه سوال؟ در ولوم فاین فلز طلا تا +/-9 جواب میده ولی آهن اکسید شده فقط تا +/-3 بیشتر واکنش نشون نمیده ..حتی در مس و نقره تست کردم دقیقا" شبیه به طلا بود ... پس اگر جایی دفینه بود فکر کنم تمام دامنه رو پوشش میده درسته؟ ولی اگر تشابه بود دیگه همه دامنه رو پوشش نمیده درسته یا نه؟

دوشنبه 22 مهر1392 - 8:14pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

fabienmartin نوشته است:
یه سوال؟ در ولوم فاین فلز طلا تا +/-9 جواب میده ولی آهن اکسید شده فقط تا +/-3 بیشتر واکنش نشون نمیده ..حتی در مس و نقره تست کردم دقیقا" شبیه به طلا بود ... پس اگر جایی دفینه بود فکر کنم تمام دامنه رو پوشش میده درسته؟ ولی اگر تشابه بود دیگه همه دامنه رو پوشش نمیده درسته یا نه؟

سلام

نه دوست عزیز

شما برعکس میفرمایید. طلا اگه تا +-9 جواب بده خطاست

@};- @};- @};-

دوشنبه 22 مهر1392 - 8:27pm
استاد
استاد

fabienmartin نوشته است:

درود بر شما
در تست با صد گرم طلا از فاصله 2 متری بالاتر از مثبت و منفی 3 نباید برود در غیر اینصورت تشابه فرکانسی هست اگه بالاتر از 3 برود حداقل برای فلز طلای جدید ردیاب اینجوری عمل میکنه

دوشنبه 22 مهر1392 - 8:44pm

سلام دوستان و اساتید محترم ایا این ردیاب دقیقا روی خود فلز باید قیچی میکنه یا نه .ودرحال روشن بودن دستگاه وبا سیم ویا بیسسم ویا 45 درجه هدف را قیچی میکنه وعمق گیری با دستگاه جدید را توضیح بدین فکر کنم برای خیلیا این سوال

دوشنبه 22 مهر1392 - 9:33pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوست من دقیق رو فلز قیچی میشه.دیگه در حالت روشن زاویه 45 درجه رو نمیزنه.در مورد عمق گیری هم چندتا روش داره که بنظر من همون از محل قیچی شدن عقب عقب رفتن بهترین روش هستش.اگه دوستان این موارد رو نمیدونن بهتره به قسمت اموزش ردیاب 22 برن و یا فایل اموزشی رو دریافت کنن و از اون استفاده کنن.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 22 مهر1392 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
fabienmartin نوشته است:

درود بر شما
در تست با صد گرم طلا از فاصله 2 متری بالاتر از مثبت و منفی 3 نباید برود در غیر اینصورت تشابه فرکانسی هست اگه بالاتر از 3 برود حداقل برای فلز طلای جدید ردیاب اینجوری عمل میکنه

بله درست بود این مد خیلی کارای داره و باید بیشتر دقت کرد در این مد...

دوشنبه 22 مهر1392 - 10:05pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان توجه داشته باشن در مود آزاد چون فاین وجود نداره ؛ برای تشخیص خطای تشابه فرکانسی میشه از کم و زیاد کردن عدد فرکانس استفاده کرد. یعنی با توجه به تست واقعی که قبلی انجام شده و حداقل و حداکثر اون فرکانس برای ردیابی شیء مورد نظر بدست اومده ؛ میشه همین مطابقت عدد فرکانسی رو در مورد هدف مجهول بعنوان تست خطای تشابه فرکانسی استفاده کرد.
نکته مهم دیگه در مورد فرکانس گیری این هست که فرکانسی که برای یک هدف بدست میارین بصورت درصدی نباید بیشتر از 1 دهم درصد تولرانس داشته باشه! مثلا روی 500 هرتز حداکثر نیم هرتز کمتر یا بیشترش اگر بگیره خیلی خوبه. هر چقدر فرکانس بازه کوچکتر و دقیقتری داشته باشه فرکانس بهتری هست و احتمال خطای تشابه فرکانسیش هم کمتر میشه.

دوشنبه 22 مهر1392 - 10:18pm
مدیر کل
مدیر کل

نکته بسیار مهمی در تشخیص خطای تداخل امواج و میدانهای مغناطیسی روی آنتن ردیاب وجود داره و اون هم بررسی از طریق مود های مگنت هست. در واقع یک دفینه قدیمی درجه مشخصی از مغناطیس باید داشته باشه که بیش از حد بالا بودنش هم میتونه به معنی یک میدان مغناطیسی خاص در محیط باشه که کلا خطا محسوب میشه! این نوع خطا در واقع یکی از حساس ترین نوع خطاهاست که اگر دوستان موفق به تشخیصش بشن واقعا درصد خطای کلی به صفر نزدیک میشه! این مساله بخصوص از این حیث اهمیت داره که به کمک فلزیاب قابل تشخیص نیست چون فلزیابها اصولا بر پایه میدانهای مغناطیسی عمل میکنن و اگر نقطه ای به هر دلیل دارای میدان باشه قطعا فلزیاب واکنش نشون میده و در واقع همزمان با ردیاب خطا خواهد زد و در نتیجه اپراتور رو به خطای بیشتری دچار میکنه! پس همیشه در کاوش اهداف قدیمی باید این مورد رو تست کرد که درجه وزنی مغناطیس از حد یک آهنربا بیشتر نباشه. نقاطی مورد تست قرار گرفتن که نهایتا در مود مگنت حتی تا درجه W:80 هم مغناطیس قابل سنس بوده و بعد هم مشخص شده که اون نقطه خطاست. نظیر این نقاط در محیط وجود دارن و دوستان باید توجه زیادی به این مساله داشته باشن.

دوشنبه 22 مهر1392 - 10:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 880 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 ... 88  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure