انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 7:06pm

پاسخ به موضوع  [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 19  بعدی
 روش حفاری درست 
نویسنده پیغام

دوستان بازم سلام
حدود 4 ماه پیش با ردیابم کار میکردم تا خطاهای ردیابم را مشخص کنم
یه تپه دستی را زدیم و شروع به کندن کردیم حدود 2.5 متر که کندیم
کنار دیوار محل حفاری یه قسمتی حدود 40*40 خاک دستی نرمی بود وقتی زدیم کنار یه سنگ تقریبا تخت حدود 30*25 بود که روی سنگ یه تیکه سفال بود زیر سنگ یه تیکه استخوان نیم متر دیگه که رفتیم پائین رسیدیم به یه سنگ تخته ای بزرگ
چون به اندازه 1متر در 2 مترخاک روی سنگ را کنار زدیم اما لبه سنگ را ندیدیم
این سنگ و سفال استخوان نشونه میتونه باشه

شنبه 25 خرداد1392 - 6:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد گلد1 نوشته است:
این هم میخواستم اضافه کنم که تقریبا 20 سانت پائینتر از سنگ مثلث تا کوزه خالی خاک در بعضی جاها طوسی و در بعضی جاها به رنگ خاکستر بود همراه با خرده زغال اما هیچ جایی خاکست تنها نبود

اقا محمد اگر این مکان رو با ردیاب گرفتی احتمال زیاد مکان یک نسخه هستش..

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

شنبه 25 خرداد1392 - 7:54pm

دوستان یه سوال دارم لطف کنید نظرتون رو بگید
ما مکانی رو حفاری کردیم و تا دو متری خاک دستی بود و پر از سفال ولی دیگه تا عمق 12 متری خبری نبود.ولی در عمق 12 متری یک لایه ماسه بادی فشرده وجود داشت و زیر ان سنگهای به اندازه بادوم که به شدت سیاه شده بودن . انگار دوده زده باشه .وسعت این سوختگی دایره ای به قطر 120سانت بود.هرچی از مرکز سوختگی فاصله میگرفتی رنگ سنگها به سرخی میزد.در زیر این سوختگیها و در عمق 14 متری لایه ای به ضخامت 30 سانتیمتر شبیه خمیر سفید رنگ بود که بعد از هوا خوردن و بعد از حدود نیم ساعت سفت میشدن(در حد گچ ساختمان)نظر شما چیه؟لازم به ذکر است که گفته شده بود که کار در 45 متر است

شنبه 25 خرداد1392 - 9:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز 45 متر یک عمق بسیار بسیار بالاست چطور اینهمه کنده اید ایا بعد از 12 متر چیز دیگه ای دیدید که باز تا 45 متری ادامه دادید؟

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

یکشنبه 25 خرداد1392 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kaveh2000 نوشته است:
ما مکانی رو حفاری کردیم و تا دو متری خاک دستی بود و پر از سفال ولی دیگه تا عمق 12 متری خبری نبود.ولی در عمق 12 متری یک لایه ماسه بادی فشرده وجود داشت و زیر ان سنگهای به اندازه بادوم که به شدت سیاه شده بودن . انگار دوده زده باشه .وسعت این سوختگی دایره ای به قطر 120سانت بود.هرچی از مرکز سوختگی فاصله میگرفتی رنگ سنگها به سرخی میزد.در زیر این سوختگیها و در عمق 14 متری لایه ای به ضخامت 30 سانتیمتر شبیه خمیر سفید رنگ بود که بعد از هوا خوردن و بعد از حدود نیم ساعت سفت میشدن(در حد گچ ساختمان)نظر شما چیه؟لازم به ذکر است که گفته شده بود که کار در 45 متر است

سلام شما اگر در تپه کار کرده اید به شرط اینکه تپه بار داشته باشد مکان حفاری شما اشتباه است

یکشنبه 26 خرداد1392 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kaveh2000 نوشته است:

این نوع گلی که شما گفتید در زمان قدیم که شامپو وجود نداشت برای شست شوی سر
معمولا استفاده میکنند در روستای پدری من هم جایی وجود داشت که با عمق زیاد کنده
شده بود واین نوع گل را از اونجا در میاوردن به رنگهای مختلف هم هست سفیدو سبز
و صورتی کم رنگ

یکشنبه 26 خرداد1392 - 10:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان درموقع کاوش گنج مواظب باشید حتما یه ماسک بزنید
یه نفر بود که براثر استنشاق یه نوع گاز که روی گنج کار کذاشته بودن
مرد

یکشنبه 26 خرداد1392 - 10:11pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
kaveh2000 نوشته است:

دوست عزیز من یه سوال دارم خدمتتون چه کسی و چطوری گفته شده تو عمق 45 متر جنس وجود داره؟ اگه تپه ی شما جنس داره که چنین ارتفاعی داره حتما یه راه راحتتر داره مثل تونل، این توجه داشته باشید که چطور میخواید 45 متر رو حفاری کنید اون پایین اکسیژن بهتون میرسه؟ خود زمین یه گازهایی رو تولید میکنه که باعث خفگی میشه! من نمیدونم اونجا چطور منطقه ایه ولی اگه این عمقو رو کاوش کنید به آب میرسید! دوست من هیچوقت چیزهایی که با عقل جور در نمیاد رو قبول نکنید!

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

دوشنبه 27 خرداد1392 - 1:06pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
kaveh2000 نوشته است:

جالبه خوب از اونجایی که در این دنیایی که زندگی میکنیم هیچ چیز غیر ممکن نیست هر چیزی امکانپذیره اما باید شمرده شمرده جلو بریم .

خوب شما جایی حفاری کردین که 2 متر خاک دستی داشت ؟؟؟ اصولا تومولوسها میتونن تا این حد خاک دستی داشته باشن یا اینکه اگه تپه نیست دلیلی نداره تا 2 متر خاک دستی بریزن مگر اینکه شما سر بار رو دقیق کنده باشید خوب این ها در صورتی درست هستن که شما خاک دستی رو درست تشخیص داده باشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثال : من جایی رفتم به اصرار دوستان که بار جابجا میشه و 100 بار داره چون خاک دستی و دلیل حرف دوستان که همش میگفتن خاک دستی این بود که خاک دارای سنگ است !!!!!!!!!!!!!!! من چیزی نمیگم خودتون قضاوت کنید.
خوب ما فرض بر این میگیریم که شما خاک شناسی خوندین یا کتابهای خاک شناسی رو مطالعه کردین و نوع و جنس خاک یک منتقه رو نسبت به استپ گیاهی اون میدونین البته از 20 تا 80 سانت فرسایشی میتونه باشه که کاری نداریم خوب حالا شما سفال پیدا کردین که بازم دلیل بر دفینه نمیشه در تمدنهای قبل تمامی ظروف سفالی بوده و اگر فلزی چنتایی داشتن برا تزهینات بوده و میگذریم تا میرسیم به عمق 12 متری ؟!؟!؟!؟
خوب یه نتیجه گیری کوچیک میکنمیم باز مربوط به استپ گیاهی و منطقه و خاک در شهر های مختلف در زمین مسطح بین 3 تا 10 متر به ماسه و آب میرسیم ولی شما نرسیدین در 12 متری خوب نتیجه اینه که شما در تپه بلندی هستین بدلیل وجود سفال امکان این هست که خانه ای در بالای این تپه بوده باشه که شما باز بایستی در 1 متری به بنای خانه میرسیدی چون در ارتفاع فرسایش بیشتره خوب بازم میگذریم سنگهای سیاه شده یعنی مسیر رگه چشمه یعنی شما در 12 متری به ماسه و بهد سنگ ریز و بعد درشت و مخلوت و به آب میرسین طبق زمین شناسی در تپه چون در زمین مسطح تو این عمق 12 متر که به اندازه یه ساختمان 2 طبقه و نصف میشه باید توی آب شنا کنی ؟؟؟
خوب میگذریم فرض میگیریم شما تو کویر روی یه تپه ایستادین و شما در عمق 14 متررررررری رسیدین به سنگی که در رطوبت شل تر بود و در هوای آزاد سفت تر میشد که اگه سنگ شناسی خونده باشی متوجه میشی این همون آهک خام هست که در قدیم استخراج میشده و با پخت شیره آهک را میگرفتن و پودر آهک رو درست میکردن که کتابهای قدیمی میتونی مطالعه کنی .
نتیجه میگیریم دوست عزیزمون به معدن یا رگه های آهک رسیدن و کلا بار خبر نیست البته میتونه مایع دارشه معدن بزنه ;)

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

دوشنبه 27 خرداد1392 - 3:14pm
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
محمد گلد1 نوشته است:
دوستان بازم سلام
حدود 4 ماه پیش با ردیابم کار میکردم تا خطاهای ردیابم را مشخص کنم
یه تپه دستی را زدیم و شروع به کندن کردیم حدود 2.5 متر که کندیم
کنار دیوار محل حفاری یه قسمتی حدود 40*40 خاک دستی نرمی بود وقتی زدیم کنار یه سنگ تقریبا تخت حدود 30*25 بود که روی سنگ یه تیکه سفال بود زیر سنگ یه تیکه استخوان نیم متر دیگه که رفتیم پائین رسیدیم به یه سنگ تخته ای بزرگ
چون به اندازه 1متر در 2 مترخاک روی سنگ را کنار زدیم اما لبه سنگ را ندیدیم
این سنگ و سفال استخوان نشونه میتونه باشه

خوب نتیجه های زیادی میشه گرفت . بستگی داره کجای تپه رو کنده باشین ؟ خوب اکثر تپه ها و کوه پایه ها خاکشون دارای سفال هست چون در زمانهای قدیم مخصوصا در شمال درون دره ها کاملا آب بوده و خانه هارا در نوک تپه یا در دامنه کوه ها میساختن و در مناطق گرم هم چون آب و چشمه ها در پایین بودن و استپ گیاهی پایین بهتر از بالا بود در پایین میساختن و دلیل سفال میتونه از شکستن ضرفها و دور انداختن آنها در مکانی که شما کندین باشه و استخوان زیر سنگ میتونه این باشه که حیوانی مرده به دلیل ریزش سنگ از کوه و فرسایش و ریزش خاک باعث شده که در عمق 2.5 باشه اگه استخوان کامل نیست چون بقیه خاک شدن و اون نرمی خاک میتونه بخاطر تجزیه شدن حیوان در خاک اون تیکه خاکش نرم باشه و دلیل زدن دستگاه همان سفال و استخوانه که ردیابها بین 40 تا 60 حفره و 60 تا 1 کیلو انواع خاک یا چیزهای فشرده ترکیبی مثلا زغال یا استخوان و از 1 به بالا فلزات مختلف که اینو تو مجله خارجی خوندم نوشته بود .
خوب اون سنگ بزرگ هم سخره هست .
از اونجایی که اگه فرض گیریم که این یه نوشه است و درسته پس باید روی زمین باشه نه تو 2.5 متری مگر اینکه یک نشانه در روی زمن هم هست شمارو هدایت میکنه به این و خوب از اونجایی که این هم نشانه هست پس باید مارو هدایت کنه به نقطه ای دیگه پس زیرش مجددا همون سخره هست و از بار خبری نیست . /:)

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

دوشنبه 27 خرداد1392 - 3:48pm
YIM WWW
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure