انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 7:11pm

پاسخ به موضوع  [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 19  بعدی
 روش حفاری درست 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
mani1063 نوشته است:
اگه اتاقک یا سفید خونه داشت چطوری میشه واردش شد؟ ایا راه ورودیش ساروجه؟

هر راه ورودي يه تونل داره كه بعداز ديدن چشم و تحليل به كمك حفره يابي ميشه راهش پيداكرد و حفره اي كه پيدا ميكنيد به عقل قياس كنيد كه اين حفره ميتونه تونل راه باشه يا نه!

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

dorrtaj نوشته است:
پارسی جان ممنونم ازپاسختون
واما یک سوال دیگه:
اگر برروی یک تپه یا همون تومولوس از عمق 4 متری به خاک قرمز رنگ برسیم این نشونه چیه؟

سلام دو حالت داره 1- اینکه یه لایه گسترده در سرتاسر تومولوس باشه 2- اینکه خاکی است که با ان مقداری از راه چاه یا دالان منتهی به مقبره را با ان پر کرده اند که از خاک سفید هم برای این منظور استفاده کرده اند :YMPEACE:

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mani1063 نوشته است:

خیلی ساده است باید راه ورودیش رو پیدا کنید درب اتاقک یا سفید خونه هم ممکنه ساروج باشه هم سنگی شبیه سنگ اسیاب :YMPEACE:

چهارشنبه 22 خرداد1392 - 3:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

parsi نوشته است:
mani1063 نوشته است:

خیلی ساده است باید راه ورودیش رو پیدا کنید درب اتاقک یا سفید خونه هم ممکنه ساروج باشه هم سنگی شبیه سنگ اسیاب :YMPEACE:

در سفیدخونه ای که من پیدا کردم بصورت آجرهای شکسته به عرض 5 سانت در 10 سانت بصورت نامنظم با ساروج سفید چیده بودن که اگر شما در نگاه اول اون رو نگاه می کردید فکر میکردید که از جایی دیوار رو خراب کردن و این تیکه افتاده اینجا و تو خاک فرو رفته ، در اون به شکل تنوره گرد بود و لبه های در ورودی رو هم با ساروج خیلی خوشکل مثل سر تنورهایی که در روستاها داخلش نان می پزن درست کرده بودن به اندازۀ حدود 70 سانت ، متأسفانه من رفتم تا یکهفته دیگه با دوستان اومدیم و چشمتون روز بد نبینه :( دیدیم درش رو شکستن و یک اتاقکی کاملاً سفید به ابعاد 2/5 در 2/5 بوده که خالیه خالی شده بود ، این تجربه تلخ من بود ، البته اون موقع به خاطر شکار رفته بودم و اطلاعات خیلی ضعیفی دراین موارد داشتم ، ولی اگر معتل نکرده بودم و فرداش میامدیم از دستمون نرفته بود ، نکته جالبش اینه که این اتاقک دقیقاً در کنار راه و در ارتفاع و کمرۀ کوه بود ه و در نوک کوه قلعه ای قدیمی قرار داره @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 23 خرداد1392 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
parsi نوشته است:
mani1063 نوشته است:

در سفیدخونه ای که من پیدا کردم بصورت آجرهای شکسته به عرض 5 سانت در 10 سانت بصورت نامنظم با ساروج سفید چیده بودن که اگر شما در نگاه اول اون رو نگاه می کردید فکر میکردید که از جایی دیوار رو خراب کردن و این تیکه افتاده اینجا و تو خاک فرو رفته ، در اون به شکل تنوره گرد بود و لبه های در ورودی رو هم با ساروج خیلی خوشکل مثل سر تنورهایی که در روستاها داخلش نان می پزن درست کرده بودن به اندازۀ حدود 70 سانت ، متأسفانه من رفتم تا یکهفته دیگه با دوستان اومدیم و چشمتون روز بد نبینه :( دیدیم درش رو شکستن و یک اتاقکی کاملاً سفید به ابعاد 2/5 در 2/5 بوده که خالیه خالی شده بود ، این تجربه تلخ من بود ، البته اون موقع به خاطر شکار رفته بودم و اطلاعات خیلی ضعیفی دراین موارد داشتم ، ولی اگر معتل نکرده بودم و فرداش میامدیم از دستمون نرفته بود ، نکته جالبش اینه که این اتاقک دقیقاً در کنار راه و در ارتفاع و کمرۀ کوه بود ه و در نوک کوه قلعه ای قدیمی قرار داره @};-

سلام داداش مهدی واقعا جیگر ادم اتیش میگیره والله
تا یه قدمی دفینه بری و هیچ :-s

پنج شنبه 23 خرداد1392 - 5:39pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آره واله داداش پارسي عزيز ، براي همين به همه دوستان توصيه ميكنم اول اطلاعات خودشون رو بالا ببرن و بعد اقدام به اين كارها بكنن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 23 خرداد1392 - 8:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.وجود خاک الک شده در یک لایه و استخوان حیوان در لایه وسط وسپس خاک الک شده در لایه زیرین نزدیک یک تپه چیست.با تشکر

جمعه 23 خرداد1392 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

googeh نوشته است:
سلام دوستان.وجود خاک الک شده در یک لایه و استخوان حیوان در لایه وسط وسپس خاک الک شده در لایه زیرین نزدیک یک تپه چیست.با تشکر

فقط میشه گفت کار دست بوده..همین :D

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 24 خرداد1392 - 3:40am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنونم جنرال.اما هدف از انجام این کار چیست اونهم در یک مساحت بزرگ 10 در10

جمعه 24 خرداد1392 - 12:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

googeh نوشته است:
ممنونم جنرال.اما هدف از انجام این کار چیست اونهم در یک مساحت بزرگ 10 در10

سلام داداش ببین اولا باید بگید روی این مساحت 10 در 10 شما تپه بوده یا سنگهای روی هم ریخته شده بوده یا...
شما چرا اونجا رو حفاری کردید؟
کل لایه ها تا به خاک نرم برسید چگونه بوده؟ استخوانها پخش بودن یا یکجا؟
باید تمام موارد رو ذکر کنید دوستان که علم غیب نداره توپوگرافی محل حفاری شما چگونه است دوست من
فدات :YMPEACE:

جمعه 24 خرداد1392 - 1:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 190 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 19  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure