انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 2:21pm

پاسخ به موضوع  [ 388 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 39  بعدی
 فلزیاب sx500 اقای کرمی 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خب این مدار از نوع آنالوگ هست و هر بار هم که بسازین جوابدهیش میتونه متفاوت باشه! به اعتقاد من الان که سال 2014 هست وقت گذاشتن روی این مدارات آنالوگ قدیمی کار جالبی نیست مگر اینکه واقعا کارایی خاصی داشته باشن! واقعیتش بنده اصلا برای کار روی این مدار متقاعد نشدم. درسته مواردی از کارکرد خوب این مدار مطرح شده ولی معلوم نیست تا چه حد درست بوده و تحت چه شرایطی تست گرفته شده و آیا تغییرات دیگری هم در مدار اعمال کردن یا خیر.
بهرحال من از دوستانی که هم این مدار و هم چنس رو ساختن و از هر دو جواب گرفتن خواهش میکنم نتیجه رو مقایسه کنن. البته این مدار چون دیجیتال نیست و تفکیک هم نداره فقط از حیث برد میتونه مورد بررسی قرار بگیره. اون هم بشرطی که در خاک تست و مقایسه انجام بشه! در نهایت اگر نتیجه اختلاف زیادی داشت من خواهش میکنم یکی از عزیزان تمام اطلاعات و فایلهای موجود بهمراه نکات ساخت رو در یک فایل جمع آوری کنه تا بشه تحلیلی روی مدار داشت. بعلاوه اگر مدار فاقد شماتیک باشه باید حتما شماتیک درستی از مدار تهیه کرد.
در هر صورت بنده در گذشته تجربه زیادی روی این مدارات پالسی آنالوگ داشتم و میتونم عرض کنم علاوه بر بی ثباتی خود مدار قدرت آنچنانی که فکر کنید ندارن و رنج برد این مدارات پالسی معمولی نزدیک به هم هست. اگر ما هدفمون جوابگیری عملی از یک مدار باشه باید ببینیم در عمل چقدر بیشتر بدرد میخوره که حالا بخوایم روی یک مدار جدید کار کنیم! وگرنه همه اینها از نظر برد زیاد فرقی ندارن و ترجیح بنده مدار دیجیتال و تفکیک دار چنس بوده که روش کار کردم و نتیجه خوبی هم حاصل شده.

یکشنبه 13 بهمن1392 - 6:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
از دوستان كسى هست كه مدار اس ايكس رو ساخته باشه و نتيجه قابل قبولى گرفته باشه يا حتى شماتيكى داشته باشه ؟ واگه فيلمى از مدار بزاره ممنون ميشم دوستان كوتاهى نكنند تا بشه روش كار كرد والله از بس اس ايكس شنيديم كه تو شك هستيم كرمى جان هم گويا چهل تا از اين مدارساختن و راضى بودن اما بايد سندى برتست خاك روبشه تا واقعا به واقعيت ماجرا واقف شد پس دوستان كوتاهى نفرمايند تا پرونده اس ايكس باكمك اساتيد حل بشه يا لااقل صحت ماجرا معلوم بشه تا دوستانى مثل عليخان آواره اين انجمن اون انجمن نشه والسلام

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

یکشنبه 13 بهمن1392 - 8:54pm

سلام دوستان.استاد حمید من قبلا دلتاپالس و سورف و یکی دوتا دیگه فلزیاب ساخته بودم.بقول شما همه تقریبا تو برد و ثبات مثل هم بودند.وقتی که مدار sx500توسط جناب کرمی درسایت گذاشته شد منم مدارو ساختم.باور کنید از نتیجه کار بسیار متعجب شدم.این مدار واقعا از لحاظ برد با دیگر مدارات قابل قیاس نبود.من با کویل 40سانت که برای دلتا ساخته بودم و بعلت بی ثباتی با حساسیت پایین مدارو تست کردم.سکه 500تومانی و انگشتر نقره البته در هوا 55سانت.فیبر مسی 7*7 با لوپ 90 تقریبا90سانت و کاسه مسی از 170سانتی سنس میکرد. قبول دارم مقداری طلارو ضعیف سنس میکرد.اما خداییش اگر مشکل ناپایداریش برطرف بشه مدار خوبی هست.سینی استیلرو خواستم تست کنم باور کنین جلوی در قبل ازاینکه وارد اتاق بشم صدای مدار در میومد.اقا حمید این مدار خداییش ارزش کار کردنو وقت گذاشتنو داره.از دوستانی که sx500رو ساختن خواهش میکنم بیان نتبجه کار خودشونو اینجا اعلام کنن.اقا حمید اگر شما بخوایین توانایی اینو دارین که خودتون مدار طراحی کنین و فلزیاب قابل بسازین.حالا sx500 عددی نیست که بخواد در مقابل شما قد الم بکنه.ببخشید من چنسو نساختم و نمیتونم نظری بدم و قیاسی انجام بدم.با تشکر از اقا حمید و همه دوستان.موفق باشید.

دوشنبه 14 بهمن1392 - 11:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
درسته ادى جان منم با شما موافقم و اگه پست هاى بنده رو تو قسمت دوازده رگولاتور بخونى اشاره كردم كه شخصى اين دستگاه رو داره و يك ماه خواهش و تمناى من براى بازكردن و مشاهده فيبرو قطعاتش بي ثمرشد يك ماه رفتم و برگشتم اجازه نداد و عرض كرد كه فروشنده گفته با بازكردن گارانتى يا هرچى كه اسمش رو گذاشته بود از بين ميره اما اجازه داد شاهد سنس يك كوزه مسى به ابعاد تغريبى دوازده در شانزده باشم كه در دومترو نيم با لوپ نود درنود دست ساز تو زمين تو حياط پشتى حفارى و چال شده بود كه حياطى به ابعاد 25در11تقريبا ميشد بو صورت يك ديواره تا دومتركنده بود به صورت يك ديواره كه داشت روى تفكيك با فلزات با استفاده از ميترو ديگرالمانها كارميكرد درهرصورت
حرف اول رو استادحميد ارائه خواهند داد

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

دوشنبه 14 بهمن1392 - 11:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ed2000 نوشته است:
سلام دوستان.استاد حمید من قبلا دلتاپالس و سورف و یکی دوتا دیگه فلزیاب ساخته بودم.بقول شما همه تقریبا تو برد و ثبات مثل هم بودند.وقتی که مدار sx500توسط جناب کرمی درسایت گذاشته شد منم مدارو ساختم.باور کنید از نتیجه کار بسیار متعجب شدم.این مدار واقعا از لحاظ برد با دیگر مدارات قابل قیاس نبود.من با کویل 40سانت که برای دلتا ساخته بودم و بعلت بی ثباتی با حساسیت پایین مدارو تست کردم.سکه 500تومانی و انگشتر نقره البته در هوا 55سانت.فیبر مسی 7*7 با لوپ 90 تقریبا90سانت و کاسه مسی از 170سانتی سنس میکرد. قبول دارم مقداری طلارو ضعیف سنس میکرد.اما خداییش اگر مشکل ناپایداریش برطرف بشه مدار خوبی هست.سینی استیلرو خواستم تست کنم باور کنین جلوی در قبل ازاینکه وارد اتاق بشم صدای مدار در میومد.اقا حمید این مدار خداییش ارزش کار کردنو وقت گذاشتنو داره.از دوستانی که sx500رو ساختن خواهش میکنم بیان نتبجه کار خودشونو اینجا اعلام کنن.اقا حمید اگر شما بخوایین توانایی اینو دارین که خودتون مدار طراحی کنین و فلزیاب قابل بسازین.حالا sx500 عددی نیست که بخواد در مقابل شما قد الم بکنه.ببخشید من چنسو نساختم و نمیتونم نظری بدم و قیاسی انجام بدم.با تشکر از اقا حمید و همه دوستان.موفق باشید.

ادی عزیز منم این مدارو قبل از اینکه اینجا منتشر بشه ساختم

این مدار خوراکش استیل و آهن آلات هستش و طبق تستهای من نفوذش هم در خاک خوب نیست

خب ما که دنبال آهن آلات نیستیم اگر واقعا کاری روش صورت بگیره که نسبت به نقره حساس بشه و نفوذش هم بهتر بشه خوبه

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

دوشنبه 14 بهمن1392 - 1:40pm

سلام خدمت دوستان.اقا ارش و اقا کوروش منم حرفای شمارو تایید میکنم.در خاک بعلت بی ثباتی دستگاهم تستی انجام ندادم.و قبول دارم که به طلا حساسیت پایینی داره و مشکل ناپایدای داره اما قبول کنین برطرف کردن و حتی ارتقاع دادن این مدار فقط کار اقا حمیده.از دوستانی که این مدارو ساختن خواهش میکنم که اینجا تشریف بیارن و ایرادات و محسنات این مداررو عنوان کنن.اقا حمید لطفا در صورت صلاحدید یه نیم نگاهی هم به این مدار بکنین.با تشکر.

دوشنبه 14 بهمن1392 - 2:37pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مدار سند بانک یه نیمچه تفکیک طلا هم داره و شاید بشه بهتر از sx500 درش آورد ، البته مهندس حمید باید نظر بده ، چون چند نفری منجمله دوست عزیزمون آقا pouya83 ساختن و دوستان رو هم همراهی کردن که میتونن از عملکرد کلی مدار نظری ارائه بدن ؟ طبق بحثهایی که با دوستمون آیگون داشتم این مدار رو ایشون داشته دیجیتال میکرده و تا عمق های 1/5 متری حتی اشیاء تاریخی مفرقی هم با لوپ 90 سانتی کشف کرده بوده ، اینطور که میگفته فرکانس نفوذ پذیری داشته و دوبرابر سنسی که روی هوا میکنه داخل خاک میکنه برای اشیاء مدفون قدیمی ، به همین دلیل عرض کردم که شاید بشه روش تمرکز کرد تا قدرت رو افزایش بدیم با توجه به تفکیک طلایی که داره ، البته تفکیکش برای عمق خاصی جوابگو می تونه باشه . باز ببینیم مهندس حمید چه فرمایشی میکنن .. یاحق

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 14 بهمن1392 - 2:38pm

سلام.اقا مهدی همون نیمچه تفکیکو sx500 هم داره.تو تاپیک سندباک اکثرا برای ساخت بمشکل خورده بودند.در صورتی که دوبار من sxرو ساختم و هربار مدار روشن شد وبدون مشکل کار کرد.اقا مهدی فکر نکنم این دو مدار باهم قابل مقایسه باشند.خیلیها sxرو بصورت انالوگ وارتقاع داده ودیجیتال دارند و به نتیجه هم رسیده اند.قلب بیشتر دستگاهای داخلی همین مداره.اما سندباک (-| (-| (-| پیروز باشید.

دوشنبه 14 بهمن1392 - 2:54pm
مدیر کل
مدیر کل

جناب ed2000 خیلی ممنون از شما. بنده هر چی در مورد سنس اون فیبر مسی 7 سانتی با لوپ 90 از 90 سانت فکر میکنم میبینم برد قابل توجهی نیست! همینطور سنس کاسه مسی از 170 سانت با لوپ 90 باز هم برد بالایی محسوب نمیشه. تعجب میکنم چطور این ارقام برد با لوپ 90 رو شما عالی میدونین و تازه میفرمایین ثباتش هم خوب نیست؟! خب با این برد ثبات هم نداشته باشه که 2 ریال ارزشی نداره! :D
فقط سنس سکه 500 تومنی از 55 سانت با لوپ 40 سانتی مساله جالبی بود. شما اگر لطف کنین یک فیلم کوچک تهیه کنین دقیق مشخص باشه این مدار هست و لوپ هم در همون حدودی که فرمودین باشه و با متر یا خطکش مشخص کنین که واقعا 55 سانت برد داره من ممنون میشم. امیدوارم از درخواست من ناراحت نشین! اگر بنده بخوام وقت روی مداری بذارم بصورت شبانه روزیه! باید مطمئن باشم ارزششو داره یا نه.

دوشنبه 14 بهمن1392 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانی که این مدار رو ساختند قسمت مقاومت ایسی نمونه بردار رو تغییر بدید تا به طلا هم حساس بشه من فعلا نساختم فکر کنم همون پالس استار المانی باشه البته نه واقعیش

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 14 بهمن1392 - 4:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 388 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 39  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , Mohammad hatef , zagalo16 و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure