انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 2:53am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 18  بعدی
 کمک درباره شناخت قبر گبری 
نویسنده پیغام

درود .محل رسیدن دو رودخانه به هم در دامنه تپه های جنگلی و با چندین نشان جوغان با فاصله های تا صد متر جدا از هم میتونه نشان از قبرستان و جنس خوب باشه؟ پوشش منطقه جنگلی جوغانها بصورت تک و دو تایی .اصلا این مناطق میتونه جنس خوب داشته باشه؟

دوشنبه 2 تیر1393 - 12:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز برای شناخت قبرهای منطقه و اینکه بفهمید منطقه غنی بوده و میشه امیدوار بود چیزهای خوبی از میشه بدست اورد حفاری یک قبر هست..بدون حفاری نمیشه گفت که منطقه یا قبر ها جنس خوبی دارن...اگر بعد از حفاری جنس خوب از قبر پیدا کردید مطمئن باشید دیگه منطقه غنی هست..جنس خوب هم حتما طلا نیست..حتی مفرق و سکه های نقره هم خودش نشون از غنی بودن منطقه میده..بعضا جاهایی دیده شده که توی قبرها هیچی نیست و نشون از فقیر بودن شخص و کلا اون منطقه رو میده.پس این موضوع رو در نظر داشته باشید

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 2 تیر1393 - 12:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوستان دو تا سوال در مورده دو جای متفاوت دارم
در قبرستون گبری که شیشه رنگی در میاد (شیشه بادی نه) امکان داره طلاخور هم باشه؟ قبرها همه نشست کرده و تو کوهه
نظر اهل فن در مورد قبر یهودی چیه (قبر یک شاهزاده ای به نام چهل گیسو بهمراه چهل کنیزش) یه بنده خدایی پیدا کرده میگه روی سنگ قبر کنیزها حروف عجیب غریب نوشته ظاهرا عبریه متاسفانه من هنوز نرفتم ببینم خیلی راهههههه #:-s اون بنده خدا هم سنش بالاست و بیسواده :-Q

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

سه شنبه 3 تیر1393 - 7:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سید جواد نوشته است:
سلام دوستان دو تا سوال در مورده دو جای متفاوت دارم
در قبرستون گبری که شیشه رنگی در میاد (شیشه بادی نه) امکان داره طلاخور هم باشه؟ قبرها همه نشست کرده و تو کوهه
نظر اهل فن در مورد قبر یهودی چیه (قبر یک شاهزاده ای به نام چهل گیسو بهمراه چهل کنیزش) یه بنده خدایی پیدا کرده میگه روی سنگ قبر کنیزها حروف عجیب غریب نوشته ظاهرا عبریه متاسفانه من هنوز نرفتم ببینم خیلی راهههههه #:-s اون بنده خدا هم سنش بالاست و بیسواده :-Q

درود
در قبرستونی که اجناس شیشه ای داشته باشه فکر نکنم بتونی طلا پیدا کنی نمونه این قبرستون رو یکی از دوستان کار کرده بوده که خبری از طلا اونجا نبوده البته شاید در مناطق مختلف فرق داشته باشه ولی همین اجناس شیشه ای رو اگه سالم در بیاری به قیمت خوبی می تونی بفروشی

چهارشنبه 3 تیر1393 - 12:04am

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان
ایا این مکان گبریه یا نه؟
این ردپا وجوغن در 100 یا 200 متری اونه
البته در یه محیطی تقریبا بزرگبه که بالای کوه اثار یه قلعه هم هست
نزدیک اونم یه کارهایی کردن که عکسشم گذاشتم . که حدودا 500 یا 600 متریش میشه
که 2/5متر رفتن پایین در اوردن بعد شانسی دستگاه رو بدنه زدن یه اتاقک بوده که یه کوزه بی ارزش پر سکه :-BD در اومده .
این مکان پر از اثار ونشانه قبره ولی من تجربه ندارم . اگه دوس داشتین عکس از اثار زیاد دارم
لطفا کمک کنید ^:)^
http://axgig.com/images/01533185917430494829.jpg
http://axgig.com/images/59211162135771562909.jpg
http://axgig.com/images/21201530502692315922.jpg

دوشنبه 15 تیر1393 - 12:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

saiman نوشته است:
که 2/5متر رفتن پایین در اوردن بعد شانسی دستگاه رو بدنه زدن یه اتاقک بوده که یه کوزه بی ارزش پر سکه :-BD در اومده .
این مکان پر از اثار ونشانه قبره ولی من تجربه ندارم . اگه دوس داشتین عکس از اثار زیاد دارم

دوست عزیز ظاهرا تو این قسمت یه کم پا رتی بازی شده ودوستان اکثرا به همدیگه پاسخ میدن وبرای کسایی که نمیشناسن جواب نمیگذارن.
من خیلی توی قبر تجربه ندارم ولی با یه ردیاب خوب میتونی تو این منطقه به نتیجه برسی.
عکس جوغن رو هم از بالا بنداز تادوستان اگه حال داشتن جواب بدن :D

سه شنبه 21 مرداد1393 - 2:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
sasanasadi نوشته است:
saiman نوشته است:

دوست عزیز ظاهرا تو این قسمت یه کم پا رتی بازی شده ودوستان اکثرا به همدیگه پاسخ میدن وبرای کسایی که نمیشناسن جواب نمیگذارن.
من خیلی توی قبر تجربه ندارم ولی با یه ردیاب خوب میتونی تو این منطقه به نتیجه برسی.
عکس جوغن رو هم از بالا بنداز تادوستان اگه حال داشتن جواب بدن :D

والله با این عکسی که گذاشته شده.ناراحت نشید بابای کارشناس هم نمی تونه نظر بده.شما جای کارشناس عکس اولی و دومی یعنی چی؟هیچی معلوم نیست. وعکس سومی هم عکس حفاری شده است. که ارزش کارشناسی نداره.بعدش کدوم ردپا کدوم جوغن و کدوم {قبر}و قلععععه.والله ما که پارتی بازی ندیدیم. [-X
عزیز دلم چند تا عکس خوب از منطقه بنداز .انشاءالله که جواب بگیری.

سه شنبه 21 مرداد1393 - 2:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام .من توی صفحه 6 پست گذاشتم ولی دوستان اصلا هیچ توجهی نکردن و انگار نه انگار .فقط پستهای همدیگه رو میخوندن وباهم خوش و بش می کردن. :-\
من جدا اگه حتی یه اطلاعاتی کمی هم داشته باشم سعی میکنم دریغ نکنم.

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sasanasadi نوشته است:
با سلام.
از دوستان راهنمایی میخواستم.
1.جایی رفتیم کنار روستا یه قبرستون بود که مال روستا بود وکنارش یه تیکه زمین بود که میگفتن قبرستون گبریهاست.
البته زمین مسطح بود و تمام سنگهایی که احتمالا قبلا نشونه قبر بوده رو برده بودن بالای سر مرده های مسلمون گذاشته بودن.
آیا امکان داره تو چنین سطحی قبرستون باشه؟
2.زرتشتیان دوره ما رو هم با هدایا دفن میکنن؟ :-\

سلام
درمورد قسمت اول سوالتون که واقعا جواب نمیشه داد شما که محل رو دیدید با احتمالات صحبت میکنید چه انتظاری از شنوندگان دارید
ولی درکل باید حواستون باشه که اکثر قبرستانهای گبری(حداقل اونهایی که بنده دیدم باید در بالا و یا سینه کش تپه و نزدیکی رود یا نهر آب باشه)
اگر دنبال ظروف مفرقی هستید مطمئن باشید خیلی خیلی زیاد هستش توی این قبرستانها.و شاید تعداد محدودی هم چیز با ارزشی داشته باشند در حد زیور آلات زنانه.
یک موضوعی که خیلیها بهش توجه نمیکنند اینه که خاصیت دفینه مخفی بودن اون هستش.شما مطمئن باشید در زمانهای قدیم هم کسی نمیومد یک دفینه رو با مردگان معمولی دفن کنه چون فقط با این کار کمک میکردند به تخریب قبور نزدیکانشون.
قضیه مقبره شاه یا تومولوس و اینها مستثنی هستش چون عمقشون زیاد هستش و اکثرا در قدیم الایام نگهبان داشتند این مکانها.
صرفا در قبرستان دنبال دفینه نباشید که واقعا خر حمالیه (دور از جون) ....بنده خودم تجربه کردم از بس کندم و به ظروف آت و آشغال خوردم.

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 2:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bardia نوشته است:
sasanasadi نوشته است:
با سلام.
از دوستان راهنمایی میخواستم.
1.جایی رفتیم کنار روستا یه قبرستون بود که مال روستا بود وکنارش یه تیکه زمین بود که میگفتن قبرستون گبریهاست.
البته زمین مسطح بود و تمام سنگهایی که احتمالا قبلا نشونه قبر بوده رو برده بودن بالای سر مرده های مسلمون گذاشته بودن.
آیا امکان داره تو چنین سطحی قبرستون باشه؟
2.زرتشتیان دوره ما رو هم با هدایا دفن میکنن؟ :-\

سلام
درمورد قسمت اول سوالتون که واقعا جواب نمیشه داد شما که محل رو دیدید با احتمالات صحبت میکنید چه انتظاری از شنوندگان دارید
ولی درکل باید حواستون باشه که اکثر قبرستانهای گبری(حداقل اونهایی که بنده دیدم باید در بالا و یا سینه کش تپه و نزدیکی رود یا نهر آب باشه)
اگر دنبال ظروف مفرقی هستید مطمئن باشید خیلی خیلی زیاد هستش توی این قبرستانها.و شاید تعداد محدودی هم چیز با ارزشی داشته باشند در حد زیور آلات زنانه.
یک موضوعی که خیلیها بهش توجه نمیکنند اینه که خاصیت دفینه مخفی بودن اون هستش.شما مطمئن باشید در زمانهای قدیم هم کسی نمیومد یک دفینه رو با مردگان معمولی دفن کنه چون فقط با این کار کمک میکردند به تخریب قبور نزدیکانشون.
قضیه مقبره شاه یا تومولوس و اینها مستثنی هستش چون عمقشون زیاد هستش و اکثرا در قدیم الایام نگهبان داشتند این مکانها.
صرفا در قبرستان دنبال دفینه نباشید که واقعا خر حمالیه (دور از جون) ....بنده خودم تجربه کردم از بس کندم و به ظروف آت و آشغال خوردم.

ممنون جناب بردیا
در مورد قسمت دوم سوالم الان هم با مردگانشون چیزی دفن میکنن زردشتیهای عزیز

شنبه 24 مرداد1393 - 12:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure