انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 2:04pm

پاسخ به موضوع  [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37  بعدی
 به ماورا خوش آمدید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اگر تعداد افراد موکل دار اینقدر کم هستند که جنابعالی میفرمایید
چه ارزشی دارد که دنبال این معدود افراد گمنام باشیم
میخواهید شما رو هم امتحان کنم که ببینیم چند مرده حلاجید؟
تا به حال که هنری از امثال شما ندیدم
بنده برای امتحان شما در خدمت هستم اگه اماده هستین تستتان کنم
قبلش شرایطشو عنوان کنین تا بنده فراهم کنم

یکشنبه 15 بهمن1402 - 2:09pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
حرفهایی که بنده عرض کردم به منظور جروبحث با شما یا شخص خاصی نیست
اینجا هر بحثی مطرح بشه بنده توضیح میدم و منظورم کلی هست

-بنده که نگفتم دنبال این معدود افراد باشید . بلکه گفتم اگه کسی رو در این زمینه می شناسید و میخواد بهتون کمک بکنه حتما اول آزمایش کنید که کسی دچار ضرر مالی و زمانی و غیره نشه

-اگه تا حالا هنری از امثال بنده ندیدین به این خاطره که این جا مجازیه . البته اگه کسی واقعا کاربلد باشه از گفته های بنده هم متوجه میشه که توانایی بنده در چه حدی هست
ضمنا امثال بنده هم کم هستن . هر فال گیر دوره گرد و دعانویس خیابانی و تازه واردی رو با بنده یکی نکنید
بنده بشدت مخالف این گونه افراد هستم
برای امتحان هم در خدمت کسی نیستم مگر اینکه کسی در دنیای حقیقی بنده رو بشناسه و بخواد چیزی یاد بگیره
برام مهم نیست که اینجا کسی به من باور داشته باشه یا نه . هر کسی اختیار خودشو داره

لا اله الا هو

یکشنبه 15 بهمن1402 - 6:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شما
بنده تجربه خودم را عرض کردم تا شخص دیگری عمر و سرمایشو سر این مقوله هزینه نکنه
به نظر من فقط یک شخص خیلی قوی که خودش آدم قوی باشه و شخصیت قوی داشته باشه میتونه با توانایی روحی خودش یک مسائلی رو متوجه بشه که این مدل انسانها هم فکر نکنم خودشان را درگیر مال دنیا کنن
اونی که موکل داره هم باید خیلی خیلی قوی باشه تا بتونه جای دفینه رو از زیر زبان برادران عزیز اجنه دربیاره
اجنه به دلایلی که هنوز برای من ناشناخته هست در زمینه زیرخاکی کمک نمیکنن
یا اجازه ندارن یا ذات آدمیزادو میشناسن یا واقعا اطلاعی ندارن والله اعلم
من بیشتر از اونی که فکر کنین سر مقوله دفینه با برادران عزیز سر و کله زدم
گاهی کل مسیر حفاری رو دقیق میگن
مثلا من تو کوه به یکی از کسانی که موکل داره زنگ زدم تا راهنمایی کنه بدون این که من چیزی بگم اسم رفیق همراهمو گفت و کل محیط حفاری رو شرح داد و گفت در جهت قبله این مقدار جلو برین به سنگ چین میخورین و یک سنگ سفید داخل سنگچین هست که ضامن تله ریزشی هست
یا مثلا میگفت جنهام بهم میگن هفت متر .میگفت قضیه هفت متر چیه ؟
که این متراژ فاصله نقطه بار از چاه قدیمی محل بود که در نسخه قید شده بود و ما چیزی به این بابا نگفته بودیم
اگر این آقا موکل نداشته چطوری زیر زمینو برای ما دقیقا شرح داد یا مسایلی از نسخه بیان کرد یا فرد همراه منو درست گفت؟؟
یا در جایی دیگر کل لایه های خاکو پشت تلفن برای من شرح داد مثلا گفت در فلان متراژ به خاکستر میخورین که حالت هلالی داره و غیره و ذلک که همگی درست بودن
ولی هیچ کدام از حفاریها پایانش درست نبود . دریک کلام هم بنده و هم ملا سرکار برادران عزیز بود
از این دست من بیشتراز ۳۰ تا حفاریبا ملاهای مختلف داشتم که تا ۹۹ درصدو درست میگن ولی قدم آخر خبری نیست

یکشنبه 15 بهمن1402 - 6:46pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله واقعا کسانی که به این درجه میرسن ، زیاد دنبال مسائل مالی نیستن و تو یه دنیای دیگه سیر میکنن
در مورد افرادی که لایه های خاک و نکات حفاری رو درست میگن ( هرچند که تعداد اینا هم کمه )
این افراد بیشتر احضار میکنن و سوال میپرسن . این درجه ش خیلی کمتره از تسخیر

- در احضار ، جن مربوطه اصلا مجبور به جواب دادن نیست و ما ازش خواهش می کنیم که فلان چیز رو بگه و نهایتا نقطه ی آخر رو نمیگه و بعد کلی حفاری و دلخوشی ، نمیزاره به مورد اصلی برسید . حتی گاهی موردی وجود نداره و الکی لایه ها و نشانه های مسیر رو درست میگه و آخرش به هیچ میرسید .

اگه مکان رو شما بگید و مکان دارای بار باشه ، در درجه اول نقطه حفاری رو اشتباه میگه . بعدش لایه ها رو درست میگه و خسته تون میکنه و آخرش هیچ
و اگه مکان دارای بار نباشه و اسرار کنید ، بازم لایه ها و نشانه ها رو درست میگه و بازم اخرش هیچ

- اما در تسخیر ، اگه فرد موکل دار قوی باشه ( که معمولا همینطوره ) جن نمیتونه دروغ بگه و مجبوره کاری رو که میگیم انجام بده و در برابر اجنه دیگر ، پشتش به صاحبش گرمه . اجازه شو داره و مقام انسان برتره از اجنه
حالا تعداد این افراد خیلی کمه و چنین مواردی رو نمی بینیم که به نتیجه برسن

درنتیجه کلا دفینه یابی بوسیله ی اجنه کار ساده ای نیست و روش جالبی نیست و اکثر موارد چیزی دستگیر طرف نمیشه . اینو موافقم اما با وجود این همه دروغگو و ناوارد و غیره ، باید احترام اون تعداد محدود هم رعایت کنیم و همه رو با هم یکی نکنیم
برای دفینه یابی روشهای بهتری هستن که احتیاج به اونا نباشه

لا اله الا هو

یکشنبه 15 بهمن1402 - 7:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
کار این حضرات یحتمل همان احضار شما بوده و تسخیری در کار نبوده

سه شنبه 17 بهمن1402 - 3:30pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله ، تقریبا همه ی همون تعداد انگشت شمار ، احضار میکنن نه تسخیر
احضار به چندین روش انجام میشه و طبق مراسم و خواندن اوراد مخصوص ، یه جن یا فلان جن ( اگه اسم و هویت جنی خاص مشخص باشه ) حاضر میشه و بعد از خوش آمدگویی و کلی لی لی به لا لا گذاشتنش ، ازش سوال میپرسیم و اونم معمولا جواب میده . مثلا برای موارد دزدیده شده و گم شده و ضربه خورده و امثالهم . اما سوال که به جاهای باریک برسه ، مجبور نیست جواب بده و سردرگم میکنه یا درست جواب نمیده . مثل نقطه دقیق دفینه یا محل پنهان کردن مورد دزدیده شده
و ما نمیتونیم بهش فشار بیاریم یا زوری ازش حرف بکشیم یا حتی بهش بگیم دروغ میگه

نحوه احظار به روشش بستگی داره :
- بعضی یه پرده روی طشت آب میکشن و جن میاد زیر پرده و جواب میده
- بعضی تو جای خلوت یا اتاق دربسته سوال میپرسن ( جن از ترس امنیتش تو جمع کمتر میاد )
-بعضی یه بچه میارن که اون با جن ارتباط میگیره ( با خود فرد صحبت نمیکنه )
- و...

لا اله الا هو

سه شنبه 17 بهمن1402 - 7:17pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

اما در تسخیر که خیلی سخت تر هست و زمان بر و کار هرکسی هم نیست :
جن برای همیشه در اختیار تسخیر کننده هست
و همیشه تحت الامر او
و نمیتونه از دستور اربابش سرپیچی بکنه ( مثل یه خدمتکار و اربابش )

مشایخ قدیمی طرفای ما ، معمولا موکل داشتن . و اهل گفتن و خودنمایی هم نبودن و نشون نمیدادن که چنین چیزیه . گاهی شخص دیگری در همان مقام یا بالاتر ، موکل رو می دید و با طعنه و شوخی اشاره میکرد که فکر نکنی ما اون یارو رو نمی بینیم
یکی از مشایخ همیشه وقتی میرفته ارشادی یا گشت و گذار ، یه اسب خالی همراش بوده
یه شیخ دیگه یه روز برای خوشامدگویی بهش میگه : خوش اومدین خودتو مهمونت که روی اسبه
ناگفته نمونه که روی اسب یه زن بوده
بعد از اون ماجرا مردم میفهمن که این همه سال این اسب خالی برا چی همراهش بوده

یه شیخ دیگه داشتیم که خیلی قویتر بود و بجای جن معمولی ، یه دیو در تسخیر داشته . این خیلی مهمه ( داستانهایی داره )
دیو رو هر کسی نمیتونه کنترل بکنه
اما این مشایخ معمولا خودشون قبل از تسخیر به درجات بالایی رسیده بودن و توانایی های شخی داشتن که لازم به استفاده از جن نبوده ، بجز موارد نادر
یعنی کارایی رو که جن میتونست کمک بکنه ، اینا خودشون در توانایی شخصی داشتن و نیاز جدی به جن نداشتن

اینا ارتباط کلی هم داشتن یعنی در حد تک نفره نبوده که یه تسخیری داشته باشن
گاهی دسته جمعی جنها رو بکار میگرفتن برای کار . این درجه شون رو نشون میده که از حد تسخیر و گرفتن تکی ، بالاتر بوده
شواهد اثباتی هم موجوده . برای تعریف و تمجید نیست

لا اله الا هو

سه شنبه 17 بهمن1402 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
خب به نظر شما بهترین و دقیق ترین روش کدوم روشه؟
البته نه فقط برای شما :D برای همه

دوشنبه 30 بهمن1402 - 8:25pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بهترین روش ، برای افراد خاص ، یه روش مربوط به روح هست که مقداری بالاتر از روش پرواز روح هست ( با روش پرواز روح اشتباه نگیرید )
این روش بسیار بهتر و دقیقتر از پرواز روح است

اما بهترین روش ، اگه برای همه منظور باشه ، روش پرواز روح هست . البته همه که نمیتونن و از بین اونایی که میتونن ، بازم همه کامل و دقیق نمیتونن انجام بدن
پس فقط افراد کمی قادر به انجام کامل کار هستن
کار دفینه هم به صورتیه که باید خیلی دقیق باشید که بتونید نتیجه بگیرید . یعنی تمام مراحل باید بترتیب و بدقت انجام بشه وگرنه فایده نداره

- جالبه بدونید که اولین مرحله ی دفینه یابی ، انسان هست که به جایی مشکوک میشه یا انتخاب میکنه . یعنی اگه انسانی به جایی مشکوک نشه یا نسخه ای ، علامتی ، دلیلی ، نداشته باشه ، هیچ وقت کسی برای مکانی دستگاه نمیزنه یا هر روش دیگری
اولین سیستم ، خود انسان هست و آخرین هم خودشه :D

- مرحله بعدی در روش پرواز روح ، کسی هست که بتونه بدرستی به مکان وارد بشه و وجود دفینه رو تائید بکنه . یعنی تائید بود یا نبود دفینه

- بعدش که تائید شد ، باید فرد توانایی دیدن نقطه ی دقیق رو داشته باشه . در همه ی دفینه ها می بینیم که بعضیها هستن که با روشهای ماورائی ، وجود دفینه رو تائید میکنن اما نقطه شو نمیتونن بدست بیارن و بعد از کلی کار و هزینه ، هیچ نتیجه ای حاصل نمیشه . یعنی تا نقطه معلوم نشه فایده نداره
( هر کسی شاید بتونه بگه فلان جا امکان وجود دفینه رو داره
و بعضی کسها شاید بدونن که فلان جا واقعا دفینه داره
اما فقط تعداد محدودی میتونن نقطه رو مشخص بکنن
برای گرفتن نتیجه " تائید " میخواد و بعدش " نقطه " میخواد )

- بعدش میرسیم به مسئله ی عمق که اونم مهمه . کسی که میره اون زیر رو می بینه ، باید بتونه بدرستی عمق رو تشخیص بده . برای حفار و تخلیه کار ، مهمه که بدونیم چقدر عمق کاره . کاری که نیم متر عمق داره با کاری که هفت متر یا بیشتر عمق داره خیلی فرق داره انجامش .
اگه عمق مشخص نباشه ، کلا در وسط راه ممکنه از حفاری دلسرد بشید چون نمیدونید باید تو چه عمقی منتظر دیدن دفینه باشید . مقداری میرید پائین بعدش فکر می کنید که دروغه یا اشتباهه و ول میکنید

- بعد از مشخص شدن عمق ، میرسیم به اینکه جنس و حجم دفینه چیه و چقدره ؟
شاید بگید اینش مهم نیست . اما اینطور نیست
داریم کسانی رو که یه دفینه رو حس میکنن و عمقشم تقریبی میدونن که مثلا زیاد نیست . بعد صاحب زمین یا کار ، با کلی دلخوشی و خیالبافی و هزینه ( هزینه مثل خرید زمین مشکوک ) میره حفاری میکنه . بعدش میرسه به مورد . اما می بینه مورد یه قبر خالیه یا یه سفال خالی که قبلا توسط صاحبش تخلیه شده یا برای موقع خودش گذاشتن و خلاصه الان خالیه
این مهمه که فرد ماورائی ، بدونه این دفینه ای که میگه چیه و چی توشه و اصلا ارزش داره روش وقت بزاری و هزینه بکنی و حفاری بشه یا نه ؟

لا اله الا هو

سه شنبه 1 اسفند1402 - 7:43pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

مراحل بعدی دفینه یابی به روش های ماورائی
مربوط میشه به جزئیات کار و نکات خصوصی که شاید کسی توجه نکنه یا براش مهم نباشه
از مواردی که در پست قبلی عرض کردم ، موارد خصوصی و دقیقتری داریم که دیگه در روش پرواز روح نمیتونیم اون جزئیات رو ببینیم و نیاز به شخص بالاتر و توانائی بالاتری داریم و شاید روش بالاتر

مثلا دیدن موانع سر راه حفاری
پسندیدن و تائید انجام کار
و چندین مورد که شاید به فکر هرکسی نرسه اما بعد از حفاری براش مشکل ساز بشه
مثل قسمت

در روش های بالاتر ، حتی میتونیم موانع کار ، مثل تله ها یا طلسمات کار رو تشخیص بدیم و از قبل برای مقابله آماده باشیم . نه اینکه فقط حفاری کنیم و بریم جلو و یهو بیفتیم تو فلان تله

لا اله الا هو

سه شنبه 1 اسفند1402 - 7:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 365 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure