انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:45pm

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 پرسش در مورد دستگاه فلزیاب لامپی 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید یکی از دوستان در مورد فلز یاب لامپی قدیمی از من سوال کرد و گفت که قبلا تغذیه این دستگاه 90 ولت و یک 5 ولت یعنی در کل 95 ولت بوده که شخصی با اضافه کردن بورد تغذیه رو به 12 ولت کاهش داده خواستم اگه دوستان اطلاعاتی در این مورد دارن لطف کنن کمک کنن ضمنا هر وقت دستگاه به دستم رسید عکس از جزییاتش میزارم ممنون

جمعه 10 مرداد1399 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دادسون جان اینطور نیست فیلیمانهای این لامپها بسته به نوعشون ولتاژهای متفاوتی مصرف میکنن حالا این مدل لامپی که تو سیستم دوست تون استفاده شده چه مدلی هست نمیدونم اما مشخصه از دو تغذیه استفاده میکنه حالا 5 ولت که هیچ90 ولت روبا کانورتر وتغذیه 12 ولتی ایجاد کرده که بتونه ولتاژ مورد نظر سیستم تامین کنه وگرنه زمانی که ولتاژ مصرفی 90 ولت اعلام شده نمیشه با 12 ولت این لامپ رو روشن کرد.اون برد یک مدار سوئیچینگه .کانورتر 12 به220 ولت وبعد یک سوئیچینگ کاهنده یا یک سوئیچینگ 90ولتی مستقیم .البته که خودت هم میتونی بسازی فقط ولتاژ نباید بیشتر یا کمتر بشه وگرنه ممکنه فیلیمان یا روشن نشه یا بسوزه.من خودم خیلی دوست دارم با این مدل لامپهای قدیمی کار کنم اما خب بیشتر انواع متداول اون زمان منسوخ شدن یا خیلی نایابن. خود من هم چندتا نقشه فلزیاب لامپی دارم اما نه لامپش پیدا میشه نه آپشن خاصی داره یک فلزیاب سادهست اما پرقدرت..جالا این سیستم دوست تون چقدر عمقزنی داره
و سیستم کارکردش . چیه بی اف او -یا -وی ال افه @};-
منتظر عکسهاتون هستم ممنون :YMPEACE:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 10 مرداد1399 - 1:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
دادسون جان اینطور نیست فیلیمانهای این لامپها بسته به نوعشون ولتاژهای متفاوتی مصرف میکنن حالا این مدل لامپی که تو سیستم دوست تون استفاده شده چه مدلی هست نمیدونم اما مشخصه از دو تغذیه استفاده میکنه حالا 5 ولت که هیچ90 ولت روبا کانورتر وتغذیه 12 ولتی ایجاد کرده که بتونه ولتاژ مورد نظر سیستم تامین کنه وگرنه زمانی که ولتاژ مصرفی 90 ولت اعلام شده نمیشه با 12 ولت این لامپ رو روشن کرد.اون برد یک مدار سوئیچینگه .کانورتر 12 به220 ولت وبعد یک سوئیچینگ کاهنده یا یک سوئیچینگ 90ولتی مستقیم .البته که خودت هم میتونی بسازی فقط ولتاژ نباید بیشتر یا کمتر بشه وگرنه ممکنه فیلیمان یا روشن نشه یا بسوزه.من خودم خیلی دوست دارم با این مدل لامپهای قدیمی کار کنم اما خب بیشتر انواع متداول اون زمان منسوخ شدن یا خیلی نایابن. خود من هم چندتا نقشه فلزیاب لامپی دارم اما نه لامپش پیدا میشه نه آپشن خاصی داره یک فلزیاب سادهست اما پرقدرت..جالا این سیستم دوست تون چقدر عمقزنی داره
و سیستم کارکردش . چیه بی اف او -یا -وی ال افه @};-
منتظر عکسهاتون هستم ممنون :YMPEACE:

استاد عزیز بهرام جان ضمن تشکر از توجه تون به محض اینکه دستم برسه حتما عکس میزارم اگه دوست داشتید و امر بفر مایید میارم خدمتتون از نزدیک بیرسی کنید ما از شما زیا آموختیم استاد

شنبه 11 مرداد1399 - 10:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون شما لطف دارین @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 11 مرداد1399 - 2:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure