انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:29pm

پاسخ به موضوع  [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 کاهش ولتاژ آداپتور سوییچینگ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام اساتید محترم لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره کمک‌کنه
یک اداپتور ۲۴ ولت ۱ امپر دارم میخوام ازش برای شارژ باتری فلزجو که از ۵ تا لیتیوم یون ساختم استفاده کنم چجوری میتونم ولتاژ ۲۴ رو تبدیل کنم به ۲۱ ولت ؟ ایسی که توی تصویر مشخصه dmo565r هستش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

یکشنبه 9 آذر1398 - 1:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

تو اینجور مدارات در بخش خروجی آی سی سه پایه TL431 قرار داره که دو مقاومت به پایه کنترل آن متصل میشه یکی از ولتاژ خروجی به پایه کنترل و دیگری از پایه کنترل به زمین مدار در واقع دو مقاومت کار تقسیم ولتاژ خروجی رو انجام میدهند اگر بتوانی این آی سی و مقاومت ها را شناسایی کنی مقاومتی که از خروجی به پایه کنترل متصل میشه رو قطع کن و مقدارش رو با اهم متر اندازه بگیر یک پتانسیومتر مثلا 10kبا این مقاومت سری کن سپس پایه وسط پتانسیومتر رو به ولتاژخروجی وصل کن و با اتصال ولتمتر به خروجی و با چرخاندن پتانسیومتر میتوانی به ولتاژ مورد نظر برسی

یکشنبه 10 آذر1398 - 8:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ahamraj نوشته است:
تو اینجور مدارات در بخش خروجی آی سی سه پایه TL431 قرار داره که دو مقاومت به پایه کنترل آن متصل میشه یکی از ولتاژ خروجی به پایه کنترل و دیگری از پایه کنترل به زمین مدار در واقع دو مقاومت کار تقسیم ولتاژ خروجی رو انجام میدهند اگر بتوانی این آی سی و مقاومت ها را شناسایی کنی مقاومتی که از خروجی به پایه کنترل متصل میشه رو قطع کن و مقدارش رو با اهم متر اندازه بگیر یک پتانسیومتر مثلا 10kبا این مقاومت سری کن سپس پایه وسط پتانسیومتر رو به ولتاژخروجی وصل کن و با اتصال ولتمتر به خروجی و با چرخاندن پتانسیومتر میتوانی به ولتاژ مورد نظر برسی

توی مدار یک ایسی ۶ پایه به شماره dmo565r هستش که هیت سینگ داره و یکی هم پشت مداره به شماره ۴۳۰ اما smdهستش و خیلی کوچیکه ایا منظورتون همین ایسیه

یکشنبه 10 آذر1398 - 8:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

باید دیتاشیت این آی سی ها را پیدا کنی آنوقت میتوانی آن دو مقامتی که کار تقسیم ولتاژ را از ولتاژ خروجی انجام میدهند مشخص کرده با روش بالا تغییرات ولتاژ خروجی انجام بدی

یکشنبه 10 آذر1398 - 8:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خروجی اینگونه مدارات با اپتوکوپلر به آی سی اصلی در بخش ورودی فرمان تغییرات پهنای پالس در نتیجه تغییر ولتاژ رو میده دیتاشیت آی سی رو برات میفرستم شاید بتوانی با مقایسه آی سی 431 و اپتوکوپلر رو پیدا کنی البته 431 سه پایه و بسیار کوچک هستش

یکشنبه 10 آذر1398 - 9:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آی سی u2 باید 431 باشد مدارش رو رسم کن از روی فیبر و قطعاتش رو مشخص کن

یکشنبه 10 آذر1398 - 9:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ahamraj نوشته است:
آی سی u2 باید 431 باشد مدارش رو رسم کن از روی فیبر و قطعاتش رو مشخص کن

ممنونم بیزحمت این فایل رو نگا بندازید ببینید با اینا میشه چیزی فهمید

دوشنبه 11 آذر1398 - 10:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

به نظر من مقامتهای R25 و R26 کار تقسیم ولتاژ رو انجام میدند دیتاشیت 43BD رو پیدا کن اینها مدارات استانداردی دارند میتوانی با مدار منبع تغذیه ات تطبیق بدی و مشکلت رو حل کنی

سه شنبه 12 آذر1398 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ahamraj نوشته است:
به نظر من مقامتهای R25 و R26 کار تقسیم ولتاژ رو انجام میدند دیتاشیت 43BD رو پیدا کن اینها مدارات استانداردی دارند میتوانی با مدار منبع تغذیه ات تطبیق بدی و مشکلت رو حل کنی

خیلی ممنونم من دیتاشیتی پیدا نکردم اما مقاومت r25 رو ۱۴۰ کیلو گذاشتم ولتاژم ۲۱ ولت شد ولی بین ۲۰.۸ تا ۲۱.۱ هر ۲ ثانیه ۱ دهم ولت بازی دارم وقتی ام که ازش جریان میکشم ۲۱ ولت ثابت میمونه

چهارشنبه 13 آذر1398 - 11:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مقاومت r25 که کدش ۲۰۰۲ بود رو از مدار جدا کردم و بجاش یه پتاسیومتر گذاشتم اولش ولتاژش روی ۵ ولت بود بعدش چرخوندمش که بیاد بالا تا نزدیکای ۲۰ اومد یهو روی ۳۰ الی ۳۲ ولت رفتش و هر کاری میکنم تغییری نمیکنه حتی خراب شدش نه ؟؟؟

چهارشنبه 13 آذر1398 - 3:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 14 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure