انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:26pm

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 درخواست مدار میکرو تولید فرکانس 25 تا 40 هرتز 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
با سلام ، خدمت دوستان و اساتید محترم

بنده نیازمند مداری هستم که با اتمگا بدون صفحه نمایش بتونه فرکانس ثابتی رو بسازه ، اونم مثلا 25 هرتز یا 35 هرتز دقت هم اگر به دهم برسه که عالی تر اگرم نبود همون روی خود فرکانس دقت داشته باشه کافیه ، فقط قطعات کمتری استفاده بشه ،و فقط خروجی بده ، اگر دوتا موج رو بسازه همزمان که بهتر ، ولی خب یک برنامه باشه مثلا برای 25 هرتز تا 40 هرتز یک برنامه مجزا بااشه و قابل رایت روی میکرو باشه ، این طرح احتمال زباد تو مدار تبدیل ردیاب به نقطه زن فلزیاب کاربرد خواهد داشت ، تشکر فراوان @};-

پنج شنبه 24 مهر1398 - 2:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:

بنده نیازمند مداری هستم که با اتمگا بدون صفحه نمایش بتونه فرکانس ثابتی رو بسازه ، اونم مثلا 25 هرتز یا 35 هرتز دقت هم اگر به دهم برسه که عالی تر اگرم نبود همون روی خود فرکانس دقت داشته باشه کافیه ، فقط قطعات کمتری استفاده بشه ،و فقط خروجی بده ، اگر دوتا موج رو بسازه همزمان که بهتر ، ولی خب یک برنامه باشه مثلا برای 25 هرتز تا 40 هرتز یک برنامه مجزا بااشه و قابل رایت روی میکرو باشه ، این طرح احتمال زباد تو مدار تبدیل ردیاب به نقطه زن فلزیاب کاربرد خواهد داشت ، تشکر فراوان @};-

درود دوست عزیز سایر مشخصات فرکانس مورد نظرتون رو بگین مثل دیوتی سایکل موج و همینطور میکرو مورد نظر شما

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 1 آبان1398 - 1:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:

بابت تلاشتون ممنون اما تبدیل ردیاب به نقطه زن رو اگه میشه کمی اصولی توضیح بفرمایید تا بشه همفکری کرد

خدايا مددی کن

چهارشنبه 1 آبان1398 - 1:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
جهان بین نوشته است:

درود دوست عزیز سایر مشخصات فرکانس مورد نظرتون رو بگین مثل دیوتی سایکل موج و همینطور میکرو مورد نظر شما

سلام ممنون از لطفتون @};-
در کل بنظرم میکرو 328 بهتره . اینو میسپرم به مهارت و تخصص شما که کدوم رو انتخاب کنید ---در کل بنظرم تو بحث فلز زنی و تفکیک دقت فرکانس پایه مهمه L-)

فرکانس تولیدی 25 تا 30 هرتز در یک خروجی و در خروجی دیگر 35 تا 40 هرتز

شکل موج در دو خروجی یکسان---یک فایل برای موج سینوسی یک فایل برای موج مربعی

دیوتی همون 50

فرکانس پایه رو ما بجور دیگری استفاده خواهیم کرد . در کل همین مدار . بدون صفحه نمایش طراحی بشه و بتونه همزمان فرکانس 25 هرتز و 35 هرتز بتونه تولید کنه البته برنامه هر منطقه فرق کنه مثلا 26-36 ----27-37 ----28---38------29---39----30----40 و خروجی بصورت دوتا led ساده نمایش داده بشه . البته دقت رو اگه روی دهم هرتز میشد تنظیم کرد که عالی میشد که اینو نمیدونم چنین دقتی شدنی هست یا نه . ولی خود فرکانس پایه کفایت میکنه حداقل تو مبحث فلز زنی

این مورد رو بعدا بررسی میکنیم
نکته ای در مورد عملکرد مدارات فرکانس پایه ای وجود داره که برای خلاصی از چوک و رسیدن به دقت تنها یک راه وجود داره که شدنش شاید نیازمند دو مدار یا بیشتر باشه که باید دو موج با اختلاف فاز نزدیک به صفر و سطح ولتاژ یکسان ساخته بشه که ارتباطی با یک منبع نداشته باشن اینو الان لازم نمیدونم که بعدا بررسی بشن 8-|

و اینکه برنامه یکی برای تولید دو موج سینوسی و در نسخه ای دیگر بصورت مربعی نوشته بشه . دوستان زمانی که توان فلز زنی با این طرح به نهایت خودش برسه . اونوقت بحث تفکیک رو میتوان با ترفندی حاصل کرد . موفق باشید ~O) @};-

آخرین بار توسط جهان بین در چهارشنبه 1 آبان1398 - 3:19pm ویرایش شده است، در کل 4 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 1 آبان1398 - 2:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
جهان بین نوشته است:

بابت تلاشتون ممنون اما تبدیل ردیاب به نقطه زن رو اگه میشه کمی اصولی توضیح بفرمایید تا بشه همفکری کرد

جناب غضنفر عزیز نگاه کنید در مبحث فرکانس عناصر و فلزات همواره تلاشها بسیار بوده و هر کدام بنحوی تشابه فرکانسی دارند :( و درصد یافتن فلز همچنان همون داستان بگیر نگیر داره هست :-? . اما خود مبحث فرکانس پایه که در طرح مدار رستم و مجتبی عزیز چه در xs plus چه در minotom به هیچ عنوان به صورت فله ای طراحی نشده . حتما نتیجه داده که حداقل تو مبحث نقطه زنی طرح اقا مجتبی از این لحاظ عملکرد کافی رو داره :ymapplause: . اما شما باید بدونید . دقت فرکانس پایه خیلی مهمه L-) .... در کل من تو این مبحث بطور حتم میدونم فرکانس روی خاک و زیر خاک 10 هرتز اختلاف دارن و اگر فرکانس پایه 25 تا 30 هرتز باشه اهداف سطح خاک و در هوا مشخص میشن و 35 تا 40 اهداف زیر خاک / وابسته به منطقه جغرافیایی

در کل از شما و دوستان خواهشمندم با فرکانس پایه ردیابی کنید ببینید چه واکنشی دارن انتنها چی رو میگیرید و گزارشات و تجربیات خودتون و ارایه کنید - اونوقت بنده تلاشم رو میکنم بعد از ارایه مدار اپراتوری طرز خاص خودم رو ارایه بدهم . که اصولی ترین حالت رفتار بدن هست......در کل میتونید از خودتون شروع کنید . با آرزوی موفقیت \:d/ :ymhug:

چهارشنبه 1 آبان1398 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
جهان بین نوشته است:
سلام ممنون از لطفتون @};-
در کل بنظرم میکرو 328 بهتره . اینو میسپرم به مهارت و تخصص شما که کدوم رو انتخاب کنید ---در کل بنظرم تو بحث فلز زنی و تفکیک دقت فرکانس پایه مهمه L-)

فرکانس تولیدی 25 تا 30 هرتز در یک خروجی و در خروجی دیگر 35 تا 40 هرتز

شکل موج در دو خروجی یکسان---یک فایل برای موج سینوسی یک فایل برای موج مربعی

دیوتی همون 50

فرکانس پایه رو ما بجور دیگری استفاده خواهیم کرد . در کل همین مدار . بدون صفحه نمایش طراحی بشه و بتونه همزمان فرکانس 25 هرتز و 35 هرتز بتونه تولید کنه البته برنامه هر منطقه فرق کنه مثلا 26-36 ----27-37 ----28---38------29---39----30----40 و خروجی بصورت دوتا led ساده نمایش داده بشه . البته دقت رو اگه روی دهم هرتز میشد تنظیم کرد که عالی میشد که اینو نمیدونم چنین دقتی شدنی هست یا نه . ولی خود فرکانس پایه کفایت میکنه حداقل تو مبحث فلز زنی

این مورد رو بعدا بررسی میکنیم
نکته ای در مورد عملکرد مدارات فرکانس پایه ای وجود داره که برای خلاصی از چوک و رسیدن به دقت تنها یک راه وجود داره که شدنش شاید نیازمند دو مدار یا بیشتر باشه که باید دو موج با اختلاف فاز نزدیک به صفر و سطح ولتاژ یکسان ساخته بشه که ارتباطی با یک منبع نداشته باشن اینو الان لازم نمیدونم که بعدا بررسی بشن 8-|

و اینکه برنامه یکی برای تولید دو موج سینوسی و در نسخه ای دیگر بصورت مربعی نوشته بشه . دوستان زمانی که توان فلز زنی با این طرح به نهایت خودش برسه . اونوقت بحث تفکیک رو میتوان با ترفندی حاصل کرد . موفق باشید ~O) @};-

سلام . خواهش میکنم
من با یکرو های ای وی آر کار میکنم و متاسفانه نمیتونم فرکانس سینوسی تولید کنم و ذات خود میکرو دیجیتال یعنی صفر و یک هست بنابراین تولید فرکانس بصورت مربعی مقدور است .
من نفهمیدم منظورتون مثلا از فرکانس 25 تا 35 چیه ؟ میخوایین فرکانس بتونه از 25 تا 35 تغییر کنه ؟ یا نه یک خروجی فرکانس 25 داشته باشین و یک خروجی فرکانس 35؟

Nikola Tesla

چهارشنبه 1 آبان1398 - 3:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه عزیز در کل همون موج مربعی کفایت میکنه و در کل مدار دوتا موج مربعی با اختلاف ده هرتز تولید کنه . اینکه گفتم نمایشگر و دکمه تغییر نداشته باشه از این حیث بود کم خرج تر و جمع و جورتر اشه ..اگر نمیشه با همون صفحه نمایش کلید تغییر بگذارید که خیلی بهتره......در کل حساب و به این گذاشتم که بشه براش دوتا موج مربعی با اختلاف 10 هرتزی نوشت.......شما ابتدا میتونید میکرو را با یک موج مربعی 25 هرتز و یک خروجی 35 هرتز بنویسید یا با صفحه نمایشگر و دکمه یا بدون اون..... که البته دوستان وابسته به منطقه نیازمند 26 هرتز 36 هرتز 27-38 هرتز و ... لازم خواهند داشت . ممنون از لطفتون

چهارشنبه 1 آبان1398 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:

سلام .
انجام شد .
به این تاپیک مراجعه کنید
viewtopic.php?f=10&t=4441

Nikola Tesla

یکشنبه 5 آبان1398 - 1:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure