انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:16pm

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 کمک برای رفع ایراد دستگاه 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنابA.D.H1360عزیزیک سوال دارم
اتصالی داخلی دوپایه ایسی به منفیش به معنیه اینه که یک قطعه فرضانیمه هادی ازداخل ایسی صدمه دیده مثلا به پایه منفی ایسی نشتی داره
حالاسوالم اینه که اگه فرض کنیم مشکل اتصالی باخازن حل بشه ازاون جایی که مشکل پیش اومده درداخل ایسی سخت افزاریه ایااین کارباعث نمیشه اون قطعه فرضانیمه هادی که نشتی داشته اتصالش کاملابسوزه وقطع بشه؟دراین صورت دیگراین دوپایه کاملاغیرقابل استفاده میشه وازبیرون ایسی فرمان نمیگیره پس بازهم درحالت گرفتن پسوردمتوقف میشه

پنج شنبه 22 فروردین1398 - 8:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
arash kamangir نوشته است:
جنابA.D.H1360عزیزیک سوال دارم
اتصالی داخلی دوپایه ایسی به منفیش به معنیه اینه که یک قطعه فرضانیمه هادی ازداخل ایسی صدمه دیده مثلا به پایه منفی ایسی نشتی داره
حالاسوالم اینه که اگه فرض کنیم مشکل اتصالی باخازن حل بشه ازاون جایی که مشکل پیش اومده درداخل ایسی سخت افزاریه ایااین کارباعث نمیشه اون قطعه فرضانیمه هادی که نشتی داشته اتصالش کاملابسوزه وقطع بشه؟دراین صورت دیگراین دوپایه کاملاغیرقابل استفاده میشه وازبیرون ایسی فرمان نمیگیره پس بازهم درحالت گرفتن پسوردمتوقف میشه

درود @};-
فرمایش شما درسته وتاکید بنده بر ریسک کار هم به همین دلیل هست اما معمولا نقطه ایجاد اتصال به نصبت ورودی های اصلی ضعیفتر هست واگه ولتاژ هم پنج ولت بیشتر نشه احتمال آسیب کمتر هست !به هر حال همین حالاش هم چیپ شما معیوب هست وتقریبا غیر قابل استفاده و روش فوق چیزی شبه شوک قلبی هست که به عنوان آخرین روش برای نجات بیمار ایست قلبی از مرگ حتمی انجام میشه وممکن هست که جواب نده !اما اگه هیچ راهی نبود میشه اینو هم تست کردشاید افاقه کنه :YMPRAY:

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 24 فروردین1398 - 2:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازپاسختون بازهم ممنونم
سوال:باتوجه به تجربیات شمااگه مشکل حل نشه ایااحتمال صدمه دیدن ایسی درقسمتی دیگه ازاون هست؟مثلاایاممکنه کاملابسوزه وبرنامش دیگه بالانیاد؟
اخه درحالت فعلی شایدیکی بتونه قفلشوبازکنه امااگه بسوزه همه چی تمومه و...

شنبه 24 فروردین1398 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازپاسختون بازهم ممنونم
سوال:باتوجه به تجربیات شمااگه مشکل حل نشه ایااحتمال صدمه دیدن ایسی درقسمتی دیگه ازاون هست؟مثلاایاممکنه کاملابسوزه وبرنامش دیگه بالانیاد؟
اخه درحالت فعلی شایدیکی بتونه قفلشوبازکنه امااگه بسوزه همه چی تمومه و...

درود @};-
قطعا درصدی رو باید برای هر احتمالی در نظر گرفت وخوب وقتی آی سی بدونه هیچ دلیل منطقی در قسمتI/Oدچار اتصال میشه بدیهیه که در حین انجام همچین کاری احتمال هر نوع آسیب وجود داره !اما چنانچه در کنترل میزان ولتاژ 5ولت وپلاریته درست اون دقت کنید میشه درصد این خطرات رو کاهش داد !
اما هنوز هم میگم کاش یه عکس از بردهای مدار میزاشتید بسا که من یا سایر دوستان راهکار بهتری به ذهنشون میرسید.

یکشنبه 25 فروردین1398 - 9:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من بردمربوطه که مشکلی روحل نمیکنه
اگه مدنظرت خطای کنترلی مدارباشه یابردجایی اتصالی داشته باشه بایدبگم که ازبابت اتصالی داخلی ایسی مطمئنم چون ایسی روبیرون مدارچک کردم
حتی این دوپایه روکج کردم وازمدارجداکردم وسیستم روروشن کردم بازهم باهمون مشکل روبروشدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 25 فروردین1398 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگه اشتباه نکنم این مدارو شخصی در کرج به اسم عبدالله خانی منتاژ و میفروختن و اینم بگم که تا دوسال پیش اونقدر زوم کردن روی ۱۲ رگلاتور و رنگ به رنگ مدار دادن بیرون که جیبشون رو پر کردن فکر کنم الان در مشهد تشریف دارن و هنرنمایی میکنن شمار تماسی از ایشون ندارم وگرنن کمک کننده بود

خدايا مددی کن

یکشنبه 25 فروردین1398 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود @};-
اینی که من میبینم بعد گرفتن پسورد حتما یه فرمان برای یک رله یا سویچ دیگه رو برد اصلی میفرسته وموجب فعال شدن فلزیاب میشه که خیلی راحت بدونه این مدار اظافه نمایشی میشه اون سویچ رو یکسره کرد وبا خاموش وروشن کردن کلید فلزیاب رو فعال کرد

دوشنبه 26 فروردین1398 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
درود @};-
اینی که من میبینم بعد گرفتن پسورد حتما یه فرمان برای یک رله یا سویچ دیگه رو برد اصلی میفرسته وموجب فعال شدن فلزیاب میشه که خیلی راحت بدونه این مدار اظافه نمایشی میشه اون سویچ رو یکسره کرد وبا خاموش وروشن کردن کلید فلزیاب رو فعال کرد

سپاس @};-
درسته بعدازگرفتن پسوردرله ای فعال میشه وفلزیاب درمدارمیادامامشکل من کارنکردن میکروهست چون کارکردسیستم تفکیک وبلوتوث وتشخیص میزان عمق هدف وبالانس همگی درمیکروانجام میشه که دراین صورت سیستم فلزیاب میشه یک سیستم ناقص

سه شنبه 26 فروردین1398 - 12:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

A.D.H1360 نوشته است:
درود @};-

سپاس @};-
درسته بعدازگرفتن پسوردرله ای فعال میشه وفلزیاب درمدارمیادامامشکل من کارنکردن میکروهست چون کارکردسیستم تفکیک وبلوتوث وتشخیص میزان عمق هدف وبالانس همگی درمیکروانجام میشه که دراین صورت سیستم فلزیاب میشه یک سیستم ناقص

درود @};-
به قول همشهری های ما :منت بمیرم ایسه چی سیت بکم :(
البته خودتون استاد هستید وقطعا بهتر از بنده میدونید که بحث تشخیص تقریبی عمق در پالسیها تنها با مهارت اوپراتور وحجم گیری وتست با سایزهای مخطلف لوپ یا تعقیر ارتفاع لوپ ممکن هست وبه شکل الکترونیکی اون جنبه نمایشی داره.راجع به تصویر هم که شمایی که خودت کار کردی دیگه نیاز به توضیح نیست.
تفکیک اونو با همین برد سوخته هم میشه راه انداخت!میمونه مهمترین موضوع یعنی بالانس که بسته نوع سیستمی که کار شده آخر آخرش اینه که براش ولوم نصب کنید!به هر حال چنانچه موفق به تعمیر بخش دیجیتال نشدین به قول خودتون :کاچی بهتر از هیچی :D

سه شنبه 27 فروردین1398 - 12:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرمایش شمادرسته
عمق زنی دراینگونه سیستمهابیشترنمایشیه دربیشترمواقع اشتباهات کوچولویی درنمایش اعدادداره(درحدچندمتر) اگه علتش روازفروشندش بپرسی باخونسردی جواب میده نوع خاک رودرست انتخاب نکردین :^o :^o :^o
درکل اگه ایسیش زنده بشه که خیلی بهتره بالاخره فروشنده های محترم کلی برای برنامش زحمت کشیدن ناسپاسیه اگه ازش استفاده نشه :D
بهرجهت اگه کسی نظریاتجربه شخصی مفیددیگه ای داره ممنون میشم بگه لااقل معلوماتمون بالامیره :-? :YMPRAY: ;)

سه شنبه 27 فروردین1398 - 9:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Kürşat و 117 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure