انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 مرداد98 - 1:47pmپاسخ به موضوع  [ 65 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 درایور و تقویت کننده قدرتمند برای سنسور FLC100 - EMS100 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: شنبه 1 آذر93 - 10:12pm
پست: 355
پاسخ با نقل قول
درود برهمه دوستان
دیتاشیت هردو سنسور نیاز دارم
همflc100
و. EMS100

برای نوشتن برنامه جدید و طراحی یک مدار دیگه چه اطلاعاتی نیاز هست؟
مهندس حمید یا اساتید دیگه
لطفا اطلاعات کامل که برای یک مدار دیگه لازمه راهنمایی کنید
من خودم الکترونیک نخوندم اما با یکی از اشناها صحبت کردم قول داد برام بنویسه اگه بشه میخوام بگم از۲یا حتی ۴سنسور استفاده بشه شنیدم تا۱۶سنسور جواب میده اما نظر من۲یا۴سنسوره
لطفا هراطلاعاتی که نیاز هست برای یک مدارقوی باتمام امکانات بفرمایید
تا بگم مهندس زحمتش بکشه
.
یه سوال دیگه:؟
مداری که برای EMS100طراحی شده ایا درصورت دسترسی میشه سنسور باflc100جایگزین کرد؟علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن


پیامبراکرم(ص)


سه شنبه 5 تیر97 - 2:56pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: دوشنبه 3 خرداد95 - 3:27pm
پست: 534
پاسخ با نقل قول
mafia نوشته است:
حالا سیستم و اطلاعات این دوست غلط بود یا صحیح یا هرچی به کنار
ولی جناب مهرافرین عزیر عین نوجوانان 15 ساله توی محیط اینستاگرام برخورد نکنید لطفا
عین طرفداران استقلال یا پرسپولیس که حتی توی اسیا و تیم ملی هم ارزوی شکست حریف رو دارن
یعنی الان اکثر استقلالیا خوشحالن که ضربه سر طارمی توی جام جهانی گل نشد
نکنید لطفا
یا حق


دوست گرامی برای من مهم روشن شدن حقیقت هست

من یک کاوشگرم و برای یک کاوشگر حقیقت کارآیی دستگاه مهم هست نه سازنده و یا حتی چگونگی عملکرد اون!

اگر اون چیزهایی که ایشون فرمودن حقیقت میداشت بیش از این باید شاهد رواج چنین دستگاههایی میبودیم!

یا حتی تستهای عملی در کاوش!

من فقط طرفدار خودم هستم و با توجه به منطقی بودن حرفهای استاد طرفدار ایشون هم هستم و البته خیلی خوشحال خواهم شد که کسی پیدا بشه به مهندس حمید ثابت کنه که ایشون در اشتباه هستند! ولی متاسفانه یا خوشبختانه تا حالا کسی نبوده..

فقط حقیقت عریان برای من ملاک هست اینکه دیگران از این ناراحت هستند که چرا تمام حرفهای استاد حمید درست و منطقی هست مشکل خودشونه!

امیدوارم دستگاههای کارآمدتری از ایشون یا هرکس دیگه ببینیم :)

@};-


چهارشنبه 5 تیر97 - 3:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 تیر93 - 1:44pm
پست: 652
پاسخ با نقل قول
دوستان سنسور اف ال سی ۱۰۰اصل استفان مایر دارم با فاکتور خرید زیره زیر قیمت بازار هر کی خواست در خدمتم.


چهارشنبه 6 تیر97 - 9:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: شنبه 1 آذر93 - 10:12pm
پست: 355
پاسخ با نقل قول
شکارچی نوشته است:
درود برهمه دوستان
دیتاشیت هردو سنسور نیاز دارم
همflc100
و. EMS100

برای نوشتن برنامه جدید و طراحی یک مدار دیگه چه اطلاعاتی نیاز هست؟
مهندس حمید یا اساتید دیگه
لطفا اطلاعات کامل که برای یک مدار دیگه لازمه راهنمایی کنید
من خودم الکترونیک نخوندم اما با یکی از اشناها صحبت کردم قول داد برام بنویسه اگه بشه میخوام بگم از۲یا حتی ۴سنسور استفاده بشه شنیدم تا۱۶سنسور جواب میده اما نظر من۲یا۴سنسوره
لطفا هراطلاعاتی که نیاز هست برای یک مدارقوی باتمام امکانات بفرمایید
تا بگم مهندس زحمتش بکشه
.
یه سوال دیگه:؟
مداری که برای EMS100طراحی شده ایا درصورت دسترسی میشه سنسور باflc100جایگزین کرد؟مهندس حمید تقاضای راهنمایی دارم لطفا کمک کنید
یکی از اشناها قول داده برنامه نویسی کنه
اگه فایل های این تاپیک بدم بادیتاشیت سنسور
کافیه یااطلاعات دیگه ای هم نیاز داره؟
کسی نیست راهنمایی کنه؟علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن


پیامبراکرم(ص)


پنج شنبه 6 تیر97 - 12:30am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

تاریخ عضویت: یکشنبه 19 اسفند91 - 3:43am
پست: 11365
پاسخ با نقل قول
شکارچی عزیز برنامه نویس توی این مملکت و کل دنیا بسیار هست ولی اینجور پروژه ها ریزه کاریهای خاص خودش رو داره که باید شخص دارای تجربه و اطلاعات مربوط به اون سیستم باشه تا بتونه یک چیز حرفه ای از آب در بیاره. در غیر این صورت بهتره از همین کیتها و پروژه های ارائه شده استفاده کنین. توصیه میکنم ابتدا همین مدارات رو بسازین و در عمل اون رو تست کنین. اگر حداقل تا حدودی شما رو راضی کرد میتونین دنبال چیز بهتری باشین. نه مثل این یکی دو سال اخیر که برخی دوستان سیستم مگنتومتر تصویری رو راه جدیدی برای کسب سود شناختن بدون اینکه حداقل یک فیلم درست و حسابی از اسکن حفره ارائه کنن. در اینکه این سیستمها امکان تشخیص حفره رو دارن بحثی نیست ولی اینکه اون مدار خاص تا چه حد جزئیات حرفه ای رو برای گرفتن اسکن مناسب رعایت کرده و تا چه عمقی جواب میده مسائلی هستن که در هاله ای از ابهام قرار دارن. در خصوص EMS100 , FLC100 هم فکر میکنم با یک مدار میشه هر دو رو راه اندازی کرد اما خود سنسورها نوع اصلی و بدلی دارن و جوابدهیشون یکسان نیست.


پنج شنبه 6 تیر97 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تاریخ عضویت: شنبه 1 آذر93 - 10:12pm
پست: 355
پاسخ با نقل قول
سپاسگزارم مهندس
حتما همینکار میکنم
نداشتن اطلاعات از کارکرد فقط منتی میموند برامون
فعلا هم که فرصتش نیست بازمین شناسی وفلزجوسر میکنیم تا فرصت مناسب اگه سنسورخوب ومناسب گیربیارم اینم میسازم

بازم ممنونعلم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن


پیامبراکرم(ص)


پنج شنبه 6 تیر97 - 1:07am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

تاریخ عضویت: یکشنبه 19 اسفند91 - 3:43am
پست: 11365
پاسخ با نقل قول
خواهش میکنم.
بنظر من بد نیست نگاهی هم به تاپیک مدار مگنتومتر تصویری جان بکر بیندازین که از دو سنسور FGM-3 استفاده کرده. اون مدار رو برخی دوستان ساختن و ظاهرا جواب نسبتا خوبی هم گرفتن. وانگهی در شرایطی که حتی یکی از این دوستان طراح بدون رزومه مشخص و قابل اعتماد نمیتونن کارایی سیستمشون رو در عمل اثبات کنن ؛ من جای شما باشم ترجیح میدم به کار کسی مثل مرحوم جان بکر اعتماد کنم که تمام عمرش رو صرف اینجور پروژه ها کرده و اطلاعات فنی و توضیحاتش هم بدون هیچ محدودیتی در اختیار گذاشته!


پنج شنبه 6 تیر97 - 3:29am

تاریخ عضویت: شنبه 5 خرداد97 - 6:36pm
پست: 15
پاسخ با نقل قول
پوریا نوشته است:
سلام من این تقویت کننده رو ساختم خروجیش به 5 ولت نمیرسه یعنی زمانی که خروجی سنسور 5 ولت هست خروجیی تقویت کننده 4 ولت هست و زمانی که خروجی سنسور صفر هست خروجی تقویت کننده 1ولت هست میشه راجع به تقویت کننده توضیح بیشتری بدید ایا خودتون طراحی کردید یا از جایی برداشتید منبعی چیزی دارهسلام بر شما.
لطفا مدار را از لحاظ صحت و درستی تست کنید. و اتصالات را چک کنید.
و در ضمن ولتاژ تغذیه شما چند ولت هستش ؟ لطفا راهنمای ساخت را با دقت بخوانید


نکته درباره کیت تقویت کننده :

با پتانسیومتر 1 کیلو ،ولتاژ رفرنس یا خروجی آیسی LF351 را 2.5 ولت تنظیم کنید.

وظیفه پتانسیومتر 10 کیلو هم برای تنظیم حساسیت هست.

نیاز نیست از جایی برداریم وقتی میتونیم طراحی کنیم دوست عزیز.

موفق باشید @};-درایور مگنومتر رایگان به همراه کیت تقویت کننده -طراحی و ساخت مگنومتر - مشاوره خرید - آموزش صحیح استفاده از مگنومتر

آیدی تلگرام
Exploretechnology@
https://t.me/Exploretechnology


جمعه 8 تیر97 - 7:02am

تاریخ عضویت: شنبه 5 خرداد97 - 6:36pm
پست: 15
پاسخ با نقل قول
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
جا داره ضمن خوشامدگویی خدمت explore245 عزیز ابتدا از ایشون بابت ارائه این طرح تشکر کنیم هر چند بنظر میرسه طرح چه در بخش سخت افزار و چه نرم افزار بصورت دمو و با "کارایی محدود" ارائه شده و در این صورت مشخصا جنبه تبلیغاتی طرح جهت بهره برداری تجاری در مراحل بعدی قویتر از جنبه ساخت و استفاده اون توسط عموم هست!
بنظر من هر کسی طرحی عرضه میکنه لازم نیست سایر سیستمها رو زیر سوال ببره یا ضعیف جلوه بده بلکه طرح خودش در جایگاه بالاتری قرار بگیره! این کار از هر حیث اشتباه هست و تجربه نشون داده در دراز مدت نتیجه عکس داره. وانگهی پس از گذشت دهها سال از اختراع هر یک از سیستمهای مذکور دیگه کارایی هر کدوم مشخص هست. حالا برخی فروشندگان ادعاهای جدیدی مطرح میکنن یا برخی کاوشگران توقعات عجیب و غریب دارن ؛ چیزی رو در واقعیت کارکرد این سیستمها تغییر نمیده!
در خصوص چند مطلبی که در مورد کارایی فلزیاب ها عنوان شد لازم میدونم با توجه به اشرافی که به این سیستمها دارم نکاتی عرض کنم. فلزیاب پالسی با فریم 1 متری فلز 20 در 20 رو میتونه تا حدود 2 متر بصورت فلز جدید و در تست هوایی سنس بکنه. حالا این هدف بصورت یک دفینه قدیمی در خاک ممکنه با این کویل تا حدود 3 متر هم قابل سنس باشه ولی به احتمال قریب به یقین امکانی برای سنس اون در عمق 4 متر وجود نداره. اما اینکه گفته بشه برد مفید فلزیاب ها 1.5 متر هست در بیان کلی اصلا مطلب صحیحی نیست و نهایتا در خصوص فلزیاب های VLF یا سایر فلزیاب هایی که لوپهای کوچکتر از 45 سانت دارن صدق میکنه. در واقع برای دفینه یابی حرفه ای باید حتما از فلزیاب با کویلهای بزرگ بهره گرفت که طبیعتا فقط در نوع پالسی امکانپذیر هست و در این صورت مثلا با فریم 2 متری تا عمق 8 متری هم امکان سنس هدف وجود داره کما اینکه مواردی از کشف فلز در عمق 5 یا 6 متری بارها گزارش شده. این خلاصه مطلب در مورد برد فلزیابهاست.
اما در مورد سیستمهای مگنومتر یا به بیان صحیح تر "مگنتومتر" سیستم کار کلا فرق داره. دوستان مصرف کننده یا حتی صاحب نظر و طراح در این زمینه باید به این نکته فنی مهم توجه داشته باشن که اصولا مگنتومتر امکانی برای سنس "فلز" نداره که حالا بخوایم برد فلزیابی اون رو بررسی کنیم! منطق کار مگنتومترها اندازه گیری مغناطیس و بررسی تغییرات میدان مغناطیسی هست و ربطی به فلز نداره! بر این اساس مگنتومتر تنها دو چیز بدرد بخور در کاوش رو میتونه مشخص بکنه: 1- حفره 2- آهن ! امکان تشخیص حفره بر اساس کم شدن میدان مغناطیسی زمین در اون قسمت محقق میشه و آهن هم که مشخصا بدلیل داشتن مغناطیس بسیار زیاد بطور واضح و کاملا متفاوت از حفره قابل تشخیص هست. پس این سیستمها چیزی تحت عنوان سنس طلا ندارن! فلزات غیر آهنی صرفا بلحاظ حفره اطرافشون قابل تشخیص هستن و در اکثر قریب به اتفاق موارد امکان تشخیص حفره خالی با حفره ای که طلا داخلش قرار گرفته وجود نداره! هر کسی ادعایی غیر از این داره باید اون رو ثابت بکنه وگرنه تئوری کار مگنتومترها واضح تر از این حرفهاست که با ادعای کسی تغییر بکنه. نظر به تجربه چند ساله بحث و گفتگو با هزاران کاوشگر لازم میدونم این نکته اساسی رو متذکر بشم که با توجه به تخلیه بسیاری از مکانهای مهم و باستانی در گذشته بلحاظ اینکه هیچ یک از سیستمهای حفره یاب اعم از مگنتومترها و سیستمهای زمین شناسی یا ژئوفیزیک و همینطور GPR امکانی برای مشخص کردن وجود یا تخلیه بار در فضای خالی رو ندارن ؛ پیدا کردن حفره ها و تونلها و اتاقک هایی که یا از ابتدا خالی بودن یا بار اونها تخلیه شده توسط این سیستمها رایج هست. در واقع بین سیستمهای متعارف و قابل اعتماد تنها انواع فلزیاب هستن که خود جنس رو در صورت وجود سنس میکنن.
دوست دیگری فرمودن مگنتومتر امکان آشکارسازی یک سکه در عمق 2 متری رو داره! مطلقا هیچ یک از این سیستمها چنین امکانی ندارن! اگر شما چنین ادعای غیر متعارفی دارین باز هم راهش گرفتن یک فیلم سادست.
بهرحال فکر میکنم دوست عزیز طراح ما هم بهتر بود در عوض این همه مطلب و توضیح در کانال ؛ چند فیلم مشخص از کارکرد طرحشون در محیط واقعی ارائه میکردن. وگرنه تست در محیط آزمایشگاهی و نشان دادن سنس آهنربا و پیچ گشتی و چنین چیزهایی که تا حالا شاهد بودیم نه بدرد کسی میخوره و نه نشانگر کارکرد واقعی این سیستمها در منطقه عملیاتی هست. اگر دوستان طراح این سیستمها مدعی هستن تستهایی فراتر از حد تستهای بی ارزش آزمایشگاهی انجام دادن و مثلا تونل یا اتاقکی رو تونستن در فلان عمق بدرستی اسکن بگیرن طبیعتا فیلمبرداری واضح از مراحل چنین تستی نه تنها مشکل نیست بلکه بزرگترین تبلیغ برای خودشون هست. البته اگر مثل برخی دیگر دوستان مدعی درست در لحظه انجام چنین تستهای میدانی حساسی دوربین خاموش نبوده باشه یا حجم فیلم طوری بوده که قابل آپلود نبوده یا ... !!!


سلام.
ممنون از لطف شما @};-


تست های ما میدانی هم بوده، جدا از تست های آزمایشگاهی.
حتی شرکت OKM هم تست واقعی از کاوش ارائه نداده... وفقط اسکن ها را نشان میدهد،همان کاری که ما هم انجام میدهیم
اگه جایی هم بوده به لحاظ امنیت قابل نمایش نیست.
تست مگنومتر همانند نقطه زن ها نیست که مد نظرتون باشه.خود OKM یا شرکت های خارجی هم فقط فیلم آموزش نحوه اسکن ارائه داده و خصوصیاتش رو.
به همان صورت که شما فیلم آموزش با دستگاه زمین شناسی رو فقط میتونید ببینید ،دیدن عکس و فیلم کاوش واقعی کار بعد اسکن ، نیاز به اجازه از شخص هست و میتونه ارائه ندهد.و این درایور رایگانی که قرار دادیم، هیچگونه محدودیتی در استفاده ازش نیست و دوستان میتوانند همیشه ازش استفاده کنند.درایور مگنومتر رایگان به همراه کیت تقویت کننده -طراحی و ساخت مگنومتر - مشاوره خرید - آموزش صحیح استفاده از مگنومتر

آیدی تلگرام
Exploretechnology@
https://t.me/Exploretechnology


جمعه 8 تیر97 - 7:21am

تاریخ عضویت: شنبه 5 خرداد97 - 6:36pm
پست: 15
پاسخ با نقل قول
این هم راهنمای اتصالات
درایور به کیت تقویت کننده و سنسور


پیوست:
Exploretechnology-Help.jpg


سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.درایور مگنومتر رایگان به همراه کیت تقویت کننده -طراحی و ساخت مگنومتر - مشاوره خرید - آموزش صحیح استفاده از مگنومتر

آیدی تلگرام
Exploretechnology@
https://t.me/Exploretechnology


جمعه 8 تیر97 - 7:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 65 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: hamidimilani و 2 مهمان


در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure