انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:45pm

پاسخ به موضوع  [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 27  بعدی
 ردیاب MINOTOM 
نویسنده پیغام

Hadimamadi نوشته است:
باسلام خدمت اساتید
من این دستگاه رو ساختم خوب هم شده
خروجی هم داره
آیا میشه این دستگاه رو تو محیط منزل تست کرد و نحوه تستش چطوره؟
فایل corel که کشیدمو قرار میدم تا دوستان اگه خواستن استفاده کنن.

دمت گرم .... از نمونه شرکتی هم شیکتره .... ماشاالله به این اپراتور و دستگاه خوشگلش

دوشنبه 5 آذر1397 - 2:56pm

HOSSEIN447 نوشته است:
اقا امید ممنون مشکلم حل شد باراهنمایی شما فقط قسمت زیرسمت چپ ال سی دی پرش دارم هردو فایل u2رو پراگرم کردم باز خوب نشد

سلام .بنظرم واسه ی این کار بهترین راه وصل کردن بدنه ولومها به منفی (زمین مدار ) هستش و استفاده از ولومهای سالم تودستگاه که بهترین راه قبل نصبش تو مدارتون تست ساده اون با اهم متره و همچنین استغاده از سیمهای شیلدار تو نصب ولو مهاتون به مدارتون که من دقیقا همین کارارو انجام دادم و مال من اصلا پرش نداره .امیدوارم واسه ی شما هم مشکل حل بشه

جمعه 9 آذر1397 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون از راهنمایتون دوست عزیز

یکشنبه 11 آذر1397 - 4:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود دوستان .
از دوستان نتیجه ی خاصی از این ردیاب نگرفته ؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 2 بهمن1397 - 12:18am

سلام عرض میکنم خدمت دوستان و اساتید عزیز و همچنین مهندس حمید گل
میخواستم بگم من این ردیاب و ساختم و از همون روز های اول شروع کردم به کاوش البته در کنارش نقطه زن فلزجو رو هم دارم به همین دلیل بیخودی جایی رو حفاری نمیکنم، چند شبی که با این ردیاب کار کردم تقریبا نقطه زنی هم میکرد یعنی تا چند سانتی متری هدف هم منو میبرد و بعد که فلزجو رو روشن میکردم میدیدم یه فلز سطحی دقیقا همون جا وجود داره ، اما مشکل اینجا است که هر فرکانسی ( مفرغ، مس، نقره، ...) بهش میدادم ، آهن سطحی میگرفت ( با فرکانس پایه ۲۶ تا ۲۸) خب به هر حال چون که من آدم پر توقعی نیستم!! همین که یه فلز رو گرفته بود ازش راضی ام ولی دیشب رفتیم جایی همین فرکانس ها رو دوباره بهش دادم حتی فرکانس ۱۰۰۰ که مربوط به استخوان هست هم گرفت و من گفتم که شاید یک قبر باشه ولی نقطه زن حرفی نمیزد، خلاصه شروع کردیم به حفاری ولی خوردیم به سنگ بستر یعنی نه تنها قبری نبود بلکه اصلا اونجا زمین بکر بودش، سوال من از اساتید بزرگوار و آقا حمید اینه که من این ردیاب رو به صورت توماسی با ۲ آنتن ساختم و از آنتن تلسکوپی استفاده میکنم ولی برای جدا شدن آنتن از جعبه از اسپیسر و پیچ و مهره آهنی استفاده کردم به نظر شما دلیل این خطاها میتونه وجود این فلزات در مسیر آنتن ها باشه اگه بله؛ پیشنهاد شما چیه!
سوال دوم این که یکی از دوستان گفته بود از آنتن مسی استفاده کن میخواستم ببینم انتن مسی استفاده کنم خطا کمتر میشه یا نه
شرمنده اگه طولانی شد فقط خواهش میکنم هر کسی تونست جواب من رو لطف کنه چون خیلی به پاسخ این سوالات نیاز دارم
با تشکر

یکشنبه 19 اسفند1397 - 12:20pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
اگر از بنده سوال میکنین باید عرض کنم اینجور خطاها در مورد همه سیستمهای آنتنی کاملا رایج هست! اینکه فرکانس فلان چیز رو به ردیاب دادین و باید فقط همون رو برای شما بگیره متاسفانه درست نیست. همه ردیابهای آنتنی فارغ از خوراک یا فرکانس داده شده به بسیاری از ذرات بخصوص سیلیس و همینطور استخوان و حفره و آهن زنگ زده و زغال حساسیت دارن. البته استفاده از اتصالات مختلف در مسیر آنتن هم میتونه به نوعی نقش خوراک رو ایفا کنه و لذا بهتره چیزی جز اتصالات مسی و برنجی به آنتن وصل نباشه ولی با این حال بخش اعظم خطاهایی که میفرمایین ربطی به این موضوع نداره.
آنتن برنجی و مسی هر دو قابل استفاده هستن اما طبق نظر و تجربه رایج در دنیای کاوش آنتن برنجی بهتر هست. البته آنتن تلسکوپی هم از جنس برنج هست که روکش کروم روی اون کشیده شده.

یکشنبه 19 اسفند1397 - 12:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ali.sh نوشته است:
سلام عرض میکنم خدمت دوستان و اساتید عزیز و همچنین مهندس حمید گل
میخواستم بگم من این ردیاب و ساختم و از همون روز های اول شروع کردم به کاوش البته در کنارش نقطه زن فلزجو رو هم دارم به همین دلیل بیخودی جایی رو حفاری نمیکنم، چند شبی که با این ردیاب کار کردم تقریبا نقطه زنی هم میکرد یعنی تا چند سانتی متری هدف هم منو میبرد و بعد که فلزجو رو روشن میکردم میدیدم یه فلز سطحی دقیقا همون جا وجود داره ، اما مشکل اینجا است که هر فرکانسی ( مفرغ، مس، نقره، ...) بهش میدادم ، آهن سطحی میگرفت ( با فرکانس پایه ۲۶ تا ۲۸) خب به هر حال چون که من آدم پر توقعی نیستم!! همین که یه فلز رو گرفته بود ازش راضی ام ولی دیشب رفتیم جایی همین فرکانس ها رو دوباره بهش دادم حتی فرکانس ۱۰۰۰ که مربوط به استخوان هست هم گرفت و من گفتم که شاید یک قبر باشه ولی نقطه زن حرفی نمیزد، خلاصه شروع کردیم به حفاری ولی خوردیم به سنگ بستر یعنی نه تنها قبری نبود بلکه اصلا اونجا زمین بکر بودش، سوال من از اساتید بزرگوار و آقا حمید اینه که من این ردیاب رو به صورت توماسی با ۲ آنتن ساختم و از آنتن تلسکوپی استفاده میکنم ولی برای جدا شدن آنتن از جعبه از اسپیسر و پیچ و مهره آهنی استفاده کردم به نظر شما دلیل این خطاها میتونه وجود این فلزات در مسیر آنتن ها باشه اگه بله؛ پیشنهاد شما چیه!
سوال دوم این که یکی از دوستان گفته بود از آنتن مسی استفاده کن میخواستم ببینم انتن مسی استفاده کنم خطا کمتر میشه یا نه
شرمنده اگه طولانی شد فقط خواهش میکنم هر کسی تونست جواب من رو لطف کنه چون خیلی به پاسخ این سوالات نیاز دارم
با تشکر

درود دوست عزیز .
اتصالات بین آنتن و سیستم رو از جنس خود آنتن یا برنجی بذارید . از آنتن تلسکوپی خوب و کلفت و حداقل 60 سانتی استفاده کن .
برای دفینه زنی فرکانس 59000 با پایه 25 هرتز استفاه کن .
به شرط اپراتوری درست خطای این سیستم کم هست ولی بی خطا نیست . همینطور ممکن هست در نقطه زنی کمی اختلاف داشته باشد بخصوص اگر جنس از نوع زرد باشد .

Nikola Tesla

یکشنبه 19 اسفند1397 - 1:58pm

درود و سپاس خدمت مهندس حمید و آقا مجتبی بابت این که وقت گذاشتید و جواب سوال بنده را دادید
از آقا مجتبی هم مخصوص قدردانی میکنم و خسته نباشید عرض میکنم من که از ردیاب شما راضی ام انشالله دست خداوند همیشه همراه خودتون و خانواده محترمتون باشه
سعی میکنم اتصالات تا آنتن رو از جنس خود آنتن ها بزارم تا مشکل کمتر بشه
با تشکر

یکشنبه 19 اسفند1397 - 10:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ali.sh نوشته است:
درود و سپاس خدمت مهندس حمید و آقا مجتبی بابت این که وقت گذاشتید و جواب سوال بنده را دادید
از آقا مجتبی هم مخصوص قدردانی میکنم و خسته نباشید عرض میکنم من که از ردیاب شما راضی ام انشالله دست خداوند همیشه همراه خودتون و خانواده محترمتون باشه
سعی میکنم اتصالات تا آنتن رو از جنس خود آنتن ها بزارم تا مشکل کمتر بشه
با تشکر

خواهش میکنم دوست عزیز @};-
موفق باشید

Nikola Tesla

دوشنبه 19 اسفند1397 - 1:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من این مداذ و درست کردم و ای سی ها رو حسین بصورت فول گرفتم دارم باهاش تست میگیرم ببینم توی بدن من چی جواب میده... سوالی داشتم و اون اینه چرا به جای چوک از تقویت کننده استفاده نمیشه؟؟

شنبه 7 اردیبهشت1398 - 6:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure