انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:23pm

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی و استادان عالم به فن روزه ونمازاتون قبول تنتون سالم دلتون دریایی. به به :)
-----------------------------------------------
مجتبی جان شما این طرح رو حتما شبیه سازی کردین دیگه میخواستم بدونم تو چه رنجی به سیگنال واکنش داره منظورم همون ورودی موج هست پیک تو پیک چند ده یا چند صد میلی ولت یا میکرو واینکه چرا از فیلتر فعال واسه این طرح استفاده نمیکنین به نظرم سیگنالهای مزاحم مخصوصا فرکانس زیر 1کیلو هم روی این طرح تاثیر میزاره البته ای نسوال رو باید زودتر میپرسیدم اما طرح پ د کا رو چون به تازگی روش کار کردم و واسم جالب بود دیگه الان ازتون میپرسم تا برآورد دقیقی داشته باشم ...مرسی که هستی و جواب میدی :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 19 خرداد1397 - 10:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بهرام جان .
این مدار برای آقای نیکولاس است که ایشون هم از پی دی اصلی قسمت گیرنده رو برداشت کردن . بله فرکانس های کمتر هم روش اثر دارند ولی این تاثیرات باتوجه به فرکانس تزریقی که به مدار ایجاد میشه تا حدودی تاثیرشو کم رنگ تر میکنه .
در کل اینجور مدارها اون چیزی که ماها تصور میکنیم سنس فرکانس نیست . در حقیقت عاملی که دفینه ایجاد میکنه اصلا و ابدا فرکانس نیست .
چیزی که هست و من جدیدا دارم بهش فکر میکنم یک عاملی هست که خیلی از دوستان اصلا بهش فکر نکردن و همینطور انتظار هم نیست که فکر کنن به علوم سیمی هم ارتباط خواهد داشت . البته من فعلا در اینمورد تردید دارم و نیازمند تست های میدانی زیادی است .
پس کلا از نظر من مساله فرکانس منتفی است ولی در برخی فرکانس ها باعث بهبود عملکرد می شود.
البته من بازم از گفته های خود اطمینان کامل ندارم و احتمال نادرست بودنشون هست .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 22 خرداد1397 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سلام بهرام جان .
این مدار برای آقای نیکولاس است که ایشون هم از پی دی اصلی قسمت گیرنده رو برداشت کردن . بله فرکانس های کمتر هم روش اثر دارند ولی این تاثیرات باتوجه به فرکانس تزریقی که به مدار ایجاد میشه تا حدودی تاثیرشو کم رنگ تر میکنه .
در کل اینجور مدارها اون چیزی که ماها تصور میکنیم سنس فرکانس نیست . در حقیقت عاملی که دفینه ایجاد میکنه اصلا و ابدا فرکانس نیست .
چیزی که هست و من جدیدا دارم بهش فکر میکنم یک عاملی هست که خیلی از دوستان اصلا بهش فکر نکردن و همینطور انتظار هم نیست که فکر کنن به علوم سیمی هم ارتباط خواهد داشت . البته من فعلا در اینمورد تردید دارم و نیازمند تست های میدانی زیادی است .
پس کلا از نظر من مساله فرکانس منتفی است ولی در برخی فرکانس ها باعث بهبود عملکرد می شود.

بله در جریان طرح و طراح بودم.اما به نظرم حساسترش میکنه در واقع تزریق یک فرکانس مچهول باعث میشه ترانزیستور فعال بمونه وتا حدودی شبیه به تنظیم ترشولد میشه که در استانه قرار میگیره واین حساسیت رو چند برابر میکنه اما چون فاقد فیلتر هست ممکن نیست فرکانسهای کاذب رو کم یا حذف کنه .البته نمیدونم دوستان طرح شمارو ساختن یا نه اما به مراتبط قوی تر و حساستر از طرح اول میتونه باشه...بله صددر صد فرکانس نیست چون اگه بود که خیلی راحتتر میشد سنسش کرد اما فرکانس هم تو این پدیده موجوده نمیشه اون رو جدا دونست چون هر ذره ایی از اتم که باردار بشه فرکانس هم تولید میکنه و جزء مباحث پایه فیزیک هست.اما نظر من اینه که جز یا کل طیفی از امواج الکترومغناطیس هست میتونه یکیش رو داشته باشه یا همشون رو.بله مطلب کوچیکی نیست که بشه با جدیت نظر داد اما گفتنش از نگفتنش بهتره :) من یک نمونه اصلاح شده طرح پ دکا رو که با فیلتر کار میکنه کار کردم و خیلی جالب توجه کار میکنه تا حدودی فرکانسهای زیر500 هرتز رو نادیده میگیره وتا 200 کیلو هم تست کردم جواب میده فعلا قصد ساخت ندارم اما بعدا مطمئنن میسازم فعلا مشغله زیادی دارم.اما هدفم این بود که بدونم طرح شما تا چه اندازه حساس هست.انشالله بعد ساخت با دوستانی که طرح شما رو ساختن مقایسه میکنیم ونتیجه هر کدوم بهتر بود با همکاری هم طرح رو ارتقا میدیم البته طرح من خروجی vco داره و تا حدودی دوری ونزدیکی از محل سنس رو باید نشون بده .یک چیز دیگه به نظر من میشه به جای تزریق فرکانس به ورودی انتن از فرستنده استفاده کرد من بعد ساخت میخوام تست کنم ببینم نتیجه چی میشه البته قبل از اون یک نمونه از طرح رو براتون اگر که مایل باشید میفرستم.... :YMPRAY:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 22 خرداد1397 - 4:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
سلام بهرام جان .

بله در جریان طرح و طراح بودم.اما به نظرم حساسترش میکنه در واقع تزریق یک فرکانس مچهول باعث میشه ترانزیستور فعال بمونه وتا حدودی شبیه به تنظیم ترشولد میشه که در استانه قرار میگیره واین حساسیت رو چند برابر میکنه اما چون فاقد فیلتر هست ممکن نیست فرکانسهای کاذب رو کم یا حذف کنه .البته نمیدونم دوستان طرح شمارو ساختن یا نه اما به مراتبط قوی تر و حساستر از طرح اول میتونه باشه...بله صددر صد فرکانس نیست چون اگه بود که خیلی راحتتر میشد سنسش کرد اما فرکانس هم تو این پدیده موجوده نمیشه اون رو جدا دونست چون هر ذره ایی از اتم که باردار بشه فرکانس هم تولید میکنه و جزء مباحث پایه فیزیک هست.اما نظر من اینه که جز یا کل طیفی از امواج الکترومغناطیس هست میتونه یکیش رو داشته باشه یا همشون رو.بله مطلب کوچیکی نیست که بشه با جدیت نظر داد اما گفتنش از نگفتنش بهتره :) من یک نمونه اصلاح شده طرح پ دکا رو که با فیلتر کار میکنه کار کردم و خیلی جالب توجه کار میکنه تا حدودی فرکانسهای زیر500 هرتز رو نادیده میگیره وتا 200 کیلو هم تست کردم جواب میده فعلا قصد ساخت ندارم اما بعدا مطمئنن میسازم فعلا مشغله زیادی دارم.اما هدفم این بود که بدونم طرح شما تا چه اندازه حساس هست.انشالله بعد ساخت با دوستانی که طرح شما رو ساختن مقایسه میکنیم ونتیجه هر کدوم بهتر بود با همکاری هم طرح رو ارتقا میدیم البته طرح من خروجی vco داره و تا حدودی دوری ونزدیکی از محل سنس رو باید نشون بده .یک چیز دیگه به نظر من میشه به جای تزریق فرکانس به ورودی انتن از فرستنده استفاده کرد من بعد ساخت میخوام تست کنم ببینم نتیجه چی میشه البته قبل از اون یک نمونه از طرح رو براتون اگر که مایل باشید میفرستم.... :YMPRAY:

ممنون بهرام جان .
برای vco نیازی به آی سی واسطه نیست و براحتی توسط میکرو میتونم ردیف کنم جتی میتر گرافیکی .
من در مورد فرستنده نظری متفاوت نسبت به بقیه دارم .
از نظر من فرستنده عامل تحریک عامل ناشناخته دفینه یا فنومنون یا هر چیزی که اسمش هست،نیست . بلکه فرستنده عامل جذب این اثر است .
من عاملی که فرستنده ایجاد کرده رو در خود مدار قرار دادم برای همین خود ذات مدار داره اثر رو جذب میکنه و کویل اونو در داخل مدار آشکار میکنه .
شما اگر در این مدار دقت کنید ولتاژ مثبت اون دارای نوسان یا فرکانس است . حتی از نظر من اگر بح.اهیم فرستنده هم در مدار قرار دهیم بهتر است از وسط ولوم 20 کیلو به یک آنتن وصل کنیم و ایم آنتن را در وسط لوپ گیرنده قرار دهیم .
البته من خودم این موضوع رو تست نکردم و بزرگترین عاملی که باعث شده تا بحال موفق نباشم نبود محل تست مناسب است .
من به هر حال آماده همکاری با شما هستم ولی کمی وقتم محدود است و احتمالا نهایتا تا یکماه در کنار دوستان و عالم فلزیابی باشم و بعد از این مدت کلا این امر عزیز و گرامی زیر خاکی را ول خواهم کرد چه موفق بشم و چه نشوم.
آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 22 خرداد1397 - 10:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله میدونم شاید در ظاهر فرق چندانی با هم نداشته باشن اما چون خود فرستنده از یک کویل تشکیل میشه وحاله مغناطیسی ایجاد میکنه با هارمونیکهای موجی که به صورت مستقیم به ورودی انتن میره کمی متفاوت عمل میکنه من این رو روی مغناطیس سنج الکترونیکی که ساختم تست کرده بودم یعنی به هردو روش تست شده اما فقط فرستنده تونست حاله مگنت رو بگیره واین برام جالب بود.منظورم توتم تغییر یافته هست که میتونه به راحتی مغناطیس زمین رو سنس کنه وحساسیت اون تابع فرستنده هست و هیچ اهمیتی هم نداره که روی چه فرکانسی کار میکنه فقط باید روی همون فرکانس روی استانه قرار بگیره البته فرق زیادی بین هاله مگنتیک وهاله یونی هست اما در مورد هارمونیکهای سیگنال به نظرم حساسیت رو بیشتر میکنه و احتمال خطا بالاتره اشنالله بعد ساخت هردو روش رو تست میکنم شاید نتیجه راضیمون کنه... اخه چرا دوست خوبم دلسرد شدین یا مشغله نمیزاره من یک سال نتونستم بیام وقتی هم اومدم سایت دیگه اون سایت نبود اما من که خودم هستم حالا با طلا یا بی طلا :((

سه شنبه 22 خرداد1397 - 10:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من این مدارو درست کردم ولی چند تا سوال دارم
- میشه 100 نانو هارو مولتی لایر استفاده کرد.
- محاسبه فرکانس و خازن خروجی چه جوریه
- جعبه پیشنهادی و نحوه قرار گیری سیم پیچ چه جوری باید باشه

شنبه 30 تیر1397 - 6:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجتبی جان بابت همه زحماتی که برای من و امثال من و دوستان کشیدین از شما تقدیر و تشکر میکنم ...اما باشنیدن اینکه میخوای بری و دیگه نباشی تو این جمع کمی ناراحت شدم کاش لااقل کمی بیشتر در این جمع صمیمانه و خودمونی بمونی و این طرح پی دی کا رو به نتیجه مطلوبی برسونید تا دیگه به مدارات دیگر نیاز چندانی نباشه

خدايا مددی کن

یکشنبه 31 تیر1397 - 11:12am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام و عرض تشکر و تبریک به مهندس مجتبی گل و ارزوی پیشرفت هرچه بیشتر ...دوستان اون مقدار 820k چیه اون وسط..سمت راست میکرو پایین بغل دست خازن 103؟؟؟ اگه دوستی لطف کنه قطعات رو لیست کنه ممنون میشیم :x :ymhug:

جمعه 5 مرداد1397 - 8:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: IRANN
سلام عرض ادب خدمت دوستان گلم وتشکر ویژ از جناب اقا مجتبی گل وحمید اقا عزیز که بدون هیچ چشم داشتی طرح های خودشون عمومی کردن شکر خدا مرسی دوستان اساتید اگه نتیجه خوب در رابطه طرح اقامجتبی بود لطفا برای ساخت کمک همه دوستان هم بکنید خلاصه ماهم خریداریم سیستم های خوب را سپاس :ymcowboy: @};- :-BD

شنبه 14 مهر1397 - 11:14pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: IRANN
سلام دوستان لطفا فیلم از کارکرد مدار بزارین اگه کسی هست برای ما هم بسازین لطفا

یکشنبه 15 مهر1397 - 7:41pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: peymankharrat و 68 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure