انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:15am

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان.
همونطور که در ابتدای گفتم این مدار یک مدار آزمایشی است که ممکنه در عمل هم شکست بخوره بنابراین آن دسته از دوستانی که سابقه ساخت مدارات اینچنینی دارند رو توصیه ساخت و تست میکنم.
تا بحال از دوستانی که تست کردن سنس یک دیگ مسی 20 سال مدفون در عمق 4 متری بوده که ایشون همینطور مدعی سنس مکان دارای دفینه هم بوده .
البته سنس و عملکرد این سیستم شبیه فلزیاب است و بصورت نقطه ای نهایتا از چند متری سنس شروع میشه و فعلا سنس از راه دور مشکل دارد .
بنابراین اگر اساتید صاحب نظر هم بیان و کمک کنند به نتایج بهتری خواهیم رسید .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 8:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجتبی جان ایا میشه این مدارروبا فرانکو یا حتی pdk اصلی تلفیق کرد فیلمهایی در یوتیوپ هست از پی دی و پی دی کا که از پانزده بیست متری چند النگو رو میزنه
مثل این فیلم
https://m.youtube.com/watch?v=hN6iW0o60 ... ogle&gl=US

خدايا مددی کن

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
من این مدارو با چند فرکانس تشدید 33 ،27 ،55 و 72 کیلو هرتز و هم با آنتن سیم پیچ و هم آنتن فریت روی یک هدف در عمق یک و نیم متر تست کردم.تفاوتی بین فرکانس ها ندیدم.اما با آنتن فریت حساسیت مدار بیشتر شد در عوض خطا هم افزایش پیدا کرد.در برخی ساعات مدار هیچ واکنشی به هدف نداشت اما در برخی مواقع واکنش داشت البته هیچ رابطه ای بین زمان های که جواب میداد با زمانهایی که جواب نمیداد پیدا نکردم.
ولی در عوض پی دی توتم در تمام اون زمانها جواب داد بنابراین به نظر میرسه این مدار هم نیاز به فرستنده داشته باشه مثل توتم

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر جان من این فیلمو دیدم ولی چیزی ازش نفهمیدم . کسی که میگه یک النگو رو از 10 متری سنس داره براحتی و واضح میتونه فیلم بگیره دیگه اینکارارو نداره .
میلاد جان احتمالا یک فرستنده هم نیاز خواهد داشت ولی بدون فرستنده باید سنس داشته باشه و اینم در نظر بگیر که توتم پی دی آهن رو بهتر سنس میکنه و این سیستم طلا رو.

Nikola Tesla

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
هدف من هم طلا نبود البته اون هدف رو توتم در حالت پسیو نتونست سنس کنه و فقط در حالت اکتیو سنس داشت
از یه فرستنده هم استفاده کردم با مدولاسیون 50 درصد ولی دیگه مدار خیلی بی ثبات شد هر کاریم کردم نتونستم نقطه صفر رو پیدا کنم ولی با این تفاسیر و با توجه به اینکه مدار پسیو هستش نتیجه راضی کننده بود

پنج شنبه 3 خرداد1397 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
هدف من هم طلا نبود البته اون هدف رو توتم در حالت پسیو نتونست سنس کنه و فقط در حالت اکتیو سنس داشت
از یه فرستنده هم استفاده کردم با مدولاسیون 50 درصد ولی دیگه مدار خیلی بی ثبات شد هر کاریم کردم نتونستم نقطه صفر رو پیدا کنم ولی با این تفاسیر و با توجه به اینکه مدار پسیو هستش نتیجه راضی کننده بود

برای اینکه فرستنده بیاری رو سیستم باید لوپ گیرنده رو بیاری روی فریت به قطر یک سانت و همانند توتم در زاویه 45 درجه در نقطه کور نال کنی . البته نال کردنش کمی سخته و میلی متری است

Nikola Tesla

شنبه 5 خرداد1397 - 9:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس خسته نباشید یه خورده در مورد کار کردن با این دستگاه توضیح میدید.من درست کردم هرکاری میکنم نه ال ای دیش روشن میشه نه صداش در میاد ولی یه تستی که انجام دادم لامپ کم مصرف موقعی ک روشن میکنم از فاصله ۳ متری نزدیک لامپ میشه عدد bl شروع میکنه به پر شدن تا اینکه نزدیک لامپ میشم به ۱۰۰ میرسه بعد که دور میشم باز عدد شروع به کم شدن میشه

شنبه 5 خرداد1397 - 6:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مدار فرانکو از ۴۰ سانتی به لامپ کم مصرف واکنش نشون میداد این از ۳متری واکنش نشون میده

شنبه 5 خرداد1397 - 6:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان.
همونطور که در ابتدای گفتم این مدار یک مدار آزمایشی است که ممکنه در عمل هم شکست بخوره بنابراین آن دسته از دوستانی که سابقه ساخت مدارات اینچنینی دارند رو توصیه ساخت و تست میکنم.
تا بحال از دوستانی که تست کردن سنس یک دیگ مسی 20 سال مدفون در عمق 4 متری بوده که ایشون همینطور مدعی سنس مکان دارای دفینه هم بوده .
البته سنس و عملکرد این سیستم شبیه فلزیاب است و بصورت نقطه ای نهایتا از چند متری سنس شروع میشه و فعلا سنس از راه دور مشکل دارد .
بنابراین اگر اساتید صاحب نظر هم بیان و کمک کنند به نتایج بهتری خواهیم رسید .

سلام مجتبی عزیز
ایا سنس راه دور در دستگاه اصلی وجود داره یا اینکه نه کلا این دستگاه نقطه زن هست
من فرانکو رو ساختم و در مورد این مدار هم فردا قطعاتش بدستم میرسه که به امید خدا می سازمش فقط میمونه راهنمایی های حین ساخت که دست شما رو میبوسه

یکشنبه 5 خرداد1397 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alireza12345 نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید یه خورده در مورد کار کردن با این دستگاه توضیح میدید.من درست کردم هرکاری میکنم نه ال ای دیش روشن میشه نه صداش در میاد ولی یه تستی که انجام دادم لامپ کم مصرف موقعی ک روشن میکنم از فاصله ۳ متری نزدیک لامپ میشه عدد bl شروع میکنه به پر شدن تا اینکه نزدیک لامپ میشم به ۱۰۰ میرسه بعد که دور میشم باز عدد شروع به کم شدن میشه

سلام .
مدار شما عملکردش درست هست فقط درست بالانس نمی کنید دلیلشم ولوم 20 کیلو است که مولتی ترن بندازین و اگر با 20 کیلو تنظیم نشد ولوم 50 کیلو مولتی ترن رو تست کنید .
بالانسشم به این حالت است که با ولوم 20 کیلو باید مقدار bl رو بتونید بالای 50 درصد بگذارید هر چقدر این عدد به 100 نزدیک باشه مدار حساس تر و برد افزایش پیدا میکنه

Nikola Tesla

آخرین بار توسط Mojtaba195 در یکشنبه 6 خرداد1397 - 8:37pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 6 خرداد1397 - 8:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mouloud , Reza1569 و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure