انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 تیر98 - 4:07pmپاسخ به موضوع  [ 36 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4
 انتهای تمام محدودیتها در ردیابی ! ختم کلام 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور96 - 11:26pm
پست: 164
محل اقامت: نیویورک
پاسخ با نقل قول
مهدی نوشته است:
جهان بین نوشته است:
مهدی نوشته است:
در پاسخ جناب جهان بین
بله برای ردیاب فرقی نیست ، هرچقدر آلودگی فلزات سطحی در منطقه کمتر باشه خیلی بهتره میشه دفینه در عمق رو پیدا کرد ! ردیاب هایی که از فرکانس های پائین استفاده میکنن فقط حجم کمتری در برابر نقطه مشکوک میدن ، ولی ردیابهای خوراکی و بدون فرکانس حجم تقریبا دوبرابر میشه ، دقت و پاکیه ردیابی در آنتهای برنجی خیلی بیشتر از دیگر فلزات هست @};-


با این حساب فرقی بین طلا و برنج یا اهن و نقره نیست یعنی فرکانس 5500 شاید یه جارو گرفت که برنج باشه بجاش
یا هر چیزی.

بله درسته @};- درواقع هر فرکانسی که اپراتور بتونه درصد کشف فلز بیشتری داشته باشه اون فرکانس برای اون شخص خوبه !


پس بنطرم دوستانی که فکر میکنن ردیاب وسیله ای برای تفکیک هست در اشتباه هستن یعنی شما با نقطه زن یه جا رو بزنی تایید بشه بعد ردیاب بتونه زیرخاک تفکیک کنه...که اگه چنین بود نقطه زن ما با ردیاب ساده هم تفکیک داشت که اینجور نیست که بگه فلز زیر خاک چی هست.


سه شنبه 10 بهمن96 - 2:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور96 - 11:26pm
پست: 164
محل اقامت: نیویورک
پاسخ با نقل قول
مهدی نوشته است:
ردیاب های مکانیکی یا ردیاب های جیوه ای چگونه کار می کنند؟ آیا قابل اعتمادند؟

اول از همه باید خدمتتان عرض کنم که در مقابل ردیاب های مکانیکی یا جیوه ای ردیاب های فرکانسی یا الکترونیکی قرار دارند که یک مدار الکتریکی هست که فرکانس های خاصی تولید میکنه که در واقع محرکی برای ضمیر ناخودآگاه اشخاص مبتدی در ردیابی هست ! اپراتوران باید این اصل رو بدونن که اون مدار باعث گردش انتنها به سمت فلزات نیست ! بلکه قدرت مغز و ضمیر ناخوداگاه شخص باعث این حرکت میشه ( که در افراد مختلف قوی و ضعیف هست ) و اون فرکانس بر روی آنتنها فقط مقداری میدان و نیروی اضافه به آنتنها شارژ میکنه ! اما با تمرین زیاد و اصولی که ضمیر ناخوداگاه اپراتور قوی شد دیگه نیازی به همچین دستگاهی نیست و فقط مغز و ضمیر ناخوداگاه شما توسط دوتا انتن خالی میتونه دقت بهتر و موفق تری در کشف انواع فلزات داشته باشه ولی باید تمرین زیاد و بلند مدت و اصولی داشت که برای مغز درک اینکه شما اراده به کشف کدام فلز دارید بوجود بیاد ‌! خیلی ها ترجیح میدن که با ردیاب های الکترونیکی یا فرکانسی کار کنند …. اما باید خدمتتان عرض کنم که ردیاب های الکترونیکی و فرکانسی یک مشکل بسیار بزرگ در رابطه با تفکیک دارند و آن هم این هست ( تشابه فرکانسی فلزات در هارمونیک فرکانسی ) نزدیک بودن تشابه فرکانسهای هارمونیک فلزات مختلف حتی آهن با طلا باعث خیلی از نارضایتی های اپراتوران ردیاب های الکترونیکی بوده ! تنها روشی که درصد خطای ردیابی رو کم میکنه قوی کردن مغز و ضمیر ناخودآگاه هست که بهترین فیلتر در برابر تشابهات فرکانسی هست که هنوز خیلی ها از قدرت ماورایی مغز و روح انسان بی خبر هستیم ( خود شناسی = خدا شناسی )

چه کسانی می توانند با ردیاب مکانیکی تمام برنجی یا جیوه ای کار کنند ؟
بهترین روش تست ردیاب روی این افراد می باشد ، اما معمولا افرادی می توانند با ردیاب کار کنند که اولا گروه خونی شان مثبت باشد ، دوما در دست و پا و به طور کلی در بدن شخص فلزی مثل پلاتین وجود نداشته باشد ، سوما فرد عصبی نباشد ؛ حتی جیوه هم نوعی تلقین به مغز وارد میکنه که در صورت حرفه ای شدن اپراتور هیچ نیازی به جیوه هم نیست و فقط در نهایت یک خوراک در دست خود داشته باشد !

سوال بعضی ها : من بهترین ردیاب مکانیکی و جیوه ای و حتی الکترونیکی رو دارم ولی اصلا قدرت و ردیابی خوبی باهاشون ندارم ! چرا ؟
ردیابهای مکانیکی برنجی یا خوراکی یا جیوه ای روی بدن این اشخاص ضعیف یا بسیار ضعیف عمل کند . اما یک نکته بسیار مهم در این رابطه وجود دارد و آن هم ویژگی مکانیکی بودن ردیاب هست که مانند مابقی وسایل مکانیکی یک پروسه زمانی مشخصی نیاز دارد ، تا فرد به آن مسلط شود ! مانند رانندگی با ماشین یا دوچرخه سواری یا اسکیت سواری ، چون ابتدای کار فرد با ذهن خود می خواسته تعادل دوچرخه را حفظ کند ( تعادل آنتنها ) که بسیار برایش دشوار بود ولی با گذشت زمان و تکرار و تمرین این ویژگی از ذهن خارج شده و روی ضمیر ناخداگاه فرد قرار می گیرد و همین موقع هست که دوچرخه سواری امری راحت و ساده می شود. معمولا اکثر افرادی که علم ردیابی و حتی ردیابهای مکانیکی رو قبول ندارند ، یا جزو افرادی هستند که شرایط کار و تمرین های کافی و مفید را با ردیاب ندارند و یا حکم شخصی رو دارند که اولین بار سوار دوچرخه شده و با وجود سعی فراوان نتوانسته دوچرخه سواری کند و در این صورت دو چرخه را کنار بگذارد و بگوید که با دو چرخ نمی شود سواری کرد! آقا تو نتونستی موفق بشی ! چون بدن با بدن و استعداد آدمها در زمینه های مختلف متفاوت هست از طرفی معمولا اکثر افراد ردیابی که دارند اصلا اصولی و درست ساخته نشده و حتی اگر ردیاب درستی هم داشته باشند معمولا کمتر کسی روش صحیح کار با ردیاب رو می داند و به استادی در کار و ضمیرناخوداگاه می رسد !

ردیاب های مکانیکی یا جیوه ای با چه انرژی ای کار می کنند؟

روش کار ردیاب چیزی هست که هنوز ثابت نشده و فقط به صورت نظریه های مختلف می باشد . ردیاب انرژی خود را از نیمکره سمت راست مغز و یا به طور کلی ضمیر ناخوداگاه شخص دریافت می کند و برای همین برای هماهنگ شدن ردیاب با این انرژی نیاز به زمان و تمرین زیاد و اصولی می باشد !
ایا میشه به ردیاب های مکانیکی و یا جیوه ای اعتماد کرد؟

اگه ردیابی که در دست شماست به صورت درست و حساب شده ساخته شده باشد و به روش درستی از آن استفاده کنید به نظر من هیچ وسیله ای به پای ردیاب مکانیکی خوراکی و یا در نهایت جیوه ای نخواهد رسید و تنها وسیله ای هست که در این کار میتونه براتون معجزه کنه و جواب های قابل قبول و قابل اعتمادی به شما بده !


استاد شما که بدنتون با دو تا انتن مچ شده ایا ترجیح میدید همین خوراکی که تعریفش کردین یا اصلا فرکانسی رو استفاده نکنین ایا الان این ردیابها شانس موفقیت رو براتون کم میکنه اگه اینجوره پس قضیه برعکس اماتورهاست که فرکانس و خوراک بهشون کمک میکنه راه بیفتن برای شما عکس اینه درسته؟ و در اخر شما فرمودید ذهن اپراتور میتونه با فکر کردن جای فلزات مختلف رو پیدا کنه که یکجا نوسته بودین دوستان طلا قایم کردن شما تا نزدیک اون مکان رو مشخص کردین اونم با فکر خودتون ایا بازم تفکیک منتفی هست و ظاهرا تجربه شما بیشتر از اون موقعه هست که گفتین فکر کردن به فلز ایا اینها ادراکی هست یا برای هر کسی تعریف جداگانه داره؟


جمعه 12 بهمن96 - 1:44am
مدیر سایت
مدیر سایت

تاریخ عضویت: دوشنبه 20 اسفند91 - 2:39am
پست: 3833
پاسخ با نقل قول
سلام
منظور بنده فکر کردن نبود ، منظور اینه که با تمرین های زیاد و مچ شدن بدن یا مغز یا ضمیرناخودآگاه اپراتور با آنتنها ، نیرویی در بدن ایجاد میشه که در بیابون میشه فلزات رو بخوبی ردیابی کرد ولی از تفکیک خبری نیست ! هرچند از تاثیر زیادی که هاله مغناطیسی ایجاد شده به دور فلزات مدوفن داره هم نباید دور شد ! تمام اعضاء بدن انسان یک فرکانسی داره که مغز برای فرماندهی به اعضا از فرکانسهای خاصی پیروی میکنه ! حالا وقتی اپراتور سالها تمرین میکنه فقط و فقط با یک نوع آنتن با کیفیت ، این تداوم در تمرین باعث این میشه که مغز آنتهارو جزئی از بدن فرض میکنه و وقتی که ما فلزاتی رو برای تست ها و آزمایشات ردیابی استفاده میکنیم در ردیابیهای موفق پی در پی در تمرین به مرور فرکانس فلز در مغز نقش مثبت می بنده ، و اپراتور میتونه در بیابون با جفت آنتن خالی به تنهایی یا در نهایت با خوراک که نقش تقویت ذهن و فرکانس رو داره ، فلزات رو ردیابی کنه !آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!


شنبه 14 بهمن96 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور96 - 11:26pm
پست: 164
محل اقامت: نیویورک
پاسخ با نقل قول
مهدی نوشته است:
سلام
منظور بنده فکر کردن نبود ، منظور اینه که با تمرین های زیاد و مچ شدن بدن یا مغز یا ضمیرناخودآگاه اپراتور با آنتنها ، نیرویی در بدن ایجاد میشه که در بیابون میشه فلزات رو بخوبی ردیابی کرد ولی از تفکیک خبری نیست ! هرچند از تاثیر زیادی که هاله مغناطیسی ایجاد شده به دور فلزات مدوفن داره هم نباید دور شد ! تمام اعضاء بدن انسان یک فرکانسی داره که مغز برای فرماندهی به اعضا از فرکانسهای خاصی پیروی میکنه ! حالا وقتی اپراتور سالها تمرین میکنه فقط و فقط با یک نوع آنتن با کیفیت ، این تداوم در تمرین باعث این میشه که مغز آنتهارو جزئی از بدن فرض میکنه و وقتی که ما فلزاتی رو برای تست ها و آزمایشات ردیابی استفاده میکنیم در ردیابیهای موفق پی در پی در تمرین به مرور فرکانس فلز در مغز نقش مثبت می بنده ، و اپراتور میتونه در بیابون با جفت آنتن خالی به تنهایی یا در نهایت با خوراک که نقش تقویت ذهن و فرکانس رو داره ، فلزات رو ردیابی کنه !


استاد یک مورد دیگه حالا ما یک نقطه زن ببریم یکجا و یک نقطه زیرش فلز باشه ایا با انتن خالی شما تونستیت عمق رو دقیق بگید بحث تفکیک به کنار الان فقط عمق یک نقطه مشخص لازم باشه چی؟


شنبه 14 بهمن96 - 10:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

تاریخ عضویت: دوشنبه 20 اسفند91 - 2:39am
پست: 3833
پاسخ با نقل قول
با سلام
با انتن خالی در مورد دفینه خیلی دقیق نمیشه عمق رو تشخیص داد مخصوصاَ اگر فلز مدفون شده حجم و قدمت بالا و جنسیت قابل اکسید بالایی داشته باشه ! چون سطح وسیعی از خاک رو آلوده میکنه و همچنین این آلودگی به چهار جهت اصلی میدان زمین کشیده میشن و انتن خالی ابتدای این کشیدگی های یونی و ذرات رو در چهار جهت میگیره و بدین صورت حجم بزرگی بدست میاد مثل 8در8 متر یا 10 در 10 متر که در اینجا میشه با استفاده از فرکانس دهی به آنتنها و فرکانسهای خیلی پائین به مرکزی ترین نقطه در حجم این آلودگی نزدیک تر شد و حجم کاذب ذرات فلز رو کم کرد و درآخر درون حجم رو نقطه زن زد ؛ حتی با ردیاب فرکانسی هم نمیشه دقیق عمق رو متوجه شد شاید در حد 1 متر هم اشتباه بوجود بیاد که همه اینها به شرایط خاک و شرایط قرارگیری فلز در خاک و جنس فلز و شرایط آب و هوایی و قد اپراتور ردیاب بستگی داره ! که بدلایل ذکر شده نمیشه در هر جایی با آب و هوای مختلف با آنتن خالی عمق دقیق رو متوجه شد !آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!


یکشنبه 15 بهمن96 - 12:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور96 - 11:26pm
پست: 164
محل اقامت: نیویورک
پاسخ با نقل قول
مهدی نوشته است:
با سلام
با انتن خالی در مورد دفینه خیلی دقیق نمیشه عمق رو تشخیص داد مخصوصاَ اگر فلز مدفون شده حجم و قدمت بالا و جنسیت قابل اکسید بالایی داشته باشه ! چون سطح وسیعی از خاک رو آلوده میکنه و همچنین این آلودگی به چهار جهت اصلی میدان زمین کشیده میشن و انتن خالی ابتدای این کشیدگی های یونی و ذرات رو در چهار جهت میگیره و بدین صورت حجم بزرگی بدست میاد مثل 8در8 متر یا 10 در 10 متر که در اینجا میشه با استفاده از فرکانس دهی به آنتنها و فرکانسهای خیلی پائین به مرکزی ترین نقطه در حجم این آلودگی نزدیک تر شد و حجم کاذب ذرات فلز رو کم کرد و درآخر درون حجم رو نقطه زن زد ؛ حتی با ردیاب فرکانسی هم نمیشه دقیق عمق رو متوجه شد شاید در حد 1 متر هم اشتباه بوجود بیاد که همه اینها به شرایط خاک و شرایط قرارگیری فلز در خاک و جنس فلز و شرایط آب و هوایی و قد اپراتور ردیاب بستگی داره ! که بدلایل ذکر شده نمیشه در هر جایی با آب و هوای مختلف با آنتن خالی عمق دقیق رو متوجه شد !


پس هنوز ردیاب گمانه زن هست ..... یعنی هیچی معلوم نیست تا زیر خاک بیرون نیاد...نه عمق نه جنسش.....اینجوری باید به خودمون تکیه کنیم.....


دوشنبه 16 بهمن96 - 2:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 36 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: ali Ebrahimi و 10 مهمان


در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure