انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:43pm

پاسخ به موضوع  [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 جن 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:

خواهش میکنم.من نمیتونم ادعا بکنم که تمام مطالب درست هست اما چون به عینه دیدم حتی موردی که در موردش مطلبی نخونده بودم رو با چشمام دیده بودم اما بعد خوندن در مورد اون به طور اتفاقی باورم قویتر شد..البته اینکه میگین مطالب گذشته مضخرفه جالب نیست چون شما درگذشته نبودید که دلیل قانع کننده ایی بیارید تا اصل مطلب رو نفی کنید.ما هم به همین مستنداتی که هست رجوع میکینم اما نه اینکه کاملا باور داشته باشیم.بعضی از اینها شاخو برگ به خودشون گرفتن اما مطمئنن در مورد همشون صدق نمیکنه..خب درسته ادمی که با منطق عقلانی جلو میره کمتر میشه به چالش کشیدش اما این نمیتونه ثابت کنه بعضی چیزها وجود ندارن مثل این میمونه که بگیم انیشتین برق رو اختراع کرده و الان چون در قید حیات نیست قابل اثبات هم نیست...بله ما هر چقدر هم در تکنولوژی قوطه ور باشیم باز هم کمبودهایی داریم نه فقط در علم این نقص در عقل ماست.من خودم باورم به این مباحث صفر بود اما بادیدن اونها مطمئن هستم و مهم هم نیست این باور رو چه کسی قبول داره یا نه چون ما تنها موجوداتی نیستیم که در پس این دنیا داریم زندگی میکنیم.ای کاش فقط این باشه من درمورد ادمهایی مثال زدم که وجود دارن وبا چشم دیده میشن چرا در مورد اینها توضیح قانع کننده ایی وجود نداره.کارهای کریس انجل رو حتما دیدید یا نوزاد 5ساله ایی که دمای بدنش تا80 درجه میره وبعد از اون اسم اعظم الله روی صورتش نقش میبنده یا دختری که از طبقه 17 اپارتمان به پایین سقوط میکنه اما خراش هم بر نمیداره توضیح منطقی نداره دوست خوبم چون اگه به عقل رجوع کنیم ارتفاع کمتر از یک متر هم باعث مرگ شده ونمیشه به پای شانس بدونست وهزاران معمای عجیب دیگه که جن اشباح مقابلشون چیزی برای گفتن ندارن....درسته باید دید باز داشت اما گذشتن ازاینها دید رو باز نمیکنه بلکه صورت مسئله رو پاک میکنه..اتفاقا نظر من این هست انسان باخرد وقتی نمیدونه چیزی که در موردش بحث میشه وجود داره یا نداره میگه شایدباشه شایدم نباشه چون من فعلا چیزی رو ندیدم و اگر هم ببینم مطمئن میشم که توهم نبوده باشه و گرنه رد کردن موضوع چیزی به با خردی کسی اضافه نمیکنه این رو تعصب نمیگه عقل میگه این رو از من قبول کنیددوست خوبم..و در اخر اگه نظر من رو بخواین واقعا به نظر دیگران احترام بزاریم حرفاهش رو بشنویم و با دید باز نگاه کنیم صرفا اگر کسی رو میبینید که روی مسئله ایی پا فشاری میکنه باید دید مبحث کلامش چی هست تا در موردش نه تنها یک نفر بلکه دها نفر باید نظر بدن وگرنه مسئله بوی فردی وشخصی به خودش میگیره...مطالب زیر رو دنبال کنید من این پست رو دوباره ویرایش کردم تا به کسی بی احترامی نشده باشه از همگی عذر میخوام :)

دوست گرامی علارغم مثالها و مستنداتی که از منابع کاملن نامعتبر میآورید هنوز هم ردپایی از منطق در شما دیده میشه و این برایم جای امیدواریست وگرنه هیچ امیدی به شما و ادامه این بحث نمیداشتم..

دوست من اینجانب هرگز نگفتم که تمام مطلب گذشتگان مضخرف هست بلکه اگر دقت کرده باشید منظور اینبود که باید با آزمایش و خطا و تجزیه و تحلیل عقلانی حقیقت رو از دل ماجرا بیرون کشید..

البته بر هیچکس پوشیده نیست که ناشناخته ها بسیارند و اصلن نیازی به مثال زدن هم نیست تقریبن هرکسی ممکنه در زندگیش به خیلی چیزها برخورد کرده باشه که هیچ جوابی براش نداره!
اگر خوشحالتون میکنه باید بگم بارها برای من هم اتفاق افتاده.

اما موضوع واقعی اینجاست که باید برخورد ما با این مسائل به چه صورت باشه؟؟

نکته واقعی اینجاست..
دقیقن همینجاست که انسانها به دام ادیان گرفتار میشن..
دقیقن همینجاست که انسان خردمند از انسان نادان راهش جدا میشود..

در این مواقع همیشه هستند کسانیکه از نادانی مردم برای رسیدن به اهداف خودشون سواستفاده میکنند

بطور خیلی عامیانه خواهند گفت شما نمیدانید من میدانم پس بیایید تا برایتان بگویم ولی باید پیرو من باشید و هرآنچه میگویم بی کم و کاست قبول کنید..!
و اگر ذهنی بیدار نداشته باشید آن اتفاق بد رخ خواهد داد..
عقل و منطق خالص جایش را به عقل در چارچوب یک ایدئولوژی خواهد داد و این یعنی مرگ خرد مرگ عقلانیت و چه بسا مرگ انسانیت(همانگونه که در رفتار انسانهای ایدئولوگ یا خشک مذهبی میبینیم).

خواهش من این هست که بدون درک منطقی مسائل گرفتار ایدئولوژیها نشوید
بزرگترین راهنما در درون خود شماست بیرون بدنبال چه میگردید؟؟!

اینکه فلان شخص در فلان جا چنین حرفی زده از کجا معلوم که خود اون شخص درکی از حقیقت داشته؟؟
یک ایدئولوژی واقعی و کامل باید در طول زمان همیشه برای هر مطلبی جواب داشته باشه (چیزیکه در هیچ جا ندیدم)

اگر مطلبی برامون نامفهوم هست باید به کشف منطقی اون بپردازیم و هرزمان هرکسی برای بیان حقیقت از ما خواسته ای داشت به اون شخص شک کنید..

نترسید از اینکه حقایق هرگز آشکار نشوند بلکه بترسید از کسانیکه حقایق را جور دگر بیان کنند که این گمراهی مطلق هست.

خردمندی به معنی دانایی نیست بلکه خرد راهیست برای دانا شدن..

پس

خردمند باشید @};-

یکشنبه 26 خرداد1397 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی ممنون از توضیحاتتون.در کل من آدم منطقی هستم وتعصبات بیجایی ندارم که بخوام پافشاری کنم و کلا حرفهاتون رو قبول دارم اما همه مطالب نمیتونه نادرست هم باشه کما اینکه ثابت کردنش هم کار مشکلی هست البته باور به اینها همشون ریشه تاریخی در فرهنگ ما دارن که یک ملت تخیل پسند هستیم و درونگرایی در ما بیداد میکنه اما باز هم نمیشه چیزی رو ثابت کرد.فقط در مورد بعضی چیزهای عجیبی که رخ میده جای تامل داره .. منظورتنون رو متوجه نمیشم از گرفتار شدن به دام بعضی افراد چیه.شاید منظورتون این هست که مثلا فلان نسخه طلسم هست یا جن وداره یا بعد از زدن سیستم اونجا باری نبوده پس حتما جن برده این تنها نکته ایی هست که از حرفتون متوجه شدم.خب بطبع هر کسی اختیار دار خودش هست که چه باورهایی رو میطلبه و به زور هم نمیشه گفت نباید به این باور درست یا غلط پایبند بود وشور دیگران رو زیر سوال برد مهمتر از اون اخلاق هست... به هر حال بنده به مطالب اینچنینی زیاد توجهی ندارم و چیزهایی رو بیان کردم که برای خودم اتفاق افتاده و هنوز هم امکان رخ دادنش هست.به امید موفقیت دوستان

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 27 خرداد1397 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما دوست گرامی بهرام :ymhug:

سخن من بطور کلی بود اما بطور کاملن جزیی هم قابل برداشت خواهد بود..

هر حرفی رو از هرکسی به راحتی قبول نکنید اگر چه تقلید یکی از بارزترین خصلتهای انسانی هست!

رهبران و پیشروان و دانشمندان برخلاف مردم عادی در مورد هرچیز و هر رفتاری قبل از تقلید تفکر میکنند.

احترام به عقاید دیگران یک توهم هست عقاید بی پایه و اساس بدون ترحم باید زیر سوال بروند اما با حفظ احترام،
آیا زمانیکه اقوام مهاجم به ایران حمله کردند به عقاید مردم این سرزمین احترام گذاشتند که حالا از ما میخواهند به عقاید مردم نادان احترام بگذاریم؟!

هر عقیده ای جز اعتقاد به انسانیت و خردمندی محکوم به فنا خواهد بود مرده یا زنده این روزگار عالی بشریت خواهد رسید دریغا که فاصله بسیارست...

اما شما خردمند باشید تا آیندگان خردمندی بیاموزند تا فاصله ها کمتر شود و کمال بشریت زودتر محقق گردد.

@};-

دوشنبه 28 خرداد1397 - 3:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ذات بشری چیز عجیبی نهفته هست به اسم غرور وجهل که این در ضمیر ناخودآگاه بشر وجود داره و کاریش هم نمیشه کرد..باشه چشم سعی میکنیم باخرد باشیم :D

دوشنبه 28 خرداد1397 - 9:14am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: دیار آزادمردان، زاگرس جنوبی
بهرام که جن میگرفت این همه عمر
دیدی که چگونه غول بهرام گرفت

جور دشمن چه کند گر نکشد طالب دوست
گنج و مار و گل و خار و غم و شادی به همند

دوشنبه 28 خرداد1397 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

الان من مغرور و جاهل شدم یا غول؟! =))

بله جناب بهرام در ذات بشر خیلی چیزها نهفته هست اما این ماییم که بین آنها انتخاب میکنیم چونکه ما موجوداتی دارای هوش انتخابگر هستیم اگرچه این خصیصه مختص انسانها نیست ولی در انسان نمود بیشتری داره..

انتخاب با شماست

خردمند باشید یا متقلد صرف و خوش باور..

روی هرچیزیکه انجام میدهید فکر کنید یا بدون فکر فقط انجام دهید!

اما موضوع اصلی چگونگی انجام این انتخابهاست!
یعنی انتخاب از روی عقل یا احساس.

فقط کافیه زمانیکه چیزی رو انتخاب کردید به خودتون رجوع کنید و ببینید انتخابتون از روی عقل بوده یا از روی احساس؟
با این رویه میتونید دلیل شکستهای گذشته خودتون رو هم کشف کنید.

تنها خردورزی راه نجات بشریت هست و مابقی سرابیست رو به فنا...

پس همچنان خردمند باشید :-BD

@};-

سه شنبه 28 خرداد1397 - 2:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهرافرین نوشته است:
الان من مغرور و جاهل شدم یا غول؟! =))

بله جناب بهرام در ذات بشر خیلی چیزها نهفته هست اما این ماییم که بین آنها انتخاب میکنیم چونکه ما موجوداتی دارای هوش انتخابگر هستیم اگرچه این خصیصه مختص انسانها نیست ولی در انسان نمود بیشتری داره..

انتخاب با شماست

خردمند باشید یا متقلد صرف و خوش باور..

روی هرچیزیکه انجام میدهید فکر کنید یا بدون فکر فقط انجام دهید!

اما موضوع اصلی چگونگی انجام این انتخابهاست!
یعنی انتخاب از روی عقل یا احساس.

فقط کافیه زمانیکه چیزی رو انتخاب کردید به خودتون رجوع کنید و ببینید انتخابتون از روی عقل بوده یا از روی احساس؟

تنها خردورزی راه نجات بشریت هست و مابقی سرابیست رو به فنا...

پس همچنان خردمند باشید :-BD

@};-

سلام..دوست عزیز چرا شما مطالب رو به خودتون میگیرید من دست روی کلییت گذاشتم که شما به خودتون و اقا غول بیچاره نسبت میدید..در ثانی من متوجه نمیشم یعنی چی که این خصیصه مختص انسان نیست و موجودات دیگری هم از این اگاهی عقلانی برخوردارن.میخواین بگید مثلا آهو میتونه غرور داشته باشه یا غولی که مثال زدین کلاه شاپو سرش بزاره و بره جاهل بازی در بیاره من در مورد جهل و غرور صحبت کردم نه درک وشعور که در هم هموجودات نسبی هست حتی انسان هم شاملش میشه [-( ...متاسفانه چه بخوایم چه نخوایم بعضی خصایص فقط مختص بشره نه موجودات دیگه مثل توهین تعرض خودبینی جهالت و خیلی چیزای دیگه که هیچ کدومشون رو یک موجود زنده دیگه ندارن.و اینکه شما در کل روی چه موضوعی دارین مانور میدین موضوع تایپیک جن هست نه روانکاویی و جامع شناسی اگر در این معقوله چیزی برای گفتن دارین و تجربه ایی دارین بگین کسی شما رو به بیخردی متهم نمیکنه چون این هم موضوع مشخصی داره شما باید راهتون رو مشخص کنید یا قبول دارین یا ندارین وگرنه بیراهه رفتن ونصیحت رو همه بلدن.بعد اینکه این مطلب الان یعنی چی که نوشتید.فقط کافیه زمانیکه چیزی رو انتخاب کردید به خودتون رجوع کنید و ببینید انتخابتون از روی عقل بوده یا از روی احساس؟
...یعنی چی که انتخاب کردم به عقلم رجوع کنم .دوست خوبم شما خودت یک سوال بزرگی مگه من قصد انتخاب کالا یا شی یا انتخاب همسر یا هر چیز منتسب رو دارم که از روی منطق عقلانی بخوام دست روی اون بزارم و احساسات رو دخیل نکنم و اگر هم کردم منجر به شکست میشه یا کلا شده و اگر هم موضوع اجاین هست باز هم به احساس ربطی نداره حتی به عقل هم مربوط نیست :D جل الخالق واقعا در عجبم خدا چرا بشر رو خلق کرد به جای تعریف به خودش نهیب نزد @-) امیدوارم به همون راهی که بهش معتقدی ادامه بدی چون راه نیکویست

سه شنبه 5 تیر1397 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farokh.p نوشته است:
بهرام که جن میگرفت این همه عمر
دیدی که چگونه غول بهرام گرفت

عجب.. دوست عزیز جن دید شدم جنگیر نشدم هنوز :D حالا غول کی هست ..تا حالا اسم بهرام غول کش به گوشت خورده توی شاهنامه هست :^o

این هم گزیده ایی از قصیده ایی که در موردش هست...
زه نیرو بود غول را پیکرش چو عقل را در خور فطرتش .بیامد گرز اتیش بر سرش خون بود که میامد از پیکرش بدید غول بهرام پیل تن را بیامد با گرز گران بر سرش بدو گفت ای بیخرد ای غولی تو را مثل تو زیاد هست خولی به اشتب نامت غول است تو را چه به این نام فقط گول است بدو گفت ای پیل تن .بکش مرا ز این شرم . مرا بدین نام زادن اگر نام تو پیل تن است نام من غول اهنین پیکر است بگفت و بگفتنهای بسیار یهو سرش شد بر نیزه بران بگریست مادرش بر سرش که ای پیل تن بس کن این غول نبود خاک بر سر است بگذار ببینم برای آخر تنش فاتح آن غول کش پرید روی خرش رفت به آن راهی که از آن آمدنش...... @};-

سه شنبه 5 تیر1397 - 2:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان بحث کردن در مورد اثبات جن کاریست عبث و بیهوده .بر فرض اینکه بنده جنی رو به شخصه دیده باشم جهت اثبات حرفم باید همین جن رو به چند نفر نشون بدم که کار ناممکنیه.و اما در مورد انکار نبود صد در صد جن بنده انکار میکنم که اصلا چنین موجودی وجود ندارد ولی در عوض یک نفر یا دو نفر مورد امین و قابل اعتماد یک قبیله یا یک طایفه یا یک گروه میاد و ادعای دیدن چنین موجودی زو مینماید.چون بنده به این شخص اعتماد دارم و به سرش قسم می خورم (بر فرض پدر یا مادر شخص)پس ناخداگاه نمیتونم وجود چنین موجودی رو به صورت صد در صد انکار کنم.
در کل بازم میگم بحث کردن در مورد جن چیز بیهوده ای هست و بود و نبودش هیچ دردی از دردهایمان رو دوا نخواهد کرد.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 5 تیر1397 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هنرجو نوشته است:
دوستان بحث کردن در مورد اثبات جن کاریست عبث و بیهوده .بر فرض اینکه بنده جنی رو به شخصه دیده باشم جهت اثبات حرفم باید همین جن رو به چند نفر نشون بدم که کار ناممکنیه.و اما در مورد انکار نبود صد در صد جن بنده انکار میکنم که اصلا چنین موجودی وجود ندارد ولی در عوض یک نفر یا دو نفر مورد امین و قابل اعتماد یک قبیله یا یک طایفه یا یک گروه میاد و ادعای دیدن چنین موجودی زو مینماید.چون بنده به این شخص اعتماد دارم و به سرش قسم می خورم (بر فرض پدر یا مادر شخص)پس ناخداگاه نمیتونم وجود چنین موجودی رو به صورت صد در صد انکار کنم.
در کل بازم میگم بحث کردن در مورد جن چیز بیهوده ای هست و بود و نبودش هیچ دردی از دردهایمان رو دوا نخواهد کرد.

لپ مطلب رو ادا کردی اما هیچ احتیاجی به باور کردن یا نکردن نداره حتی به استنادها هم نمیشه اعتماد کرد اما به خودمون چی اعتماد که داریم شاید این موضوع برای شما اتفاق نیافتاده باشه که امیدوارم نبینید چون هر کسی هم تاب دیدن نداره و چیزهایی که در پستهای بالا گفته شد قصه گویی نبوده ونیست حتی من کسی رو میشناسم که وقتی میگفتم جن قاه قاه میخندید ومسخره میکرد اما وقتی خودش دیده بود تا یک هفته بیرون نمیومد از ترس.به هر حال همونی هست که گفتین یک عده باور دارن یک عده هم خرافه میدونن وهر دو دسته هم نمیتونن ثابت کنن اما اگر بین این دو دسته کسی باشه چی الان بیشتر دوستان بین این دو دسته هستن . نمیدونن باور کنن و به خرافه گویی متهم نشن یا کلا کذب بدونن واز کنارش بگذرن تا که خودشون تجربش کنن واین اتفاق شاید اصلا نیافته....اما فقط جن نیست ما چیزهای عجیبی دوروبرمون هست اما چون خودمون دسترسی بهشون نداریم باور کردنش هم سخته مثل برمودا که هزاران قصه وداستان برای خودش داره که بیشتر از جن دلهره آوره...اما اگه بحث جن برای دفینه یابی باشه فرق میکنه خیلیها سیستم زدن وکندن ودیدن خبری نبوده به ریش جن بستن این یک اعتقاد غلطه نه باور به وجود جن..جن اگر وجود داشته باشه که داره کاریی به دفینه واین حرفا نداره مواظب باشین گول این جور آدمها رو نخورین که کلاه گشادی سرتون میره چون بودن به اسم باطل کردن سحر و داشتن موکل روی بار صاحب مکان رو قانع کردن وبعد چند روز خودشون بارو بردن

چهارشنبه 5 تیر1397 - 12:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 53 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure