انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:42am

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام

Milad.N نوشته است:
سلام
وقت همگی بخیر
دوستان کسی از فرکانس چرم و پوست خبر داره ؟ وا... صدهزار فرکانس رو تست کردن کار هرکسی نیست اگه کسی این فرکانس رو بدونه ممنون میشم اعلام کنه ....

سلام
وقت همه بخیر . بلاخره فرکانس چرم رو پیدا کردم . چرم آهو9074 و چرم گاو 9045 هستش . یکی دو رقم بالا پایین کنید تا بیشترین کشش رو پیدا کنید . ضمنأ من با فرکانس پایه 60 با این فرکانس ها کشش عالی واسه چرم داشتم .
امیدوارم همه بندگان خدا به امید خدا به موفقیت های بزرگی برسند ....

یکشنبه 11 آذر1397 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام . وقت همگی بخیر . خوشحالم که موفق شدید دستگاه را رام و در کنترل داشته باشید . من مونتاژ را انجام دادم و خواستم ببینم با توجه به اینکه توماسی خیلی باید رعایت اصول و نقطه ثقل و خیلی چیزها را رعایت کرد و کار مشکلی هست میشود با لرح ساده تر و انتنی ال رود به این وسیله امید داشت و عکس العمل رو داشت ؟ ممنون . راستی من خازنهای 100 نانو را اس ام دی زدم . مشکلی نداره؟
پیوست:
P04-12-18_11.47.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 آذر1397 - 12:04pm

درود به بچه های خوب انجمن :
باتشکر ازآقا Mojtaba بابت ارائه این مدار .. میخواستم این مداروبسازم واز اون عزیزانی که ساختندبپرسم آیا راضی هستند از عملکردش (البته نمیخوام رویائی فکر کنم ) چون تاصفحه ی 63 اونطرف تر نرفته میگم . سپاس فراوان

پنج شنبه 29 آذر1397 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alirezash111 نوشته است:
arash22 نوشته است:
درود
دوستان فرکانسهای زیر رو امتحان کنند
حفره 675
مفرغ 48000 و 59000
طلا 79000

درود بر شما
اینهارو خودتون جواب گرفتید؟

79000 فرکانس زرات طلا هست اشتباه نوشتم
59000 طلا رو خوب میزنه
48000 فلزات با ارزش بجز طلا
فرکانس 8700 هم برای فلزات با ارزش خوبه
حفره هم 675 .. از فرکانس 600 تا 700 چند تا فرکانس حفره میزنه مهم اینکه جایی گپکه گاز داره بزنه نه حفره پر شده یا حفره رو باز

پنج شنبه 27 دی1397 - 9:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

arash22 نوشته است:
59000 طلا رو خوب میزنه
حفره هم 675 .. از فرکانس 600 تا 700 چند تا فرکانس حفره میزنه مهم اینکه جایی گپکه گاز داره بزنه نه حفره پر شده یا حفره رو باز

با تشکر از شما دوست عزیز
لطفا در رابطه با فرکانس پایه هم راهنمایی کنید آیا هر فرکانسی تنظیم شود جواب می دهد؟؟؟

جمعه 28 دی1397 - 2:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلامو درود بردوستان عزیز
منم میخوام این طرحوبسازم اونم با بهترین کیفیت دارم مطالعه میکنم .
فقط نمیدونم چراسایت بمن اجازه دانلودنمیده لطفا راهنمایی کنید
باتشکر از دوستان فلزجو

یکشنبه 29 دی1397 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash22 نوشته است:
alirezash111 نوشته است:
arash22 نوشته است:
درود
دوستان فرکانسهای زیر رو امتحان کنند
حفره 675
مفرغ 48000 و 59000
طلا 79000

درود بر شما
اینهارو خودتون جواب گرفتید؟

59000 طلا رو خوب میزنه

درود دوست عزیز .
ممنون از شما بخاطر اشتراک گذاری تجربیات .
طبق تجربه فرکانس 59000 بهتر طلا رو سنس داره بخصوص در ردیاب مینوتوم که گزارش موفقیت خوبی رو با فرکانس 59 کیلو روی پایه 25 هرتز داده اند.
امیدوارم دوستان نتایج درخشانی بگیرن.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 2 بهمن1397 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان
ردیابی که امروز براتون معرفی میکنم نتیجه زحمات خودم و یکی از دوستانم به اسم بهزاد است که امروز به رایگان در اختیار شما قرار می دهم.
عملکرد مدار قبل از معرفی توسط چندین تن از دوستان اثبات شده و در عمل بسیار خوب و کارآمد است البته بنده نمیخوام تعریف کنم و باید در عمل توسط دوستان تست و بررسی بشه .
از جمله مشخصات سیستم ردیاب .
1- این ردیاب الهام گرفته از ردیاب اکسپوفر هست که سعی کردیم نواقص اونو هم بر طرف کنیم.
2- دارای خروجی فرکانس هدف تا یک مگاهرتز با دقت یک هرتز
3-دارای فرکانس پایه قابل تنظیم از 5 هرتز تا 65 هرتز با دقت یک هرتز
4- تغییرات فرکانس کاری با استفاده از دکمه های فشاری بصورتی که برای راحتی و تنظیم سریع تر فرکانس بصورت زمان بندی که با گذشت زمان تغییرات فرکانس با سرعت بالاتری انجام میگیرد.
من فعلا توضیحات بیشتری نمی دهم چون نیاز هم به توضیحات بیشتر نیست.کل هزینه ساخت زیر 40 هزار تومن است :ymparty: .
این سیستم هم بصورت توماسی هم بصورت ال رود قابل استفاده است که بسته به اینکه در چه حالتی مهارت دارین بهترین عملکرد را خواهید داشت .
فرکانس فلزات در این ردیاب بخصوص فرکانس پایه بر اساس مختصات جغرافیایی هر منطقه و شدت میدان آن متفاوت خواهد بود که من برای چند نمونه فلز در یک فایل اکسل برنامه ریزی شده قرار می دهم که بصورت کامل براتون نحوه استخراجش رو توضیح خواهم داد ولی با توجه به تحقیقات من اکثر فرکانس پایه مناطق ایران بین 25 تا 28 هرتز است :-BD .
قطعات مورد نیاز
میکرو کنترل Atmega328p-pu
رگلاتور 7805
ترانزیستور TIP122
خازن ها
1000 میکروفاراد 16 یا 25 ولتی الکترولیت
2200 میکروفاراد 16 یا 25 ولتی الکترولیت
خازن 560 نانو پلی استر یا ام کا تی
خازن 100 نانو (104) عدسی 6 عدد
خازن 22 پیکوفاراد عدسی 2 عدد
مقاومت ها
مقاومت 22 کیلو
مقاوت 4.7 کیلو
مقاومت 10کیلو
مقاومت 1.5 کیلو
مقاومت 56 کیلو
پتانسیومتر 10 کیلو 2 عدد (خوابیده)
ولوم 10 کیلو
کریستال 16 مگا هرتز
ال سی دی 2*16
کلید فشاری 4 عدد
فریت بیت برای نویز گیری 1 عدد ( میتوانید از جامپر هم استفاده کنید)
باطری 12 ولت بالا یک آمپر
چوک به مشخصات زیر باشد.
چوک به ابعاد 2*2.5 یا کمی بزرگتر و کوچکتر با هسته فریت (به هیچ وجه آهنی نباشد)
ابتدا سیم نمره 0.1 را حدود 700 تا 1000 دور میپیچید (این میشه خروجی چوک. یعنی باید ابتدا و انتهای سیم پیچ به دو تا آنتن بره)
سپس یک دور چسب نواری دور سیم پیچ میزنیم و پس از آن سیمی به متراژ 1.5 تا 4 متر به شماره 0.25 برمیداریم و میپیچیم سپس فریت ها را داخل هسته میکنیم ظرفیت خازنی این سیم پیچ را اندازه میگیریم باید حدودا 300 میکروهانری باشد . حالا 50 واحد بالا پایینش مهم نیست.دو سر این سیم به مدار و در محلی که چوک نوشتم وصل میکنید.
به یاد داشته باشید هر چقدر فریت ها محکم سر جای خودش باشد در متراژ کمتری از سیم این ظرفیت خازنی بدست خواهد آمد و بهتر است .
هسته چوک به دو حالت EE یا EI هست که هر دو رو میتونید استفاده کنید ولی EI بهتر است و براحتی میتونید به ظرفیت مورد نظر برسید.
با ولوم 10 کیلو میتونین قدرت خروجی مدار رو تنظیم کنید.
دقت کنید که خروجی چوک همراه با صدا و شوک خواهد بود بنابراین دقت کنید که دچار برق گرفتگی نشوید.
فیوز بیت ها برای پروگرام کردن میکرو بصورت زیر است . حتما از کریستال خارجی استفاده نمایید.
LOW FUSE : FF HIGH FUSE : DE

پیوست:
xs plus.jpg

پیوست:
Capture.JPG

پیوست:
pcb.PDF

پیوست:
XS Plus.hex

در فایل زیر طریقه محاسبه فرکانس پایه و برخی از فلزات رو نوشتم امیدوارم بدرد دوستان بخورد .
فایل زیر حاوی یک فایل توضیحات و یک فایل اکسل محاسبات می باشد.
پیوست:
frq base.rar

درود
مهندس عزیز اخرین ورژن توی کدوم پست؟
سپاس از زحمات شما

جمعه 5 بهمن1397 - 7:58pm

سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم مخصوصا آقا مجتبی طراح این ردیاب و مهندس حمید گل ،
شرمنده من نمیدونم جای این سوال توی این بخش هست یا نه ولی به پاسخش خیلی نیاز دارم!! سوال بنده این هستش که آیا میشه در ردیاب( مثلا همین ردیاب و یا اکسپوفر) برای این که آنتن ها از جعبه جدا بشن و هر وقت لازم شد به جعبه وصل بشن از یه چیزی شبیه اسپیسر یا پیچ و مهره که از جنس فلزی دیگه هستن( از جنس آنتن تلسکوپی نیستند) استفاده کرد ؟ یعنی همون چند سانت فلز آهنی برای اتصال آنتن به جعبه مشکلی در ردیابی ایجاد میکند یا خیر؟ ممنون میشم اگه از اساتید جواب سوال من رو بفرمایند
با تشکر

دوشنبه 8 بهمن1397 - 11:30pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
لطفا در خصوص طول آنتنها و فاصله شون از هم روی باکس توضیح بدین.
راستی واسطه فرکانس مبنای هر منطقه پیشفرضی هست که توی محدوده نزدیک بشه تست کرد؟
ممنون - یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 18 بهمن1397 - 11:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure