انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 اردیبهشت1403 - 1:18am

پاسخ به موضوع  [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 18  بعدی
 فلزیاب دیجیتال رابین 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سالهاست که همه ی کاربران تو سایتهای فلزیابی خواهش میکنن که بیاید با همکاری هم یه مدار طراحی کنیم . همین مونده بود که گریه بکنن
بعدش فلزجو مثل هلو اومد تو گلو
حالا این بنده خدا تنهایی طراحی کرده ، شماتیک گذاشته ، هیچکی در حد یه pcb کمک نمیکنه . خوب یه همکاری بکنید که ایشان اصلاح کنن . بفرمائید که ایشان برن قطعات هم پیدا کنن دیگه
خوب اگر فلزیاب خوب میخواید با قطعات آشغال که نمیشه امکانات و سرعت و دقت و قدرت آفرید وگرنه با 555 طراحیش میکرد .
به نظر بنده جایی که مابین آنالوگ و دیجیتال هنوز بحث میشه ، جای این مدارات نیست . بهتره که در آینده ای دور ارائه بشه که قطعاتش براحتی تو هر خونه ای پیدا بشه . دیگه در اون آینده هیچ جنسی هیچ جا پیدا نمیشه ، به ما ربطی نداره . میگردیم دنبال نعل خر
هرساله به تعداد چاله های زمین کلی اضافه میشه ، توی گوگل نگاه کنید ، ایران مثل کره ی ماه چال چال شده . هرکی زودتر سیستم داشت ، برد و رفت
اکثر کاربران ، هرساله تعدادی از هدفاشون از دست میره
چند سال دیگه فقط با GPR میگردیم دنبال اتاقکهای عمیق
اگر برای فروش گذاشته بودند ، الان بر طبق عادت همکاری ، دل و روده شو ریخته بودن زمین ، ببینن توش چیه که کپی کنن . مهندسی معکوس و شماتیک دستی و جدال بر سر ماسفت و ... :ymhug:

لا اله الا هو

دوشنبه 10 اسفند1394 - 7:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سنه دژ نوشته است:
سالهاست که همه ی کاربران تو سایتهای فلزیابی خواهش میکنن که بیاید با همکاری هم یه مدار طراحی کنیم . همین مونده بود که گریه بکنن
بعدش فلزجو مثل هلو اومد تو گلو
حالا این بنده خدا تنهایی طراحی کرده ، شماتیک گذاشته ، هیچکی در حد یه pcb کمک نمیکنه . خوب یه همکاری بکنید که ایشان اصلاح کنن . بفرمائید که ایشان برن قطعات هم پیدا کنن دیگه
خوب اگر فلزیاب خوب میخواید با قطعات آشغال که نمیشه امکانات و سرعت و دقت و قدرت آفرید وگرنه با 555 طراحیش میکرد .
به نظر بنده جایی که مابین آنالوگ و دیجیتال هنوز بحث میشه ، جای این مدارات نیست . بهتره که در آینده ای دور ارائه بشه که قطعاتش براحتی تو هر خونه ای پیدا بشه . دیگه در اون آینده هیچ جنسی هیچ جا پیدا نمیشه ، به ما ربطی نداره . میگردیم دنبال نعل خر
هرساله به تعداد چاله های زمین کلی اضافه میشه ، توی گوگل نگاه کنید ، ایران مثل کره ی ماه چال چال شده . هرکی زودتر سیستم داشت ، برد و رفت
اکثر کاربران ، هرساله تعدادی از هدفاشون از دست میره
چند سال دیگه فقط با GPR میگردیم دنبال اتاقکهای عمیق
اگر برای فروش گذاشته بودند ، الان بر طبق عادت همکاری ، دل و روده شو ریخته بودن زمین ، ببینن توش چیه که کپی کنن . مهندسی معکوس و شماتیک دستی و جدال بر سر ماسفت و ... :ymhug:

خوب سنه دژ چان آقا ما که نمی تونیم pcb روطراحی کنیم
یکی از بزرگوارن زحمتش رو بکشه دیگه

دوشنبه 10 اسفند1394 - 7:28pm
YIM
استاد
استاد
آواتار کاربر

خوب اگر نمیتونیم pcb بکشیم ، حداقل میتونیم که صبر کنیم و کسی را نرنجانیم . بلاخره ایشان روزی مدار را کامل خواهند کرد . دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه

لا اله الا هو

دوشنبه 10 اسفند1394 - 7:53pm
مدیر کل
مدیر کل

Amir.s.m نوشته است:
delta 1 نوشته است:
آقا امیر شما یه جور حرف میزنید انگار همه برده شما هستن
کاری اگه انجام میدید بی منت باشه ولی تا حالا 4 تا pdf خشک خالی گذاشتید
طلبکار هم هستید و مدام کاربران رو سرزنش کردید این وظیفه طراح یه سیستم هستش که ببینه چه قطعه ای تو بازار موجود و بر اساس قطعات موجود و یا حتی قطعات مشابه مدار رو طراحی کمه همانطور که مهندس این کار رو انجام دادن
اگه شما بخوای هی منم منم کنید و منت سر بچه بزارید بهتره مدار تون روی همون صفحه کامپیوترتون ذخیره باشه

همین کارو میکنم .

به مدیریت هم میگم این تاپیک رو پاک کنه

موفق باشید .

امیرجان ابتدا جا داره به شما تبریک بگم که چنین طرحی رو طراحی و ارائه کردین. حداقل ظواهر امر نشان از یک سیستم جدید و متفاوت هم از نظر شکل و منطق مدار و هم رابط کاربری داره.
اما واقعیت این هست که طراحی یک بحثه و ارائه جهت ساخت عمومی یک بحث دیگه! این نکته رو قبلا هم به شما عرض کرده بودم. از طرف دیگه سر و کله زدن با کاربران مختلف در چنین محیطهای مجازی خودش کار طاقت فرسایی هست! لذا من از شما خواهش میکنم به نظرات بعضا منفی واکنش نشون ندین و راه خودتون رو ادامه بدین. هر کسی خواست و امکانش رو داشت قطعا از طرح شما بهره لازم رو میبره.
ولی مساله ای که الان وجود داره این هست که ظاهرا حداقل 2 نفر از دوستانی که بنده تصور میکردم این طرح رو بسازن فعلا به مشکل جدی در زمینه تهیه قطعات و همینطور فیبر مدار برخورد کردن! بنابراین فکر میکنم جا داشته باشه آدرس تهیه قطعات و همینطور فیبری که قابل ساخت برای دوستان باشه رو هم ارائه کنین.

دوشنبه 10 اسفند1394 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
خوب اگر نمیتونیم pcb بکشیم ، حداقل میتونیم که صبر کنیم و کسی را نرنجانیم . بلاخره ایشان روزی مدار را کامل خواهند کرد . دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه

دوست عزیز
ممنون از دیدگاه منطقی شما . :-BD

مشکل پی سی بی نیست که .

کسی که پی سی بی نداره مگه میتونه مدار تستس خودش رو بسازه ؟

من نوعی چند بار حین تاپیکهای دیگه گفتم یادم نمیاد آخرین باری که از نقشه پی سی بی مدارات آماده استفاده کردم کی بوده .

چون مداری که پی سی بی باهاش ارایه شده بدرد آدم حرفه ای یا حداقل در بازار ایران و این داستان تامین قطعاتش نمیخوره .

بعد برای پی سی بی مدار طراحی خودم که گیر نمیکنم بخوام کسی بیاد برام پی سی بی بزنه ....

شماتیک در الکترونیک و برق اطلاعات مادر و بنیادی هر مداری محسوب میشه واسه اینه که زبون استاندارده .
از یه مرکز تحقیق و توسعه تا یه تکنسین تا یه برقکار ساده ساختمون همگی با این زبون استاندارد میتونن با هم صحبت کنن.

من نوعی شماتیک مدار دستم باشه هر جاییش رو بخوام تغییر بدم ...
بخوام قطعه جایگزین کنم بخوام چیزی رو حذف و اضافه کنم با اون شماتیک میتونم بدون شماتیک نمیشه .
بخوام اجرا کنم باز همینجوره ...
بخوام طراحی کنم مجددا همینه ...
بخوام تحلیل کنم هم کماکان همینه ....

ولی چرا پی سی بی همراه مدار ندادم واسه خاطره مسایل خیلی مهمتریه که 99 درصد دوستان کلا نه برخوردی داشتن نه تجربه .
انتظاری هم ازشون نمیره ولی دیگه اجازه توهین کسی بهشون نمیده اون رو انتظار میره .

چارت استاندارد در طراحی و ساخت مدار در سطح جهانی اینجوریه که نقشه شماتیک و لیست قطعات رو میدن دست طرف .
طرف مربوطه میره با توجه به مقتضیاتش و موجودی بازار و بودجه و اگر قطعه ای گیرش نیومده جایگزین پیدا میکنه و غیره لیست قطعاتش که کامل شد ( حداقل میدونست چی رو باید بخره و از کجا بخره ) بعد مطابق قطعاتی که تونسته جور کنه پی سی بی میزنه .

یا میگه یه پی سی بی عمومی برای همه بزنن .
یا سفارش میده براش پی سی بی مورد کسایی که بلدن طراحی کنن.
این روند استاندارد بود .

روند اینجا اینجوری نیست همه کارا برعکسه ... ولی برعکسا فکر میکنن درستش اینه!!!

اول نقشه پی سی بی میگیرن ...
بعد میدن براشون برد بزنن ....
بعد تازه میرن دنبال جور کردن قطعه ...

وقتی هم قطعه ای رو نتونستن پیدا کنن یا پکیجش فرق داشت نسبت به طرح پی سی بی اصلی دیگه برد حاضر و آماده رو هیچ کاریش نمیشه کرد اونم مدارای ظریف اس ام دی که جای دو تا قطعی و اتصالی دستی روشون نیست.

بعد که به این نقطه رسیدن که نمیگن ما اصول اولیه برق و الکترونیک رو بلد نبودیم تقصیر از خودمونه طراح مدار صد بار بهمون گفت اول قطعاتتون رو جور کنید بعد بگید مطابق اونی که عمومی جور کردین براتون پی سی بی رو تغییر بدم .

میان اینجا به حالت طلبکار یقه طراح رو میگیرن که نمیدونم 70 تومن هزینه برد انداختی گردنم ....
نصف قطعاتم خریدم مونتاژ کردم الان بابت 4 -5 تا قطعه که نتونستم جور کنم کل این وقت و هزینه باید بره گوشه انباری خاک بخوره .

کما اینکه الان یه هزار تومنی هزینه کسی نکرده میان اینطور طلبکار صحبت میکنن گویی که اونایی که الکترونیک رو پایه ای کار میکنن یه چیزی به این حضرات بدهکارن که طرف به خیال خودش یه هویه دست گرفته و نمیدونم چهارتا مدار در حد کیت اونم حالا کاری به کیفیت و نحوه اجراش نداریم سر هم کرده جو برش داشته فکر کرده مثلا ساخت و مونتاژ در الکترونیک یعنی همینی که این دوستمون تا حالا خیال میکرده .

من نوعی 1000 سال نمیام یه همچین اعصاب خوردی و هزینه ای رو ولو بخاطر نا آگاهی طرف باشه بهش تحمیل کنم بعدم بگم به من چه خواستی روز اول بری تحقیق کنی .
یا درست چیزی که بهت میگفتن رو میخوندی .

روز اول میگم هر کسی طرحهای اجرایی مدار از پی سی بی تا فریمور رو لازم داشت خصوصی بگه چهارتا سوال و جواب و راهنمایی بهش میدم یا میفهمم طرفم از اصول کاری که قراره انجام بده خبر داده یا به این نتیجه میرسم به نفع خودشه کلا دور این سیستم رو خط بکشه اعصاب و وجدان ماهم آرومتره ....

( میدونی مشکل چیه این حضرات حتی نمیدونن سورس مدار پی سی بی دو رو اونم مدار ظریف عکس و پی دی اف نیست حتما فایل پی سی بی لازم داره که بشه به دستگاه cam استاندارد دادش ! خیال میکنن اون پی سی بی یه عکسه لابد اینا میگیرن و بعدم اتو و پرینتر علیه السلام و حله دیگه ....

حالا بیا واسه طرف توضیح بده این پی سی بی رو فقط بخوای بتونی بازش کنی 3 گیگ برنامه آلتیوم لازم داری تا فقط طرح پی سی بی رو بشه دید )

بالای 50 نفر این یه هفته قرار بود پی سی بی بگیرن و بزنن ...
یعنی خصوصی اینجور گفته بودن.

یه هفته پیش بهشون گفتیم موجودی قطعاتتون رو بگیرید تا مطابقش بهتون پی سی بی بدم

بعد از یه هفته فکر میکنی چند نفر رفته بودن دنبال قطعات ؟

بگم خنده ات میگیره فقط 1 نفر و همون یه نفرم بود که اومد گفت بازار رو گشتم اون ال سی دی که قبلا توی بازار بود و من باهاش کار کردم موجودیش تموم شده !!!!

از هر کدوم اونای دیگه بعد یه هفته پرسیدیم موجودی قطعات چی شد یا گفتن لیست قطعات رو بده !!!! ؟؟؟؟ یا گفتن جور میکنیم مورد نداره بعد کلی سوال و جواب از طرف که تو فرض کن من فروشنده ام میخوای بیای ازم قطعه بگیری برای خرید فلان قطعه میگی چی میخوام ... طرف تازه متوجه شده قرار بوده دنبال چی بگرده و چکاری بکنه .

ولی یه نقشه پی سی بی بود همه این نفرات تا امروز یه بردی که حتی نمیدونن قطعاتش چیه زده بودن و امروز من باید اینجا مینشستم جواب ادعاهاشون رو میدادم .

مساله اینه .

علی ایحال کسی که کار الکترونیکی در حد مونتاژ کرده باشه ( منظورم کار اصولیه ... اونایی که نمیتونن از شماتیک لیست قطعات دربیارن اصلا نباید سمت اینجور مدارات برن ) با همین شماتیک هر چی لازم داره دستشه .
حتی من هم بهش پی سی بی نمیدادم خودش مطابق قطعاتی که جور میکرد پی سی بی میزد ( در حالیکه پی سی بی هم موجوده ).

کسی هم که میخواد یه روز بگه فایل بهم بدین ... یه روز لیست قطعه بخواد ... یه روز بگه من هیتر ندارم با سشوار میشه ! یه روز دیگه بگه یکی رو پیدا کن برامون بزنه ... یه روز دستور بفرمایند نمیشه ال سی دی رو کاراکتری 2 در 16 کنیم و نمیدونم قطعات رو دیپ کنیم و این صحبتها بهتره همون شماتیکم از هاردش پاک کنه .

دنیا که قرار نیست خودش رو با آقای فلانی و مقتضیاتش و تخیلاتش تطبیق بده .

دوشنبه 10 اسفند1394 - 8:50pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله فرمایشتون درسته
همه چی برمیگرده به شماتیک مدار ، که شما طراحیش کردید و میدونم که لنگ pcb و اینا نیستید .
با تجربه ای که در مدار فلزجو داشتیم ، به نظر بنده چنین مداری برای اکثر کاربران قابل ساخت نخواهد بود . بسختی از آنالوگ دل کندن و تونستن فلزجو را بسازند . حالا پیچیده تر هم میشه و قطعات smd و ماژول و مونتاژ سخت و دقیق و ...
به هر حال تصمیم با خودتون هست ، و ما دوست داریم که ارائه بشه . هرکسی هم قراره اعتراض بکنه و گیر بکنه و بگه ضرر کردم و ...
لطفا نسازه

لا اله الا هو

دوشنبه 10 اسفند1394 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
Amir.s.m نوشته است:
delta 1 نوشته است:
آقا امیر شما یه جور حرف میزنید انگار همه برده شما هستن
کاری اگه انجام میدید بی منت باشه ولی تا حالا 4 تا pdf خشک خالی گذاشتید
طلبکار هم هستید و مدام کاربران رو سرزنش کردید این وظیفه طراح یه سیستم هستش که ببینه چه قطعه ای تو بازار موجود و بر اساس قطعات موجود و یا حتی قطعات مشابه مدار رو طراحی کمه همانطور که مهندس این کار رو انجام دادن
اگه شما بخوای هی منم منم کنید و منت سر بچه بزارید بهتره مدار تون روی همون صفحه کامپیوترتون ذخیره باشه

همین کارو میکنم .

به مدیریت هم میگم این تاپیک رو پاک کنه

موفق باشید .

امیرجان ابتدا جا داره به شما تبریک بگم که چنین طرحی رو طراحی و ارائه کردین. حداقل ظواهر امر نشان از یک سیستم جدید و متفاوت هم از نظر شکل و منطق مدار و هم رابط کاربری داره.
اما واقعیت این هست که طراحی یک بحثه و ارائه جهت ساخت عمومی یک بحث دیگه! این نکته رو قبلا هم به شما عرض کرده بودم. از طرف دیگه سر و کله زدن با کاربران مختلف در چنین محیطهای مجازی خودش کار طاقت فرسایی هست! لذا من از شما خواهش میکنم به نظرات بعضا منفی واکنش نشون ندین و راه خودتون رو ادامه بدین. هر کسی خواست و امکانش رو داشت قطعا از طرح شما بهره لازم رو میبره.
ولی مساله ای که الان وجود داره این هست که ظاهرا حداقل 2 نفر از دوستانی که بنده تصور میکردم این طرح رو بسازن فعلا به مشکل جدی در زمینه تهیه قطعات و همینطور فیبر مدار برخورد کردن! بنابراین فکر میکنم جا داشته باشه آدرس تهیه قطعات و همینطور فیبری که قابل ساخت برای دوستان باشه رو هم ارائه کنین.

حمید جان استاد عزیز

من و شما میدونیم چی داریم میگیم .

روز اول شما به این دوستان چی گفتی ؟

مگه نگفتی هر کس در خودش میبینه بیاد روی این مدار وقت بگذاره ؟

حتی زحمت نکشیدن برن دنبال قطعه بگردن .

ولی ماشالله به درخواستهای آنچنانی و اعصاب خوردی و بعضا فحاشی و غیره بصورت خصوصی و جدیدا هم که ظاهرا داره عمومی میشه .

ال سی دی مورد استفاده من تنها نمونه ماژول ال سی دی با این کنترلر بود که در تاپیک اول نوشتم .

تنها تامین کننده هم در ایران eca هست .
کلا ماژول ال سی دی های ایران یا تامین eca هست یا کویر.

پارسال من برای یه پروژه دیگه 20 -30 تا از این ال سی دی ازشون خرید داشتم یکی دو تاش هم باقی موند .

ال سی دی هم روزی که وارد بازار شده بود یه ال سی دی جدید با کیفیت نمایش و رزولوشن خوب و زاویه دید مناسب و قیمت و ابعاد عالی بود .

پارسال ما فکر میکردیم آینده بازار داخلی رو میگیره .
دیگه شما که خودت از بچه های الکترونیکی از وضعیت بازار ما خبر داری ...

من این طرح رو مطابق همون ال سی دی هایی که داشتم پیاده کردم .
موتور گرافیک من حداقل 40 هزار خط کده .

دیگه کف دستم رو بو نکردم که eca قراره کی موجودی تموم کنه و دوباره تمدیدش بکنه یا نه .

با تمام این اوصاف به همه گفتم قبل از دست به کاری زدن اول برید موجودی بازار رو تطبیق بدین پس فردا حتی دوست ندارم یدونه هزار تومنی ضرر از طرف من ناخواسته روی دست کسی بمونه .

دیگه بدهکار این دوستان که نیستیم اینجور میان طلبکارانه میگن مگه تو وظیفه ات نبوده بری موجودی بازار رو تطبیق بدی و مطابقش طراحی کنی ؟؟؟!

نه بابا جان من وظیفه ام نبوده ولی با تمام این اوصاف باز تطبیق تا حد ممکن دادم وگرنه طرح اصلی من درایور پلش آی سی خاص اینفینیون صنعتیه که اصلا در ایران گیر نمیاد یا اپ امپهای ابزاری اصلیم هر کدوم بالای 150 تومنه باز اونم جاهای خاص دارن.

ساده سازی واسه شما و موجودی بازار کردم این شده .

من مشتری ام که باهام قرارداد میلیونی داره روی یه طرح بخواد اینطوری برخورد کنه قراردادش رو پاره میکنم پولش رو پس میدم میگم شما رو بخیر مارو به سلامت .

طرح مجانی که دیگه طلبکاری و فحاشی نداره

اگه بد میگم بگو حرف بی ربط میزنی .

همین مدل طراحی سخت افزاری درایور و سمپل گیری سیگنال فقط شماتیک خالیش خود شما میدونی طرح جدیده که خیلی شرکتها عمرا بگذارن کسی بهش دسترسی پیدا کنه .

بابت انتشار مجانی چیزای طبقه بندی شده که حاصل سالها کاره که من قرار نیست بدهکار حضرات هم بشم .

با تمام این اوصاف کسی درخواست تغییر ال سی دی هم به هر دلیلی داره اینو مودبانه درخواست میکنه و خوددشما میدونی تغییر ال سی دی از این کنترلر به یه کنترلر دیگه چه کار سنگین و وقت گیر نرم افزاری محسوب میشه باز آدم میگه چهار نفر هموطن وارد بدردشون میخوره روش کار میکنه ( این دوستان حتی نمیدونن اینجور طرحها در شرکتای تجاری در قالب پروژه تیمی داره اجرا میشه فردی اگه روش وقت میگذاره داره کار اضافه بر سازمان میکنه ... )

علی ایحال من هنوز جواب اینهمه توهین و اعصاب خوردی رو ندادم و اکثرش رو از این گوش شنیدم از اون گوش در کردم .

بازم اگر هر کدوم از دوستان راهکار منطقی و حرفه ای داشتن برای اجرا در خدمتم .

دوشنبه 10 اسفند1394 - 9:23pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
داداش امیر ماژول lcd دار داری درایور هست یا درایور lcd روی برد اصلیه که شما طراحی کردید و اگه درایور lcd روی ماژول نصبه آیا این درایور به تنهایی در بازار موجوده یا نه؟

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

سه شنبه 10 اسفند1394 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshi نوشته است:
سلام
داداش امیر ماژول lcd دار داری درایور هست یا درایور lcd روی برد اصلیه که شما طراحی کردید و اگه درایور lcd روی ماژول نصبه آیا این درایور به تنهایی در بازار موجوده یا نه؟

درایور ال سی دی های معمول مثل همین مدل روی خود ال سی دی نصبه ( اون چیپ کوچیک سیلیکونی زیر ال سی دی های موبایلی که معمولا روش رو با چسب یا لاک پوشوندن همون چیپ کنترلر ال سی دیه ... کلا هر نمایشگری از کاراکتری تا گرافیکی و رنگی فرقی نمیکنه یه چیپ کنترلر درایور داره که شما فقط با اون و رمش میتونید ارتباط برقرار کنید .
اون چیپ هست که تعیین میکنه کدوم پیکسلها به چه صورت روشن و خاموش بشن ... میکرو داخل رم این چیپ مینویسه )

ال سی دی های سایز بزرگتر هم آی سی درایور جدا دارن مثل ssd1963 و غیره که ال سی دی با فلت 40 یا 50 پین به برد درایور وصل میشه و میکرو از طریق این درایور با ال سی دی ارتباط برقرار میکنه .

به مجموع ال سی دی ...چیپ درایور و بردی که اینا روش سواره میگن ماژول ال سی دی .

ماژول اول ارتباطات لازم رو در فرمت استاندارد مثلا با هدرهای رایج ایجاد میکنه .
بعد باعث استحکام مکانیکی ال سی دی برای نصب میشه .
همچنین دیگه طراح مجبور نمیشه برای ال سی دی های مختلف با فلتهای مختلف و اتصالات ظریفش که کار 99 % افراد نیست فوت پرینت روی برد در بیاره که اونم ال سی دی به ال سی دی و برند به برند عوض میشه .
خیلی ماژولها امکانات جانبی مثل آی سی کنترلر تاچ و سنسور دما و خشاب رم و فلش و .... رو هم روی خودشون دارن که باعث میشه در اتصالات میکرو با ماژول صرفه جویی بشه .

هر کنترلر ال سی دی دستورات خاص خودش و اتصالات و پروتکل باس خاص خودش رو داره که مطابق اون برنامه راه اندازی ال سی دی در میکرو نوشته میشه .
مدل کننرلر عوض بشه تمام برنامه میکرو که مربوط به راه اندازی ال سی دی هست هم باید عوض بشه .

واسه همین در مشخصات ال سی دی مهمترین بخش نوع این آی سی کنترلره که ذکر میشه مثلا در رنگی ها ili9325 یا ili9481 یا سولمون 1289 رنساس 61526 و هایمکس 8347 و غیره
در گرافیکی های تک رنگ سامسونگهای ks107 و 108 و t6963 توشیبا و ایپسون d13700 رایجه
یا هیتاچی 44870 که کنترلر همین ال سی دی های کاراکتری 1 تا 4 خط رایجه که اکثرا میشناسن و باهاش کار کردن .

تنوع این چیپهای کنترلر تقریبا باندازه ال سی دی های تولید شده است !

سه شنبه 10 اسفند1394 - 1:41am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام امیجان لطفا فیلمی از تست دستگاهتون لطفا قرار بدید و کمی هم در مورد میکروفن داخل طرحتون توضیح بدید و دلیل استفاده از جی پی اس و بلوتوث برای چیه کلا ببخشید شما یه طرح دادین ولی هیچ اطلاعات کاملی قرار ندادین و فقط روی قطعاتش زوم هستین تهیه قطعات برای بچه ها فکر نکنم مشکلی باشه نهایتا سفارش از چین برای هر قطعه نایاب نهایتا تعداد ۱۰ عدد برای سفارش هست در ضمن بنده قصد کوبیدن طرح کسی رو ندارم ولی قبل از اینکه کسی بسازه شما باید فیلم از طرحتون قرار بدید و پی سی بی رو عمومی قرار بدید همونطوری که استاد حمید در ابتدای طرحشون انجام دادن

سه شنبه 11 اسفند1394 - 7:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 175 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 1829472143 , Majestic12 , mnbvcxzaqwsx , Mohammad hatef و 115 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure