انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 20 اردیبهشت1403 - 12:36am

پاسخ به موضوع  [ 95 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی
 محرمانه:گیرنده امواج vlf و همکاری برای ساخت دستگاهی جدید 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت همه دوستان
خوشحالم که لااقل چندنفرپیداشدن که بخوان باهمکاری هم کاری رو پیش ببرند،راستش حیفم میاد چیزی نگم اما این ره که میروید به ترکستان است....
عزیزان بطور ساده برای اینکه قطعه ای فلز روی موجی الکترومغناطیسی رفلکت داشته باشه،باید طولش حداقل برابر1/4 طول موج باشه(رجوع کنید به الکترومغناطیس چنگ فصل11 آنتنها و سیستمهای تشعشعی،بخش آنتنهای خطی نازک صفحه 743 )
بنابراین قطعه ای فلز بطول 15 سانت برای اینکه توسط گیرنده"دیده بشه"باید فرکانس موجتون حداقل 500مگاهرتز باشه! این دیگه سیستم vlf نیست بلکه uhf هست!!
حواستون باشه میخواید چیکارکنید! چون بااین اوصاف حتی اگه فرکانس کاریتون 500کیلوهرتز هم باشه ،طول موثر فلزتون باید 150 مترباشه تا بتونین پیداش کنین!!!
البته این ارقام حدودی و کلی هستن(بدون احتساب سطح و توان)ومحاسبات دقیقتری نیازهست،اما چیزی که عرض کردم کلیت موضوعه
موفق باشید :x

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

چهارشنبه 28 مرداد1394 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
بهرام جون سلام
من سفارش قطعات اون پی دی رو دادم، میرسه دستم کار میکنم نتیجه ش رو میگم، ولی شما و سایر دوستانی که واردن اگر بتونید رو این کار کنید به ولله موفق میشیم.تازه من فکر میکنم اون چیزی که عرض کردم شاید یه رادیو مانندی بوده البته با تغییرات که میتونسته امواج منعکس شده از فلز مدفون رو بگیره و یه فریت که احتمالا به ابتدای تلسکوپی وصل شده بوده تا امواج جهتدار رو بگیره و نقطه کنه.
محمدجان شماکه هراز چند گاهی آنلاین میشید و تو این زمینه ظاهرا کار کردید کمک کنید لطفا.

سلام به روی ماهت :) کار خوبی میکنی میسازی اما با دقت و وسواس زیاد.چون مدارات رادیویی بشدت پیچیده تر از اونی هست که فکرشو بکنی حتی در عین سادگیش..مگه سر انتن اون سیستم فریت داشت ای کاش از کل سیستمش یک عکس میگرفتی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 28 مرداد1394 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

goldseeker نوشته است:
سلام خدمت همه دوستان
خوشحالم که لااقل چندنفرپیداشدن که بخوان باهمکاری هم کاری رو پیش ببرند،راستش حیفم میاد چیزی نگم اما این ره که میروید به ترکستان است....
عزیزان بطور ساده برای اینکه قطعه ای فلز روی موجی الکترومغناطیسی رفلکت داشته باشه،باید طولش حداقل برابر1/4 طول موج باشه(رجوع کنید به الکترومغناطیس چنگ فصل11 آنتنها و سیستمهای تشعشعی،بخش آنتنهای خطی نازک صفحه 743 )
بنابراین قطعه ای فلز بطول 15 سانت برای اینکه توسط گیرنده"دیده بشه"باید فرکانس موجتون حداقل 500مگاهرتز باشه! این دیگه سیستم vlf نیست بلکه uhf هست!!
حواستون باشه میخواید چیکارکنید! چون بااین اوصاف حتی اگه فرکانس کاریتون 500کیلوهرتز هم باشه ،طول موثر فلزتون باید 150 مترباشه تا بتونین پیداش کنین!!!
البته این ارقام حدودی و کلی هستن(بدون احتساب سطح و توان)ومحاسبات دقیقتری نیازهست،اما چیزی که عرض کردم کلیت موضوعه

ای بابا رفیق جان دست رو دلمون نزار که خونه :D من با شما تا حدی موافقم تا ادم نره ترکستان و بر نگرده چیز یاد نمیگیره دست رو دست گذاشتن که ادمو به جایی نمیرسونه داداشم.بعدشم قضیه طول امواج وانواع اقسام انتنها رو تا حدودی میدونیم چی به چیه یک قانون سر انگشی هم داریم .البته همه کارو که انتن نمیتونه انجام بده درسته واینکه بحث سر گیرندگی هست و اگه حتی اون قطعه فلز 15 سانتی مدفون به فرکانسهای بالا واکنش داشته باشه پس طبیعی هست که ما یک گیرنده فرکانس بالا نیاز داریم که ساختش به مراتب راحتر از گیرنده های دیگه هستن با انتن کوتاه تر. اگه به nmr فلزات دقت کنیم میبینیم هرکدومشون فرکانسهای متفاوتی دارن وبه این راحتیها هم توسط گیرنده تنها قابل شناسایی نیستن حتی اگه گیرنده وانتن مچ بشن...من امروز تو یک سایتی چرخ میزدم چیزی نوشته بود که اگه بشنوین مثل من شوکه میشین نوشته بود فلزات مدفون چندین ساله فرکانسشون از بین میره =))

پنج شنبه 28 مرداد1394 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
goldseeker نوشته است:
سلام خدمت همه دوستان

ای بابا رفیق جان دست رو دلمون نزار که خونه :D من با شما تا حدی موافقم تا ادم نره ترکستان و بر نگرده چیز یاد نمیگیره دست رو دست گذاشتن که ادمو به جایی نمیرسونه داداشم.بعدشم قضیه طول امواج وانواع اقسام انتنها رو تا حدودی میدونیم چی به چیه یک قانون سر انگشی هم داریم .البته همه کارو که انتن نمیتونه انجام بده درسته واینکه بحث سر گیرندگی هست و اگه حتی اون قطعه فلز 15 سانتی مدفون به فرکانسهای بالا واکنش داشته باشه پس طبیعی هست که ما یک گیرنده فرکانس بالا نیاز داریم که ساختش به مراتب راحتر از گیرنده های دیگه هستن با انتن کوتاه تر. اگه به nmr فلزات دقت کنیم میبینیم هرکدومشون فرکانسهای متفاوتی دارن وبه این راحتیها هم توسط گیرنده تنها قابل شناسایی نیستن حتی اگه گیرنده وانتن مچ بشن...من امروز تو یک سایتی چرخ میزدم چیزی نوشته بود که اگه بشنوین مثل من شوکه میشین نوشته بود فلزات مدفون چندین ساله فرکانسشون از بین میره =))

چطور؟!! :-o :-o :-o

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند."مهاتما گاندی"

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 6:32am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان اصلا قصد ناامیدکردنتون رو ندارم
اتفاقا برعکس آدم وقتی از کارش نتیجه نمیگیره ناامیدمیشه
اما وقتی کارت به نتیجه برسه.... اونوقته که انگار دنیارو بهت دادن؛
برای همین عرض میکنم راه رو ازاول درست برید که بتونین نتیجه بگیرین؛
بنظرمن با فرکانس بالا شروع کنین خیلی بهتره:یه اسیلاتور فرکانس بالا+چندطبقه فیلتر کریستالی و تقویت کننده+فیلتر و تقویت کننده گیرنده---->آشکارسازی!
فکرکنم این طرح کار بیشتر جواب بده

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 6:41am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

راستش خودم مدتی رو این طرح کارکردم اما بدلایلی ادامه کار غیرممکن شد و ناچارا ولش کردم
برای اسیلاتورها فرکانس 500مگاهرتز به بالا مناسبه،ترانزیستور bf199 رو چندتا شرکت زدن که مال موتورولا یا فیلیپس یادم نیست کدومشون فرکانسش تا 850مگاهرتزم میره و مناسبه
اینجا باید از دوآنتن بغل هم برای ارسال و دریافت سیگنال استفاده کنین،دوآنتن باید نسبت به هم شیلد بشن
بنظرمن ازاین راه وارد طراحی بشین بسیار مناسبتره و قطعا به نتیجه میرسین تااینکه از فرکانس چند کیلوهرتز استفاده کنین!!
دقت کنید تمام دستگاههای vlf لوپ دارن نه آنتن حتی لوپشونم شیلد فارادی میزنن که هیچ سیگنالی رو نگیره!
سیستم vlf تنها باایجاد میدان مغناطیسی قادر به کاره نه با امواج الکترومغناطیسی

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 6:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام نوشته است:
مهران جان سیستم پ د خودش یک گیرنده وفرستنده وی ال اف هست :) سیستمی هم که ال ار عزیز میگن مشخص نیست چی بوده حداقلش یک عکس از مدار میتونست کمک کنه.با داشتن انتن تلسکوپی بیشترین فکر من این هست که اون نقش گیرنده بوده تا فرستنده چون رو به زمین گرفته میشده..به احتمال زیاد فرستنده مدار یا داخل جعبه کنترل بوده یا اصلا فرستنده نداشته فقط یک گیرنده بهینه شده است که با چرخوندن ولوم حجم سیگنال تا حدی که قبلا بر اساس فلزات مدفون تست شده میتونه سیگنال رو بگیره ودر حد مجازش مشخص میشده که چقدر عمق میده.مثلا الی عزیز گفته بودن اگه ولوم رو تا حدی که صدا قطع میشده میچرخوندن میشده عمق. :)

ممنون از راهنمایی شما
اما اگه ما فرض بر این بذاریم که این مدار فقط یک گیرنده بهینه شده باشه شاید گیرندگیش کمی قوی تر از شاقول باشه! منظورم اینه که اهداف سر بسته داخل اتاقک های ساروجی یا خمره های پلمپ که امواج به زور از اونا خارج میشن نتونه بگیره...!
درمورد ولومی که شما فرمودی اون سیستم PD که عرض کردم مثل همین ولوم با قطع شدن صدا عمق هدف مشخص میکرد بنابراین باید وجه اشتراکی بین این مدار و اون سیستم PD وجود داشته باشه...!

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 7:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
یک فیلم در یوتیوب دیدم که با یک تراشه به راحتی امواج مزاحم را می تواند حذف کند \M/

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 8:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه اینم یک گیرنده امواج vlf
اینم لینک سایت اصلی
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=14068

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 9:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اما اگه ما فرض بر این بذاریم که این مدار فقط یک گیرنده بهینه شده باشه شاید گیرندگیش کمی قوی تر از شاقول باشه! منظورم اینه که اهداف سر بسته داخل اتاقک های ساروجی یا خمره های پلمپ که امواج به زور از اونا خارج میشن نتونه بگیره...!
درمورد ولومی که شما فرمودی اون سیستم PD که عرض کردم مثل همین ولوم با قطع شدن صدا عمق هدف مشخص میکرد بنابراین باید وجه اشتراکی بین این مدار و اون سیستم PD وجود داشته باشه...![/quote]

مهران جان هیچ وقت یک وسیله الکترونیکی رو با یک وسیله مکانیکی مقایسه نکن @};- خب ولوم بستگی داره کارش چی باشه من فرض رو بر این گذاشتم که اگه یک فلز در یک متری باشه وما اون ولومو تا حدی که اون فلز مدفون سنس بشه میشه مشخصه عمق ما البته این یک تئوری بود که گفتم هر چند شدنیه اما به خیلی از عوامل بستگی داره طبیعتا....

آخرین بار توسط بهرام در پنج شنبه 29 مرداد1394 - 12:56pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 12:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 95 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure