انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 8:51am

پاسخ به موضوع  [ 254 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 26  بعدی
 ردیابی آنالوگ ! و دسته های دقیق RoT 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
ممد گنججو نوشته است:
orginal نوشته است:
ممد گنججو نوشته است:
سلام .
روت جان ممنونم .
میشه راجع به رگلاژ هم توضیح بدین ؟
چون اولشم فقط یه اشاره کردین و توضیحی ندادین .
با سپاس .
@};-

سلام دوست عزیز
شما فرفره را دیدید که می چرخد و تا شدت نیروش کاهش پیدا کند و بایستد
حالا قدیم ها ما مثلا چندتا فرفره می خریدیم و آزمایش می کردیم اون فرفره ای که بیشتر از همه می چرخید می گفتیم از همه بهتر است
خوب دسته هاهم دقیقا باید طوری باشد که به راحتی حرکت داشته باشد و از لحاظ وزنی هم توازن داشته باشد یعنی طوری نباشد که طول آنتن آن چون بلند است میله شافت وسط دسته را به یک سمت خم نماید چون امکان دارد آنتن ها به علت نداشتن تعادل مناسب همیشه به یک سمت خاص برود حالا چه با مدار و یا حتی بدون مدار آن وقت می شود مثل یک یابو که افسار ندارد و یا سوارش خوابیده و هر جایی که خودش خواست می رود یا می ایستد و می چرد شایدهم بره لب پرتگاه از شر صاحبش خخخ شود

سلام ارجینال جان .
مرسی دوست من . من تا حالا همش با آنتن های بدون تعادل تمرین میکردم و نتیجه این تمرینات این شد که تقریبا دیگه نسبت به دسته های ال شکل فاقد وزنه و تعادل اعتقادم رو از دست دادم . و تصمیم گرفتم منبعد با دسته تعادلی کار کنم که آقا روت این آنتن ها رو این جا گذاشت . ولی سوال من دقیقا اینه که آنتن تعادلی و وزنه ای رو چطور باید رگلاژ کنیم تا مثال اون فرفره ای که فرمودید روش صدق کنه ؟ من آنتن هارو دیروز ساخته بودم ولی وزن سمت آنتنش به وزن سمت وزنه اش کاملا میچربید . حالا چی کار کنیم وزن دو سمت یکسان بشه ؟ اصلا بایستی دو طرف هموزن باشن ؟ اگه بله چطوری ؟
ممنونم .

@};-

سلام دوست عزیز شما می توانید آن سمتی که سنگین تر است را با مته سوراخ کنید یا آن سمتی که سبک تر است با یک پلیمری یا خمیری و یا ... سنگین تر کنید
البته شما میله وزنه بالایی را باید نشیمن گاه تعادلیش را پیدا می کردید و سپس از تراشکار می خواستید که آن نقطه را سوراخ کاری نماید

سه شنبه 15 دی1394 - 7:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
ارجینال جان ممنون متوجه شدم . خودم یه فکری کردم اونم اینه که تو انتهای وزنه ها با یه میله برنجی که قطرش لااقل دو یا سه برابر قطر وزنه باشه یه چیز دیسک مانند ببریم و به انتهای وزنه نصب کنیم . از نظر ظاهری شبیه به عکسیه که روت از آنتن هاش اول همین تاپیک گذاشته بود . حالا یکی دو روز دیگه کار آنتن هام تموم شد عکسش رو میزارم تا شما ببینید و نظر بدین .
سپاسگذارم .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

سه شنبه 15 دی1394 - 8:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

روت عزیز چرا دست کمک دوستانی که میخوان کمک بکنن پس میزنید
اگه پرونده ردیابی برای شما بسته شده چرا همه چیز رو نمیگید
شما با این ردیابت میتونید به راحتی یک دفینه رو در بیارید
مدارت رو هم برای رضای خدا بذار تا دوستانی که احتیاج دارن استفاده کنن
من به شخصه قول میدم اگه با مدار شما چیزی در آوردم نصفش مال شما
دستانی که بی ریا و بی منت به مردم کمک میکنن میبوسم

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خود گذارد.حضرت علی (ع)

سه شنبه 15 دی1394 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali200 نوشته است:
روت عزیز چرا دست کمک دوستانی که میخوان کمک بکنن پس میزنید
اگه پرونده ردیابی برای شما بسته شده چرا همه چیز رو نمیگید
شما با این ردیابت میتونید به راحتی یک دفینه رو در بیارید
مدارت رو هم برای رضای خدا بذار تا دوستانی که احتیاج دارن استفاده کنن
من به شخصه قول میدم اگه با مدار شما چیزی در آوردم نصفش مال شما
دستانی که بی ریا و بی منت به مردم کمک میکنن میبوسم

\M/

بیخیال مشتی

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 15 دی1394 - 9:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بیخیالی هم نعمتیه
ای کاش میتونستم

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خود گذارد.حضرت علی (ع)

سه شنبه 15 دی1394 - 11:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

rot نوشته است:
دوستان
آقا هوشی کاملا صحیح میفرمایند.
و دسته و مدار جواب نمیده دوستانی هم که جواب گرفتن توهمی هستند
و منم مریضم که ثمره یک سال تحقیق رو میخوام بزارم که محسن بخنده!!!

ناراحت نشو دوست عزیز :D
جناب هوشی چیزی نگفتن
فقط خواست بهتون بگن این تعقیرات ممکنه درست نباشه
شما اگه به پیدا کردن چند تا کوزه شکسته بگید موفقیت پس ما باید خیلی خوشحال باشیم چون خیلی وقتا برا کاوش که رفتیم موفقیت داشتیم =))

چهارشنبه 15 دی1394 - 2:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

والا من خودم نمیدونم انتن اقای روت کار میکنه یا نه؟ ولی مدار رو به یک دوست که در الکترونیک وارده نشون دادم ایشون گفتم که این مدار یک اشکار ساز صدا در محدوده شنوایی انسان(20 هرتز تا 20 کیلو هرتز ) هستش.

مهندس حمید شما هم یه نظری درباره طرح بدید چون علم شما از ما بیشتره و تجریه و تحلیل مدار براتون ساده تر.

چهارشنبه 15 دی1394 - 2:18am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

rot نوشته است:
دوستان
آقا هوشی کاملا صحیح میفرمایند.
و دسته و مدار جواب نمیده دوستانی هم که جواب گرفتن توهمی هستند
و منم مریضم که ثمره یک سال تحقیق رو میخوام بزارم که محسن بخنده!!!

دوست عزیز نیازی نیست خودتون رو ناراحت کنید.من به کسی نگفتم انتن شما رو نسازه . هر کسی مختاره هر کاری که دلش خواست رو انجام بده .
شما به طرح خودتون برسید و من هم سکوت میکنم و منتظر میمونیم
قطعا گذر زمان مشخص کننده همه چیز در این رابطه خواهد بود.

از سایر دوستان عزیز هم خواهش میکنم جو تاپیک رو بهم نریزن تا اقای روت بکارش ادامه بدن
@};-

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

آخرین بار توسط hoshi در چهارشنبه 15 دی1394 - 2:34am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 15 دی1394 - 2:32am
مدیر کل
مدیر کل

بنده در دوران نوجوانی سیستم رادیو کریستالی رو با همین دیودهای ژرمانیوم و گوشی کریستالی ساخته بودم! یادم هست همون زمان هم گوشی کریستالی در بازار نبود و فقط در یکی از کیتهای مهران کیت بصورت دست دوم گذاشته بودن که بدلیل ارزش اون گوشی مجبور شدیم اون کیت رو بخریم! گوشی کریستالی سیستمش شبیه به بیزر یا بلندگوی پیزو هست ولی بسیار حساس تره. مقداری از این حساسیت هم بدلیل ساختمان خاص بدنه اون هست که مخصوص گوشی ساخته شده و صدا رو تشدید میکنه. دیود ژرمانیوم هم که برای اشکار سازی موج رادیویی کاربرد داره و با یک مدار بسیار ساده میشه بدون باطری یک رادیوی کریستالی داشت. نظیر این سیستم در دوران جنگ جهانی و در زندانها توسط زندانیها ساخته میشد تا بتونن به ساده ترین نحو از اخبار جنگ مطلع بشن. تا جاییکه من میدونم در اون زمان با استفاده از سیمهای خاص و زغال عملکرد دیود ژرمانیوم رو شبیه سازی میکردن! بهرحال از این داستانها که بگذریم این طرح هم بیش از هر چیز من رو یاد رادیو کریستالی میندازه. بنده در سیستم ردیاب ندیدم به این شکل استفاده بشه. وانگهی ردیابی حساب و کتاب دقیقی نداره و لذا شما طرح ردیابی ندیدید که جواب نده و همینطور ندیدین خیلی عالی جواب بده! :D ولی اگر بحث یک مدار به هر صورتی برای سنس الکترونیکی مطرح باشه داستان کلا عوض میشه. وگرنه تا آنتن هست این داستانها هم به طرق مختلف هست!

چهارشنبه 15 دی1394 - 2:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیکم
خسته نباشید
من واقعا لذت میبرم از این مطالب و بخصوص وقتی آموزش ساخت این وسایل رو میذارید واقعا جای تشکر داره که باعث بالا بردن اطلاعات عمومی افرادی از جمله بنده حقیر میشید هیچی نمیتونم بگم جز اینکه بگم خدا قوت

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

چهارشنبه 16 دی1394 - 3:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 254 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 ... 26  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure