انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 3:06pm

پاسخ به موضوع  [ 238 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 24  بعدی
 قطعات اصل فلزیاب فلز جو 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر دوستان عزیز بویژه مهندس حمید بزرگوار و بلند نظر
مدت هاست که من در این انجمن فعالیت آنچنانی ندارم . هر چند تقریبا هر روز بازدید می کنم و از آموزش های مهندس حمید و تجربیات دوستان بهره می برم . بعد از مدت ها ، تو این تاپیک میخواستم برای رفع شبهه بسیاری دوستان مطالبی رو عرض کنم . آقای mohammad20 در مورد قطعات نظامی و اصل صحبت کردن. با وجودی که نمیشه منکر وجود چنین قطعاتی در بازار های اروپایی و آمریکایی شد، اما اینجا بحث بر سر نیاز یا عدم نیاز به چنین قطعاتی هست . با یکساله شدن طرح هوشمندانه فلزجو ، همگی شاهد فعالیت بی نظیر مهندس حمید و تلاش بی وقفه ایشون در بهبود و ارتقای نرم افزاری سیستم بودیم. اما اگر توجه کنیم ، طبق پیش بینی خودشون تقریبا هیچ تغییری در سخت افزار این مدار ندادن چون نیازی نبوده . اگر فایل توضیحات جامع رو مطالعه کنیم ،در اون به وابستگی کم کیفیت نهایی مدار به کیفیت قطعات اشاره شده و در واقع مهندس کار اصلی رو به بخش دیجیتال سپردن . با وجودی که بارها در این باره بحث شده، اما متاسفانه برخی دوستان فکر میکنن مثلا با تغییر مقاومت های یک درصد به صفر درصد کارایی مدار دو چندان خواهد شد . باز هم میگم نمیشه تاثیر کیفیت قطعات رو نادیده گرفت . اما مساله اینجاست که وقتی خود طراح مدار که از تمامی جزئیات اون بهتر از هر کسی تو دنیا آگاهه، میگه که نیازی نیست دیگه چرا می خواین خودتون رو اذیت کنین ؟
بعد از ساخت اولین مدار فلز جو که تصاویر اون تو صفحه 69 تاپیک مربوطه هست ، متوجه کیفیت عالی اون مدار حتی در اولین ورژن نرم افزاری نسبت به تمام مداراتی که تا اون تاریخ ساخته بودم ،شدم. حالا بعد از یک سال و رسیدن به ورژن 3.23 ، دیگه حجت بر من تموم شده که محاله شما تو دنیا فلزیاب دستسازی بهتر از این سیستم پیدا کنین . البته اینو بعد از مدت ها مطالعه و سرکشی به سایت های داخلی و خارجی ، با اطمینان میگم. چون اولین دستگاهم رو به عنوان هدیه به یکی از اساتید همین انجمن دادم، یکی دیگه برای خودم ساختم . تمام قطعات رو از بازار جمهوری تهران و به صورت حضوری تهیه کردم . کیفیت و ثبات و پایداری حرارتی دستگاه بسیار عالیه . تمام سعی ام رو کردم که طبق دستورات مهندس حمید بسازم و ریز ترین نکات در اون رعایت بشه. مگر چیزی رو فراموش کرده باشم . عکس های دستگاه رو در یک فایل زیپ برای دوستان گذاشتم . هدفم از این کار فقط و فقط اینه که دوستان متوجه بشن برای ساخت و راه اندازی و رسیدن به نهایت کیفیت کارکرد این دستگاه، نیازی به استفاده از قطعات نظامی گرون قیمت نیست. میشه با همین قطعاتی که در بازار خودمون هم هست، به نتیجه مطلوب رسید .ضمناً دوستانی که در مونتاژ یا شناسایی قطعات مبتدی هستن و مشکل دارن ، میتونن از عکس ها برای مقایسه با مدار خودشون استفاده کنن . چند تا از عکس هارو با وضوح بالا گرفتم که قابلیت زوم کردن و خوندن مقادیر و رنگ های مقاومت ها رو داشته باشه . چون گاهاً پیش اومده که در اثر خستگی یا بی دقتی ، قطعات اشتباهی جا زده شدن. در کل این تصاویر صرفاً جنبه آموزشی داره
پی نوشت : بعد از انتشار عکس های دستگاه اولی که ساختم، مرتبا توی خصوصی از من درخواست ساخت میشد که با جواب منفی من روبرو میشدن. دوستان عزیز بنده فروشنده نیستم و کاری هم که میکنم شق القمر نیست. همه شما میتونین خودتون انجام بدین و براحتی صاحب یک دستگاه کارا و ارزون بشین . ضمناً نامگذاری دستگاه سلیقه ایه و هیچ هدفی پشتش نیست.
لینک دانلود فایل :
http://s6.picofile.com/file/8230830268/ ... n.zip.html
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان و تشکر از آقای mohammad20 برای اینکه برای دوستانی که مشکل تهیه قطعات دارن ، راهکار ارائه کردن @};-

پنج شنبه 10 دی1394 - 10:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز قطعات اصل ده برابر قیمت ندارن که گرون باشن و این هم عرض کنم .به طور مثال فقط یک قطعه کوچیک .ترانزیستور 170 گیر کار یکی از بچه های همین سایت به نام علی بود چند تا گرفته بود 3 عدد هیچ کدوم کار نکرده بود من واسش فرستادم فقط پول پست گرفتم ازش قیمت اون ترانزیستور اصل 1500 تومانه و همین اقا با تاکید بر اصل بودن به فروشنده دونه ای 2000 تومان به گفته خودش هزینه کرده بود و یکش رو از جای دیگه به قیمت 700 تومان تهیه کرده .و کل قیمت 4700 تومان شد اگه کار میکرد بازهم ارزشش رو داشت این اقا از ساری تا تهران رفته بود واسه تهییه کل قطعات همین امر باعث شده بود که مدارش کار نکنه و بعد از راه اندازی مدار اعداد 3 گانش خیلی کم بود بنده گفتم شاید از 357 باشه به گفته دوستمون 357 رو 17000 هزار تومان تهیه کرده بود حالا مقاومت هیچ .تو این مدار ای سی .ترانزیستور .خازن های تانتال .موسفت .رگلاتور .و خازن های عدسی باید از جنس مرغوب استفاده بشه . خیلی از بچه های شهرستان دست رسی واسشون سخته در کل باید به اندازه 3 تا فلز جو هزینه کنند این هم در نظر داشته باشید همه که وارد به شناخت قطعه خوب نیستند .و برای من سودی نداره که .فاکتور به دستم رسید واستون میزارم ببینید .30 تومان واسه کل قطعات هزینه در نظر گرفتم این کرایه 50 کیلومتر راهه بدون در نظر گرفتن وقت البته خیلی بیشتر از این ها میشه. به فرض اقا محمود که توسایتی لطفا بگید که از همدان تا تهران چقدر هزینه کردید و از هر قطعه چند تا خریدید .نمیدون اون دوستانی که واسشون قطعه تهیه کردم چرا نمیان بگن .فقط به فکر خودتون نباشید . بنده به طور یک جا تمام این قطعات رو تهیه کردم همه اصل و مرغوب نه این که واسه تهیه قطعات با ازمون و خطا همراه باشه خدا شاهده من که تست کردم خیلی رو ثبات تاثیر داشته بنده از اون یکی مدارم که با قطعات بازار تهران جم کردم فیلم میزار ببینید .واسه همین از برادرم درخواست کردم که برام بفرسته .و فرستاد و خوب هم جواب داد کاری نداره یکی بیاد خودش با قطعات خوب جم کنه ببینه چطور میشه از من نه از هر جا شده .و خدا رو هم در نظر بگیرد و راستش رو بگید ایا فرق کرد یا نه بنده نمیگم معجزه میکنه نه دیگه هر کاری کنی همینه فقط 30 درصد بهتر و با ثبات تره

ایا کسی تو انجمن هست که این کار رو کرده باشه

آخرین بار توسط mohamad20 در پنج شنبه 10 دی1394 - 1:34pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 10 دی1394 - 12:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
mohamad20 نوشته است:
برادر من بدون فکر و شناخت کسی به کسی اتهام وارد نکن این خوب نیست و من تا به حال به کسی بی احترامی نکردم به غیر از کسی که بی جهت حرف بزنه اول درخواست کن اهم لوپت چقدره میشه عکس بزاری بعد اگه اینجور نبود حرفت رو بزن

دوست عزیز خودتو تو آینه نگاه میکنی بعد اسمتو روی یکی دیگه میزاری !!! فعلا که جنابعالی به بنده انگ فروشندگی چسبوندی نه من.

صحبت من سر اینه که هیچکدام از این تستهایی که جنابعالی و حتی بنده در فیلمهایی که به نظر دوستان رسوندیم نمیتونه صرفا" دلیلی بر کیفیت منحصربفرد قطعات باشه.هنموز هم سر اون حرفم هستم که با تغییر دادن مختصات لوپ و شیلد اون میشه به اون ثبات در حالت لوپ ثابت رسید.
در جواب شما که فرمودین شیلد رو به منفی مدار وصل نکردین پس تاثیری در ثبات نداره باید عرض کنم که اگه اینطور فکر میکنین کاملا" در اشتباه هستین.فلز آلومینیوم به تنهایی و بدون اتصال به منبع خاصی قادره جلوی طیف محدودی از امواج رو بگیره گواه اون هم اینه که با یه تست ساده میتونین اینو حداقل به خودتون ثابت کنین.اینطور که گوشی موبایلتون رو داخل یه تکه فویل آلومینیوم بپیچید و با یه خط دیگه به شماره اون موبایل زنگ بزنید میبینید که به همین راحتی در دسترس نیست.این مورد تاثیر شیلد بدون اتصال به منفی مدارو هم مهندس حمید بارها و بارها به کاربران انجمن یادآوری و تاکید کردن.
از طرفی دوستان دیگه هم از شما بارها درخواست عکسهای واضح از فیبر مونتاژشده با قطعات اصل رو کردند اما شما فعلا اونو به باد فراموشی سپردین.

درثانی بنده که در عمومی از شما درخواست کردم به عنوان نخستین فرد حاضرم قطعات شما رو خریداری کنم و کل مبلغ اونو هم پرداخت کنم اما هیچ پاسخی از طرف شما داده نشد بهر حال بنده روی این درخواستم هنوز هم پافشاری میکنم.

پنج شنبه 10 دی1394 - 1:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اول گفتی مقاومت لوپت بالاست اهمت درست نیست الان میگی شیلد بدون شیلدم فیلم میزارم .واسه کسی قطعات رو ارسال میکنم که بی طرف باشه مثل اقا حمید. کاوش گر .و غیره

آخرین بار توسط mohamad20 در پنج شنبه 10 دی1394 - 1:39pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 10 دی1394 - 1:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamad20 نوشته است:
جواب رو ندیدین برید عکس لوپ و اهم لوپ منو ببینید جواب از این واضح تر . و به هر قیمتی یعنی چی فقط شیلد کردن لوپ اونم بدون وصل کردن به منفی مدار و باز هم استفاده از کابل نا مرغوب و استفاده از باتری بیرون مدار با 50 سانت سیم میشه به هر قیمتی ? درست درک نمیکنم چه نکته هایی توش هست که من خود کشی کردم که به ثبات برسم .نه این جواب من نشد این زیرکی اقا پویا رو نشون میده که با این حرف ها چه چیزی رو میخواد ثابت کنه شاید من ازش درخواست تست با شرایت فیلم دوم کردم خواست که این حرف ها رو بزنه .اقا پویا اهم لوپ من به گفته اقا حمید 1 هستش .و با این تعداد دور این اهم بدست اومد جنس سیم نقره اندود 99 درصده به همین خاطر تعداد دور کمه .بازم هم میگم شما ها هم مثل بنده فقط با شیلد کردن لوپ و شرایط دستگاه من تست بزارید . بدون شیلدم فیلم میزارم با سیم معمولی لاکی بازم ببیند چقدر ثبات داره

این رو هم خدمتتون عرض کنم که کابل RG58 اصلا" هم کابل نامرغوبی که شما تا این حد با غلظت ازش با این نام یاد میکنید نیست.
مطلب بعدی اینه که هرچقدر تعداد دورهای سیمپیچ یا همون لوپ کمتر باشه مساحت سطح تماس اون با نویز کمتر میشه و در نتیجه نویز کمتری جذب لوپ میشه و این هم موجبات ثبات بیشتر سیستم رو فراهم میکنه.
فعلا هم که جنابعالی لوپتونو قنداق کردین و هنوز هم به وضوح اعلام نکردین که ساختار اون به چه شکلیه و هر وقت هم حرف از لوپ شده شما بلادرنگ با تیتر درشت از کیفیت نامناسب کابل اون سخن گفتین.
بنده بخاطر سرعت پایین نت هنوز اون ویدیوی آخر شما رو نتونستم دانلود کنم و ببینم و نمیدونم در اون ویدیو آیا اعداد سه گانه رو هم نشون دادین یا نه .چون اعداد سه گانه میتونه گویای بخشی از مختصات و شرایط لوپ باشه.

پنج شنبه 10 دی1394 - 1:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:D تا شب از سیم معمولی بدون شیلد فیلم میزارم ببینم بازم کسی هست بهونه کنه.بنده چندین بار از اقا حمید درخواست کردم که قطعات رو واسشون بفرستم ولی جوابی نداد

و دوستان واسه خالی کردن خودتون کسی دیگه رو پر نکنید
به قول اقا حمید تو این دنیای مجازی کسی به کسی اعتماد نداره خدا لعنت کنه ادم طمه کار و کلاه بردار رو من دیگه هر کاری تونستم کردم

پنج شنبه 10 دی1394 - 1:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohamad20 نوشته است:
:D تا شب از سیم معمولی بدون شیلد فیلم میزارم ببینم بازم کسی هست بهونه کنه.بنده چندین بار از اقا حمید درخواست کردم که قطعات رو واسشون بفرستم ولی جوابی نداد

شما لطف کن و شیلد اون لوپ رو باز کن و در اون حالت بدون شیلد اعداد سه گانه و همچنین اندوکتانس لوپ رو نشون بده. بعد اگه خواستی با سیم معمولی هم تست کنی مختاری.
چون هر دفعه دوستان از شما یه درخواستی کردن اما شما تفره رفتین ویه تست دیگه رو نشون دادین.یک موردش هم قرار دادن عکس فیبر مونتاژ شده است که فعلا خبری ازش نیست.

در ضمن مهندس حمید کسی نیست که به این راحتی وارد این بازیا بشه

پنج شنبه 10 دی1394 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haamed نوشته است:
دوست عزيز pouya83 كم لطفي نفرماييد،سلام مستحب ولي جوابش واجب است!

حامد عزیز بنده هم خدمت شما سلام عرض میکنم .اگه قصوری از طرف بنده بوده پوزش میطلبم.

پنج شنبه 10 دی1394 - 2:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پویا تو که اینقدر حساس به شیلدی میگی معجزه میشه توهم مثل من با شیلد کردن فیلم بزار خودت میدون اینقدر تاثیر نداره که جیکش در نیاد همین کارو خودت امتحان کن و بعدش فیلم بزار و داخل لوپ تو معلوم نیست که گرافیت باشه یا شیلد دار تو هم با شیلد فیلم بزار ببین چقدر تاثیر داره . عکس مدار رو هم میزارم دادا تو که گیر دادی به لوپ با سیم معمولی بدون شیلدم فیلم میزارم ، الان میگی مختاری .مگه نمیگی لوپ این کارو کرده .الان گیر دادی اعداد سه گانه از اونم فیلم میزارم

پنج شنبه 10 دی1394 - 2:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این بازی نیست کمک کردن به دیگرانه + سودش
اگه اهم لوپ و اندوکتاس لوپ پائین باشه دیلی اتومات پائن میاد و اهمتر من تست اندوکتانس نداره در اسرع وقت اهمتر با این ویژگی تهییه میکنم . و با اهمتر دوستم تست کردم 415 نشون میداد اونم اینجا نیست الموت قزوینه بخوام تا اونجا برم بهتره یه اهمتر بخرم

آخرین بار توسط mohamad20 در پنج شنبه 10 دی1394 - 2:20pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 10 دی1394 - 2:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 238 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure