انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:16am

پاسخ به موضوع  [ 71 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی
 تعمیرات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
mohammad22 نوشته است:
سلام به مهندس حمید و تمام بچه های انجمن @};-
شارژر لپ تاپ ایسر سوکت ورودی 220 ولت کمی لقی داشت باز کردم سیم رو مستقیم به برد وصل کردم.
الان به جای 19 ولت در خروجی 3.80 ولت دارم .لپتاپ هم با این ولتاژ کار نمیکنه. لطفا بفرمایید کدوم قطعه احتمال معیوب بودنش زیاده؟
تشکر @};-

درود دوست عزیز @};-
دقت کنید که در اکثر لبتابها سه سیم ار آداپتور به لبتاب میره که علاوه بر مثبت ومنفی یک سیم سوم هم به عنوان شناسه(نوعی چیپ برای شناسایی نوع وانطباق شارژر) پس اگه در مورد شما هم سه سیم موجود هست این مورد رو برسی ومد نظر داشته باشید!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

دوشنبه 12 آذر1397 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز
ورودی 220 ولت 3 تا سیم داره فاز نول و ارت که هر سه رو بستم سر جاش ولی خروجی همون 2 تا سیم رو داره که دست بهش نزدم.
اگه چیز دیگه ای هم به ذهنتون رسید بفرمایید امتحان کنم.ممنون @};-

سه شنبه 12 آذر1397 - 1:05am
مدیر کل
مدیر کل

اگر فقط ورودی برق 220 رو سیمکشی مجدد کرده باشین قاعدتا نباید آدابتور ایرادی پیدا کرده باشه. احتمالا سیمکشی رو درست انجام ندادین یا جابجا وصل کردین یا یکی از سیمها وصل نشده. البته برای اینجور وسیله های برقی سیم فاز و نول جابجا بشن یا ارت وصل نباشه ایرادی نداره ولی ارت نباید جای فاز یا نول وصل بشه!

چهارشنبه 13 آذر1397 - 3:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمید آقا با راهنمایی شما بلاخره بعد چند روز ایرادشو پیدا کردم .
یکی از سیم ها درست وصل نشده بود .یعنی قطع و وصل میشد متوجه نیمشدم تا اینکه امروز ولت متر رو وصل کردم چند دقیقه منتظر شدم دیدم ولتاژ کم زیاد میشه.
تشکر میکنم @};-

سه شنبه 27 آذر1397 - 7:06pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

سه شنبه 27 آذر1397 - 8:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان سوالی دارم
من وقتی که تو تلویزیون ال سی دی سامسونگ از شبکه ای به شبکه بعدی میرم عکس شبکه قبلی روی شبکه جدید می مونه و بعد از 2 3 دقیقه فیلم شبکه بعدی نمایان میشه بنظر شما مشکل چیه؟
خیلی مهمه لطفا استادان و مهندسان یاری کنن

سه شنبه 30 بهمن1397 - 8:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehrab_sezar نوشته است:
سلام دوستان سوالی دارم
من وقتی که تو تلویزیون ال سی دی سامسونگ از شبکه ای به شبکه بعدی میرم عکس شبکه قبلی روی شبکه جدید می مونه و بعد از 2 3 دقیقه فیلم شبکه بعدی نمایان میشه بنظر شما مشکل چیه؟
سلام
چند تا دلیل میتونه داشته باشه !!
ایا بعد از چند دقیقه روشن شدن مشکل برطرف میشه؟ یا تا چند ساعت روشن بودن همین مشکل ادامه داره؟
یه فیلم کوتاه بگیر بذار ببینم دقیق چطوریه
یه ریسیت فکتوری هم انجام بده منظور تنظیم کارخانه ببر

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

سه شنبه 21 اسفند1397 - 5:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

asadof نوشته است:
mehrab_sezar نوشته است:
سلام دوستان سوالی دارم
سلام
ایا بعد از چند دقیقه روشن شدن مشکل برطرف میشه؟ یا تا چند ساعت روشن بودن همین مشکل ادامه داره؟

سلام و خسته نباشید
موضوع از این قراره که زمانی تلویزیون روشن میشه حالت عادیه
و زمانی که شبکه عوض میشه عکس شبکه قبل رو ی شبکه جدید بصورت تمام وقت می مونه وب بصورت کم رنگ هست و زمانی ای عکس شبکه قبل خودشو زیاد تو چش می کنه تو فیلم جدید ی قسمت که داری سکانس تاریک هست و صفحه مشکی میشه این عکس شبکه قبل هم دیده میشه ولی خیلی کم رنگ و در ضمن در زمانی که روشن میشه حالت رنگ تصاویر در تلویزیون بصورت مثلا آبی کم رنگ که انقدر کم رنگه آبی مایل به سفید میشه و این کم رنگی و مایل به سفیدی تو کل طیف های رنگی که تو تلویزیون هست و اصلا درست نمیشه با شبکه عوض کردن و اینکه زمانی که شبکه عوض میشه تصاویر زمانی که در حال حرکت هستند بصورتی کشیده میشن در تصویر یعنی ی صورت انسان که در تصویر در حال نمایش و در حال حرکت هست بصورت صحنه آهسته پشت سر هم کشیده میشه مثلا زمانی که خاصیت display pointer trails از تنظیمات مووس کامپیوتر فعال می کنی دنباله از شکل مووس پشت سر هم و کمی کند کشیده میشه میبنید و تصاویر در تلویزیون مثل این خاصیتی هست که ذکر کردم حالا منتظر نظر شما هستم بدونم دقیقا مشکل چیه؟
می تونه این مشکل حاکی از نیم سوز شدن برخی قطعات پنل تلویزیون باشه یا نه؟
یا مثلا سولفات بستن کانال های ارتباطی مدار Tcon با ال سی دی باشه که هنگام استفاده از شیشه شورها بصورت ناخوداگاه رفته باشه ب اون قست و سولفات بسته باشه؟

یکشنبه 11 فروردین1398 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
mehrab_sezar نوشته است:
asadof نوشته است:
mehrab_sezar نوشته است:
سلام دوستان سوالی دارم
سلام

سلام و خسته نباشید
و زمانی که شبکه عوض میشه عکس شبکه قبل رو ی شبکه جدید بصورت تمام وقت می مونه وب بصورت کم رنگ هست و زمانی ای عکس شبکه قبل خودشو زیاد تو چش می کنه تو فیلم جدید ی قسمت که داری سکانس تاریک هست و صفحه مشکی میشه این عکس شبکه قبل هم دیده میشه ولی خیلی کم رنگ و در ضمن در زمانی که روشن میشه حالت رنگ تصاویر در تلویزیون بصورت مثلا آبی کم رنگ که انقدر کم رنگه آبی مایل به سفید میشه و این کم رنگی و مایل به سفیدی تو کل طیف های رنگی که تو تلویزیون هست و اصلا درست نمیشه با شبکه عوض کردن و اینکه زمانی که شبکه عوض میشه تصاویر زمانی که در حال حرکت هستند بصورتی کشیده میشن در تصویر یعنی ی صورت انسان که در تصویر در حال نمایش و در حال حرکت هست بصورت صحنه آهسته پشت سر هم کشیده میشه مثلا زمانی که خاصیت display pointer trails از تنظیمات مووس کامپیوتر فعال می کنی دنباله از شکل مووس پشت سر هم و کمی کند کشیده میشه میبنید و تصاویر در تلویزیون مثل این خاصیتی هست که ذکر کردم حالا منتظر نظر شما هستم بدونم دقیقا مشکل چیه؟
یا مثلا سولفات بستن کانال های ارتباطی مدار Tcon با ال سی دی باشه که هنگام استفاده از شیشه شورها بصورت ناخوداگاه رفته باشه ب اون قست و سولفات بسته باشه؟

درود @};-
این حالت فقط وقتی شبکه عوض میشه به وجود میاد یا مثلا اگه شما به جای عوض کردن شبکه سورس تی وی رو تعقیر بدین وتصویر رو از ورودی دیگه مثل HDMI یا AVدریافت کنید باز این حالت ایجاد میشه وتصویری ورودی قبلی رو پنل میمونه؟؟؟بهتره یه فیلم کوتاه از این حالات که گفتم بزارید تا بشه بهتر نظر داد ولی با تستی که بنده عرض کردم میشه یک پله به حدف نزدیک شد !ایراد اگه در همه حال و همه ورودیها موجود باشه شاید بشه به پنل یا تیکان یا کابلهای فلت نصبت داد اما در غیر این صورت احتمال بیشتر سمت مین میره!
اما در کل بهترین راه در دسترس بودن نمونه مشابه قطعات یا خود تی وی وتست تک تک بردها وپنل هست چون بنده نوعی تا حالا با این مشکل در ال سی دی و ال ای دی برخورد نداشتم اما در کل با اجرای روند تستهای فوق شاید بشه نتیجه گرفت! ضمنا شرایط صوت در این حالت که گفتین به چه شکل هست ایا در زمانی که بین سویچ دو کانال زمان میبره صدا دارید یا نه واگه هست مربوط به کدوم کانال وبه چه شکل و......

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 17 فروردین1398 - 6:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

A.D.H1360 نوشته است:
mehrab_sezar نوشته است:
سلام و خسته نباشید

درود @};-
این حالت فقط وقتی شبکه عوض میشه به وجود میاد یا مثلا اگه شما به جای عوض کردن شبکه سورس تی وی رو تعقیر بدین وتصویر رو از ورودی دیگه مثل HDMI یا AVدریافت کنید باز این حالت ایجاد میشه وتصویری ورودی قبلی رو پنل میمونه؟؟؟بهتره یه فیلم کوتاه از این حالات که گفتم بزارید تا بشه بهتر نظر داد ولی با تستی که بنده عرض کردم میشه یک پله به حدف نزدیک شد !ایراد اگه در همه حال و همه ورودیها موجود باشه شاید بشه به پنل یا تیکان یا کابلهای فلت نصبت داد اما در غیر این صورت احتمال بیشتر سمت مین میره!
اما در کل بهترین راه در دسترس بودن نمونه مشابه قطعات یا خود تی وی وتست تک تک بردها وپنل هست چون بنده نوعی تا حالا با این مشکل در ال سی دی و ال ای دی برخورد نداشتم اما در کل با اجرای روند تستهای فوق شاید بشه نتیجه گرفت! ضمنا شرایط صوت در این حالت که گفتین به چه شکل هست ایا در زمانی که بین سویچ دو کانال زمان میبره صدا دارید یا نه واگه هست مربوط به کدوم کانال وبه چه شکل و......

نه صدا درست هست و بخوبی پخش میشه و کانال هارو هم بررسی کردم هم اچ دی ام ای و هم کانال های کابلی دقیقا مشکل از تلویزیون هست فقط نمی دونم دقیقا از کجاشه از ایسی تیکون یا فلت هاش چون تصویر همون طور که گفتم میمونه

یکشنبه 18 فروردین1398 - 8:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 71 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure