انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:26pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

عذر میخوام اشتباه تایپی شد
واسه خودم عجیب بود که تنها (یک متر )به سمت شمال شرقی خطا داشت

چهارشنبه 11 اردیبهشت1398 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس حمید و همچنین اپراتوران عزیز
جایی رو ردیابی گرفته بود با فلزجو و با تنظیمات زیر
فرکانس ۱۰۰
پالس ۲۰۰
دیلی ۳۲
حساسیت ۱۶
لوپ ۵۶
سنس ضعیف و میتر حدود عدد ۶ بالا میومد و حجم در صدا حدود بیست سانت که گاهی هم دستگاه سنس نمیکرد. مقداری عرض پالس را بالا آوردم تا ۲۲۵ و این بار میتر تا حدود ۱۱ و ۱۲ بالا اومد
از آنجا که سنس ضعیف بود اعداد آیدی و فرو در مقدار زیادی نوسان داشت و بین ۳۲ تا ۶۵ و خیلی کم ۷۸ نوسان داشت و بیشتر ۵۵ دیده می شد و فرو هم ذهنا ۶۰ و متعیر و گاها ۴۰ میشد با کناره لوپ هم سنس مشکوک گاهی داشت
با ایرون رجکت Fe _ منفی ۱۱ تا منفی ۲۲ بود که بدون امتحان زیاد روی ۱۴ گذاشته بودم
سوالم اینه که شما بارها اشاره کرده اید که افزایش عرض پالس دستگاه به قویتر یا عمیق زدن فلزات بزرگ یا نقره سبب میشه. و به فلزات ریز سنس ضعیف تر میشه. حالا اینجا به نظر من که هدف سطحی بوده؟
سوال انگیزه داری نبود ولی بدرد میخوره

همیشه امید داشته باش

دوشنبه 23 اردیبهشت1398 - 11:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
روی این سنسهای ضعیف و بدون اطلاعات واضح تفکیک نمیشه حساب کرد چون احتمال خطاشون بالاست. بهتره از لوپ بزرگتر کمک بگیرین که هم تفکیک مشخص تر باشه و هم اگر قویتر سنس شد نشانه مثبتی هست.
عجالتا اطلاعات سنس شما نشون میده احتمالا تکه ای آهن سنس شده باشه! سنس ضعیف با کناره لوپ هم نشون میده هدف در عمق نیست.
کلا اهدافی که آیدی بالای 50 داشته باشن به افزایش عرض پالس واکنش بیشتری نشون میدن. این شامل آهن حتی از نوع کوچک هم میشه. ضمن اینکه تفاوت بین میتر سنس 6 تا 12 هم چیزی نیست که زیاد مهم باشه.

دوشنبه 23 اردیبهشت1398 - 11:51pm

محل اقامت: fars
سلاملیکم؛ آیا از سیم لوب دومتری میشه برای لوب یه متری یا یکونیم استفاده کرد

seize the day دم را غنیمت شمار

پنج شنبه 26 اردیبهشت1398 - 4:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر جواب خوبی نمیده. هر کویل باید با مشخصات خاص خودش ساخته بشه.

پنج شنبه 26 اردیبهشت1398 - 4:57pm

محل اقامت: fars
لوب ۶۰ در حالت افقی ب اندازه حالت عمودی سنس داره، ینی بخام جایی رو افقی سنس کنم تاثیر روی سنس داره

seize the day دم را غنیمت شمار

پنج شنبه 26 اردیبهشت1398 - 5:30pm
مدیر کل
مدیر کل

هر لوپی روبروی خودش رو به همون میزانی که عرض کردیم سنس میکنه. افقی و عمودی بودن تاثیری نداره. اما اگر منظور شما سنس در کناره های لوپ باشه میزانش کمتر از نصف سنس از روبرو هست.

پنج شنبه 26 اردیبهشت1398 - 6:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام بر دوستان عزیز فلز جو . میدونم مدت ها ست کسی تو قسمت اپراطوری فلزجو پیامی نداده . ولی دیدم هنوز باز هستش و بسته نشده . گفتم مشکل خودم رو اعلام کنم .
الان چند ماهه دارم از نقطه زن فلزجو استفاده میکنم . انصافا از کارکردش راضی هستم. فقط یه مشکل اساسی که با فلزجو دارم اینه که وقتی حذف آهن رو فعال میکنم جایی رو که آهن به همراه طلا قرار داشته باشه رو به عنوان آهن سنس میکنه و صدایی از دستگاه بیرون نمیاد بارها درجات حذف آهن رو تغییر دادم ولی متاسفانه به نتیجه مطلوب نرسیدم . من شمال زندگی میکنم و عموما منطقه ما رطوبتش بالاست و عموما هم با لوپ ۴۵ عنکبوتی بیشتر کار میکنم . لطفا راهنماییم کنید که درجات دیلی و فرکانس و بقیه رو چی قرار بدم . ممنون از راهنمایی شما عزیزان زحمت کش فلزجو

یکشنبه 29 اردیبهشت1398 - 2:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
تفکیک در فلزیاب ها اصولا در جایی که چند فلز مختلف کنار هم قرار داره فاقد کارایی مطلوب هست و این مساله برای همه دستگاهها عمومیت داره. حالا اگر آهن کوچک و طلا بزرگ باشه تفکیک غیر آهنی نشون میده ولی اگر آهن به نسبت طلا ابعاد بزرگی داشته باشه یا اینکه آهن کوچک باشه ولی نسبت به طلا به لوپ نزدیکتر باشه سیستم تفکیک هدف رو بصورت آهنی شناسایی میکنه.
تنظیمات پیشنهادی من این هست:
فرکانس 100 - عرض پالس 150 الی 200 - دیلی 30 الی 40 - گراند خاموش - اسپید 8 یا 9 و حساسیت 12

یکشنبه 29 اردیبهشت1398 - 3:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
تشکر استاد حمید عزیز .

دوشنبه 29 اردیبهشت1398 - 12:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure