انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:14pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ما هیچوقت عرض نکردیم سیستم حذف آهن یا تفکیک آهن برای حذف ذرات هم در حالت کلی کاربرد داره! در واقع ذرات مبحث گسترده ای هست و تنها در صورتیکه ذرات مغناطیسی آهن روی زمین پراکنده باشه یا با سنگ آهن برخورد کرده باشین باید تشخیص آهن داده بشه. ضمن اینکه توجه کنین ما از ابتدا دقت سیستم تشخیص آهن رو در حد 80 الی 90 درصد عنوان کردیم که نهایت سطح اعتماد به سیستم تفکیک در دنیای فلزیابی هست و هرگز صد در صد نیست بلکه میتونه یکی از فاکتورهای کمک کننده باشه.
راه تشخیص خطا در موردی که ذکر کردین همون مرکزیت سنس بوده که بخوبی متوجه شدین. اگر از حساسیت پایین تر یا عرض پالس کمتر استفاده میکردین و بخصوص فاصله عادی کویل تا زمین رو بیشتر در نظر میگرفتین احتمال داشت کلا اون ناحیه آلوده به ذرات رو سنس نکنین.

جمعه 15 تیر1397 - 10:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

MisiM نوشته است:
سلام به همگی
امروز با لوپ ۶۰ رفتم جایی و دیدم بوق میزنه اما با توجه به بحث عدم وجود مرکزیت و بوق هلالی میدونستم ذرات هست ..نکته ای که کمی باعث نگرانی شد این بود که من برای تست ، حذف آهن رو روشن کردم و گذاشتم روی عدد ۱۶ که سر بیل رو دیگه سنس نمی‌کرد ولی با این حال باز هم خاک رو میزد ! اون هم NON-FERO ..با بیل کمی سطح برداری کردم اندازه ده سانت مجددا تست کردم دیدم دیگه نمیزنه

سوال اینه چرا با وجود حذف آهن و قدرتی که در حذف سر بیل داشت باز هم خاک آلوده رو سنس میکرد ؟؟ چون روی این گزینه حداقل برای حذف ذرات حساب کرده بودم ..گفتم بپرسم آیا راهکاری داره انجام بدم برای حذف ذرات با این گزینه ها یا خبر

با سلام
در همچین مکانهایی یک موردش ممکنه که شما زاویه 45 درجه حرکت و تجمع یونهای فلز رو سنس کرده باشید چون این ذرات مثل عقربه قطب نما به سمت جهت های میدان مغناطیسی زمین حرکت میکنن ! باید در راستای چهار جهت اصلی بخوبی جستجو کنید تا فلز اصلی رو پیدا کنید در همچین مواردی بیشتر ذارت اکسید آهن هست که ردیاب رو هم خیلی قوی به سمت خودش میکشونه و برای بیشتر ردیاب های فرکانسی و خوراکی در انواع فرکانسهای طلا این مکان گیرندگی داره و اپراتور فکر میکنه طلا رو گرفته !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 16 تیر1397 - 12:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از توضیحات مهندس حمید و مهدی عزیز
کلا ذهنیت من این بود که وقتی بیل حذف بشه پس ذرات که قطعا از بیل ضعیفتر هستن هم باید حذف بشه ولی ظاهراً ذرات داستان منحصر برد خودش رو داره
مهدی جان دور تا دور رو کاوش کردم بوق یکدست میداد و بعد از یک ابعاد مشخصی دیگه بوق بطور ناگهان قطع میشد که همه این موارد نشون میداد ذرات هست به همین خاطر صرفا بخاطر تست و تجربه یک لایه کوچیک سطح برداری کردم تا مطمئن بشم
قشنگترین نکته ای که در فایل آموزشی خوندم و خیلی کارآمد هست همون بحث فاصله دادن لوپ از زمین هست که اگر جایی رو گرفت و با کمی فاصله دادن به لوپ بوق یدفه قطع بشه یعنی ذرات و اگر کمی کش بیاد یعنی قطعا فلز :-) که در این مکان کاملا صادق بود

شنبه 16 تیر1397 - 7:32pm

محل اقامت: fars
تا چه حد میشه به عدد ای دی تکیه کرد

seize the day دم را غنیمت شمار

دوشنبه 18 تیر1397 - 3:20pm

محل اقامت: fars
داخل چاه که از اندازه لوب بزرگتر هست 1*1 چطور بالانس کنیم بهتر جواب میده. البته توی چاهی ک کندیم تکه کوزه و لایه ذغال و خشت وجود داره ینی بهش رسیدیم و اینکه بهترین تنظیمات برای لوب 60 و یک متری چیه تا به هدف برسیم بنظر اساتید.عمقی که رفتیم الان نزدیک چهار متره

seize the day دم را غنیمت شمار

دوشنبه 18 تیر1397 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز داخل چاه نه لوپ ۶۰ جواب میده نه فریم یک متری.مجبورا باید از لوپ ۳۰ یا ۴۵ استفاده کنین.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 18 تیر1397 - 4:42pm
مدیر کل
مدیر کل

Mehdi1365 نوشته است:
تا چه حد میشه به عدد ای دی تکیه کرد

چیزی که ما بصورت ID در نظر گرفتیم مشابه کدی هست که در فلزیاب های لورنز وجود داره و بصورت دیگری تحت عنوان VDI در فلزیاب های VLF هم مطرح هست. اگر واقعا منظور شما از تکیه کردن بمعنی اطمینان باشه باید عرض کنم خیر اصولا تکیه و اطمینانی در کار نیست! فقط اهدافی که دارای آیدی زیر 20 باشن قطعا بی ارزش هستن. آیدی بین 30 تا 70 میتونه متعلق به بسیاری از اهداف از جمله آهن باشه که در اون صورت توجه به میتر آهن یا فرو اهمیت بیشتری پیدا میکنه. اهدافی هم که آیدی بالای 80 دارن احتمال با ارزش بودنشون بیشتره بخصوص اگر با میتر آهن یا فروی غیر آهنی توام باشه. بطور خلاصه مساله آیدی بیشتر بحث احتمالات هست و بصورت یک فاکتور اضافی میتونه در کاوش کمک کننده باشه.

دوشنبه 18 تیر1397 - 5:28pm
مدیر کل
مدیر کل

Mehdi1365 نوشته است:
داخل چاه که از اندازه لوب بزرگتر هست 1*1 چطور بالانس کنیم بهتر جواب میده. البته توی چاهی ک کندیم تکه کوزه و لایه ذغال و خشت وجود داره ینی بهش رسیدیم و اینکه بهترین تنظیمات برای لوب 60 و یک متری چیه تا به هدف برسیم بنظر اساتید.عمقی که رفتیم الان نزدیک چهار متره

با فریم یک متری درون گودالی که فقط اندکی بزرگتر از 1 متر هست نمیشه کار کرد! اصولا در فلزیاب ها برای جوابگیری صحیح نیاز به فضای مانور در حد چند برابر سایز کویل وجود داره. لذا همونطور که دوستمون فرمودن باید از لوپ کوچکتر استفاده کنین. با این حال کار داخل گودال با دستگاه مشکل هست و تجربه نیاز داره. پیشنهاد میکنم دستگاه رو در قسمتهای مختلف گودال و همینطور دیواره ها بارها بالانس کنین و اگر هر بار پس از بالانس و ادامه کاوش دقیقا نقطه خاصی سنس شد ؛ اون نقطه میتونه ملاک کار شما باشه. تنظیمات پیشنهادی من این هست:
فرکانس 100 - عرض پالس بین 150 تا 200 - دیلی 30 الی 40 - انتگرال 44 - گراند خاموش - اسپید 9 و حساسیت 12

دوشنبه 18 تیر1397 - 5:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس @};-
یه سوال داشتم..در مورد بحث فرکانس من به به تناقضی در آموزشها برخوردم احتمالا مشکل از تفهیم بنده بوده

فرکانس بالا و فرکانس پایین رو اگر با مثال بتونید بفرمایید چه کارایی و در چه محلهایی دارند ممنون میشم..چون مثلا در PDF گفته برای نفوذ بیشتر امواج باید فرکانس پایینتر استفاده کنیم..با این اوصاف یعنی فرکانس 50 قدرت نفوذ بیشتری نسبت به فرکانس 100 داره ؟ یعنی جایی که احساس میشه هدف در عمق بالاتری هست از فرکانس پایین استفاده کنیم ؟

اگر جواب مثبت هست پس فرکانس بالا چه کارایی داره ؟

ممنون :)

دوشنبه 25 تیر1397 - 11:56am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
استفاده از فرکانس بالا مساوی هست با کاهش نفوذ امواج پالسی در زمین و حساسیت بیشتر به فلزات کوچک و همینطور ذرات و املاح و لایه های زمین ولی در عین حال سرعت عملکرد دستگاه هم افزایش پیدا میکنه و بعلاوه مصرف باطری هم بیشتر میشه. فرکانس پایین مساوی هست با افزایش عمق نفوذ امواج پالسی در زمین و حساسیت کمتر به فلزات کوچک و ذرات و املاح زمین اما سرعت عمل دستگاه هم کمتر شده و مصرف باطری هم کاهش پیدا میکنه. کلا فرکانس پایینی مثل 100 که در عین حال کمترین تداخل رو با برق شهری داره جهت دفینه یابی مناسب تر هست. اما اگر مثلا کسی از دستگاه جهت سکه یابی استفاده بکنه دیگه فرکانس 100 چندان مناسب نیست و برای اون مقصود باید حداقل از فرکانس 200 استفاده کرد.
بنده در این توضیحات که بشکل دیگری در راهنما هم قید کردم هیچ تناقضی نمیبینم! فرکانس 50 بلحاظ داشتن بیشترین حد تداخل با برق شهر بهیچ وجه مناسب نیست. برخی دوستان ادعا کردن با فرکانس 35 به عمقزنی بیشتری رسیدن اما بنده این موضوع رو نمیتونم تایید کنم چون اولا اگر بحث نفوذ مطرح باشه تفاوت بین 100 تا 35 بسیار کم هست. اینطور نیست که فرکانس چند برابر بشه نفوذ هم همونقدر فرق بکنه. اگر اینطور بود فلزیاب های لورنز با داشتن فرکانس پالس 1000 الی 2000 باید برد خیلی کمی داشته باشن ولی در عمق فقط اندکی ضعیف تر از فلزجو جواب میدن. در ثانی طبق تستهای بنده اگر فرکانس پالس از حدود 70 هرتز کمتر بشه کلا فلزیاب دچار کاهش برد میشه. لذا نتیجه گیری من در مورد فرکانس پالس مطلوب برای دفینه یابی همون 100 هست.

دوشنبه 25 تیر1397 - 3:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 160 , 161 , 162 , 163 , 164 , 165 , 166 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure