انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 3:47pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 645 , 646 , 647 , 648 , 649 , 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید خسته نباشی مهندس خازن های 1 پیکو فاراد بود من از دو تیکه سیم لاکی استفاده کردم که نمیدونم مشکل کارم کجا بود که جواب نداد ولی سه تا خازن 1 پیکو فاراد داشتم وصل کردم که ولتاژ پایه 3 ایسی 1 شد 4.8 ولت که مدار با لمس دست بوق میزنه و با شماره گیری با گوشی سه تا چراغ روشن خاموش میشن تو فاصله 20 سانتی و تو فاصله 40 سانتی هم با تست فندک تک چراغ روشن میشه البته مدار رو هنوز تو باکس نزاشتم و شیلد نکردم فقط مهندس برام سواله چرا با دوتکه سیم مدار کار نمیکنه مشکل کارم کجاست؟

جمعه 28 مهر1402 - 1:32pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
فکر نمیکنم مورد خاصی باشه که تا الان بارها و بارها توضیح نداده باشیم! نمیشه هر چیزی رو هر بار از اول توضیح داد. اگر وقت بذارین فقط همین چند صفحه اخیر تاپیک رو مطالعه کنین پاسخ همه موارد درش هست. باقی هم دقت در مونتاژ هست که باید در نظر داشته باشین. در مورد دیودها هم شماره 1N4148 هست.

جمعه 28 مهر1402 - 2:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم مهندس جان من کل گوشیم شات راجب فرانکو مه مشکلی دارم میریم سرچ میکنم تو انجمن مثلا مشکل ولوم دارم میزنم ولوم مشکلات رو میخونم بازم ممنونم مهندس

جمعه 28 مهر1402 - 2:58pm

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
در رابطه با باتری این دستگاه من میتونم از ۴ عدد باتری لیتیوم پلیمر ۳.۷ ولتی به صورت سری استفاده کنم؟

دوشنبه 22 آبان1402 - 2:32pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
میتونین استفاده کنین ولی باید باطری رو زودتر شارژ کنین. در واقع از بخش قابل ملاحظه ای از شارژ باطری نمیتونین استفاده کنین چون رگولاتور 7812 برای عملکرد مطمئن به نزدیک 15 ولت ولتاژ ورودی نیاز داره.

دوشنبه 22 آبان1402 - 4:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید بزرگوار
سوالی که داشتم در مورد اینکه میشه از باکس آلومینیوم برای مدار فرانکو استفاده کرد؟ یا از باکس پلاستیکی؟ ممنون

چهارشنبه 1 آذر1402 - 2:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
قبلا توضیح دادم بنظر من استفاده از جعبه فلزی مناسب نیست. چون جعبه فلزی چه به زمین وصل باشه و چه نباشه حساسیت دستگاه رو طوری بیشتر میکنه که حتی با دور و نزدیک کردن دست به دستگاه هم بالانس بر هم میخوره و لذا از نظر بی ثباتی که بوجود میاد جواب خوبی نمیده. جعبه پلاستیکی مناسب تر هست.

چهارشنبه 1 آذر1402 - 3:08pm

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
من دیروز بعد از ۵۰ روز از دفن کردن ۴۵۰ گرم مفتول برنج و ۵۰ گرم مس باواسید باتری و لوله بازکن توی عمق حدود نیم متری دستگاه رو بردم برای تست .دستگاهوبه جرقه ی فندک از چند متری واکنش نشون میداد ولی متاسفانه به محل تست هیچ واکنشی نشون نمیداد .روی ولتاژهای مختلف از ۱.۵ تا ۴.۵ ولت تست کردم هیچ تفاوتی توی نتیجه نداشت.دمای هوا حدود ۱۵ درجه بود البته این چند وقت دمای بالاتر از ۲۳ نداشتیم البته اینها همه احتماله که دارم عرض میکنم .
میخواستم ببینم دلیل اینکه دستگاه هیچ واکنشی به محل تست نداشته چی میتونه باشه و آیا مربوط به محل تست میشه یا به خود دستگاه ؟

جمعه 17 آذر1402 - 9:45pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
عدم سنس میتونه دلایل مختلفی داشته باشه که یک بخش به هدف و بخش دیگه به دستگاه مربوط میشه. در مورد هدف چیزی که توضیح دادین بنظر مناسب هست به جز دما که که کلا در هوای سرد تولید یون خیلی کمتر و کندتر میشه. از این حیث شاید نیاز به زمان بیشتری باشه و با توجه به در پیش بودن زمستان اصلا قبل از گرمتر شدن هوا نتیجه ای بدست نیاد. در مورد دستگاه هم اگر نکته ای باشه بیشتر میتونه به شرایط سیم پیچ و آنتن ربط داشته باشه. اگر عکس این قسمت رو بذارین شاید بشه ایراد رو پیدا کرد.

جمعه 17 آذر1402 - 10:05pm

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
عدم سنس میتونه دلایل مختلفی داشته باشه که یک بخش به هدف و بخش دیگه به دستگاه مربوط میشه. در مورد هدف چیزی که توضیح دادین بنظر مناسب هست به جز دما که که کلا در هوای سرد تولید یون خیلی کمتر و کندتر میشه. از این حیث شاید نیاز به زمان بیشتری باشه و با توجه به در پیش بودن زمستان اصلا قبل از گرمتر شدن هوا نتیجه ای بدست نیاد. در مورد دستگاه هم اگر نکته ای باشه بیشتر میتونه به شرایط سیم پیچ و آنتن ربط داشته باشه. اگر عکس این قسمت رو بذارین شاید بشه ایراد رو پیدا کرد.

سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید
عکس مدار و آنتن خدمت شما.آنتن وقتی باز میشه طولش حدود 90 سانتمیتر میشه.مدار هم ثبات خیلی خیلی خوبی داره و اگه با پتانسیومتر قسمت اوسلاتور ولتاژ خروجی رو روی مثلا 3 ولت تنظیم کنم 2 ساعت بعد هم روی همون ولتاژ باقی میمونه و دهمی بالا پایین نمیشه .البته فکر میکنم شاید بخاطر پلیگانی باشه که توی طراحی پی سی بی استفاده کردم
کل مدار رو هم توی یه باکسی قرار دادم که با فیبر ضخیم درست کردم .برای باتری هم از 5 عدد باتری لیتیوم پلیمر 1000 میلی آمپری به صورت سری استفاده کردم .روی پی سی بی هم 3تا اسپیسر پلاستیکی قرار دادم که از برخورد کف مدار با بدنه جلوگیری بشه
یه دونه عکس هم از مکان تستی که آماده کردم قبل از خاک ریختن و اسید ریختن قرار دادم
ممنون میشم ببینید و راهنمایی لازم رو داشته باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 18 آذر1402 - 11:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 645 , 646 , 647 , 648 , 649 , 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mt724 , mtg212 و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure