انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 12:46pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 644 , 645 , 646 , 647 , 648 , 649 , 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مفرغ گزینه مناسبی هست ولی اگر پوسیده باشه ممکنه زیاد با اسید وارد واکنش نشده باشه. فلز برنج به تنهایی کفایت میکنه حالا اگر مس کنارش باشه ایرادی نداره و میتونه قویتر هم بشه. در مورد اسید نظرات کمی متفاوت هست. از نظر تئوری باید اسید باطری خوب جواب بده. ولی این احتمال هم هست که اسید های قویتر مثلا اسید لوله باز کنی بهتر جواب بده. در مورد عدم نتیجه گیری شما بعید میدونم مشکل از دستگاه باشه چون تستها خوب بوده. بیشتر احتمال داره محیط تست یا هدف مناسب نبوده باشه.

چهارشنبه 19 مهر1402 - 4:40pm

حمید نوشته است:
مفرغ گزینه مناسبی هست ولی اگر پوسیده باشه ممکنه زیاد با اسید وارد واکنش نشده باشه. فلز برنج به تنهایی کفایت میکنه حالا اگر مس کنارش باشه ایرادی نداره و میتونه قویتر هم بشه. در مورد اسید نظرات کمی متفاوت هست. از نظر تئوری باید اسید باطری خوب جواب بده. ولی این احتمال هم هست که اسید های قویتر مثلا اسید لوله باز کنی بهتر جواب بده. در مورد عدم نتیجه گیری شما بعید میدونم مشکل از دستگاه باشه چون تستها خوب بوده. بیشتر احتمال داره محیط تست یا هدف مناسب نبوده باشه.

بی نهایت ممنونم مهندس حمید عزیز
چه مدت زمان با نیاز تا بتونم کار تست رو به صورت عملی انجام بدم اگه با اشید لوله بازکنی مخلوط کنم؟

چهارشنبه 19 مهر1402 - 8:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نمیشه زمان دقیق تعیین کرد. اگر همه چیز خوب باشه حتی احتمال جوابگیری در یک ماه هم وجود داره.

پنج شنبه 19 مهر1402 - 1:00am

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
نمیشه زمان دقیق تعیین کرد. اگر همه چیز خوب باشه حتی احتمال جوابگیری در یک ماه هم وجود داره.

سلام جناب مهندس حمید عزیز
من برای تست ۴۰۰ گرم برنج مفتول ۷ م.م به همراه ۲۰ گرم مس میخوام با هم خاک کنم.
اول اینکه این مقدار کافیه برای گرفتن نتیجه توی سریعترین زمان ممکن؟
دوم اینکه میشه لطفا توضیح بدید به چه صورت این مقدار رو خاک کنم و اگه بخوام بهش اسید باتری یا لوله بازکن اضافه کنم چطور باشه؟اول اینها رو بزارم کف چاله بعد روشون اسید بریزم؟یا جور دیگه ای ؟ممنون میشم یه توضیحی بدید
و اینکه برای این مقدار عمق چاله چقدر باشه؟

جمعه 21 مهر1402 - 6:07pm
مدیر کل
مدیر کل

بله کاملا کافی هست. میتونین چاله ای به عمق نیم متر در نظر بگیرین فلزات رو در اون قرار بدین و بعد روی فلزات مقداری اسید بریزین. سپس مقداری خاک روی اون بریزین و دوباره روی اون اسید بریزین تا خاک اطراف فلز کاملا به اسید آغشته بشه. باقی چاله رو هم با خاک پر و مسطح کنین. بهتره روی خاک کوبیده بشه تا فشردگی بیشتری پیدا کنه.

جمعه 21 مهر1402 - 8:35pm

حمید نوشته است:
بله کاملا کافی هست. میتونین چاله ای به عمق نیم متر در نظر بگیرین فلزات رو در اون قرار بدین و بعد روی فلزات مقداری اسید بریزین. سپس مقداری خاک روی اون بریزین و دوباره روی اون اسید بریزین تا خاک اطراف فلز کاملا به اسید آغشته بشه. باقی چاله رو هم با خاک پر و مسطح کنین. بهتره روی خاک کوبیده بشه تا فشردگی بیشتری پیدا کنه.

ممنونم مهندس جان .من انشالا این کار رو انجام میدم به امید خدا بتونم نتیجه مناسب رو بگیرم‌انشالا نتیجه رو همینجا اعلام خواهم کرد

جمعه 21 مهر1402 - 9:32pm

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
با توجه به اینکه ولوم مولتی ترن ۲۰ کیلو وظیفه ی تقسیم ولتاژ رو داره و با توجهدبه اینکه نتونستم مولتی ترن ۲۰ کیلو پیدا کنم میتونم به جای اون از مولتی ترن ۱۰ کیلو استفاده کنم ؟

پنج شنبه 27 مهر1402 - 11:41am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله میتونین از 10 کیلو هم استفاده کنین.

پنج شنبه 27 مهر1402 - 1:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت مهندس حمید خوبین؟ مهندس جان بعد چند سال زده به سرم دوباره فرانکو رو بسازم قبلا ساختم اوکی بود همه چی ولی گمش ردم حالا دوباره میخام بسازم یکی ساختم اول با تنظیم کردن ولوم چراغ ها به ترتیب روشن میشد ولی به دست یا فندک اشپز خونه اصلا واکنش نداشت یه برد دیگه ساختم همینی که عکسشو گذاشتم حالا ولتاژ دارم تو پایه سوم ایسی 1 6.22 ولی به دست و فندک واکنشی نداره و وقتی ولوم تا اخر میچرخونم ولتاژ 6.22 و وقتی برعکس میچرخونم تااخر ولتاژ صفر میشه کریستال 8 مگ رو خارج کردم باز ولتاژ داشتم تو پایه سوم ایسی 1 و وقتی کریستال هست و ترانزیسور ها رو برد وقتی ترانزیستوری که کنار خازن 33 نانو فاراد پایه هاشو با دست لمس میکنم سه تا چراغ روشن میشه و همزمان انتن رو لمس میکنم 2 تا از چراغ ها خاموش میشه لطف کنید بگید مشکلم کجاست ممنونم بنظرتون پایه های ولوم 20 کیلو رو درست وصل کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 27 مهر1402 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید فکر کنم مشکلم رو پیدا کردم الان که دیود های 1448 رو چک کردم دیدم 1n 4148 برام گذاشتن تو سفارش حالا مهندس میتونه دلیل کار نکردن مدارم همین باشه و حالا که دیود اشتباه زدم کدوم قطعه خرتبه شده باید تعویض کنم ممنونم

جمعه 27 مهر1402 - 12:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 644 , 645 , 646 , 647 , 648 , 649 , 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure