انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 5:30pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 396 , 397 , 398 , 399 , 400 , 401 , 402 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Amir30970 نوشته است:
سلام اقا عرفان گل اقا عرفان من تغیرات رو انجام دادم و همون بردی که اقا میلاد زحمتشو کشیده بود رو درست کردم و براش یه ولوم جدا گذاشتم و نتیجه اینکه قوی تر شد فرانکو و وقتی ولوم جدید بسته است ولتاژ پایه سه ایسی حدود 3.97 است و وقتی ولوم رو زیاد میکنم تا 5.80 ولت میره حالا بنظرتون داره درست کار میکنه؟

سلام. قربانت.
اره.کار ولوم درسته.با افزایش این ولوم مقدار ولتاژخروجی هم افزایش پیدا میکنه.

شنبه 22 دی1397 - 2:27pm

عرفان عزیز از زحماتی که کشیدید و توضیحات خوبی که در فایل ارائه کردید از شما تشکر میکنم
قبلا من در یک گروه خصوصی در تلگرام بودم تعداد حدودا 20 نفر بود و به شدت تاکید داشتن که
اطلاعات گروه به بیرون نره حدودا یکسال عضو بودم اشخاص کار کشته ای در اون گروه بودن

خواستم فقط این رو بگم که اطلاعاتی که جناب عرفان در اختیار دوستان قرار دادن 100 برابر بهتر
از اون گروه بود اون هم بی منت
عرفان عزیز دستت درد نکنه و هرچی که از خدا میخوای بهت بده

روزگار غریبی است

شنبه 22 دی1397 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Tian نوشته است:
عرفان عزیز از زحماتی که کشیدید و توضیحات خوبی که در فایل ارائه کردید از شما تشکر میکنم
قبلا من در یک گروه خصوصی در تلگرام بودم تعداد حدودا 20 نفر بود و به شدت تاکید داشتن که
اطلاعات گروه به بیرون نره حدودا یکسال عضو بودم اشخاص کار کشته ای در اون گروه بودن

خواستم فقط این رو بگم که اطلاعاتی که جناب عرفان در اختیار دوستان قرار دادن 100 برابر بهتر
از اون گروه بود اون هم بی منت
عرفان عزیز دستت درد نکنه و هرچی که از خدا میخوای بهت بده

ممنونم دوست عزیز.
خوب هایی مثل شما دلیل کاری بود که انجام دادم،و در واقع من با بیان تجربه هام سعی کردم دین خودم رو در برابر خوبی های شما وبقیه دوستان ادا کردم.
امیدوارم شما و بقیه دوستان هم به هر چی دوست دارید برسید و زندگیتون لبریز از شادی و مهر باشه.

یکشنبه 22 دی1397 - 12:18am

آقا عرفان عزیز اگه میشه یخ تیکه فیلم کوناه از کارکرد فرانکو بهینه شده قرار بدین...چون بنده خودم در نحوه این نوع دستگاه اطلاعات کمی دارم و نیز باعث کمک به بقیه دوستان هم میشه...ممنون از زحمات شما

دوشنبه 24 دی1397 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamedyashar نوشته است:
آقا عرفان عزیز اگه میشه یخ تیکه فیلم کوناه از کارکرد فرانکو بهینه شده قرار بدین...چون بنده خودم در نحوه این نوع دستگاه اطلاعات کمی دارم و نیز باعث کمک به بقیه دوستان هم میشه...ممنون از زحمات شما

معذرت میخوام،هیچ فیلمی حین کاوش از کارکرد وسیله ام نگرفتم تابحال.موضوع کارکرد این وسیله مبهم نیست و تقریبا همه چیز تا الان روشن شده.تو فایلی که قرار دادم میتونید مطالعه کنید.اگر منظورتون از کارکرد نحوه اپراتوری و سنس هست هر دو رو تو فایل توضیحات شرح دادم.اینجا هم سوالی داری میتونی بپرسی پاسخ میدم.ولی فیلم تابحال نگرفتم از کارکرد وسیله ام.

دوشنبه 24 دی1397 - 4:25pm

عرفان جان یه فلز یک در یک متر مدفون شده در زیر خاک را از شعاع چند متری سرچ میکنه و اون فلز باید تو چه عمقی باشه
نکته بعدی اینکه نمیشه یه pcb جدید با پرتوئوس زد که تغیرات جدید تو مدار اعمال شده باشه تا pcbرا با پرینتر روی فیبر مسی در بیاریم و الی آخر.؟؟؟؟

دوشنبه 24 دی1397 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamedyashar نوشته است:
عرفان جان یه فلز یک در یک متر مدفون شده در زیر خاک را از شعاع چند متری سرچ میکنه و اون فلز باید تو چه عمقی باشه
نکته بعدی اینکه نمیشه یه pcb جدید با پرتوئوس زد که تغیرات جدید تو مدار اعمال شده باشه تا pcbرا با پرینتر روی فیبر مسی در بیاریم و الی آخر.؟؟؟؟

اگر به این فلز 1در1 متر مثل یه دفینه نگاه کنیم و فرض کنیم مثلا 200 سال تو عمق 5 یا 6 متری مدفون بوده و تو این 200 سال از جاش تکون نخورده فرانکو میتونه براحتی اشکارش کنه ولی نمیتونه براش شعاع بزنه.یعنی آنتن باید برسه به اثر فلز تا سنس کنه و اثر فلز هم اگر تحت تاثیر عواملی نباشه که معمولا نیست بالای هدف تشکیل میشه.اون عوامل مثلا میتونه منابع برقی و تاسیساتی و یا مجاورت خونه ها باشه.پس روی اهداف عمیق نمیشه توقع شعاع زنی ازین وسیله داشت.
و اگر همین الان این فلز 1در1 متر بخوای دفن کنی تو 2یا 3 یا 4 متری،حدس میزنم باید خیلی سال ازش بگذره تا بتونه این وسیله اشکارش کنه.
یدونه خاک انداز مسی رو سه ساله دوستم گذاشته تو عمق 180 سانت و دفنش کرده.من تست کردم هنوز فرانکو نمیتونه اشکارش کنه.و این بنظر من نتیجه خیلی خوبیه.

در مورد سوال بعدی میشه انجام داد ولی سعی کن نکاتی که تو فایل گفتم رعایت کنی.

دوشنبه 24 دی1397 - 7:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود خدمت دوستان
افزایش خازن c9به ۱/۵نانو ب همراه سلف جدید فرانکو ب نظرتون جواب خوبی میده؟

سه شنبه 25 دی1397 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:
دورود و سپاس از آقا عرفان گل بسیار هم عالی لطف کردین انشالا دوستان استفاده کنن ، کلا شما ذاتت خوبه مطمعنا بهترین ها براتون پیش میاد ، زنده باشید دوست عزیز @};- @};- @};- :YMPEACE:

قربانت.ممنونم
تو تصاویر اضلاع باکسم شیلد نداره.فقط زیرش و دسته شیلد داره.اخرین باری که بیرون رفتم شیلد ورداشتم چون شرایط محیط اجازه میداد که شیلد وردارم.بعضی مکان ها شیلد رو وردارید اختلالات رو مدارتاثیر منفی میزاره ولی ارتفاعات بالا چون این قبیل ختلالات کمتره میشه شیلد رو ورداشت.منم ورداشتم و تا الان نیاز نشده بزارم بخاطر همین تو تصاویر باکس شیلد کاملی نداره.

@};- @};- @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 26 دی1397 - 2:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
سلام ودرود به برادر روز عزیز نه داداش هوا این چند روز خوب نبود ومنم خوبتر نبودم که راهیشم اما حتما میرم البته بعد درست کردن یک ردیاب دیگه که طرح خودم هست و شمایلش رو میزارم شما چیکار کردی با طرح خودت...برم سراغ بردار گل دیگمون شرمنده عرفان جان که مجبورم به هردو پست یک جا پاسخ بدم نتم ته کشیده ودوست ندارم سوال و جواب رو بگذارم واسه چند روزدیگه به بزرگواری خودتون ببخشید.عرض کنم بله واقعا حساسه اما به راحتی هم میشه حساسیش رو کم کرد اما دیگه خوب کارنمیکنه چون من با تست لمس انتن جلو رفتم وبا دست زدن به ورودی انتن100 میلی ولت کم میشد وبا گذاشتن انتن 50 میلی ولت کم میشد که اگه کمتر کنم دیگه بالمس انتن تغییری در خروجی ندارم.واین کمترین حدش هست که فکر میکنم مناسبم هست اما با این حال حساسیت بالایی داره تو تایپیک فرانکو دیدم که بعضی از دوستانشون تا 300 میل هم تغییر داشتن وفرانکو مناسب میدونست.نه عرفان جان مشکلی با قطعات نداشتم وانشاالله نخواهم داشت..جدی یعنی اگه خازنهای یک پیکو رو بردارین وتغذیه اسیلاتور برقرار باشه تی 5 ولتاژ داره این برای طرح اصلی هست یا طرح با تغییرات .چون من فقط تو حالت امپلی جدید این مشکل رو داشتم وبه شکل طرح اصلی با وصل تغذیه اسیلاتور بدون خازن ولتاژ صفر میشه.طبیعیه عرفان جان کریستال رو برداریم اسیلاتور دیگه نوسان نمیکنه اما اگه خازنها رو برداریم اسیلاتور کار مکینه فقط خروجی وورودی رو جدا کردیم اما منظورم نشت فرکانس وتقویت اون در طرح قدیم خیلی پایینه وبهتره تغییرات رو روی یک فیبر کوچیکتر واما جدا بزنیم.ممنون بابت وقتی که گذاشتی وجواب دادی دستت خوش یک طرح مشابه فرانکو طراحی کردم که مشکلاتش کمتره البته اگه کار کنه.باید بسازم ببینم چه کردم این طرح در واقع ساده شده ردیاب فرانکو هست با پیکربندی متفاوت جالبه بدونید تو این طرح دیگه احتیاجی به تنظیم کردن ولتاژ نداریم یعنی این هارمونیکها نیستن که حساسیت درطبقه گیرنده رو تعیین میکنن در واقع نقش اسیلاتور در این طرح کمرنگتره وفقط برای روشن نگه داشتن دیود وداشتن یک ولتاژ ثابت برای طبقه نهایی به کار میره و حساسیت در این طرح توسط خازن کوپلاژ انتن انجام میگیره وبه راحتی میتونیم با کم زیاد کردن به حساسیت لازم دست پیدا کنیم ویک ایده جالب دیگه که به ذهنم رسید استفاده از تکنیک (بی سی بی تراب) هست که با استفاده از این تکنیک امواج خاصی بهتر هدایت میشن ومثل یک فیلتر عمل میکنه که باید روی محل دفن فلز تست بشه که شامل یک سلف وخازن به صورت موازی هست دیگه نکته خاصی نداره برای طبقه نهایی هم از دوعدد نمایشگر ال ای دی استفاده کردم که به صورت معکوس کار میکنن چون در واقع در مدار فرانکو به این نتیجه رسیدم که سیگنالهای قوی وضعیف وکوتاهی وبلندی تاثیر متفاوتی رو انتن و مدار میگذارن واز همه مهمتراینکه به درستی نمیدونم که سیگنالی که انتن از فلز دریافت میکنه در واقع چه تاثیری روی این مدار داره برای همین دو ال ای دی گذاشتم تا سیگنال ورودی رو مانیتور کنم و از حسایت خیلی خوبی بر خورداره ویک عدد میتر صفر وسط که حساسیت بیشتری نسبت به ال ای دیها داره و با یک ولوم ویک پتانسیومتر میتونیم حساسیت این بخش رو کنترل کنیم .فقط امیدوارم مثل مدار فرانکو قروفر نداشته باشه وبه درستی کار کنه.این هم شمایل طرح. . . . ..

سلام و دورود ادب خدمت آقا بهرام بزگروار @};- ، آقا مگه پیگیری ها و انرژی عزیزانی مثل شما انگیزه ی انجام کار علمی بشه و بیشتر پیش بریم ، درکل سپاس @};- @};-
انصافا نظریاتتون جالبه و چندتا ایده به ذهنم رسیده که حتما باهاتون مطرح می کنم در زمینه ی تنظیم خودکار حساسیت که اگه عملی بشه دیگه فقط یکبار لازم ولوم ها تنظیم بشن و در طول کاوش و کم و زیاد شدن ارتفاع و بالاپایین شدن دستگاه خودبخود حساسیتش رو تنظیم می کنه . امیدوارم با همفکری دوستان عملی بشه ، پاینده باشید @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 26 دی1397 - 2:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 396 , 397 , 398 , 399 , 400 , 401 , 402 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure