انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:03am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 389 , 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

signal نوشته است:
عرفان جان سلام :ymhug:

تعدادی چیه داداش :D ، همشو معکوس جا زده بودم X_X . اینقدر در جزئیات حساسیت داشتم که چیزهای اصلی رو با بی دقتی جا زده بودم و چون مدار کاملا به مبایل واکنش داشت اصلا فکرم طرف معکوس بودن ترانزیستورها نمیرفت . همون موقع که تی4 رو برداشتم و دیدم هنوز ولتاژ تی 5 3.6ولته ، چیزی نمونده بود شاخ در بیارم :))

به هر حال الان با برداشتن کوارتز ولتاژ امیتر تی5 صفر وبا گذاشتنش 3.3 ولت هست . سنس دست هم دارم و چراغ در 3 میلیمتری دست تا آنتن خاموش میشه و در زمان سنس دست مقدار ولتاژ خروجی تی 5 حدود 300 میلی ولت تغییر میکنه .
البته به جای خازن 2،3،4 دوتیکه سیم هست که ولتاژ قابل تنظیم هست .

حالا استاد بفرمایید باید چکار کنم @};-

انشالله زرد بزنین.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 6 دی1397 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام SIGNAL جان.
خوب شکر که درست شد.واکنشهایی هم که میگی درسته.حالا توجه کن این چیزهایی که میگم برای مکانی هست که الان توش هستی.یعنی اگر تو خونه ای و میخوای با تغییر در خازنهای 13و14 به مرز صفر ولت (هنگام قطع کریستال)برسی،بعدا که در محیطهای دیگه و یا در ارتفاع های دیگه رفتی و مجبور به تغییر در قطعات دیگه برای دریافت اثر آسمون شدی این احتمال هست که نیاز باشه بازم این 13و14 رو تغییر بدی تا دوباره مرز صفر ولت رو بدست بیاری.پس هر چی میگم برای مکانی هست که در اونجا قرار داری و با تغییر مکانت شاید نیاز به تغییر دوباره باشه و شاید هم نیاز نباشه.بستگی به مقدار تغییراتی داره که برای دریافت اثر اسمون تو مدار میدی.اگه تو خونه ای آنتن از مدار جدا کن و یا اگه جدا نمیشه در کوتاهترین حالت قرار بده.کریستال قطع کن.ولتاز خروجی سنسور بگیر(در حالتی که چراغی روشن نباشه).اگر بیشتر از صفر بود یعنی در مدارت خودنوسانی وجود داره و باید مقدار خازنهای 13و14 رو پایین بیاری تا برسه به قبل از صفر ولت.یعنی تا پیش از صفر ولت.اگر صفر بود پس خازنهای 13و14 رو یکسان بالا ببر تا اینکه ببینی ولتاز از صفر عبور کرده.سپس یکی دو واحد رنج کمتری رو انتخاب کن تا پیش از صفر ولت قرار بگیره.این نحوه تنظیم خازنهای 13و14 برای دسترسی به مرز صفر ولت در ولتاز خروجی بود در حالت قطع کریستال.یعنی فراهم کردن بیشترین تحریک پذیری برای روشن شدن ال ای دی اول در زمان کاوش.اما این تنظیمی که گفتم با تنظیمی که برای دریافت اثر اسمون قبلا گفتم متفاوته.اینا رو قاطی نکنید باهم.موضوع پیچیده نیست چند بار انجام بدید متوجه میشید.
انشالله شما و بقیه بچه ها هم موفق باشید هنرجو عزیز.

جمعه 6 دی1397 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون عرفان عزیز زنده باشی و پر توان @};- :ymapplause:

جمعه 7 دی1397 - 7:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان سلام :)

کسی در تغییرات جدید فرانکو میدونه اندازه دقیق A _ B _ C چنده

ممنون از پاسخ شما @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 8 دی1397 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

signal نوشته است:
دوستان سلام :)

کسی در تغییرات جدید فرانکو میدونه اندازه دقیق A _ B _ C چنده

ممنون از پاسخ شما @};-

سیم پیچ بیرونی همون سیم پیچ اصلی مداره که یکسرش به آنتن وصل میشه و سر دیگه اش به زمین مدار.این سیم پیچ رو میتونی به یک قطعه پلاستیک استوانه ای شکل تو خالی بپیچی ولی در نهایت باید قطر این سیم پیچی که رو پلاستیک میپیچی 1 سانت باشه ،طولش هم 1 سانت و نمره سیم هم 1 میلیمتر.یعنی a=1cm و c=1cm و با سیم نمره 1میلی متر و با تعداد 3 یا 2 دور.سیم پیچ داخلی هم همونیه که به تازگی در تغییرات جدید اضافه شده.این سیم پیچ از شکلی که فرانکو رسم کرده بنظر میاد طول بیشتری نسبت به سیم پیچ اصلی مدار داره.نمیتونم بهت بگم طول این سیم پیچ رو بیشتر یا مساوی با سیم پیچ بیرونی بگیر چون خودم هنوز این تغییر رو اعمال نکردم و احتمالا تغییر در طول این سیم پیچ بتونه نتایج سنس رو کمی تغییر بده.خودم بخوام انجام بدم طول این سیم پیچ رو کمی بیشتر از 1 سانت میگیرم مثلا 13 میل.اگر همون 1 سانت هم بگیری مشکلی پیش نمیاد و کارکرد خودش رو داره ولی احتمالا این افزایش یا کاهش طول در سنس تغییر اندکی ایجاد میکنه.قطرش هم حدود 8 میل و با نمره سیم همون 1میل و با 3 دور سیم.اونچه از تصویر فرانکو و ایمیلی که بهش دادم بر میاد همینی بود که خدمتت گفتم.و خودش هم تایید کرد.باقی داستان و اینکه طول و قطر و .... چجوری باشه بهتره فقط با تست و تست بدست میاد.

یکشنبه 9 دی1397 - 8:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
در تکمیل فرمایشات جناب عرفان عرض کنم که بنده قبلا این تغییرات رو اعمال کردم و دقیقا مثل گفته های آقا عرفان عمل کردم البته طول سیم پیچ داخلی رو 1 سانت گرفتم و در عمل هم خیلی خوب جواب داد

یکشنبه 9 دی1397 - 10:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
سیم پیچ بیرونی همون سیم پیچ اصلی مداره که یکسرش به آنتن وصل میشه و سر دیگه اش به زمین مدار.این سیم پیچ رو میتونی به یک قطعه پلاستیک استوانه ای شکل تو خالی بپیچی ولی در نهایت باید قطر این سیم پیچی که رو پلاستیک میپیچی 1 سانت باشه ،طولش هم 1 سانت و نمره سیم هم 1 میلیمتر.یعنی a=1cm و c=1cm و با سیم نمره 1میلی متر و با تعداد 3 یا 2 دور.سیم پیچ داخلی هم همونیه که به تازگی در تغییرات جدید اضافه شده.این سیم پیچ از شکلی که فرانکو رسم کرده بنظر میاد طول بیشتری نسبت به سیم پیچ اصلی مدار داره.نمیتونم بهت بگم طول این سیم پیچ رو بیشتر یا مساوی با سیم پیچ بیرونی بگیر چون خودم هنوز این تغییر رو اعمال نکردم و احتمالا تغییر در طول این سیم پیچ بتونه نتایج سنس رو کمی تغییر بده.خودم بخوام انجام بدم طول این سیم پیچ رو کمی بیشتر از 1 سانت میگیرم مثلا 13 میل.اگر همون 1 سانت هم بگیری مشکلی پیش نمیاد و کارکرد خودش رو داره ولی احتمالا این افزایش یا کاهش طول در سنس تغییر اندکی ایجاد میکنه.قطرش هم حدود 8 میل و با نمره سیم همون 1میل و با 3 دور سیم.اونچه از تصویر فرانکو و ایمیلی که بهش دادم بر میاد همینی بود که خدمتت گفتم.و خودش هم تایید کرد.باقی داستان و اینکه طول و قطر و .... چجوری باشه بهتره فقط با تست و تست بدست میاد.

سلام
ممنون عرفان جان از شما و میلاد عزیز @};-
راستی این ترانزیستور جدید که اضافه میشه هم ، از نظر بتا باید 400 تا 600 باشه یا معمولی هم جواب میده؟

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

دوشنبه 10 دی1397 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
بله باید بتاش حدود 600 باشه

دوشنبه 10 دی1397 - 7:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:

سلام عرفان جان :x

اگه قطر داخلی سیم پیچ داخلی 8 باشه جور در نمیاد ، چون در اون صورت جایی برای استوانه پلاستیکی نمیمونه
مگر اینکه قطر خارجیه سیم پیچ داخلی 8 باشه که در اون صورت قطر داخلی سیم پیچ حتما 6 میلیمتر میشه و تقریبا ضخامت استوانه پلاستیکی هم 1 میل هست . این شکلی که کشیدم رو برسی کنین یا در انجمن فرانکو قرار بدین (چون عضو هستین ) ببینین تایید میکنن ایشون ؟ ما که هر کار کردیم نتونستیم ثبت نام کنیم و وارد بشیم . :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

چهارشنبه 12 دی1397 - 7:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درسته.اگه 8 باشه+2 میل قطر سیم=10 میل،که میچسبه به داخل سیم پیچ بیرونی.
فکر نمیکردم انقدر ذره بینی نگاه کنی به موضوع که البته کار درست رو شما میکنی.من همینجوری حدودی گفتم شما میتونی کمتر از 8 بگیری و حتی استوانه رو هم نزاری.هدف از استوانه گذاشتن فقط حفظ فاصله میانی دوتا سلف و در راستا قرار گرفتنشون هست.یعنی اگه میتونی دو تا سلف رو تو در تو در بیاری بصورتی که دورهای دو سلف به هم برخورد نکنن و فاصله بینشون از هر طرف مساوی رعایت بشه کافیه.خودم امروز ساختم و استوانه پلاستیکی قرار ندادم.
البته شاید فاصله رو بیشتر یا کمتر کنیم یا تو اندازه ها تغییر ایجاد کنیم تو نتایج واکنشهای متفاوتی ببینیم.اگر چه بعیده این تغییر ها بخواد تفاوت قابل اعتنایی ایجاد کنه.
منم تو انجمن خارجی مشکل ثبت نام داشتم.شما اول یه اکانت تو OUTLOOK ایجاد کن.بعد زمانی که میخوای ثبت نام کنی ارور میده و میگه با مدیریت تماس بگیرید.سپس یه متن در این مورد که مدتهاست داری تلاش میکنی برای ثبت نام و موفق نشدی براش بفرست به همراه ادرس OUTLOOK.جی میل یا ایمیل و... نفرست.بعد ثبت نامت بصورت دستی توسط خوده مدیر انجام میشه.خواستی منم تصویری که فرستادی رو میفرستم ولی واقعا ضرورتی نداره.چون دقت در حد وسواس برای مقادیر طول و قطر هر دو سلف نیاز نیست.سلف اصلی که ما میگیم 10 میل طول و 10 میل قطر داره اگر 1 میل کمتر یا بیشتر باشه هم عملکرد سنس بی کم و کاست انجام میشه،نگران نباش.اگر چه شاید شما بگی با 1 میل افزایش یا کاهش قطر یا طول سلف تغییر قابل توجهی در محدوده فیلترینگ فرکانس ورودی ایجاد میشه ولی مطمین باش اونچیزی از اثر فلزات که باعث سنس در فرانکو میشه روی این محدوده اثر خودش رو میزاره اگر شما موفق بشی حساسیت مطلوب وسیله رو در محیط کاوش بدست بیاری.تصاویر دو سلف خودمو میزارم.

چهارشنبه 12 دی1397 - 8:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 389 , 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure